DavidAAAA

Jeden z hodně mála filmů, kdy fandíte vrahovi, aby mu to vyšlo a nebyl potrestán. Silné téma, natočené značně drsně, některé z hereckých výkonů jsou úchvatné, solidní režie i scénář. Sice to vypadá trochu jako tv zpracování, ale není to na škodu. A znova musím zopakovat, Magnusek jako herec není nijak špatnej. ()

NikoKovac

Celý koncept Bastradů je pojatý tak nějak... no, zvláštně. Přemýšlím nad tím, co si o nich vlastně myslet. Jakožto student PdF mám k tomuto tématu blíž než nějaký laik, zase si ale říkám, nakolik to odráží realitu. Je opravdu možné, aby tři fakani z osmičky znásilnili učitelku? A pak ji zabili? Aby osmák umlátil učitele a všichni okolo na to, včetně pedagogů, jen čuměli? Nedělám si iluze, dnešní děcka, to je smrad vedle smrada, nevychovaný rodičema, ale ulicí nebo dotykovým telefonem. A že ty dnešní parchanti můžou všechno a zákony jim jdou na ruku a staví učitele do pozice statistů. To jo, to tak je. Ale tenhle film to ukazuje tak nějak nešťastně a spíš vyvolává v lidech nenávist k cigánům. A vyvolal ji i ve mně. Jestli chtěl Magnusek natočit něco, o čem se bude mluvit a co bude kontroverzní, pak to zvládl na jedničku. Ale k realitě to má podle mě pořád ještě dost daleko. ()

aneta105

Tak, co napsat.... dost mi to připomíná Gympl a Vejšku, podobný děj i námět. Ale teď k jádru filmu, dost výstižný děj, který mi párkrát připoměl komedii než drama a když už tak thiller 65% ()

EYO EYO

"az mi ho vykouris tak se s tobu budú baviť "😂 . No čo poviem proste popiči to bolo ,mega sranda ,bavil som sa ()

Richmond odpad!

Dobrá p*čovina... Toto, že sa deje na ZŠ? Tvorcom dobre zaj*balo pretože takto až monštrózne vykresliť jednotlivé postavy- to je proste zvrátené. 0% odpad! ()

Vexilolog

Většina komentářů mi připadá až příliš kritická. K hereckému výkonu T. Magnuska sice můžeme mít oprávněné připomínky, ale herecké výkony žijících legend, jako je Bohdanová, Obermaierová, Potměšil aj. jsou výborné, ač třeba moc prostoru nemají. Nejvíce mne překvapila přirozenost hraní většiny žáků ve škole. Až člověka zamrazí, když si uvědomí, že asi nehrají, ale tak se chovají ve skutečnosti. Filmu bych dal tak 70 %, ale protože hvězdičky nelze půlit, "zaokrouhluji" hvězdičku nahoru už kvůli tomu faktu, že je třeba na problémy, o nichž film pojednává, neustále upozorňovat. ()

Egl

Pro mě Bastardi trumfují víc v komediální lince, než v dramatické, ve které by chtěli smečovat. Dětské hlášky jsou vtipné, hlavně když uzemňují učitele nebo občas něco prohodí. V příběhové rovině je film podprůměr, herecké výkony celkem stagnují (hlavně sám Magnusek) a celý příběh a poselství filmu vyznívají tak nějak do prázdna.  4/10 ()

Mylan_ek

Na české standardy si myslím ,že je to povedené. Ano to co se odehrává ve filmu ve škole se děje i normálně ve školách a to i bez kamer..... ()

Sulrii

Film poukazuje na problematické děti zvláštních škol, které šikanují učitele a parta 3 dětí dokonce učitelku znásilní, jenže se jedná o sestru jednoho pána, který se do školy vydá jako učitel, aby zjistil, kdo za tím stojí. Film má náběh na dobrou myšlenku, ale je to neskutečně přetažené za vlasy a celá pointa je vlastně jen o tom, že pán neudržel emoce na uzdě a těm nejvíce problematickým se chce pomstít. Herecké výkony místy hrozně nepřirozené a samotná kvalita taky není přelomová, ale trošku pravdy na dnešní dobu tam je, i když jak jsem již řekl, tak hodně zkreslená. Film bych ohodnotil 3/5 a to hlavně za humor a originální nápad. ()

Marcel25 odpad!

Nevkusné, hlúpe, rasistické, zle záhradné, zle natočené, v niečo až nebezpečné. Fakt takto nie! Asi najhorší film, ktorý som videl. ()

milos.bradik

Asi nejlepší Magnuskův film, ale to pouze dokazuje, že vše okolo čeho se točí jsou naprosté hrůzy. Pokud se ještě obsadí do hlavní role a napíše si scénář, tak je to prostě nejlepší způsob, jak může ten film zničit. ()

ezop1012

Ak toto niekto označí za kontroverzné, tak, ako označí niekto dnešnú produkciu naprikld netfilxu? Kde sa umelo vkladajú klamstva a propaguje sa na každom rohu lgbti zvrátenosť? Tento film nie je extrém a ma ďaleko bližšie k realite ako už spomínané sračky generované neustále neomarxistickym režimom západu. ()

KritAIk

Je důležité být si vědom, že film jako umělecké dílo může mít určité kvality, a přesto může být zcela nepřijatelný vzhledem k jeho obsahu a poselství. Film Bastardi je jedním takovým příkladem. Kvality tohoto filmu jsou sporné. Z hlediska hereckých výkonů a technického zpracování se jedná o průměrný film. Nicméně to není to nejhorší na tomto filmu. To, co je na filmu kritizovatelné, je jeho myšlenkový podhoubí. Bastardi prezentují nesmírně rasistickou myšlenku a vyzdvihují fašistické ideje. Film navíc používá prvky násilí a nenávisti k ospravedlnění svých rasistických postojů. To může být nebezpečné pro mnohé diváky, kteří by mohli být ovlivněni tímto nebezpečným poselstvím. Je tedy důležité přistupovat k filmům kriticky a být si vědom nebezpečí, která mohou takovéto filmy přinášet. Film Bastardi by měl být hodnocen zejména z hlediska jeho myšlenkových a etických hodnot, které jsou zcela nepřijatelné. ()

Diaganá

Je dobře, že se Magnusek nebojí natočit film, který má blíže realitě a nebojí se ukázat, že ti Rómové nejsou svatí. Jsem také z okresu Náchod a vím z doslechu jak to chodilo např. ve zvláštních (nebo specializovaných) školách. ()

Zemřela herečka Blanka Bohdanová

Zemřela herečka Blanka Bohdanová