Pohledný pětatřicátník Alex a jeho sestra Mélanie s manželem Marcem mají speciální společnost, která se zaměřuje na rozbíjení partnerských vztahů na objednávku. Jedinou etickou podmínkou je, že onen vztah musí být alespoň z jedné strany nešťastný. Vždy pomocí rafinovaných manipulací nic netušící ženu či muže přesvědčí, že pravá láska na ně čeká s někým jiným. Když se na něho obrátí bohatý podnikatel Van der Becq, jemuž se nelíbí úspěšný nápadník jeho dcery Jeanette, Alex váhá, protože vztah snoubenců je i po bedlivém prozkoumání harmonický a láskyplný. Zakázku ovšem přijme, neboť je po uši zadlužený a v patách má obřího srbského vymahače... (TV Nova)

Josefin

Nápadité ano, zábavné a romantické pro mě moc ne.Když jsem viděla hodnocení 75% vnitřní hlas našeptával bude se ti to moc líbit. Pár okamžiků předtím jsem sledovala Al Pacina ve filmu Frankie a Johnny, to byl parádní milostný koncert a potom velkém zážitku už nelze být tak objektivní. Na to, že jsem se dívala přímo na francouzský originál mě celá story nenadchla. Možná je to i tím, že mi Romain Duris v téhle roli vadil, já raději roztomilé rebely. Na Francii pro mě ne tak roztomilé, naštěstí zakončení vyneslo pomyslného (K)lamače do příjemné pohody. ()

jefff

Povedená romatická komedie, která těží z výborných herců i dobrého scénáře. Po slabším rozjezdu to nakonec byl velmi povedený snímek. ()

Bernhardiner

Klamač srdcí mě celkem zklamal. Ano, je tu originální pointa a dobří herci. Jenže zbytek je klasická romantická šablona - nenávist se pozvolna mění na lásku. To bych ještě snesl, mnoho mých oblíbených komedií je takových. Jenže vše, co se zde mimo hlavní zápletku odehrává, jsem již stokrát viděl (uznávám, takového polského instalatéra jsem vážně ještě nikde neviděl). Takže mě nevadí ani zde tak mnohokát zmiňovaná mezizubní mezírka rajské Vanessy, jako spíš absence vtipu. //Zhlédnuto v rámci Challenge Tour: 30 dní se světovou kinematografií vol. 2// 70% ()

P1tr

Návrat Francouzských komedií do formy. (K)lamač srdcí disponuje přirozenou lehkostí, se kterou plyne od začátku do konce a obohacuje nás o příjemně ujeté situace, které díky sympatickému humoru a charizmatickému hlavnímu představiteli velice baví. Bavil jsem se opravdu hodně a po naběhnutí závěrečných titulků jsem měl nutkání pustit si film ještě jednou. ()

lulka5

I přes ten žánr. I přes ten happy end. Bylo to krásné. Bavila jsem se. I jsem si pobrečela (ačkoli je to asi hloupé). Ale jsem nadšená. Opravdu. A těch pět přeci jen dám, ačkoli si to možná časem, až vyprchají čerstvé dojmy, rozmyslím. Ještě uvidím. Ale zatím... 5* ()

ZkuKol

Příjemně svěží rom-kom plný paprsků slunce, atmosféry francouzké Riviéry a půvabů Johnyho manželky. Film se opírá o vcelku svěží zápletku a velmi elegantní styl vyprávění. Herci jsou dobří a navíc netrpí okoukaností (pokud nesledujete Durise v Erasmech, Ferrier vás neokouzlila v Miš-Maši a Lincoln vás nesvedl v Lásce nebeské;-), dialogy běží minimálně Golden League, gagů je tak akorát a povětšinou mají úroveň. Vyčítat romantice happyend je trapné, ale přiznejme si, že v závěru tvůrci spěchají tak, že by si těch zkratek všimli i čeští pomezní. Co posílá film definitivně mezi "pouze" 4hvězdičkové, je nejlepší kamarádka, právě ona přináší humor známý spíš od americké koonkurence - hloupý až blbý, vulgární - navíc na závěr obdrží při titulkách nejhůř napsanou scénu z celého filmu - v US produkci by se často ztratila, ale tady hrozně křičí. Alex má poněkud netradiční práci, která mu přihraje dívku jeho snů, žel jeho práce moc vztahům nesvědčí... 75% ()

LuciusWlk

Musím říct, že jsem se upřímně bavil. Romantika trochu krkolomná, ale s větší sázkou na komedialitu a tak jsem to vůbec neřešil. Pascal Chaumeil svůj debut zvládl. Stará Francouzská komediální škola je fenomenální a kdo ví, komu při učení Pascal koukal pod pokličku, protože si snímek nese svěží závan old schoolových klasik. Vanessa je k nakousnutí, Roman Duris snesitelný:) ale především a to si nemohu pomoct, François Damiens, který je jednoduše fenomenální a neuvěřitelně uvěřitelný magor!!! ()

