Gekidžóban Naruto: Šippúden – Hi no iši o cugu mono

Naruto Shippuden the Movie: The Will of Fire

(neoficiální název)

Animovaný / Akční / Drama / Fantasy / Komedie

Japonsko, 2009, 96 min

Vždy když má vyjít nový díl Naruta, tak se na něj těším, jako Naruto na ramen, přestože to většinou končí drobným zklamáním. Tentokrát to snad poprvé vyšlo. Příběh je opravdu minimální. Prostě záporák chce pomocí chiméry-jutsu dát dohromady pár silných ninjů a stát se tak dokonalým bojovníkem. Jedním z nich je Kakashi, jehož se Naruto se Sakurou vydávají zachránit. Tenhle díl je podstatně víc o akci, než o slovech a jediné, co mi tam kapku vadilo, byly ty už několikrát zopakované flashbacky. Mimo to je to parádní akční podívaná. Žádné nové a šílené techniky ze strany ninjů Konohy, ale šikovné kombinace.. na to jsem byl vždy. Naruto má sice chakry asi tolik, jako měl Bůh v nejlepších letech, ale to mi nějak vůbec nevadí, protože se konečně vystříhali toho věčného vstávání z polomrtvého stavu. Pro mě zatím nejlepší film Naruta.(28.4.2010)

Priznám sa za normálnych okolností tieto anime filmy, ktorých jediným účelom je zarobiť na základe úspechu anime/mangy vôbec nemusím. Avšak zrovna Hi no Ishi wo Tsugumono spolu s Bleach 2 (Diamond Dust Rebellion) sú u mňa vzácnymi výnimkami, ktoré ma vôbec neiritujú a ktoré som si pozrela takmer s radosťou. V prípade Bleach sa to jasne vysvetľuje sústreďovaním sa na postavu Hitsugayu a pri tomto Narutovi to asi zase súvisí s relatívne veľkým priestorom, ktorý dostal Kakashi- keďže som film videla v období, kedy sa v mange objavoval veľmi sporadicky. Dávam síce 5 hviezdičiek, ale tento film je niečo čo sa môže páčiť asi len Naruto maniakom.(5.3.2012)

Ako to býva pri Naruto filmoch zvykom, dej sa rozbieha dosť pomaly a cez hlášky o priateľstve, odvahe, vernosti, sebaobetovaní a "Will of Fire" sa konečne dostávame k poslednému a rozhodujúcemu súboju. Ako každý správny Naruto zlosyn aj tentokrát tvz. Hiruko zomiera, dovtedy najsilnejšou Narutovou zbraňou/technikou/whatever. Ale keďže som na tento film čakala prinajmenšom rok, šablónovitosť, predvídavosť a inú -osť som mu poľahky odpustila a jednoducho som si ho užila.(25.4.2010)

Je zajímavé, jak jsou všichni spoustáni s minulostí. Musím uznat, že je to jeden z nejlepších Naruto filmů. Fakt mě bavil a na pojem "trapný filler" jsem ani jednou nepomyslela. Dalo by se říct, že všichni byli sami sebou, nepřidal se jim nový rys povahy, nezhloupli. Drželo se, nemusela jsem kroutit hlavou. Je jen jediný okamžik, kdy už jsem si říkala, že toho bylo moct - Shikamaru HO viděl místo Naruta, to už podle mě bylo přehnané. Jinak - závěrečný boj mě moc nepřesvědčil, možná ze začátku vypadal "kůl", ale zafinišovali ho dost nijace. Ale samotný konec byl dobrý, vtipný. Animace odfláknutá nebyla, ale přesto mi přišlo, že se postavy od seriálu trochu liší (možná jen můj dojem). Hudba jako vždy, netřeba se o nic nějak více rozepisovat. Mně se film líbil, má nedočkavost byla vcelku slušně odměněna. Takže se tan IV. film těším, protože tam budeme cestovat do minulosti, za Minatem. ^^ Shrnutí: Není přátelství krásná věc? :-)(26.4.2010)

Tradiční Naruto film se vším všudy. Nechybí zde nic, co bylo už viděno v předchozích. Od divného záporáka s bandou slizkých přisluhovačů, přes téměř celou třídu z akademie až po množství velké množství technik a soubojů. Jako zabavení v době čekání na další díl mi to sedlo, ale bohužel, minule jsem se více bavil. Tady mi kupodivu vadil závěrečný souboj (kdybych napsal proč, tak bych spoileroval), závěrečný rozhovor Kakashiho s Hirukem a pár zbytečných přehnaností. Nebýt toho závěru, tak by mé hodnocení bylo asi vyšší, protože jsem už na tyhle filmy zvyklý a spoustu věcí dokážu odpustit, ale nebylo jich zde naštěstí moc.(27.4.2010)