poster

Mezi nebem a peklem (neoficiální název)

 • USA

  Between Heaven and Hell

Válečný

USA, 1956, 94 min

 • Aluska88
  ****

  Between Heaven and Hell má na válečný film docela krátkou stopáž, která je však zároveň tak akorát pro příběh, který nijak extra do hloubky nerozvíjí charaktery hlavních hrdinů. Obsazení je výborné, zvláště kapitán Waco byl třída. Film mi rychle uběhl a své kvality rozhodně má, pro mě se však mezi ty nejlepší válečné filmy, jaké jsem viděla, zařadit nedokázal.(3.8.2016)

 • kkarx
  ***

  A já bych zase neřekl, že je to až tak klasický čistokrevný válečný film. Klasický je v tom jak tento žánr v 50. let nejvíc vypadal, čili velký důraz je kladen na psychologii postav, obsahuje spousty naivních akčních scén (některé ne tolik naivní a vcelku působivé), složení jednotek je značně zidealizované, to vše trochu zabalené v patosu a hrdinství. Plus nějaké to klišé zde v podobě kontrastu mezi neschopným velitelem a schopným hlavním hrdinou - vojínem. Důvod proč bych ho neoznačil za úplně klasický je příběhová linie, která se točí okolo sociální problematiky na jihu USA. Hlavní hrdina je majitel plantáží, na své zaměstnance hrubý, netečný kapitalista, který až po zkušenostech z války získá pochopení k lidem nižší třídy a najde si mezi nimi dokonce své nejlepší přátele. Takže malinko kýčovitý naivní příběh vcelku slušně zpracovaný (i když v jedné či dvou scénách je použita malba místo skutečné scenérie!), který fanouška žánru snad neurazí.(4.4.2014)

 • Mol
  ****

  YOU'VE DONE MORE THAN YOU KNOW, AND I WON'T FORGET. I WON'T FORGET ANYBODY!! Začátek se slušně rozjel a vypadalo to na pravé válečné peklo. Pak, ale přišel nějakej podělanej flashback, jak hlavní hrdina nosí bílé sako a je hnusnej na dělníky na lánech bavlny. Potom, ne moc napínavá vyloďovací scéna a nakonec slaňování do kulometného hnízda. Naštěstí po tomhle všem jsme zpátky v "přítomnosti" a Sam je zase jebanej od protivného Waco. Přemýšlel jsem jestli dát 3 nebo 4 hvězdičky. No film měl výbornou závěrečnou scénu útěku z kopce, za doprovodu ještě výbornější hudby a hlavní hrdina se přeci jen díky peklu války něčemu naučil. Je to bajka? Je to drama? Možná od všeho trošku, ale hlavně je to něco mezi nebem a peklem!(29.4.2016)

 • Martin741
  ****

  Richard Fleischer o5 nesklamal - takmer perfektny vojnovy film o to, ako jeden dosojnik US armady travi cas v Pacifiku v roku 1945. Rovnako ako u terence Malicka sa vhodne striedaju nadherne sceny zivych stromov, zabery na tecuce potoky a na tichomorske plaze, kadejakej flory a fauny s drsnymi vojnovymi scenami. Samotny dostojnik, ci serzant sa meni z neurvaleho bohateho synka a majitela plantaze na ludsku bytost - doma v USA zaobchadzal s robotnikmi drsne a tvrdo, v Tichomori sa to konecne meni . 89 %(17.7.2018)

 • Thomassi
  ****

  I když se jedná o klasický válečný film z padesátých let, tento je narozdíl od většiny doopravdy jen válečný. I když tam je krátká scéna odehrávající se před válkou, tak i ta byla působivá a do přiběhu dobře zapadla. Jinak se jedná čistě o válečný film, kde jsou velmi dobré bojové scény, a není jich málo. Dokonce i prostředí Pacifiku nebylo na obtíž, naopak bylo dobře vykresleno. Já mám totiž s filmy z Pacifiku z tohoto období ne moc dobrou zkušenost. Tento film mě mile překvapil a rozhodně pro válečné nadšence doporučuji.(16.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace