Půlnoc v Paříži

• USA Midnight in Paris (více)

Mladý pár Gil (Owen Wilson) a Inez (Rachel McAdams), který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a chtěl by se sem po svatbě přestěhovat. Ovšem Inez jeho romantickou představu nesdílí a nemyslí si, že toto město bylo ve 20. letech minulého století zlatým věkem. Jednoho večera jde Inez se svými přáteli tancovat a Gil se prochází noční Paříží. Jeho půlnoční zážitky mu odhalí Paříž v jiném světle a ovlivní nejen jeho budoucí život. Žije v iluzi, kterou lidé někdy trpí a domnívá se, že život ostatních lidí, by byl pro něho daleko lepší. (oficiální text distributora)

Kivis

Ne, opravdu ze mě asi nikdy nebude Allenův fanda. Ani Půlnoc v (mé milované) Paříži s (ještě milovanější) Marion v jedné z hlavních rolí na tom nic nezměnila. Neurazila, nenadchla, lehce pobavila... zkrátka fajn film, na který ale zřejmě zase brzo zapomenu. Nejspíš neumím Woodyho docenit a nic mě nemotivuje k hledání skrytých odkazů a narážek v jeho tvorbě. Ať žije Jára Cimrman. ()

Michelle_S

Neskutečně pozitivní a milý film, odehrávající se na pozadí jednoho z nejkrásnějších měst. Velice se mi líbila zápletka filmu. Vždyť kdo by nechtěl potkat své oblíbené spisovatele a malíře? Já bych rozhodně chtěla:-) Owen byl jako vždy sympaticky ztřeštěný, Marion osudově okouzlující a Adrien jako Dalí naprosto geniální. A Hemingway... Takhle přesně jsem si ho vždy představovala:-) Ale všechno musí jednou skončit a návrat do reality je nevyhnutelný. A nakonec možná zjistíte, že nejlepší je stejně ta doba, ve které zrovna žijete. Akorát si to neuvědomujete:-) Prostě film, po jehož konci vám zůstane úsměv na tváři. ()

MyFairLady

Hodnotenie niekde medzi 3 a 4*. Pribeh nevelmi uspesneho spisovatela, ktory sa snazi nadviazat spojenie s pritomnostou. Zaujimavy film, avsak charaktery su trochu ploche. Uz po prvom dialogu Gila a Ines musi byt divakovi jasne, ze tento par sa k sebe absolutne nehodi. Umelci, ktorych Gil stretava pri cestovani v case do Pariza 20. rokov su vsetci konstantne spokojni, tvorivi a vzdy pripraveni na prijemnu intelektualnu diskusiu. A pointa na konci filmu, ze namiesto nahanania sa za niecim nestalym alebo nerealnym treba radsej ocenit to, co mame, je na koci splechnuta do tvare tak, aby to pochopil aj clovek, co nevie zratat 2+2. Kde su tie casy, ked reziseri vedeli ukoncit film jemnejsie a divaci dokazali pochopit aj nevypovedane... Navyse obrazky Pariza vyzeraju ako z albumu poctiveho turistu. Aj ked film akoby sa snazil byt o "skutocnom" Parizi, Allen vacsinou predostiera obrazy hlavnych turistickych atrakcii. Owen Wilson je ako Allenove alter ego vyborny, rovnako ako Marion Cotillard v polohe milenky ne/snaziacej sa z tejto svojej pozicie vymanit. ()

Pythonator

Tak tohle byl úlet typický pro Woodyho. Bohužel tentokrát jsem nezaznamenal jeho brilantní smysl pro humor. Film se snaží být spíše vážný a to je škoda vzhledem k danému tématu. Rachel McAdams a Marion Cotillard jsou roztomilé jako vždy a Owen Wilson mi tam přišel krapet nevyužitý. To je tak, když se snaží být vážný někdo kdo je od přírody ztřeštěný. ()

Tomik9

Woody Allen nás zavedl se snoubenci Gillem a s nafoukanou Inez, kterou skvěle zahrála Rachel McAdams do Paříže ve 20. letech a bylo to famozní. Velmi usměvné je že Gil tam potká snad každého světového umělce té doby, který kdy v Paříži jen byl (Ernest Hemingway, Gertrude Steinová, Pablo Picasso, Francis Scott Fitzgerald a mnoho dalších...) Mne se ta doba opravdu moc líbila "zlatý věk Paříže" a ke konci, když se s Adrianou dostanou do doby "Belle Époque" (tedy do krásné doby 1890-1914) tak Adrianě se zase líbí tato doba a chce v ní zůstat a v té chvíli to Gillovi docvakne, že každý chce žít v minulosti, protože současnost nám nepřijde moc dobrá a každý má svůj vlastní "zlatý věk". Já bych v té době klidně žít také chtěl a kdo vlastně ne? Popíjet v baru s Fitzgeraldem a Hemingwayem filozofovat s nimi o životě a nechat se provádět krásou Paříže. ()

gizi

Pro mě příjemné překvapení, jaké jsem ani nečekal, zvlášť po asi pětiminutovém úvodu. Ten se naštěstí rychle přeměnil na moc roztomilou komedii. Jedna menší výtka je na obsazení Wilsona - mně není zrovna sympatický a na tu roli (kterou zvládl dobře) bych viděl někoho jiného. 85%, 3.5.2014. ()

ssarka

miluju Paříž,miluju Marion Cotillard,mám ráda Woodyho Allena..to vše mi dává dohromady 5 hvězd...ALE NESNÁŠÍM Owena Wilsona..je to tragéd,ať se snaží jak snaží...mrzí mě to,díky němu dávám mín... ()

regin

Tenhle film je jako puzzle. Na začátku se kocháte krabicí, pak vysypete dílky, rozhlédnete se a začnete skládat. S poslední minutou filmu položíte poslední kousek a zažijete uspokojení nad celou prací, navíc s pocitem, že jste se během skládání něco nového naučili. Hudba, obrazy, námět, téma, postavy, herci, atmosféra, suchý vtip - to všechno se slije dohromady a vytvoří kouzelný pocit. Mňamka! ()

raru

Neobyčajne očarujúci snímok,ktorý v dnešnej úponáhľanej dobe pôsobí ako balzam na dušu.A,mimochodom,okrem Na nepriateľskom území asi jediný film s Owenom,ktorý stojí za to. ()

Boobus

Koupila jsem si ten film kvůli tomu, že je od Woodyho Allena. Ano, to jsem udělala. Woody Allen. Ten, Woody Allen. Pak mi pár měsíců ležel jen tak na poličce s tím, že se na něj někdy kouknu. Žádný enormní zájem vidět ho hned teď. Prostě až jednou... A byla to chyba. Ano, byla. Ten film je tak... inspirativní! Jste nespokojeni se svým životem. S tím, kam se ubírá? Máte pocit, že se nikam neubírá? Jen tak probudíte, jdete do práce, z práce domů, unaveni, půjdete si lehnout a pak se probudíte a to samé? Den co den? Nic víc? Víte, že jsou alternativy, možnosti, ale nemáte na to, něco změnit? Máte sto důvodů pro to, proč nemůžete? Máte manžela, psa, děti? A to je překážka? Zkuste to. Ano, to je poselství filmu. Zkuste to! Možná toho budete litovat. Možná nebudete spokojeni. Ale to se nikdy nedozvíte, dokud to nezkusíte. Zkuste to. Nežijte svůj stereotypní život řízený honbou za obživou. Zkuste to. Život stojí za to. Jen to zkusit. P.S. Skvělý to film. Katarze se dostavila. Pět hvězd :-) ()

rezor

Woody Allen je zřejmá legenda. Moje první seznámení s jeho filmy skrze tento působí velmi elgantně a naprosto orignálně. Film má svů osobité kouzlo, které je naprosto originální. Režisér zjevně hodně sází na prostředí Paříže, což se dost vyplácí. Mnohdy prázdné scény, které vyplňují hlavní postavy svými krátkými monology a překvapenými ksichty Owena Wilsna by někde jinde neměli zdaleka takový úspěch. Literární fanatak rozhodně nejsem, ale Woody dokázal elegantně využít hezkých částí Paříže společně s velmi dobrým výběrem soundtracků, a tak jsem si možná víc než film vychutnával kulisy samotné. Dějovou linku filmu bych neřadil mezi zcela vypracovanou, spíše se jen tak líně line celým filmem, aby mu dala vůbec nějaký důvod existovat. Kouzlo filmu je zkrátka v celé jeho atmosféře. S klidným svědomím 80%, hezká oddechovka na večer. ()

