30 minut nebo méně

30 Minuten oder weniger

30 minút alebo menej

Akční / Komedie / Krimi

USA / Německo / Kanada, 2011, 83 min

Velké očekávání se bohužel nenaplnilo,na druhou stránku to ani nezklamalo.Humorem,no ´´´humorem´´ víc nabitý Fleischerův Zombieland mě paradoxně bavil míň. 30 Minutes or Less by si určitě zasloužilo víc paradoxních a vtipnějších scén,ale Fleischer to pojmul víc vážně a film mu překvapivě režisérsky sedí jak přibitá bejska k hlavě vyhuleného puberťáka.Oddychová kriminálka,kde vás svým herectvím baví Jesse Eisenberg,který jasně dokazuje že mezi mladými herci v Hollywoodu je elitou.Dialogy s jeho talibanským kamarádem mají grády a baví vás takovým tím ´´chytrým´´ humorem,který není excentrický,ale o to silnější,např. vykradení banky v jejich podání mě rozsekalo :) Co se týče dvojice hlavních padouchů,vsadil scénáristou na mě příjemnější notu,kdy ona dvojice není úplně vymaštěná a humor se netýka jenom jejich nízkého iq ( jako v podobně laděném Flyppaper ) ale oba dokáží vymslet slušnou boudu a asi má diváká bavit neustále sexuální narážky v podobě McBride ( který kretén nic jiného ani neumí ).Film uteče rychle a furt se v něm něco děje,mohlo to být daleko lepší,ale zabavilo mě to a hlavně musíte do toho jít jako do buddy movie a ne do šílené ujetiny jako byl Zombieland a tahle komediální kriminálka vás svojí lehkostí určitě zabaví,mimo jiné je tenhle film dalším důkazem že Verbal je debil.Odpočinkových 70%.(29.1.2012)

Film budete milovať alebo nenávidieť a to preto lebo sa tu nakopila pekná kopa idiotov. Ja týchto týpkov proste žerem od Ansariho,McBrideho až po Nicka Swardsona, ktorý tuším ešte "normálnu" úlohu nemal. Parádne dialógy medzi jednotlivými dvojicami okorenené častým FUCKovaným dodávali tejto komédii nehoráznu šťavu. Preto odporúčam film sledovať v pôvodnom znení, dabing určite ublíži a viem si predstaviť (hlavne keď pôjde o SK dabing) preklad slova FUCK na typické do šľaka ,sakra ,do riťi a pod. Fuj(7.12.2011)

• Chrustyn

Tak nevím jestli to byl akční thriller s prvky komedie nebo komedie s prvky akčního thriller, každopádně vím, že to nefungovalo ani v jedné rovině. Jesse E. dokazuje, že je dobrý herec jen v případě, že ho vede dobrý režisér (Social Network) a Fleischer dokazuje, že má dobré oko na vizuální nápady ale nedokáže pro ně vymyslet zajímavý příběh nebo postavy. Nudné, nevitpné a nudné.(28.12.2011)

Ze začátku jsem si říkal, že pujde o další pořádnou sračku...no, v podstatě o ni šlo celou dobu, ale místy to bylo zajímavé a vtipné. Hlavně od té doby, co se tam nachomýtl ten sombréro. Ale v reálu by něco podobného asi neprošlo, zhulit se a zhulit se a pak budou komedie tohoto typu dobré... 45%(1.5.2012)

Za doprovodu The Hives uhání Jesse Eisenberg v 30 minutovém limitu s rozvážkou pizzy, a už to jede. Ruben Fleischer tentokrát krotí své fantasmagorické vášně a je to trochu škoda, protože diváci, kteří očekávají další šílený zombie úlet, můžou být mírně zklamáni. Humor totiž občas neví kudy kam, a tak sklouzává k trochu lacinému fuckování, ale těmhle sympaťákům jsem ochoten leccos odpustit. Tím spíš, když jsem se prakticky po celou dobu dobře bavil. Woody Harrelson ani Bill Murray se sice nekoná, ale plus aspoň za toho Eisenberga. Komu se líbil Zombieland (a osobně neznám nikoho, komu by se nelíbil, a dost pochybuju o tom, že někdo takový existuje), smlsne si i na tomhle. Tick Tick Boom. P.S. Vydržte do závěrečných natíracích titulků.(6.11.2011)

• - Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)

• - Natáčení probíhalo v americkém státě Michigan. (Terva)

• - Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)