Kozí příběh se sýrem

• USA Goat Story 2
všechny plakáty

Nápaditá pohádka plná fantazie ze sýrového pohádkového království, v níž nechybí humor, s množstvím dětem známých pohádkových postav jako je např. Čertovská babička, vodník a Dlouhý, Široký a Bystrozraký. Volné pokračování úspěšného animovaného filmu Kozí příběh ve 3D animaci ze středověkého prostředí staré Prahy. (Česká televize)

drozdy1

Nechápu proč tomu dělali i druhý díl , protože tohle je úplně zbytečný a jsou to jenom vyhozené peníze. Mě to nevadí jsou to jejich peníze , ale zdá se mi že to mohli využit do jiných a zajímavějších českých projektů. ()

zdeny99

Kuba odešel z Prahy, usadil se, má dvě děti a za ženu extrémně prsatou blondýnu v červených šatičkách. Mimo jiné právě tahle prsatice je jedním ze světlých bodů tohoto filmu. I přesto se mi tohle pokračování líbilo více než jednička. Tohle je již pohádka, nýbrž první díl byl taková ponurá zfilmovaná pražská legenda. V tomto dílu se opět objeví koza, na které je celý díl soustředěný a je stejně tak suprová jako minule. Geniální je výtvarné ztvárnění Lucifera, který zde při letu vypadá jako hrabě Drákula. Ale proč ostatní čerti jsou jako ve většině českých pohádek zase breptaví koktalové? A co mě nejvíce ubíjelo, tak ta příšerná animace. Na to že je film z roku 2012, tak to vypadá spíš na rok 2002. [12947. hodnocení, 133. komentář, 45%] ()

merigieren

řekbych tak o fous lepší než jednička :-) tentokrát jde o výrobu sýrů, některých na hranici biologických zbraní. Ďábelský rádce ovládne království, unese rodiče a děti je za pomoci pohádkových postav vysvobodí. Vtipy ujdou, ale nejsou boží, i tak je to koukatelné. ()

L'Alpagueur

Průměrný animovaný film, který se až příliš okatě snaží podobat americké produkci. To je vidět především na postavě kozy, která se podobá oslíkovi nebo kocourovi ze Shreka nebo sněhulákovi Olafovi. Z vlastní zkušenosti však vím, že se líbí dětem a to je u dětského filmu hlavní. ()

pepa3rd

U prvního dílu jsem očekával, že to nebude tak hrozné, jak ukazovalo hodnocení zde, ale už po pár minutách sledování jsem jen nevěřícně kroutil hlavou a přemýšlel, za co dát aspoň jednu hvězdu. U druhého dílu jsem měl přístup přesně opačný. Kozí příběh se sýrem jsem si pustil s tím, že to nejspíš bude dějově stejná slepenina bez vlastní identity i zaměření, jak ukazuje dosti rozporuplné hodnocení zde a nejspíš to ani nedokoukám. Jenže pak přišlo docela milé překvapení. Roztříštěnost prvního dílu je pryč a film má scénář, který, s jistým pohádkovým nadhledem, má hlavu i patu. Vtipy sice nejsou nijak úderné ani originální a vyložený kameňák budete hledat marně, ale vzhledem k tomu, že film, na rozdíl od prvního dílu, prvotně cílí na mladší publikum, je to pochopitelné. Vizuální zpracování i animace nemusí sednout každému, ale v době ultrarealistických CGI je loutkový vzhled rozhodně originálním zpestřením. Dospělému divákovi bohužel bude vadit dost vaty, vyplněné pouze pitvořením hlavních postaviček, takže na čistých šedesát to není, ale jen o kousek :). Pro děti si klidně deset procent přidejte. 55 % ()

ClayGirl

Bylo příjemné vidět v animáku české nápisy a slyšet hlavní postavy povídat o Praze. V porovnání s kalifornskými trháky to, logicky, není nic světoborného, ale co je doma, to se počítá. ()

mdouglas

Zatím jsem neviděl celé a dovolím si tedy ohodnotit pouze grafickou stránku. Připadá mi totiž, že to co Tománek a jeho studio předvádí není žádný styl, ale pouze neumětelství. To, jak celý film vypadá je tak na úrovni konce druhé poloviny 90 let (hlavně co do textur a světel). Modely, jako takové, jsou pro mě těžko popsatelná nuda. + Nazývat Koží příběh (první díl) nejúspěšnějším českým animovaným filmem, to už chce hodně drzosti. + si tu dovolím takový dodatek, netýkající se filmu a to zveřejnění zpráv od uživatele "Meluhovna", jehož přezdívka je víc než výstižnná: --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Meluhovna - 27. 10. Co to meleš za hovna ve tvém tupém komentáři k pohádce o Koze ??? Tam se mají psát recenze filmů, které jsi viděl a ne které jsi neviděl. Ach jo, další přemoudřelá haterská socka ... --------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- mdouglas - 27. 10. Tak zaprvé se vyjadřuj slušně. Za druhé, nehodnotím děj, už vůbec ne body. Film jsem neviděl celý, proto hodnotím technické zpracování, které je prostě špatné a v podstatě se neliší od naprosto tragické první části. A samozřejmě má snad každý nárok na svůj názor. Taky si vyprošuju nazývání mě sockou. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Meluhovna - 28. 10. Socka, která hodnotí něco co neviděla. Jestli chceš, abych ti to řekl do očí tak stačí říct. Rád vyhovím. Někdo, kdo píše sračky podle traileru a evidentně sám nenatočil ani hovno, je pro mě socka. Tragické jsi tu akorát ty sám vole. ()

