TACHO

• Slovensko TACHO (více)
Trailer

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Trailer

dobytek

Že to bude sračka, to jsem věděl už ve chvíli, kdy jsem mačkal play. Nejdřív bych asi měl vysvětlit, proč jsem se na to vůbec koukal. Jeden kamarád strašně toužil tohle veledílo spatřit na vlastní oči a jelikož dotyčnej má o počítačích asi takový znalosti, že ho zvládne maximálně zapnout a vypnout a navíc vlastní nějaký připojení o rychlosti asi 256kbit/sec, tak jsem se nad nim slitoval a TACHO jsem mu stáhnul. A když už jsem to teda stáhnul, tak jsem se ze zvědavosti na to podíval. Film je takovej slepenec ze 3 příběhů. Ten hlavní příběh s Landou a (Pyt)Lounovou je o tom, že tyhle 2 se potkaj na chemoterapii (Landovi bych doporučil, aby se někdy šel podívat na onkologii, jak vypadaj takový lidi, co podstupujou chemoterapii) a rozhodnou se, že než umřou, tak spolu ještě vyhrajou závod. Pak jsou tam ještě další 2 vedlejší příběhy (milionář, kterej chce závodit a 2 angláni, co plánujou loupež), který s tim hlavnim celkem nemaj nic společnýho a oba ty vedlejší příběhy jsou neskutečně trapný. Z filmu jsem měl pocit, že Landa chtěl divákům hlavně ukázat, jak probíhá při závodech taková komunikace mezi řidičem a navigátorem a okolo toho se uplácal nějakej "film". Co si mam myslet o filmu, ve kterym jsou dialogy složený z vět typu: "Hele, tady si napiš levá 5-, pravá 2, horizont, štěrk. - A co to jako znamená třeba to levá 5-???" A teď Landa jak nějakej profesor na přednášce začne zdlouhavě vysvětlovat, že 5- je horší pětka, že to je jako ve škole, ale že do těch papírů je lepší napsat 5-, protože kdyby tam bylo horší pětka, tak v tý rychlosti se to blbě bude číst. Nějakej milovník rally si tu Landovu přednášku možná poslechne rád, ale mě to vůbec nezajímá. Taky mě sralo, jak se film snaží vypadat hrozně světově. Hlavní postava má sice podle všeho českou národnost, ale jmenuje se Alex Bold. A taky mě sralo, jak se tam pořád mluví anglicky. Jinak doufám, že mě nikdo nebude osočovat z toho, že jsem nějakej levicovej intelektuál, kterýmu vadí Landovo působení v kapele Orlík. Já si jenom myslim, že Landa nemá pro herectví absolutně žádnej talent. Budiž mu ke cti celkem slušně zahraná vedlejší role ve filmu Černí baroni. A co se týká Olgy (Pyt)Lounový, tak ta sice taky moc talentu nepobrala, ale pokud bude hrát ve filmech a nebude mít čas zpívat nějaký sračky s Xindlem X, tak ať dostává samý hlavní role. P.S. Po dopsání tohoto komentáře jsem naprosto automaticky na tento film použil kombinaci shift+delete, protože na tu sračku bych se podruhý už nepodíval. Asi tak po 3 vteřinách jsem si uvědomil, že jsem to vlastně stahoval pro toho kamaráda. Tak teď nevim, jestli to mam stáhnout znovu a nebo ho radši tohoto "zážitku" ušetřit. ()

Niktorius

TACHO na mě působí přesně tak jako Landova hudební tvorba - objektivně vzato jde o totální šit uklohněný z těch nejhorších ingrediencí (šitózní scénář, amatérská režie, unterkameňákovské fóry, světla, která se v 99% záběrů odráží hercům v očích atd.), ale pohromadě to nějakým záhadným způsobem funguje alespoň to té míry, že jsem schopen to přežít a neodnést si trvalé následky. 30% ()

blackrain

Podle prudkých reakcí zdejších komentujících jsem očekávala, že půjde o pěknou s......u. Ale jak už jsem se mohla několikrát přesvědčit, tak úplně nejlepší je udělat si názor na film sama za sebe a nepovažovat některá hodnocení za bernou minci. Daniel Landa se svou drahou polovičkou natočil film o tom, co ho baví a tím je samozřejmě závodění v rychlých vozech. Olga Lounová byla ku podivu docela sympatická, i když to, že má metastáze po celém těle, tak to jsem jí nesežrala. ()

heyda

Nejlepší na celým filmu je soundtrack, což není zrovna dobrá vizitka filmu, ale nebylo to nejhorší. Osobně bych to netočil jako komedii, ale jako drama, páč těch je v českých luzích a hájích velmi málo. Opět se ukázalo, že Češi neumí natočit čistou žánrovku. Vždycky je to taková zpatlanina všeho možnýho, což je samozřejmě na úkor kvality. Nicméně za soundtrack, sympatickou Lounovou a výbornýho mafiána Joža dávám 3 hvězdy. ()

Terva

.........lanýže = hlízovky = velice ceněné houby. Scénář - Mirjam a Daniel Landa. Hudba - Daniel Landa. Produkce - Mirjam Landa. Režie - Mirjam Landa. CITÁT - Až budu chtít spáchat sebevraždu, tak to udělám jinak. Stejně nic jinýho nedělám. Já končím.......... Příběh dvou lidí Alexe ( Daniel Landa ) a Lucie ( Olga Lounová ), kteří mají nevyléčitelnou nemoc. Přesto se rozhodnou, že pojedou závod v rallie. Dobrý námět, který má skoro neomezené možnosti, ale vzatý za špatný konec. Film se ubírá úplně jiným směrem, než člověk očekává. Hlavní postavy jsou vrženy někam do pozadí a slovo ve filmu o automobilových závodech tak dostávají různí mafiánci a angličtí šašci. A protože v tom má prsty Daniel Landa a v postprodukci Michael Kocáb, očekával jsem taky tvrdou, agresivní a výbušnou hudbu, ale to bych chtěl asi moc. CITÁT - Nemáme co ztratit.......... A i když ten film skoro za nic nestojí, musím přiznat, že konec mě překvapil. Skoro do toho filmu ani nepatřil. ()

• Daniel Landa pojmenoval postavu Alexe Bolda (Daniel Landa) podle bývalého spolupracovníka svého otce Standy Petra Bolda. Ne podle pornohvězdy Alexy Bold, jak uváděly některé servery. V angličtině slovo "bold" znamená "statečný" a vyslovuje se podobně jako "bald", což znamená holohlavý. (HArna)
  • V scéne, keď Charlie a Dave presadajú z Hondy do Felície (cca 1h 21m), majú Hondu krásne čistú. V scéne predtým je však Honda zablatená. (Payne003)
  • Původně nevybraný anglický herec Dan Cade produkci zavaloval telefonáty a emaily tak vehementně, že byl nakonec obsazen do epizodní role muže okradeného v casinu. Jeho neodbytnost se mu vyplatila i jinak. Díky roli v Tachu si ho všimli tvůrci výpravného seriálu Borgiové (od r. 2011). (HArna)