TACHO

• Slovensko TACHO (více)

TACHO je černá komedie Mirjam Landy o úspěšném automobilovém závodníkovi a jeho osudovém životním závodu. Bez rallye si Alex nedovede svůj život představit a podřizuje jí vše. Po havárii, při níž se těžce zraní jeho spolujezdec, shání Alexův manažer zoufale náhradníka, protože termín nejdůležitějšího závodu sezóny se neúprosně blíží. Alex chce jet rallye za každou cenu, i přes výslovný zákaz svého lékaře. Závodí už patnáct let, ale nejvyšší stupínek mu vždycky o vlásek unikl. Po osudovém setkání s dívkou se překvapivě rozhodne, že životní závod s ním pojede jako spolujezdec právě ona, zcela nezkušená, ale k vítězství odhodlaná Lucie. Největší Alexův soupeř, Němec Weber, se už vidí jako vítěz. O vítězství sní i slovenský dobrodruh Jožo se svým novým spolujezdcem Julem, kterého zachránil ze spárů mafie. Angličtí závodníci Charlie a Dave také pilně trénují, ovšem na něco úplně jiného než na rallye... Bude mít dramatický závod vůbec vítěze? Vždyť život je přece o každém okamžiku… (oficiální text distributora)

SKreyn

Keď som uvidel trailer na tento film, tak som sa tešil naňho a očakával ho, kedy ho konečne uvidím. Potešilo ma, že to bolo natočené v Nitre, ktorú ako tak poznám a bol som zvedavý, čo uvidím vo filme. Bol tam nejaký hotel, ktorý nepoznám, no reštauráciu Hoffer a Drážovský kostolík poznám, bol som tam nedávno. Bohužiaľ film sa im moc nevydaril, niektorí herci mi tam nesedeli, zopár scénok nebolo dotiahnutých, slabé herecké výkony, nutné titulky skoro na polovicu filmu, no aspoň sa sem-tam vyskytli komediálne prvky, tak som sa aj trošku zasmial. Celkovo to hodnotím ako slabší priemer, akoby to bolo narýchlo zlepené a nedotiahnuté do konca. Škoda. :( ()

jos_sep

Normálně bych se na Tacho asi ani nepodíval. Ale po shlédnutí zdejšího hodnocení a komentářů některých novodobých Simonů Wiesenthalů mi to nedalo a chtěl jsem zjistit, zda je to opravdu taková hrůza. A dospěl jsem k tomuto závěru :) Negativa: Scénář je takový trošků blbý, herecké výkony nejsou o moc lepší. Ti Angličani ve filmu jsou lehce otravní. Pozitiva: Překvapivě docela dost jsem se bavil, několik vtipů si myslím bylo dost povedených. Líbila se mi hudba, ikdyž se myslím trochu opakovala. Ten slovenský mafoš byl sympaťák. A celkově jsem si to docela užil. A teď si jdu pustit orlíky :-DD ()

departed

Landa; špatně nadabovanej maďar; chlap, co vypadá jako mix Joshe Brolina a Charlese Bronsona a pak už nic. Film plný kuriozit (v tom špatném slova smyslu), ale přesto myslím, že si to odpad nezaslouží. ()

Marfab

jediný kdo roli bral vážně je snad asi jen Daniel Landa. Nerozumím tomu,že Daniel Landa nabádá lidi k vlastenectví a nakonec jeho žena natočí něco kde se půlka filmu odehrává v angličtině a v němčině PROBOHA PROČ?????????? Pár úsměvných akcí tam bylo ale to je vše.Takže nakonec jen taková otázka na Mirjam Landu:"""""""""" A vám se jako ten film líbil???"""""""""" ()

WScully

Film z velké části nudný, bez náznaků černého humoru, který byl tolik očekáván. Film z velké části bez špetky napětí, které bylo tolik očekáváno. Film z velké části bez náznaku akce, která... Stop s tím neustálým opakováním se! Na snímek mám velkou zlost, nabízí samé nevěrohodnosti - především metastáze bych Olze Lounové těžko uvěřil, dále mu lze vyčítat dvě naprosto zbytečné dějové linie, plochý scénář, příšernou kameru a střih... Více se k tomu není potřeba vyjadřovat. Jedna hvězda snad za vcelku vkusně vybranou hudbu a drsňáka Landu dohromady. Ale také mohli pro hlavní postavu vybrat lepší jméno. Konec. ()

dj_kure

Nenudil jsem se, mezery TACHO má, to ne, že ne. Scénář je děsně jednoduchej a Angličani co se snažej o super lup jsou totálně zbytečnou součástí filmu, ale na druhou stranu mafián/fantomas prostě neměl chybu :). Uvidíme jak si Landovi povedou dál. 58% ()

melekos

Sportovní drama s poměrně otřepanou, přesto zajímavou zápletkou o smrtelně nemocných. Nechápu to hodnocení, Landa zas tak strašný herec nebyl, zbytek herců taky nebyl špatný. Celý film poměrně svižně plynul, pro mě příjemné, byť oddalované, překvapení z české filmové scény. Opravdu neřeším to, jaké projevy by měla nebo neměla mít rakovina, zda měla jít Lounová na ježka, nebo dohola, jestli měli plivat při zatáčkách krev nebo by bylo vhodnější, kdyby prostě a jednoduše v některých scénách nedýchali... Byl to poměrně povedený film a rozhodně si nezaslouží odpady, co mu tu někteří s radostí hází. Proto i přihazuji hvězdu navíc, byť to při prostředí, které u tohoto filmu panuje, moc nezmění. ()