NALBERTik

Proč to má tak vysoké hodnocení ?! Ano, pár fórků je zde dobrých, ale jinak to byl dost průměr. A navíc sem hlavnímu hrdinovi nefandil, protože mi bylo líto nastávajícího manžela.... čili to pro mě dopadlo špatně a tak vyzněl i celý film. ()

Markussis

Je to příjemný film, v rámci svého žánru velmi vkusně natočený. Na nic si to nehraje a přesto, světe div se, to díky sympatickým hercům vytváří během necelých dvou hodin velice uvolněnou atmosféru. Takhle se točí moderní film s nadhledem a na úrovni. ()

gutshoter

Francouze miluju, a proto jsem čekal velmi dobrý zážitek. Očekávání se mi splnila částečně. Momenty, které měly být v myšlenkové "TOP", měly diváka ohromit, působily až moc kýčovitě. Další věc, která se mi nelíbila, byl výběr hlavních osob. Typický francouzský humor se ale rozhodně nevytratil - je tu plno momentů, za které je hodno vidět tuto romantickou komedii. ()

BluT

Pěkná, moderní, svěží a díky francouzským hercům dost neokoukaná komedie. Vůbec ta francouzština se tam dost hodila. "Merde" zní vážně super s tim jejich "rrr". Vanessa Paradis se mi tam teda vůbec nelíbila, takže se mi trochu nehodila do role buchty, o kterou se perou bohatý i chudý (prostě všichni), ale jako pohoda. I když mojí slečně se zase nelíbil ten hlavní herec, tak tj jedno. Ale celkově sranda. 75% ()

Seti

K Vanesse Paradis necítím sebemenší sympatie, takže (K)lamač ani nemohl nic lepšího než průměr obdržet (povrchní? - ano, ale až teď mě teprve udivilo, co že na ní ten Johnny Depp vůbec vidí?!). Svižná a nápady nabitá první půle se pozvolna vyprazdňovala, a jak se začlo hrát podle not z Dirty Dancingu, tak už se jednalo o naprosto tuctovou záležitost. V závěru jsem doufal v alespoň trochu originality, ale co vlastně čekat od filmu, který svoji klíčovou scénu postaví na recyklaci nejznámější taneční kreace všech dob. ()

klúčik

Pobavil som sa. Zábavné, hlavne tí jeho spolupracovníci. " Poľský inštalatér" Dosť sa mi páčila aj hudba vo filme. 80%. ()

jondoe

Pohodova komedia z vynikajucim obsadenim. Romaina Durisa som videl prvy krat v tomto filme a musim uznat, ze ma neskutocne bavil. Pre Vanessu Paradis mam slabost odjakziva a aj ked uz trosku zostarla je stale rovnako krasna a nesmierne zaujimava zena. Skoda toho gyciveho a predvidatelneho zaveru. Inak by som nevahal a hodil tekto skutocne podarenej komedii plny pocet hviezdiciek. A spomienka na Hriesny Tanec ma celkom dojala. ()

Madluska

Kupodivu příjemná komedie, u které jsem se neubránila úsměvu. Název sice zavání malérem ("A jéje, zase nějaká rádoby vtipná a rádoby romantická komédie!"), ovšem mé neblahé předtuchy vzaly za své po několika minutách. Navíc mě potěšilo, že daná firma si stanovila pevné zásady a klíč, podle něhož určovala, které vztahy "rozbije" a do kterých se nepustí (co na tom, že je spiklenci jednou porušili, když všechno dobře dopadlo :-)). Případným divákům dobře radím: odpoutejte se od detailů (opravdu jsou všude - dokonce i v přístavu - kamery, na které se může napojit kdokoli a zazoomovat si cokoli??) a nechte se unášet na vlně nepředvídatelných situací a zápletek s neočekávaným rozuzlením, pak si tenhle film užijete. Také počítejte navrch s několika fajn bonusy: celým filmem se line výborná hudba, na plátně se pohybují sympatičtí francouzsky mluvící herci (jak osvěžující!) a... No uvidíte sami. Ovšem starostlivý tatík nabízející auto s klíčkem v zapalování, ten prostě nemá chybu! :-) Kdo neví, o čem je řeč, nechť obětuje 105 minut svého času a pochopí... ()

Jaccobos

Hezká láska ke konci kazí poněkud úžasnou jízdu podvodů a skvělých scén, kdy mladý Francouz Alex vyvolává plačtivé scény, které mají ženy odlákat od mužů, kteří nejsou (podle zadavatelů objednávky) "ti praví". Jako každý film, kde psychologie slouží profíkům na sto procent, i tento film je výjimečným. Pokud se na to někdy budete dívat a případně si i lámat hlavu co to je, že něco té Vanesse Paradis chybí, tak mi jistě dáte za pravdu, když vám prozradím, že je to obrovská mezera mezi předními horními řezáky :) ()

KoRner

Celkom milá komédia s nádherným prostredím a keď sa práve nesmeje tak takisto krásnou Vanessou. A ak by sa to skončilo o 10 minút skôr bez toho happy-endu, tak by to boli pravé štyri hviezdičky. ()