Stopky lásky

• Austrálie

Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 2009, 99 min

Originálny nápad, niečo také vždy dokáže upútať moju pozornosť. Kto by nechcel presne poznať, kedy stretne svoju životnú lásku? Ale je niečo také pre všetkých? A je vôbec niečo také potrebné, nemá to aj tienisté stránky? Všetko zaujímavé otázky. Bol som zvedavý ako sa tento nápad pretaví do príbehu. S prvou polovicou som bol veľmi spokojný, potom sa to začalo uberať cestičkou, ktorá mi až tak nesadla. Koniec sa mi už zdal úplne mimo misu, pričom pár vecí ostalo nevysvetlených, akoby sa príbeh skončil v polovici vety. Predstaviteľka hlavnej postavy mohla byť tiež vybraná vhodnejšie. Komédiu tu moc nečakajte (aj keď pár scénok zaváňa humorom), skôr ide o drámu so zaujímavým fantasy motívom. Silný priemer. 65/100(3.10.2014)

• VUCAKO

Ne, bohužel, idea toho totálního determinismu (osudu, chcete-li) mě tak rušila po celou dobu filmu, že ke mně případné další zajímavé (spíš "zajímavé") myšlenky vůbec neproniknuly. Copak může existovat něco jako "the one"? Spárování všech lidí na celém světě? Co když jich je lichý počet? Co když je víc ženských (pro jednoduchost nepočítám gaye, ale i s nima ten problém zůstává), co ty nadbytečné? A přitom stačilo premisu toho zařízení jenom maličko pozměnit, zajímavé situace a potenciál zápletky by zůstal, ale už by to nebylo tak stupidní. To vážně nikomu v ateistických Čechách nevadí myšlenka absolutně dané budoucnosti na mnoho desítek let dopředu? Zlatej Asimov a jeho "psychohistorie"..(4.9.2010)

Přes chytré a originální ozvláštnění s titulním zařízením, které odpočítává, kdy člověk potká toho prvého či tu pravou zůstává, snímek klasicky vystavěnou romantickou komedií. "TiMER" sice je jeden z nápaditějších amerických nezávislých filmů, ale současně nese řadu neduhů dané kategorie jako je uměle hyperrealistické prostředí, titěrné středostavovské problémy a vše zastřešující líbivost. Na druhou stranu je nutné uznat, že díky pečlivě rozvedenému nápadu si uchovává kvalitativní náskok před mainstreamovou i nezávislou konkurencí. 7/10(5.6.2010)

Polovina Ameriky má na ruce implantovaný přístroj, který Vám ukáže, kdy poznáte tu pravou lásku. Ne každý však nechává práci srdce na elektronickou mašinku. Malá nezávislá romantika mírně šmrnclá fantasy s originálním nápadem a až příliš hollywoodským koncem. Satirický pohled na neschopnost dnešní generace (a nejen jí) existovat bez moderních vymožeností, které v mnohém nahrazují osobní kontakt obohacená neokoukaností hereckého ansáblu a nekomerčním přístupem.(26.1.2011)

Tvůrci si mohli odpustit ten nejistý nebo spíše neurčitý závěr. Tohle totiž nemám rád. Jinak vcelku přijatelná romantická polokomedie. Komedie by bylo příliš silné slovo, protože děj je spíše vážný, melancholický. Podstata láskovače je na dvě věci, ale když se přes tohle dokážete přenést, tak Vám film nabídne víc než jen klasickou slaďárnu bez nápadu, kterých se teď točí tuny. Pořád se ale jedná o film, který stačí vidět jednou, proto nemůžu dát vyšší hodnocení. 55%(3.8.2014)