TACHO

TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

• Skleena

"Bacha, bacha, bude oranžová zmija čez horizont!" Absolutní souhlas s Enšpíglem - pokud nemám rád Helenku Vondráčkovou, neposlouchám ji. A stejné je to s osobou Landy a jeho filmy. Já mám jeho muziku celkem rád a tak jsem k Tachovi přistupoval tak nějak neutrálně - Kvaska taky nebyl žádný zázrak, ale soundtrack z ní si občas rád poslechnu. Každopádně co se týče tohoto snímku... je vidět, že si Daniel tak trochu splnil sen - natočil si film o rychlých autech a závodech rallye. Všichni vědí, že do toho vidí, že to za volantem umí a to se pak určitě točí jedna báseň, když má člověk tu chuť a nasazení. Blbý je, že i když je scénář sebeblbější, pořád tam musí alespoň nějaká jeho stopa být. A to tady prostě není. Jednotlivé dějové linky nejsou nijak propletené a dát tam onu vtipnou dvojici kradoucích angličanů vlastně jen kvůli závěrečné scénce je asi trochu zbytečné - krade to prostor hlavnímu příběhu, kterému je dáno zbytečně málo - vztah ústřední dvojice se nijak moc nevyvíjí a je pravda, že onoho adrenalinu a endorfinu v krvi tam mohlo být víc - těch pár záběrů z kabiny při závodě z pohledu řidiče bylo moc moc fajn. Ale jinak bych to až TAK moc propadákově neviděl - dobrých filmů o rallye moc není (vlastně neznám žádný, klidně mě poučte, rád mrknu), a byla to prostě výzva, která prozatím zůstala nevyslyšena. Ale i kdyby měl snímek vzniknout jen kvůli titulní písni, nebylo to zbytečné.(15.6.2011)

• milka

Pokus o českou žánrovku, který nakonec skončil typicky česky, takže katastrofálně. Landa je ve své herecké poloze sice docela sympaťák a hudba mu také nedělá žádný problém. Jenom to psaní scénářů mu prostě nejde. Zde totiž příběh nedává vůbec smysl, postavy se chovají nelogicky a 2 ze 3 dějových linek jsou ve filmu naprosto zbytečné. Mirjam Landová navíc není nijak extra režisérka, aby tento průser nějak šikovně zamaskovala. Opak je spíše pravdou, protože díky unylému tempu a amaterskému střihu si člověk toho debilního scénáře všimne ještě víc. Aspoň, že ten Havelka s Pomajbem si celkem sedli. 30%(15.6.2011)

• togaf

Tohle byl opravdu hodně nepovedený...pro nedostatek slov to označím za "film". Nepřekládat rozhovory v němčině je odvážné rozhodnutí, už není devatenácté století, ne všichni Češi jsou dvojjazyční. Bohužel německy mluvené části byly ty lepší, mimo ně tam totiž byli i...a opět nemám jiné slovo než "herci" - Landa a Lounová. Doufám, že už nikdy ani omylem neuvidím byť jen trailer na film, kde by tohle L&L hrálo! A za co že ta jedna hvězda? - Neodešla jsem z kina (ano, byla jsem na tomto skvostu v kině).(27.1.2014)

• JJ.Gibson

Co nám ukázalo Tacho?? Super-pěknou Lounovou, né moc hrajícího drsoně Landu a úplně zabitý scénář, který je prostě jedním slovem špatný!!!!!!!!!! A to pořádně!!!! Už dlouho se mi nestalo, aby by mi byl film úplně ukradený. Absolutně mi bylo jedno, jak hlavní nebo postranní "hrdinové" dopadnou. Snad jediné co mě vytrhlo z letargie byly nárazníky Nory Ducké :) jinak vážně asi nic. Bohužel...(16.7.2012)

• Terva

.........lanýže = hlízovky = velice ceněné houby. Scénář - Mirjam a Daniel Landa. Hudba - Daniel Landa. Produkce - Mirjam Landa. Režie - Mirjam Landa. CITÁT - Až budu chtít spáchat sebevraždu, tak to udělám jinak. Stejně nic jinýho nedělám. Já končím.......... Příběh dvou lidí Alexe ( Daniel Landa ) a Lucie ( Olga Lounová ), kteří mají nevyléčitelnou nemoc. Přesto se rozhodnou, že pojedou závod v rallie. Dobrý námět, který má skoro neomezené možnosti, ale vzatý za špatný konec. Film se ubírá úplně jiným směrem, než člověk očekává. Hlavní postavy jsou vrženy někam do pozadí a slovo ve filmu o automobilových závodech tak dostávají různí mafiánci a angličtí šašci. A protože v tom má prsty Daniel Landa a v postprodukci Michael Kocáb, očekával jsem taky tvrdou, agresivní a výbušnou hudbu, ale to bych chtěl asi moc. CITÁT - Nemáme co ztratit.......... A i když ten film skoro za nic nestojí, musím přiznat, že konec mě překvapil. Skoro do toho filmu ani nepatřil.(6.9.2011)

• - Ve scéně na parkovišti Alex (Daniel Landa) při příjezdu zaparkuje dvě místa vedle Weberova (Timothy Otis) auta, ale o záběr později stojí o poznání dál. (Pepy)

• - Na scénáři pracovali manželé Landovi společně a vznikl údajně za pouhých 5 dní. [Zdroj: Metro] (hippyman)

• - Daniel Landa se ve filmu proháněl za účelem testování vozem Mitsubishi Lancer EVO X. (DruidKarel)