The Ledge

Mladý zástupce ředitele hotelu Gavin (Charlie Hunnam) stojí na římse výškové budovy a chce skoncovat se svým životem. V tom se objeví detektiv Hollis (Terrence Howard) a snaží se ho zachránit. Zjistí, že to myslí opravdu vážně a že chce v poledne skočit. Jenže také detektivovi se nedávno zhroutil život, a tak se možná role obrátí a život se pokusí zachránit detektivovi právě Gavin. (virus10)

Michelle75

Originální a netuctový film,včetně atmosféry a hereckého složení. To pochmourno je tady hodně znát a tak není divu,že dva lidé se sblíží a je jim neskutečně fajn. Rozhodně romance,která má úroveň. Z hlavního představilete Charlieho Hunnama jsem měla rozporuplný pocit,ale bylo to i tím,že mi v některých momentech připomínal Ledgera a přeci jen tady mi ten hlas a mimika přiliš neseděla. V některých momentech byl však výborný a těším se na další film s ním. Při samoceném dialogu s Patrickem Wilsonem ke konci filmu jsem si říkala,že tady je znát,kdo je tady ta vyšší liga a CHH-to prozatím není. A Liv Tyler? Ta se tady neskutečně hodí, krásně stárne a jejímu vzezření to dodává opravdovější a sympatický výraz. ()

klukluka

Líbilo se mi to "jen" na čtyři, ale myšlenkově mi to konvenovalo- souzněl jsem s tím, a proto dávám 5. Moc pěkný, složitý a smutný jako život. Ten závěrečnej jump mě (coby pravidelného diváka US filmů) překvapil, ale kdyby tam nebyl, tak bych byl zklamanej. Pohřbili by tím všechnu tu opravdovost. ()

Hanys_

Buď skočíš nebo zabiju svou ženu (tvou milenku). Vskutku Sophiina volba. A tak Gavin stráví poslední hodinu a půl svého života tím, že se vykecává s Terrencem Howardem (místo toho aby hledali pobožného maniaka Wilsona). Opravdu špatný film, ve kterém se trápí všichni herci a nejvíc si ho asi užila Liv Tyler při masturbaci ve sprše... ()

divak84

parádní film. sice stačí jedno shlédnutí a nepotřebujete znova vidět... přímá konfrontace mezi věřícím(i) a nevěřícím(i) ve strhujícím a přesto obyčejném katalyzátoru jménem nevěra. uporstřed všeho detektiv, které se změní život o 180°aby posléze pochopil co znamená "mít" a "nemožnost mít". určitě doporučuji. liv tyler není tak otravná jako v armageddonu a patrick wilson naprosto skvělej. ()

Hanes88

Když jsem se začal dívat, vůbec jsem nečekal, jak dobrý film mě čeká. Drama jak má být + skvělá Liv Tyler :-) ()

peetriss

The Ledge je bezesporu velmi zajímavým filmovým plodem, jehož žánrovou postatu tvoří thrillerová skořápka a melancholicky melodramatická dužnina uvnitř. Samotné jádro plodu tvoří společenský přesah o kolizi ateismu se zarputilým křesťanským směrem s možná až fundamentalistickými sklony. Tento plod má zvláštní nahořklou, ale přesto zajímavou a podmanivou chuť - především díky pevné ruce režiséra a standardním hereckým výkonům (nikdo se zúčastněných výrazně nevyniká, ale ani neselhává). Film se v sobě obsahuje několik scénáristických nedokonalostí, ale obecně lze říci, že The Ledge je svěžím vánkem v žánru thrillerů. ()

Holubicqa

Komorní drama, které mě nenechalo vydechnout.. Strhlo mě svým příběhem, dialogy i koncem. Některé filozofické otázky, které ve filmu padly, si kladu také a s Gavinem bych si hodně rozuměla. ()

Dyas

Obdivuhodný film s krásně vygradovaným příběhem, které se může pyšnit senzačním obsazením. Mělo to tempo, žádná hluchá místa. Skvělou hudbu, jenž pasuje a dialogy, které nepřestanou bavit a člověka udrží v napětí po celou dobu. Musím říct, že mě konec těžce dostal. Mimo jiné Charlie Hunnam dokazuje, jak se dokáže jako herec ukázat v dobrém světle i jinde než v Sons of Anarchy. Patrick Wilson skvostný a Terrence Howard s Liv Tyler se nemusí stydět. ()

sona123

A kecá se tam a nic moc se neděje a ano, ústřední myšlenka zajímavá, vypoitování taktéž...ale na můj vkus se to prostě celé moc vleklo. Některé dialogy byly opravdu až trapné. Tylerová předvádí svůj standardní výkon (na svoji unylost uhraje mnohé, ale vidět to v každém filmu úplně stejně? Takže žádné překvapení). Možná se mi to jen ale netrefilo do nálady, soudě podle vysokého hodnocení zde. ()

