poster

TACHO

 • Česko

  Dotkni se duhy

  (neoficiální název)
 • Slovensko

  TACHO

Akční / Komedie / Drama / Sportovní

Česko, 2010, 102 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Big Bear
  *

  Sorry Dane, tvojí hudbu mám rád, ale černé komedie už netoč, nebo spíš netoč vůbec nic. Opravdu jsem měl těžký problém to dokoukat. Ta hvězdička je jen za snahu!(26.7.2011)

 • Politik
  *

  Landa je super, ale co čekat od české produkce.(29.5.2011)

 • CBD
  ***

  Ač necílový dívák musím uznat, že takový průser to vážně není. Hudba solidní (ne, neposlouchám Daniela Landu) a vedlejší postavy baví. Objektivně méně jak pod dvě hvězdy nejdu. Tu třetí dodávám už jen proto, že spousta lidí hodnotila se záští a neobjektivně čistě na základě jména LANDA.(2.12.2010)

 • kingik
  ***

  Skloubení osudového dramatu s prvky crazy komedie se ukázalo poněkud nešťastným, ale tenhle film bych zase až tak neodepisoval. Elitnímu automobilovému závodníkovi Alexovi je diagnostikován nevyléčitelný rakovinový nádor mozku a poté, co se při jednom závodů těžce zraní jeho spolujezdec, se náhle ocitá před osudovým rozhodnutím ukončit svoji bohatou kariéru jezdce, který však řadu let zůstával ve stínu jistého slavnějšího konkurenta. Touha poprvé v životě ho porazit je však větší než strach ze smrti a naděje svitne, když se na onkologické klinice seznámí se sympatickou Luckou, s kterou ho pojí nejen stejná nemoc, ale také podobný pohled na svět. Slovo dá slovo a dívka se stane novou Alexovou spolujezdkyní a oba prožijí lásku s tragickým koncem. Problém je v tom, že na důležitý závod se nepřipravuje jenom Alex, ale také jiní závodníci, jako je třeba žoviální mafián Martina Havelky hovořící slovensky a s ním věčně zadlužený a ustrašený poskok Julo v podání Romana Pomajba, ale také dvojice dvou naprostých britských uječených kreténů, kteří závody využijí jen jako zástěrku k chystané loupeži. Prvně jmenovaná dvojice celkem pobaví, ale přítomnost druhé dvojice je natolik otravná, až jsem se divil, že nebyla ze scénáře vyškrtnuta, protože opravdu oželím slyšet britskou angličtinu v českém filmu, a to se ještě filmem začala linout i němčina. Místo toho tedy sledujeme tři naprosto nesouvisející dějové linie s přijatelným vyústěním. Landa se v neokoukaném prostředí automobilových závodů už nějakou dobu pohybuje a jeho herecký výkon tomu odpovídal, ale Lounová by se lépe vyjímala na přehlídkovém mole než v kokpitu závodního auta. Není mně moc jasné, proč z toho tvůrci chtěli mít za každou cenu komedii a proč filmem zněla hudba jako vystřižená z nějaké české " papundeklové" pohádky. Námět se dal klidně pojmout jako ryzí drama z prostředí rallye. Jenže je to víc komedie než drama s velmi mrazivým koncem, nezvládnutou dramaturgií a slabší režií. 60%(1.11.2011)

 • FFilipCZ
  **

  Nemyslím si, že by to bylo za až tak úplně špatné, aby si to zasloužilo odpad. Bylo tam pár celkem povedených scének a hlášek a děj příjemně odsýpal. Sice to není žádné super terno a akčním filmem bych to rozhodně nenazval, ale koukatelné to je (v což jsem podle hodnocení a komentářů moc nevěřil).(3.4.2013)

 • - Daniel Landa pojmenoval postavu Alexe Bolda (Daniel Landa) podle bývalého spolupracovníka svého otce Standy Petra Bolda. Ne podle pornohvězdy Alexy Bold, jak uváděly některé servery. V angličtině slovo "bold" znamená "statečný" a vyslovuje se podobně jako "bald", což znamená holohlavý. (HArna)

 • - Ve filmu se objevují i skuteční jezdci. Příkladem je Jaromír Tomaštík. (MichaelD)

 • - Původně nevybraný anglický herec Dan Cade produkci zavaloval telefonáty a emaily tak vehementně, že byl nakonec obsazen do epizodní role muže okradeného v casinu. Jeho neodbytnost se mu vyplatila i jinak. Díky roli v Tachu si ho všimli tvůrci výpravného seriálu Borgiové (od r. 2011). (HArna)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace