(festivalový název)

Я

I Am

Rusko, 2009, 89 min

• pierre9

Film s veľkými ambíciami, veľkým potenciálom, len, bohužiaľ, mizerným prevedením. Akoby režisér chcel štýlovo (a to je mám pocit pre dnešných ruských tvorcov typické) prerozprávať príliš mnoho. A príliš efektne. Mnoho línií, ťažko rozoznať realitu... Škoda, s tak dobrými hercami sa z Ya dalo "vytrieskať" oveľa viac. (Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich, Warszawa 2010)(10.11.2010)

Hodně zajímavý film o drogách a jak to chodí s lidmi kolem nich. Film ukazuje život mladé ruské generace na konci 80. a počátku 90. let, která se ráda baví rockovou hudbou a drogami, kterých mají více než dostatek, a které se nechce na vojnu a proto radší volí cestu do blázince, kde se velká část děje odehrává.(6.7.2010)

Opravdu by to šlo popsat jako Přelet nad kukaččím hnízdem natočený podle předlohy Irvine Welshe. Roztříštěná struktura filmu také vypadá jako něco halucinačního, ale zas taková sláva to celkově nebyla.(17.7.2010)

MFF KV .. Skvela dávka!!(5.7.2010)

• bassator

45th KVIFF 2010 - FORUM OF INDEPENDENTS - Fórum Nezávislých (Ja / I AM / Já)(15.7.2011)