Svatební fotograf

Bröllopsfotografen

Wedding Photographer, The

Komedie / Drama / Romantický

Švédsko, 2009, 113 min

film na způsob německé pilcherovky.Jen ten zkrachovalý herec který se mermomocí snažil o své místo na slunci mezi smetánkou a sklízel jen faleš a tak se rozhodl...toho mi bylo opravdu líto.Tuva Novotny určitě Oscara za to neustálé zvedání obočí a protáčení panenek nedostane.Robin byl přesvědčivější.Skvělá ve své roli byla i Robinova matka.Dobré kamerové záběry .Obešlo se to bez rozkolísanosti.A i to jak si kamera vedla herce prostorem to jsem dlouho neviděla.Čím dál tím víc vyhledávám severskou tvorbu(18.2.2017)

Vše vypadalo zpočátku zajímavě: ospalé švédské městečko se skomírající továrnou na výrobu sýrů, hrdina žijící ve svých 30 letech u rodičů, nekonformní punkové příbuzenstvo. V okamžiku, kdy se Robin dostává do Stockholmu a je donucen z důvodu svého nového zaměstnání shodit své vlasy a navléci oblek, tak se film stává předvídatelnou "limonádou". Celkově však není špatný, má své dobré momenty.(4.11.2016)

• troufalka

Mno ... Nejen Hollywood točí romantické komedie.(9.9.2014)

Jestli jsou takoví všichni Švédové, pak tam nechci ani s Čedokem. 1) Opakovaně zjišťuji, že doplňování jmen herců je děláno nekvalitně. Zde například zcela chybí hlavní postava, 35letý Bjorn Starrin (fotograf). 2) Nesympatičtí burani z Varmlandu a nesympatičtí představitelé stockholmské smetánky tvoří hlavní postavy tohoto nesympatického odtažitého a studeného filmu. Mimoidní dabing je pak (ne)milou třešinkou na margarínovém dortu. 3) A přesto...někdy v polovině jsem si překvapeně uvědomil, že se mi snímek docela líbí. 4) 44letý Ulf Malmros (scénář, střih a režie) přispěl k mému poznání švédské duše.(27.1.2016)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $4,100,251(12.9.2010)

• - Filmová koncepce svatebního fotografa vychází z vlastních zkušeností režiséra Ulfa Malmrose, který si jako mladý fotograf svatebních obřadů tímto způsobem přivydělával v době, kdy se přistěhoval do hlavní švédské metropole. (Conspi)