Komedie o nepodstatných věcech, které se stávají podstatnými a naopak... Příběh lyrické komedie režisérky a scenáristky Alice Nellis se odehrává během dvou dnů a jedné noci na malém městě v době voleb do místního zastupitelstva. Studentka Jana přijíždí na víkend domů, aby se stala členkou volební komise. Její agilní matka (I. Janžurová) je nadšenou příznivkyní a členkou volebního štábu jednoho z kandidátů, nemocný, apatický otec (L. Suchařípa) se naopak na truc manželce rozhodne volby zcela ignorovat. Otázka volebních preferencí a už samotného faktu, zda k volbám jít či nejít, se pro ně oba stane bitevním polem, na němž začnou řešit všechny za dlouhá léta nashromážděné problémy… (Česká televize)

Saxos

Dnešní dopoledne s oceněnými českými filmy a obyčejný příběh obyčejných lidí v obyčejné vesnici. Janžurová se Suchařípou a ani ostatní to bohužel nezachránili. ()

Welsiot

"...já jenom volám, jestli už to máte hotový, jestli by si pro mě nezajel?" ... "no-o, to máš pravdu, to by se nám blbně jelo na tom jednom kole" :-D ()

Alchemilla

Přiznám se, že mne ruší, pokud herci neumějí správně vyslovovat a v tomto filmu se sešli dokonce dva. Ene bene není špatný film, ale ani úžasný. Když po letech pátrám o čem vlastně byl, nevzpomínám si. Vybaví se mi prostředí voleb, vzpomenu, že hlavní hrdinka četla Odyssea, a že měla milostné problémy. Vzpomenu si, co se stalo s volebními lístky. Ale všechno, co bylo mezi tím, jsem zapomněla. To by mi ani tak nevadilo, kdybych si alespoň pamatovala atmosféru. Ale ani ťuk. ()

surprise

Dlouho mi film unikal, tak až teď a musím říci, díky za každý takový film, je to nejen skvělé herecky, ale i námětem s originálními kamerovými momentkami, česky skromný, česky pitoreskní a vlastně výstižný dokument doby. ()

a-ja odpad!

No, aspoň by si tedy paní režisérka/scénáristka mohla zjistit, za jakých podmínek se volby konají, že volební místnosti jsou otevřeny v pátek 14 - 22 hodin a sobota 8 - 14 hodin. Takže když se ve filmu v první den voleb otevírá ráno, je to kravina, a když ten samý den říká Janžurová manželovi, že přijdou k nim domů s urnou zítra ve čtyři, je to kravina druhá... Kravina třetí je, že obálka s kulatým obecním razítkem se vydává až po prokázání se občankou/pasem ve volební místnosti, takže ji matka nemohla dávat dceři v noci doma... Kravina další - po uzavření volebních místností se sčítají hlasy, takže si nikdo nelajzne se opít, protože to není jednoduché počítání (zejména, pokud jsou, jako ve filmu zmiňované, preferenční hlasy). A všichni chtějí mít spočítáno co nejdříve, protože potom se s výsledkem jde na přebírací místo, kde se vše kontroluje a pokud je chyba, komise se vrací a přepočítává. O manipulaci s lístky nemůže být ani řeč (nejen proto, že do komisí si dávají strany své zástupce a ti se navzájem hlídají)... Chjo... A ne, ten odpad není za tyhle faktické chyby, ale za to, že je to prostě nebetyčná nuda (jakou jsem nezažila ani při několikerém sezení jako člen volební komise ve volební místnosti). Theodora Remundová neumí hrát (no, to Holubová koneckonců taky ne, takže toho ČL fakt nechápu, neb ona ne že není dobrá herečka, ona totiž není ani herečka), navíc stejnou situaci s chlapem řeší potom i ve filmu Výlet. Paní režisérka se asi taky moc nevyzná v lidských charakterech - pokud by matka byla taková zapálená agitátorka, chtěla by si výsledek ve volební místnosti ohlídat, takže by dceru zjednala k tomu, aby se postarala o fotra a ona mohla v komisi být. Jo a filmy s neherci mě nebavily nikdy. :-( ()

p81

Když tenhle film promítali na MFFKV tak hlášku "Jeremy sere mi", přeložili jako "Mathew fuck you", i když se ve filmu žádnej Mathew před tím ani potom nevyskytoval :-) O to víc se mi ten film líbil ()

Scorepetitor

Nudné a trapné... Podobně hlubokou filozofii a povrchní žvásty můžeme slyšet v každé hospodě. Proč o tom točit film? Proč se na takový film dívat? Záběry do talíře s rozjedeným jídlem, případně do žvýkající huby, což je jinak specialita českých režisérů TV inscenací v dobách minulých, byly v tomto filmu obzvláště nechutné... P.S. Odysseus se anglicky neřekne Odysseus, ale Ulysses. Knížka s českým názvem a vevnitř psaná anglicky? ()

Bajucha

Nedivím se, že to není příliš atraktivní film, ono co bychom si povídali, volby a mezilidské problémy nikdy nejsou žádným trhákem a jsou sami o sobě zaškatulkované v krabici NUDNÉ. Kamera možná taky není excelentní a celý film působí značně ponuře. Ani od tohohle filmu nejde očekávat záplavu přehršelých dialogů, které híří vtipem a dostanou diváka do kolen. Ale tak co od něj vlastně očekávat? Já myslím, že situaci přesně opačnou, která diváka s citem a pochopením dostane do kolen taky, i když trochu jinak. Precizně napsané postavy, které nám poodhalí jen málo ze svých životních problémů, jsou tak precizně zahrané, že chápavému divákovy umožní do nich nahlédnout. V tomto případě bych chtěla vyzdvihnout přímo excelentní výkony Leoše Suchařípy, Ivy Janžurové a Evy Holubové, kteří ne nadarmo patří mezi českou špičku. Velmi mile mě překvapil také výkon Theodory Remundové a Vladimíra Javorského. Myslím, že všichni herci zahráli maximum a tím tento film vyzdvihli ještě víš a to nejde jinak, než ohodnotit 4 hvězdičkama. :-) ()

Von Kempelen

To se mi ale poslední dobou daří narážet na hovadiny:-(. Měl jsem zvláštní chuť na malej realistickej českej film a dostal jsem zas jen vykonstruovaný dialogy, zoufale přehrávaný scény a takovou tu provařenou českou hořkosladkost. ()

Profík

Na to, že je to debut, je to výborné, herecky velmi dobré, ale pro mě tak na jedno shlédnutí a pak už mě to moc nebaví. Ale takových filmů by bylo mnoho. 70%. ()