Fowl

Ještě že tady většina lidí hodnotí svůj postoj k Landovi než k samotnému filmu. Není to sice žádný terno, ale odpad? Vzpamatujte se. A protože haters gonna hate tak za čtyři, jinak za tři. Jako oddechovka to vůbec není špatný, zvláště díky vedlejším příběhům, které se kolem závodů odehrávají. ()

chlebo

Celkom nechápem tie "odpadové" hodnotenia. Okej, nejde o žiadny Oscarový film a scenár nepatrí k najlepším, ale - herecké výkony sú sympatické, vtipy pomerne fungujú a ani neviem ako prešiel som týmto filmom úplne v pohode až do konca. Oddychovečka na jeden večer:-) PS : Landu ako herca som videl naposledy v Proč? Tu bol pre mňa príjemným prekvapením, nebola to žiadna katastrofa ()

Hisnuklusi

Některé dialogy doslova rvaly uši, jak byly blbe. Landa podal naprosto bezduchy herecky vykon. Na druhou stranu sceny v autech a pak samotne zavody byly na naše poměry docela dobře natočené, sem tam se povedl i vtip v dalších dějových linkach, ti dva přiblbli englani měli drajv, a slovensky extramafoš co se rozhodl jezdit rallye, taky docela ušel. I rivalita mezi favority závodu byla docela dobře podana. Ale jak řikam, dialogy mezi Landou a Lounovou byly doslova na bodě mrazu a jejich herecke vykony na tom nebyly jinak. Když už si Landa zaplati film a chce v něm hrat hlavni roli, mohl by přidat i par hereckych emoci atd. Navíc jako celek mi ten film připada, že chce byt všechno možne dohromady, silne drama, gangsterska komedie, film o rallye. Nejde dělat vše dohromady a podle mě, by těmhle dvoum manželum nejvic svědčila právě ta prostředni varianta, nevadilo by mi, se od nich v budoucnu podivat na něco ve smyslu Sbal prachy a vypadni, protože i v tomhle filmu bylo vidět, že by takovy typ filmu možna i zvladli. Konečný verdikt spočiva v tom, že mě to k memu vlastnimu udivu nějak extra neuráželo, ale rozhodně to neni nic, co bych potřeboval každy den. PS: WTF závěr mě v te chvili hrozně nasral, ale když nad tim přemyšlím ted, možna to bylo asi opravdu to nejlepši, co mohli udělat. Nicméně at je to jakkoliv, myslim si, že ten závěr možna donuti člověka i trochu přemyšlet o tom, co vlastně viděl, takže za to plus. Ještě posledni věc, zhruba do pulky filmu jsem byl přesvědčeny, že dam odpad, ale ono to prostě neni zase tak hrozne, jak se na prvni pohled muže zdat, ony ani ty dvě hvězdy nejsou žadna slava. ()

-henry-

Takovej ten horší absolvenstkej film z průměrný filmový školy. V celovečerní délce téměř nekoukatelný. Landa je v podstatě na celým filmu to nejlepší (což ale neznamená, že je dobrý). ()

papadoce

Nápadne to pripomína nemecké Klopanie na nebeskú bránu. Inak je zaujímavé, že keď to natočili nemci, tak si na tom ľudia honili kokoty a vyšplhali hodnotenie na 85 percent. Ale keď prakticky to isté, len o dosť vtipnejšie a lepšie odsýpajúce natočili Landovci, tak je to hneď pičovina s hlúpym scénárom a to poniektorí film z princípu ani nevideli. Ale je to Landa je to nácek, tak mu tam zajebme odpad. Seriem na minulosť DL, pravda je taká, že ja som sa naozaj uvoľnene bavil a tento film mi ponúkol takú dávku pozitívneho pohľadu na život ako málo ktorá rádoby komédia. A ešte jeden odkaz pre všetkých pacifistov, nacistov, komunistov, rasistov, nacionalistov a iných pičistov : "Najkrajšie fotky sú aj tak čiernobiele". ()

ondrazig

nevim proč tak krutě ? nedal bych 4 to vůbec ne, ale rozhodně si to nezaslouží 20%. Jako protože je ve filmu Landa tak je to špatný ? nepobírám. pro: R.I.P. já tady nechápu spousty věcí některých hodnotících, kteří chtějí jen poškodit film (jakýkoliv), osobně nepobírám scota pilgirma a jeho nesmyslně vysoké hodnocení. ale je to věc názoru. Davat ale odpad protože ve filmu hraje Daniel Landa ? trošku divné ()

unrocker

Neodsuzoval bych úplně tento snímek. Filmařsky je to opravdu slabota, herecky taktéž, ale mě jako fandu rally , některé scény pobavily. Navíc se celý snímek natáčel na mě známé RZ Pindula a to mě pobavilo nejvíc... :) ()

Jarduk03

Když by někdo dal 3 hvězdy, ok. Dvě bych pochopil, ale jedna a méně podle mého vážně vyjadřuje averzi k Landovi. Ano tenhle film je jinej, je zvláštní, osobitý, ale uplně špatný není. Dal bych za zpracování 3, ale mám rád rally a pěkný ženský. ()