Měsíc po premiéře svého filmu AVATAR vypustil James Cameron do světa dokument, který, nejen fanouškům, přibližuje složitý proces natáčení. V několika kapitolách můžeme například vidět převádění hereckých pohybů do počítače skrz motion-capture, tvorbu speciálních efektů, trénink a choreografii soubojů, skládání hudby, nebo vymýšlení pandorského jazyka. Vznik snímku AVATAR byl možný jen s tou nejmodernější technikou. (Davies182)

Pelargius

Film stojí za velký kulový, ale tenhle dokument alespoň dokazuje to, že to velké kulové také stálo spoustu dřiny, potu, krve a... peněz. Dokument se mi líbil. Jakžtakž.... ()

pajik

Obyčejný 2D film o ne tak úplně obyčejném 3D filmu aneb co to stojí natočit nejvýdělečnější film své doby. ()

showxman

Až teď si naplno uvědomuju kolik úsilí stálo vytvořit takto náročný a v mnohém technologicky inovativní velkofilm. Pro fanoušky jasná povinnost. ()

dopita

Hodně slabej dokument o filmu. Víceméně jsem se dozvěděl prd a navíc jsem se u toho nudil. No ale samozřejmě spousta chvalozpěvů na film a jeho příběh (!!!), na triky, na režiséra, na herce... Ach jo. ()

Sochorisko

Sice jsem velký zastánce Avatara a velice obdivuji všechny, kdo se podílel na jeho realizaci ale.. Zkusme nahlédnout úplně z jiné stránky, opomeňme teď jedno konkrétní dílo.. Vždyť ten film již není více filmem, to je neinteraktivní vizuální digitální hra, kde sledujeme věci, které sledovat nejdou jinak, než pomocí úprav, ano, je to sci-fi a fantasy ale kam to půjde dál ..? Nahradí skutečné herce také jenom animace? Vzpomeňme si na staré dobré westerny, nemyslím si, že by ve snímku "Vůně cibule" byla ona důležitá ingredience dodělaná nad rámec reality.. (ano jsem magor a není to úplně názor, který sám zastávám, je to pouze úvaha) ()

NGP

Stvoření Avatara je mnohem úctyhodnější než film samotný. Potěší vyjádření jednotlivých tvůrců, a také nahlédnutí "do zákulísí". Je zajímavé sledovat jak film takového rázu vznikal. Doporučuji! ()

char_t

I největší odpůrci musí souhlasit, že Avatar je technicky naprosto unikátní. Ještě 4 roky po uvedení se neobjevilo nic, co by se technicky aspoň blížilo. I proto je tenhle dokument zajímavý pro každého filmového nadšence. Občas to sice s propagací filmu trochu přehání, ale technické pasáže vážně stojí za to. ()

Stíba

Na poprvé jsem úplně nestihl pochopit všechny detaily toho, co vytváření tohohle skvostu obnášelo i tak jsem byl ale tímhle dokumentem uchvácen a zjistil spoustu dechberoucích informací. Navíc HD kvalita ukazuje, že se jedná o průlom i s absencí 3D, už se moc těším na českou Blu-ray verzi. ()

redwik

Pekné vysvetlenie, ako také natáčanie Avataru prebieha. Človek by ani nepovedal ako veľmi musia herci improvizovať. Ja osobne by som asi nevedel tak presvedčivo hrať, keď mám okolo seba iba zelené plátno a po celom tele rôzne guličky. Možno sa dá vytknúť, že je to občas až príliš akčné, aspoň hudba isto. Ale inak super. ()

eMatt

Naprosto skvělý dokument k filmu! Člověk se dozví hodně věcí a rozhodně to stojí za zhlédnutí. Tihle lidé jsou úžasní a zaslouží si obdiv. ()

Alojs

Dostačujícně namícháno. Jednoduché, svižné, pro laika prospěšně povrchní. Řekl bych - účinné nejen pro ty diváky, co Avatara viděli, ale i naopak. V rámci filmů o filmu nadprůměrné. Skutečně se odhaluje a nejen tupě kecá pořád dokola. ()

wito

mínusy: krátkosť. po vzhliadnutí prichádza túžba po hlbšom ponorení sa do výroby tohoto technologického skvostu... ()

xenopus

Nestává se zřídka, aby se mi FoF líbil víc než film samotný, ale zde se to téměř povedlo... Jen mi nesedí označení jakožto dokumentární - přijde mi to spíš jako dvacetiminutová reklama na Avatara, neboť takových těch obvykle žádaných nahlédnutí pod pokličku tam moc nebylo - film jsem viděl, tak mě spíš zajímaly různé další věci - to že je film skvělý a úžasný a že to je něco co tu doposud nebylo, to jsem slyšel tolikrát, že to nepotřebuju slyšet znovu (a stejně si o tom myslím svoje). Pokud film stojí na digitálních efektech, čekal bych víc o nich, vůbec mě nezajímá, že do hlavních rolí hledali ty nejlepší herce. Být to s podobným rozsahem témat, ale časově na hodinu, klidně hodinu a čtvrt, líbilo by se mi to víc. Takhle je to opravdu spíš jen taková povrchní upoutávka... ()

Renie42

Podívejme se pod pokličku megafilmu Avatar. Vraťme se na nádhernou Pandoru, potkejte se opět s Na´vi, obdivujte úžasná zvířata. Tenhle úžasný snímek mě nadchnul, tak jsem si nemohla nechat ujít toto. Dlouho bude trvat, než někdo Cameronovi bude šlapat na záda s něčím ještě víc výmečnějším a nebo se mu to vůbec nepodaří. ()