BDMarty007

Jednoduchá a celkem milá pohádka pro děti. Není to tak sofistikované jako animované kusy hollywoodské produkce, není to ani nějak extra výtvarně zajímavé či tradicionalisticky poetické. Je to tak od každého trochu. A právě tím jak je to jiné je to celkem osvěžující. Děti se opravdu výborně bavili a i dospěláci se občas zasmáli. Je to opravdu spíše pro děti, než "rodinný" animovaný film. Chvílemi to bylo trochu rozvleklé, to bych viděl jako hlavní výtku. Ale finále mělo spád. Z celého filmu se mi nejvíce líbila písnička s velmi chytlavou melodií (http://youtu.be/hov8eG0O-hk). V závěru začali děti v kině spontáně tleskat, což jsem snad ještě nezažil. Takže za děti: 80% ()

Rincewind

Na rozdíl od prvního dílu to mělo jakýsi děj. Sice kostrbatý jako naše silnice po zimě, ale přeci jen. Co se ovšem od jedničky nezměnilo, to jsou dialogy. Často zbytečné a často jaksi podivně odmumlané. A opět se nepodařilo stvořit komickou vedlejší postavu. V jedničce se o to snažila Koza, ta tentokrát už na začátku hodila ručník do ringu. Snažila se to napravit "povedená" trojice Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého, ale už dlouho jsem neviděl tak protivné postavy. Podtrženo, sečteno, jedna hvězda je pro tenhle film ještě dobrá. ()

Blacki odpad!

Mám ráda staré české filmy (Jak utopit doktora Mráčka, Šíleně smutná princezna apod.). Ty nové, které každoročně přicházejí do kin jsou jedním slovem otřes a Kozí příběh 2 není výjimkou. Příběh dobrý tak akorát pro tříletý děti, lituji rodiče, kteří na to museli jít do kina s nimi (a těch peněz co za to museli zaplatit). Animace je katastrofa. Hudba zase potěší jen ty malinkaté dětičky. Btw: Proč jsou v tom filmu všichni tak buclatý? ()

Chamyl

Jasně, stejně jako jednička to není žádná velká bomba, ale moje děti se docela bavily a pro ně je to - dle mého názoru - především. Srovnávat animaci s animáky Pixaru může podle mne jenom blázen, koneckonců by to byla ostuda velkých studií, kdyby z toho na celé čáře nevycházela vítězně. Takže pro mne vcelku OK, naopak spíše chválím za snahu a české reálie. ()

TommyDiamond

Po pravdě řečeno těžko se dá určit, který díl je lepší. Jestli první nebo druhý? Mě se asi víc líbil tento díl se sýrem. Musím uznat, že postavy, příběh i dabing známých osobností mě docela oslovil. Film byl ovšem moc krátký. Na celovečerní představení to mělo být alespoň o patnáct minut delší. V českých podmínkách se dá vytvořit kvalitní animovaný film velice těžko a my můžeme být určitě rádi za nějaký hodinový kozí příběh se sýrem.... ()

PetrKral

Byl jsem na novinářské projekci a skvěle jsem se spolu s dětmi bavil. Děti mimochodem spontánně tleskali uprostřed představení - nepředpokládám, že byly podplacené. 3D Stereo funguje skvěle. Nerozumím jak někdo typu Tetsuo alias Fila alias MINDRÁK - může dát dětskému filmu, který rozdává dětem smích a radost odpad. ()

brzozin

Musím tenhle film srovnávat s jeho předchůdcem. Vím, nemá se to dělat, ale nemohu si pomoci. A v takovém srovnání mi to vychází jako hmatatelný a nepřehlédnutelný pokrok. Animace jsou podstatně kvalitnější. Kromě hlavních postav jsou rozeznatelné i kontury všeho kolem. a film tak nevypadá jako loutkohra na rozmazaném pozadí. Zmizela někdejší ponurost a nahradily jí svěží barvy venkova. I dějově film jakž takž drží pohromadě. I když, přiznám se, mi děj přišel malinko roztrhaný, přece jen tu alespoň nějaký byl. Byť infantilní - na což tu mnozí žehrají. Když k tomu ale přistoupíme jen jako k nezávazné a hravé pohádce pro děti, je to moc pěkné. ()

Tasartir

V kině se 3D brýlemi 4. Kdybych hodnotil nějakou AVI verzi viděnou v PC tak by to byli asi ty dvě hvězdy jak to hodnotí většina. ()