Jeržik

Nechápu, proč si Thorův brácha nepůjčil od bratříčka kladivo a neukázal tomu fanatickými pánbíčkáři zač je toho v Asgardu těsařina, a že když ti někdo probije dlaně hřeby, jednoduše tě to na kříži neudrží. Možná by to bylo lepší, než dvě hodiny policajtovi vykládat svůj příběh místo toho, aby on dělal svou policejní práci, kterou na konci zvládne za tři minuty, ale stejně je to o dobrou půlminutku pozdě. Snažil jsem se přijít na to, proč ten americkej černoprdeník na konci svléknul svou ženu do kalhotek, když ji chtěl stejně střelit do hlavy, ale... vlastně mi to bylo jedno. Hlavně že to udělal. 70% ()

jasse

Jsem ateista, a to jsem ani nemusela přijít o dítě jako hrdinka ve filmu, abych měla důvod v Boha nevěřit. Proto jsem se dokázala vcítit do postavy Gavina, a sdílela jsem s ním mírné opovržení a nesouhlas s manželem jeho sousedky, hluboce věřícím Joem. Takoví šílenci po světě běhají a dokážou vymyslet takovou hrůzu, která na Gavina se Shannou čekala....závěr byl naprosto gradující, panebože, já jsem do poslední vteřiny doufala, že to dopadne dobře....Kdo z tohohle vyšel dobře, byl policista Hollis, jehož poslední věta: ne, dnes se nepomodlíme, protože jsem tvůj otec a řekl jsem to - dává tomuto filmu smysl. - Nějak nechápu negativní komenty, ten příběh je skvěle vystavěn a osobní historie každé postavy je pro něj velmi důležitá. Gavin měl důvod pro své konečné rozhodnutí a nebyla to v žádném případě jen nehynoucí láska k Shanně, ale spíš vědomí, že už jeden život zmařil...Joe měl za sebou minulost, kterou změnil nalezenou vírou v Boha....Shanna taktéž a proto s ním začala žít, i když povahou se nezměnil...a detektiv Hollis nebyl jen berlička v příběhu - jeho a Gavinovy argumenty na římse byly smysluplné a přece nenašli řešení...a já osobně bych ještě v závěru nechala Shannu v tom moři utopit, protože se jí bude s tím vším špatně žít....Ten film je prostě silný a velmi dobrý. ()

Marys

Ako by som to povedal. Nechcem spoilovať, ale nejako mi logika tohto filmu ušla a tým stratil celé nehollywoodske čaro. Prečo dopekla chlapec 1 a pol hodiny pred samotným skokom nepovedal jednou vetou o čo ide, ale radšej žvástal dlhočizný príbeh, ktorý skončil 2 minúty pred poludním tým, čo mohlo byť naozaj zhrnuté v jednej vete. A potom už samozrejme na záchranu nebol čas, situácia sa stala vypätou a šmitec. Toto nie. Herci v zaujímavých úlohách, no celkový dojem pokazený. ()

Renfield

Film jsem si několik dní promýšlel. Myslím, že je to jeden z těch, co se nedají vstřebat okamžitě. Na začátku jsem si říkal "aha, další Telefonní budka", ale kdepak, celé to jde jiným směrem. Více než o samotné řešení případu, tu jde o milostný trojúhelník. V něm to žádná z postav nemá lehké, i když ne jen v něm, ani vyjednavač nemá nejlepší den. Ale zpět k trojúhelníku... Náboženský fanatik v podání Patricka Wilsona je výborný, nemám co bych vytkl a hodí se zde k Liv Tyler více, než Charlie Hunnam. I když se protiklady přitahují, ten vztah jsem jim prostě nevěřil. Jinak nápad, příběh určitě fajn a potěšil i konec, když to tak řeknu. Kdyby to dopadlo jinak, celý film mi to pokazí. 70% ()

Illy

Solidně vystavěný příběh a hlavně dobří herci (Patrick Wilson jako věřící fundamentalista nemá chybu) vytahují tento film nad průměr. Dobré. A teď se jdu zbičovat.... ()

Lachvos

A přesně tohle je důvod, proč nesnáším všechna náboženství (obecně)! Lidi nutí dělat věci, které by je ani nenapadli, nebo spíše jim dovolují udělat špatné věci jen proto, že díky interpretaci si najdou důvod. Málokdo z nás je amorální, ale s důvodem jde všechno lépe, a jak si ho takoví lidé najdou, stávají se z nich fanatici schopní všeho a rozumná řeč s nimi není...A někdy chcou lidé jen pomoci, potřeba věřit že na ně "někdo dohlíží" nebo představu dobra a zla, aby viděli ve věcech smysl. Tohle je jen můj názor, nikomu ho nevnucuju, takže bych tu nerad měl hned několik nenávistných vzkazů, děkuji :) Krom tohoto jsem film čekal akčnější, hlavního hrdinu sebejistějšího, hrdinku atraktivnější, zloducha promyšlenějšího, příběh jednodušší a konec rozhodně jiný...takže jsem se absolutně spletl a výsledek je přesto uspokojující ;) ()

takken

Film o viere všeobecných hodnotách a tiež o láske. No príbeh je hlavne o nikdy nekončiacom rozpore medzi realistami a veriacimi, ktorí sú pre to čomu veria ochotní obetovať mnoho niekedy aj životy blízkych ľudí. Posledných 20 veľmi precítene natočených minút posúva film do inej možno lepšej roviny. ()