EmmaMorley

Zaujímavý nápad v spojení s krásnym prostredím, uchu-lahodiacou hudbou a kvalitnými hereckými výkonmi. Netreba sa zľaknúť úvodných(možno trochu nudných, či nezáživných) scén, ktoré sú ale nevyhnutné na zachytenie atmosféry. Avšak po od prvej návštevy "zlatého veku" sa dej veľmi rýchlo zauzľuje a baví. Pre mňa najvtipnejšie momenty filmu sú jednoznačne šokované pohľady Owena Wilsona :). Oceňujem tiež záver, ktorý (ako má Woody Allen vo zvyku) nie je ani náhodou hollywoodskym klišé. ()

Mr.Nobody

Tento film se může mnoha lidem zdát, jako další "romantická slaďárna." Osobně se však domnívám, že je to zajímavý způsob jak interpretovat inspirativnost Paříže, vnímanou očima tvůrčího člověka. Současně mně oslovila myšlenka prolínání různých časových úseků. Nebylo to sice propracované do detailu, ale i v tom byl vtip. A ten Woody Allen velmi dobře využil jako hybný prvek příběhu. Jedna věc mi v tomto filmu i při zapojení veškeré představivosti, nedávala smysl. A to, jak je možné, že dvě tak rozdílné postavy jako Gil a Inez to mohli dotáhnout až před svatbu? Nejsem sice odborník, ale za velmi zdařilé považuji i interpretaci postav různých umělců, kteří jsou líčeni roznorodě vždy s důrazem na určitou lidskou vlastnoct, která u nich dominuje. A ano, taky trpím myšlením zlatého věku. ()

Hon2ar

Man Ray: A man in love with a woman from a different era. I see a photograph! Luis Buñuel: I see a film! Gil: I see an insurmountable problem! Salvador Dalí: I see a rhinoceros! ()

Bednaa

Allenův milostný dopis Paříži. Moc příjemná záležitost s fungujícím poselstvím + krásný vizuál a soundtrack. ()

antoinetta0

Půlnoc v Paříži není Woodyho nejlepší film, ale nejlíp (minimálně pro mě) vystihuje celou podstatu jeho tvorby. Zase je tu klasická hlavní postava všech Allenových filmů, neurotický, tak trochu pozérský umělec, se zálibou procházet se v dešti, který je tady ovšem skvěle obsazený Owenem Wilsonem, který konečně dostává prostor, jaký si zaslouží a v jehož podání postava Gila opravdu ožívá a nepůsobí jako karikatura Woodyho Allena.. Rachel McAdams je perfektně nesnesitelná, spoustu scén si krade pro sebe a s Wilsonem tvoří dobrou dvojici, naprosto odlišných charakterů. Celý film je již tradičně pohodový a pro tentokrát oživený super dějem a doplněný dalším ze skvělých soundtracků... Takže, díky Woody! ()

KuceraJohny

Upřímně Půlnoc v Paříži byl druhý snímek od Woodyho Allena, který jsem viděl. A musím konstatovat že i přes to, že oba ty snímky a hlavně půlnoc v Paříži měli zajímavé poselství, tak způsob natáčení Allena mi zkrátka nesedí. Krom toho tento snímek má u mě obrovské mínus v tom že jsem poprvé neměl rád postavu Rachel McAdams. Příběh o tom že skoro každý by radši žil v dřívější době na mě přesně pasuje. Pro to bych měl dát více než jen tři hvězdičky, ale zkrátka on ani Owen Wilson, nebyl nijak dobrý v hlavní roli. Jediný, kdo se mi skutečně líbili, byli autoři jako Hemingway a tak dále. Přesto že mi tyto nevysvětlitelné prvky, jenž mají pouze umocnit poselství, nevadí, tak zde mi to přišlo zvláštní. Nijak nebylo nic vysvětleno a zkrátka, no Allen asi není nic pro mě. ()

Bogrant

Hodina a pol dejepisu, literatúry a kultúry v jednom a to prakticky zadarmo. Jednoduchá a hlavne elegantne poňatá zábavka, ktorej nechýba nadhľad, akási ľahkosť a originálnosť. Owenove potulky po nočnom Paríži nemajú chybu. ()

stefi13

Můj první film od Woodyho Allena a musím říct, že mi to prostě nesedlo. Taková zvláštní oddechovka, která ale ničím moc nenadchne. ()

vinducha

Bomba , jak je Woody ošklivej , tak je stále excelentní filmař. Pokud se ve filmu jeho tlamice vyskytuje jen v režisérském křesle za kamerou ,tak to většinou stojí za to. 1 nádherná noc v městě nad Seinou. ()

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem

Aero oslaví osmdesátiny W. Allena festivalem