30 minut nebo méně

30 minút alebo menej

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo / Kanada, 2011, 83 min

• Guzo

I když si tyhle dva filmy nejsou moc podobné, nevyhnu se lehkému srovnání s 21 Jump Street (respektive s jejich propagací). Zatímco trailery k oběma filmům navozují dojem, že půjde o haldu hlášek poskládaných za sebe, jen jednomu se to opravdu povedlo. 30 Minutes or Less se snaží být vtipnou komedií, bohužel naprostá většina dobrých scén je obsažena v upoutávkách - film je jen jejich slepením, kde vyplněné části tu jsou proto, aby to mělo trochu hlavu a patu. I tak se ale jedná alespoň o průměr, jen se na první pohled film snaží být něčím, co u mě ani zdaleka není. 5/10(6.9.2012)

Je to takové nijaké. V první řadě je spatlaný scénář, snaží se být zajímavý, ale dopadá to překombinovaně. Jesse Eisenberg hraje úplně stejně jako v Zombielandu, Adventurelandu i Social Network. Ke zbytku "party" nemám výhrad. Hlavně McBride opět hraje perfektně výstředního pošuka a Swardson mu zdatně sekunduje coby nešikovný imbecil. "That's what she said!"(24.5.2012)

Průměrná komediální klasika. Tak jak se nějak čekalo. Vyloženě špatný není ani námět, ten má pár zajímavých momentů a jako celek je dobře vykonstruovaný. Docela jsem se i hodně nasmál a to i navzdory tomu že většinu komediální party opravdu moc nemusím. Snad jen Jesse Eisenberg je mi sympatický. Taková průměrná klasika. Pobaví a z hlavy zmizí po pár dnech.(5.8.2012)

Vysoké očakávania plodia často aj sklamania, ešte že som od "nástupcu Zombielandu" narozdiel od iných až tak veľa nečakal. Ktovie kde sa stala chyba, ale aj keď má 30 minutes or Less celkom atraktívny námet, adekvátne obsadenie a jedného pravdepodobne talentovaného režiséra za kamerou, aj napriek striedmej minutáži prakticky vôbec nestrhne. Pretože hoci je to film pomerne zábavný, len málokedy je skutočne vtipný a to sa pri komédii neodpúšťa.(14.11.2011)

• VasaX

Osmdesát minut, plně využitých klasickou zápletkou o více stranách kde se střídá to, kdo na koho "míří pistolí", a děj se točí kolem ne moc promyšlené a nadsazené kriminality (zkuste si takhle vykrást banku. Místo 100 táců by do vás leda z pár metrů nasázeli 100 kulek. A pokud by se jednalo zrovna o strážníky z NYPD, tak by ještě s vámi sundali nějaké náhodné civilisty...). Ale člověk to bere s nadsázkou, nechává se unést akci a komediálními prvky (ono je to celé komedie, i ta komedie...) a je v pohodě. Obzvlášť když tam jsou McBride a Swardson, tak je to dobrý, protože jejich "protivnické duo" Ansari a Eisenberg mi zrovna k srdci nepřirostli. No, zkuste tohle solidní Béčko. Na hranicích černého humoru a parodie, v 80 minutách, hodně svižné a hodně akční a vypnout se to dá vždycky...(6.9.2012)

• - Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)

• - Slovo "fuck" ve filmu zazní 218krát, což je 2,17krát za 1 minutu. (Dixxx)

• - Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)