Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Postsovětská 90. léta plná bezbřehé svobody nabídla mladé, ideově „vyprázdněné“ generaci nejen odpírané opojení punkovou a rockovou subkulturou, ale i experimentování s drogami. Obojí plnými doušky vychutnává mladík ze Sevastopolu, který se před vojnou ulije do místní psychiatrické léčebny. Zdejšímu krutému režimu vzdoruje úniky do bizarních vizí a snů, v nichž rezonují ozvy motivů z Přeletu nad kukaččím hnízdem, Trainspottingu či autobiografických próz Eduarda Limonova. V orgiastických obrazech se snoubí naturalismus s folklorem romantizovaného desperátství. Psychedelické reflexe mladého anarchisty ústí do patetického postoje: „Všichni umřou, jen JÁ ne.“ Syžet hrdinova nesouladu s vlastním egem i se světem doprovází ohlušující nápor hudebních koláží a agresivních obrazů a střetává se s ironií, kterou měl autor rovněž na mysli. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Recenze (12)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Opravdu by to šlo popsat jako Přelet nad kukaččím hnízdem natočený podle předlohy Irvine Welshe. Roztříštěná struktura filmu také vypadá jako něco halucinačního, ale zas taková sláva to celkově nebyla. ()

pierre9 

všechny recenze uživatele

Film s veľkými ambíciami, veľkým potenciálom, len, bohužiaľ, mizerným prevedením. Akoby režisér chcel štýlovo (a to je mám pocit pre dnešných ruských tvorcov typické) prerozprávať príliš mnoho. A príliš efektne. Mnoho línií, ťažko rozoznať realitu... Škoda, s tak dobrými hercami sa z Ya dalo "vytrieskať" oveľa viac. (Sputnik - Festiwal Filmów Rosyjskich, Warszawa 2010) ()

Reklama

skaann 

všechny recenze uživatele

Hodně zajímavý film o drogách a jak to chodí s lidmi kolem nich. Film ukazuje život mladé ruské generace na konci 80. a počátku 90. let, která se ráda baví rockovou hudbou a drogami, kterých mají více než dostatek, a které se nechce na vojnu a proto radší volí cestu do blázince, kde se velká část děje odehrává. ()

Galerie (22)

Reklama

Reklama