Komedie o nepodstatných věcech, které se stávají podstatnými a naopak... Příběh lyrické komedie režisérky a scenáristky Alice Nellis se odehrává během dvou dnů a jedné noci na malém městě v době voleb do místního zastupitelstva. Studentka Jana přijíždí na víkend domů, aby se stala členkou volební komise. Její agilní matka (I. Janžurová) je nadšenou příznivkyní a členkou volebního štábu jednoho z kandidátů, nemocný, apatický otec (L. Suchařípa) se naopak na truc manželce rozhodne volby zcela ignorovat. Otázka volebních preferencí a už samotného faktu, zda k volbám jít či nejít, se pro ně oba stane bitevním polem, na němž začnou řešit všechny za dlouhá léta nashromážděné problémy… (Česká televize)

velkyvezir

Nerozumím tomu vesměs průměrnému hodnocení. FIlmy Alice Nellis mi padly do noty a skvěle se u nich bavím. Ene Bene není výjimkou, skvělý Suchařípa je skutečný vopruz, opět nezklame duo Janžurová a Remundová, přičemž všechny doplňuje Holubová a především Javorský, který patří k české herecké špičce, která je tak vysoko, že jen málo režisérů na něj vidí a obsadí jej. ()

Luciášek

"A nebude to pitomý, když bude mít ten zajíc ty oči taky modrý?" - "Ale ne, pane Jemelík, to je přece normální, ne? Modrý voči. Podívejte, tady Jiřinka...No, tak ta ne zrovna... Pani Laskoňová, Vy máte jaký voči?" - "Hnědý. Kdepak já modrý. Ale pan Kitnar by moh. Kuk! Ne, tak ten by taky nemoh. Jani, ukažte! Jani! No kuku na tetu Květu! ... No, děvčata, to je modrá!" ()

cab

Debut zenskeho elementu v ceskych filmovych vodach (Alice Nellis) se da povazovat za nadprumerny. Dej se toci kolem volebnich dni na malomeste s partickou volebni komise (nezapomenutelna osobni zkusenost) a lidmi, kteri jsou urcitym zpusobem vztahove s velevazenou komisi svazani. 70% ()

Stružák

Skvělej Suchařípa a roztomilá Remundová jsou tak to jediný, co drží tenhle film nad vodou. Jinak je to komedie utahaná, až na dvě tři hlášky Janžurky příšerně nevtipná, nehezká, nenápaditá. Všechno vylejt, zapomenout... ()

romain vagnae

geniální Suchařípa, linie s ním je o několik tříd výš než ten zbytek.. "Ty si myslíš, že když někomu utřeš poslintanou bradu, žes ho zachránila? Já tady budu klidně sedět po krk v marmeládě, jen když si budu moct s někým pohovořit, normálně jako ČLOVĚK" .. jeho manželka - Janžurová - se o něj stará, celý její život se točí jen kolem něj - ona hledá únik z této situace - alespoň na chvíli, nějak se ještě realizovat na stará kolena - tuto možnost vidí v agitaci za kandidáta Čepušku. Chce po svém manželovi jedinou věc - aby ho volil. Jenže - pan Suchařípa se dostává před dilema - vyhovět manželce, která se o něj stará a zbavit se tak možná posledního svobodného práva, které mu zbylo? Které zachovává jeho lidskou důstojnost? Nikdy neřešil volby, o politiku se nezajímá - najednou mu je však zatěžko vhodit hlas, aby udělal radost manželce. Proč? Je starý, nemohoucí, sám se skoro ani nedokáže najíst a udržet moč - kdyby rezignoval i na své poslední právo, rezignoval by už úplně na život a na své lidství. Dává jeho manželce to, že se o něj stará a utírá mu poslintanou bradu (a kdovíco ještě), právo rozhodovat za něj? ()

willis

Dělaly se vůbec nějaké postsynchrony? Stejně jako u Výletu je v mnoha případech slyšet spíš než dialog nesrozumitelné mumlání. Jinak scénář je dost průhledný až nepřekvapivý. Snaživý debut, nic víc. (7.7.2005) ()

politbyro

Volební výsledky posledních let napovídají, že tato volební komise nebyla v historii ČR jediná, která dokázala vykouzlit záhadná čísla. Díky za téma. ()

bohemia_regent

Snaha napodobit "poetiku trapnosti" typickou pro část filmů české nové vlny (Forman, Passer, Papoušek) z tohoto snímku čouhá až příliš. Tam se sice taky jakoby nic velkého nedělo, ale nebyla to nuda - narozdíl od Ene bene, kde pokulhává hlavně celá první polovina filmu. Druhá to naštěstí aspoň částečně napravuje, takže výsledkem je lepší průměr. ()

crozet

Přímo profesorský civilismus na jedničku s hvězdičkou. Nechápu, jak někdo může natočit tak vytříbené filmové vyprávění jako svou prvotinu.. Herecký koncert jako důsledek nejen špičkového obsazení, ale mistrné režie! ()

kaze

Velmi trefna komedia, ktora neurobila nicviac a nic menej, len vykreslila situacie skutocneho zivota - ale reziserka to urobila perfektne :) ()

HH

No, nevím, co si o tom mám myslet. Jako kdyby si ten film chtěl hrát na něco, co není a nikdy nebude... Místo "ironické sondy" (či jak to jinak nazvat) je to jenom figurkaření (a ještě ne moc dobře zvládnuté)... ()