TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

Testament

Další důvod, proč ne zcela vždy dávat na hodnocení filmů v časopisech, tady na csfd, atd. Tacho je takové komediálně-akční drama, kdy humor není trapný, jak to poslední dobou v českých filmech bývá, snímek má spád, vcelku šlape kupředu. Od vyššího hodnocení mu ale ubírá na kvalitě hodně nedostatků, tak sem s nimi... Ve filmu se objevuje spousta cizí řeči a našinec se nemusí vždy chytnout, dále vedlejší dějová linka s mladíky z Anglie mi přišla spíš nadbytečná a děj rozmělňující, i když doklopýtala ke svému rozuzlení. Dobře. I hlavní dějová linka, je přitažená za vlasy, ale to divák pochopí sám. Mezi kladné body patří ona svižnost snímku, našlapaný hudební doprovod a výše zmíněný humor. Suma sumárum, průměr, film na jedno příjemné skouknutí. ()

yoshua87

Dávám 4*... dost dobře sem se zasmál u tohodle snímku... možna víc jak u Kvasky... sice ve scénaři byli sem tam nějaké díry, kdy daná scéna nedávala smysl (Landa a Lounová na kopci) ... ale jinak film plynule šlapal, a ještě se mi líbil ten hutně závěr :-D ()

joshula

Pro fanouška rally asi tento film moc nebude. Pro fanouška filmů taky ne. Tento film je ale zajímavý z pohledu jednoduchosti a lidských osudů. Taktéž cena filmu odpovídá kvalitě tohoto žánru. ()

HArna

Tento film jsem ohodnotil pěti hvězdami. Ne proto, že je to nejlepší film roku 2010 a ani se ve filmu neukazuje žádnej herec, který by mě nadchl. Upřímně, normálně bych dal asi tři hvězdy. (možná čtyři, kdybych byl v dobrém rozmaru). Je to hlavně proto, že někteří uživatelé dosti napadaj tento film odpadem, protože tam hraje v roli Alexe Daniel Landa - což je hlavní role. Z toho mi je na zvracení a proto jsem dal pět hvězd. Jinak Landu mám rád a strašně mu fandím, ale vidět ho ve filmu nemusím. Naštěstí to není ani důležitý, neboť jeho žena napsala jeho roli jen na něj. Moc nemluví, je to takový autista. Prostě ideální role pro NEHERCE. No film nebo černá komedie jak jí autoři nazývají je slušný počin. Točí se okolo rally. Ale úplně nejlepší ve filmu je Martin Havelka hrajícího slovenského rally jezdce, ale moc jezdit neumí. Ten nemá chybu. Naopak nejhorší mínus tohoto filmu vidím obsazení Olgy Lounový v roli Lucie, která stejně jako Alex umírá. Film je celkem slušný počin Mirjam s dobrýma hláškama, který hlavne pobaví 75% ()

Yangus

A mě se to líbilo, Film si na nic nehraje, je takovej pohodovej. Landa překvapil, do těchto rolí se hodí. Linka s Angličany byla tajemná, nevěděl jsem co chystají, jen jsem tušil že nějakou loupež nebo něco podobného. A konec? Ten mě ( neje mě) naprosto odrovnal. Tohle jsem tedy nečekal. A taky navzdory všem idiotům dávám za 5. ()

Kovaja

Jako oddechovka se to dá.Landa je svůj a to je to co tenhle kousek vytahuje nahoru.Minusem je trapný ital jako šéf týmu a pobouchaní angláni. ()

Guzmicz

Celkem zajímavý film z dílny Landa. Jen škoda těch opakovaných sprostých vtipů. *SPOILER* I když jsem věděl, že ke konci hlavní postavy zemřou, musím přiznat své překvapení, jak k tomu došlo. ()

Rendiss

Tak tu jednu * za Landu, protože ho mám coby člověka rád. Film je asi to nejhorší co jsem zatím letos viděl. Bože chraň mé oči od podobných nesmyslných příšerností. Děkuji ()

Foxhound#1

Kdyby to nemělo tak děravej scénář, byla by to celkem slušná oddechovka. Je teda fakt, že místo dramatu tady spíš převažuje komediální žánr v čele s kokotujícím mafiánem Martinem Havelkou a slovenskýma policajtama (nějak doteď nechápu k čemu tam byli ti dva britští týpci, že by komediální vložka?). V podstatě je ještě dobrý, že to má takový konec, happyend by byl asi moc velkej přestřel. ()

ondrula odpad!

