Série(8) / Epizody(128)

Recenze uživatele MerlinPolcic k tomuto seriálu (42)

Pat a Mat (1979)

Geniálni úkaz Československa. Hoci všetko nakoniec poserú, ich práca má niečo do seba, pretože oni dokážu domrviť aj to, čo sa domrviť nedá :DDD . Sú taktiež ukážkou toho, že rôzne veci (mixér, antény, autá, nábytok atď.) už nikdy nebudú také aké bývali za komunizmu. Jedná sa o prvý seriál, ktorý som vôbec sledoval. A na záver ešte otázka: Kedy už konečne dostanú Nobelovú cenu ??? xDDD 100% ()

Tapety (1979) (S01E01)

Pravidlo číslo 1: Nikdy neotvárajte konzervu kladivom a dlátom !!! :))) 100% /Námet a scenár: Lubomír Beneš, Vladimír Jiránek & Jiří Kubíček; Výtvarník: Vladimír Jiránek & Lubomír Beneš; Animácia: Vlasta Pospíšilová & Xenie Vavrečková; Strih: Helena Lebdušková; Výroba: Věra Henzlová; Hudba: Petr Skoumal; Kamera: Jiří Šafár; Réžia: Lubomír Beneš/ ()

Dílna (1979) (S01E02)

A to som si myslel, že najväčší knihomoľ na svete som ja :D 99% ()

Koberec (1979) (S01E03)

Samozrejme, že má každý doma systém s pevnou kladkou xDDD 100% ()

Houpací křeslo (1979) (S01E04)

Čo to mali v komunizme za drevo. Veď tým dvom sa nepoškodilo ani po silnom náraze. A to hovorím aj o nábytku :DD 99% ()

Obraz (1979) (S01E05)

Ten socializmus bol celý nejaký zvláštny. Lepkavé koberce, veľmi tvrdé drevo, nechávanie bordelu na ulici, magické autá, modelovanie s rytmom... :DD 100% ()

Garáž (1979) (S01E06)

Čo tak si tu garáž pootočiť, chlapci :) A ten začiatok epizódy znie ako strieľanie zo samopalu xDDD. Najlepší diel z roku 1979 spolu s dielom Svetlo a jeden z najlepších tejto nerozlúčnej dvojice. 100% ()

Světlo (1979) (S01E07)

Načo hľadať žiarovku ideálnej veľkosti. Stačí medzi elektrinu a žiarovku narvať pár káblov a hneď tým prekonáme Čínu xDDD 100% ()

Gramofón (1981) (S01E08)

Nebuďte smutní, keď si zničíte nábytok. Postavte si z toho hudobný nástroj, počkajte do polnoci a zobuďte celú ulicu xDDD 100% ()

Grill (1981) (S01E09)

Tých dvoch vážne nenapadlo použiť rúru xDDD ??? Ale potom by to zase bol dosť nudný diel. A ešte je tu záhada : Ako Mat to kurča vybral z chladničky, keď sa tak šmýkalo :DDD ??? 1 z najlepších dielov tejto nerozlúčnej dvojice. 100% ()

Stěhování (1982) (S01E10)

Najlepší diel z roku 1982 a 1 z najlepších o tejto nerozlúčnej dvojice. Najskôr nám predvedú nemotorné nakladanie a to len preto, aby sa nemuseli X-krát vracať. Potom komickú cestu na chatu počas ktorej vyrobia vozík z nábytku a kusu elektrického stĺpa. A nakoniec demoláciu hodnú na Oscara :))) 100% ()

Zahrádka (1982) (S01E12)

Chlapci ma opäť dostali svojou bránkou, ktorá sa dala otvoriť veľmi jednoducho otvoriť. Takže si len zbytočne zničili niektoré pamätihodnosti :))) Jeden z najlepších dielov tejto nerozlúčnej dvojice 100% ()

Skokani (1982) (S01E14)

Teraz neviem kto lietal lepšie, či Pat alebo Tom. Hoci jedno nemehlo malo rogalo a druhé roztrhané šaty :))) 100% ()

Křížovka (1982) (S01E15)

Títo dvaja by kľudne dokázali robiť aj 3 veci naraz :DD Jeden z najlepších dielov tejto nerozlúčnej dvojice 100% ()

Budka (1983) (S01E16)

Keď do vašej búdky nepriletia vtáci, zahrajte sa na nich sami :DDD 100% ()

Velké prádlo (1983) (S01E17)

Niekomu skape práčka, zaobstará si novú. No Pat & Mat sa musia držať svojho ,,Prečo to urobiť jednoducho, keď to ide zložito." a to aj napriek tomu, že preto musia vyrvať vaňu z kanalizácie :DD 100% ()

Tělocvična (1983) (S01E18)

Keď som bol malý a mama ma poslala cvičiť, zašil som sa do svojej izby, pustil si tento diel a potom to cvičenie bola 1 báseň, pretože tento diel prináša kopec nových možností ako posilniť naše svaly a tiež nás naučil že človek veci opraví len vďaka náhode. No potom som sa vždy musel ísť osprchovať, pretože som bol tak spotený, že ma môj pes mohol oblizovať xDDD 100% ()

Pračka (1983) (S01E20)

Jasné, veď nikomu nevadí, že má vod(k)y po kolená keď sa mu v práčke tak krásne odlepujú známky xDDD. Záver mi pripomenul moje detstvo, kedy som si sadal k práčke s takýmto otvorom a sledoval prádlo :))) 100% ()

Déšť (1983) (S01E21)

Keď to nepôjde po ľahkom, pôjde to po ťažkom :))) 100% ()