Naši furianti (divadelní záznam)

Komedie

Československo, 1971, 113 min

Kvalita je o hercích a tehdy bylo odkud brát. Dnes ne!(4.1.2010)

Krásné divadelní představení. Výborní herci, skvělé kulisy, dobré dialogy. V podstatě nemám co vytknout, na to, že jsem se na tento snímek dívala kvůli povinné četbě, jsem se u toho parádně bavila. Nejlepší byly vždy ty scénky, kdy se hádali, kdo co dá. Ovšem úplně nejvtipnější scéna byla, kdy se hádali, kdo zaplatí punč... Hádat se o to, kdo bude platit:) Člověk by řekl, že by se spíše hádali kvůli tomu, aby ho nemuseli platit. No ale konec byl dobrý a celé představení jsem si užila.(3.1.2010)

Příšerný obraz české malosti a ubohosti ve své nejobnaženější podobě. Tak takovýhle jsme byli před více než sto lety. Urputná zaprděnost a tohle, že je divadelní hra pro činohru srovnatelná se Smetanovou Prodanou nevěstou pro operu. Z prodané zbylo alespoň pár hezkých árií. Ze Stroupežnického sondy do života českého lidu mě pouze vstávaly vlasy na hlavě...(4.1.2010)

• Přemek

Ve srovnání s pozdějším Macháčkovým nastudováním je tohle slabý, socrealistický odvar. Přesný obraz zdecimovaného Národního divadla roku 1971, v němž nerežírovali režiséři (ti lepší byli vypuzeni), ale herci.(10.3.2010)

• - Premiéra se uskutečnila 29.5.1953, představení se dočkalo 186 repríz. (kosticka7)