Heh, co k tomu dodat? Vše již bylo řečeno. Obzláště rád bych vyzdvihl katastrofický scénář, Landovo neherectví (v kombinaci s jeho chvástánín působí zvlášť výživně), no a Olga Lounová... škoda slov. ()

venom14

Takhle hloupej scénář se jen tak nevidí :-D Ale na druhou stranu jsem se celkem bavil, hlavně proto že jsem si myslel co to bude za sra*ku. Občasné vtipy byly i vážně k zasmání :-) ()

Bingos

Daniel je Čech, Miriam je Němka a točí spolu takové českoněmecké bastardy, které nás prostě nijak moc neosloví. Ale špatný film to podle mě není. Možná kvůli sympatii k Danu Landovi či tak nějak příjemnému tempu se mi snímek vlastně líbil a zápletka se Slovákama mě místy i pobavila. A závěr byl taky (více méně) podle mého gusta... ()

kwoky

Docela ucházející nízkorozpočtový film z rally prostředí. Nepovedený scénář mají i horší filmy. Líbila se mi atmosféra "při závodě" a sem tam i hudba. ()

Hanes88 odpad!

Tak teda nevím, na co si tu Daniel Landa hrál. A vůbec celý film - co to mělo znamenat? Ode mě jednoznačné NE!!! ()

Drirr

Čekal jsem totální propadák a zas takové utrpení to nebylo. Nejde sice o žádné zásadní dílo české kinematografie, logika postav místy silně skřípe, ale jako hořkosladká komedie to funguje docela dobře. Podle mě je to celkem posun od Kvasky, která na scénář hodně trpěla. A taky na špatné herce. Jenže Landová se jakž takž naučila vést svoje ovečky a ejhle. Ono to docela jde. Celé mi to přišlo záměrně hnané až do jakési grotesky, tragikomického úsměvu, který neurazí, ale ani nenadchne. Z kamery jsem měl rozpačitý pocit. Od docela ucházejících záběrů a nasvícení (nemocnice, samotné rally, Alex když sedí na gauči) po ty horší až špatné. Celkově je mi docela jedno, jestli to je práce Landy a Landy nebo Macha s Šebestovou. Jde o mírně podprůměrný film z prostředí rally, který si odpad nezaslouží. Na druhou stranu si nezaslouží ani vychvalovat do nebes, protože z toho až příliš čiší amaterismus a jalovost. I když ne tak hrozně jako tomu bylo u Kvasky... 48,8 % ()

Jespi

Pan nácek nám dozrál a snaží se chytit druhou mízu. A skrz film se mu to asi nepovede, protože jak vidím, hodnocením i finanče, TACHO byl propadák. Což ale nechápu, protože mně se film líbil. Ano scénář je jednoduchý, postavy ještě více, ale co jste čekali ? Hlubokomyslný film na úrovni Aronofskeho, s dramatem Hitchcocka, humorem Kaufmana a příběhem poutavějším než (Verne s Kingem)^2 ?? Měli byste se tu vážení probrat, jaký psychologický vývoj postav? To se furt někdo musí ve filmu vyvíjet a musí divák dostat ponaučení, aby se vám to líbilo ?? Nebudu už řešit ostatní, můj osobní dojem z filmu? Jsem velmi překvapen jak dobrý herecký výkon podali nehereci, humor byl sice podbízivý, ale naprosto úžasný, vtipný (ano hlasitě jsem se smál u filmu, a co ? ), scénář sice vážnější zápletku neobsahoval...ale bohatě to stačilo, nemusí být furt všechno komplexní, propletené, gradující a vymyšlené do posleního detailu posledního šušně. Naopak jednoduchost filmu se mi líbila...žádné dlouhosáhlé kecy, žádné fňágání, žádné hluché scény. Film si jel svým tempem plynule celou dobu, a to se mi líbilo. Závěr filmu byl geniálně vymyšlený černý humor a přišel jako facka, kterou dostanete dřív, než si uvědomíte, co se vůbec stalo. Super film, klidně (kdyby to nedopadlo, jak dopadlo) bych si zaplatil kino na TACHO 2. 85% ()

mosnak odpad!

Daniel Landa moc rád jezdí rally a jeho žena Mirjam móóóc ráda režíruje...OK! Já rád hraju florbal a moje drahá polovička ráda vaří...OK! Říkáte si ... a co jako? Nic,akorát to nemusí znamenat, že musí automaticky vzniknout debilní paskvil (film) o rally... já taky nemám zapotřebí běhat po tělocvičně s řízkem,který mi žena usmažila. Hrůza za 5% ()