Gorily v mlze

• Česko Gorily v mlze - Příběh Dian Fosseyové (více)

Příběh americké rehabilitační sestry Dian Fosseyové, kterou její zájem o vymírající druh horských goril přivede do afrického Konga, kde má pro National Geografic pokračovat v jejich přerušeném sčítání. Kvůli občanské válce je sice nucena přesunout se společně s domorodým průvodcem Sembagarem do sousední Rwandy, přesto se však rozhodne úkol splnit. Přestože nemá se zvířaty žádné zkušenosti, je odhodlána vytrvat navzdory všem potížím. Pokračuje ve výzkumu, získává zkušenosti a osud goril, které pytláci zabíjejí kvůli suvenýrům a loví pro zoologické zahrady, se stává jejím celoživotním zájmem, který se během let postupně mění v posedlost. Během osmnácti let provedla řadu jedinečných pozorování v přirozeném prostředí zvířat, vybojovala řadu bitev s pytláky, prožila krátký milostný románek s fotografem Bobem Campbellem a také si svým nekompromisním postojem a později i podivínským chováním získala řadu nepřátel. (TV Nova)

Pavlo

Gorillas in the Mist: The Story of Dian Fossey predstavuje kvalitný životopisný film, kde exceluje a predvádza jeden zo svojich najlepších výkonov Sigourney Weaver. Tu ukazuje, že vie zahrať aj náročné úlohy. Čo sa týka ostatných hercov, tí hrajú takisto presvedčivo a držíte resp. nedržíte palce aj im. Nanešťastie trpí aj tento film rýchlym tempom rozprávania príbehu, čo spôsobuje pocit, že Diana Fossey tam nebola 18 rokov ale len pár, nedokončia sa rôzne motívy konania a vývoj charakterov postáv – hlavne čo sa týka Dr. Louisa Leakeyho, fotografa Boba Campbella a jej verného asistenta Sembagarea. Určite by prospela dlhšia minutáž filmu a tieto nedostatky by sa vyriešili. Ale i tak ide o výborný film zobrazujúci jednu z najvýznamnejších osobností v boji za ochranu prírody minulého storočia. ()

Kevin-R

Jeden ze snímků, za který měla dostat Sigourney Oskara... Silný, pravdivý příběh, výborné nastudování role. Musíte vidět! ()

skepticka

Skutočne dychberúci film o obdivuhodnej žene.Niektoré časti ma vytočili,iné potešili a pár aj dohnalo k slzám.Dian Foessey patrí môj obrovský rešpekt a Sigourney sa svojej role ujala so cťou.Klobúk dole! ()

valinka

Velmi silné a emotivní. Zcela chápu skutečnou Dian Foessey v její posedlosti těmito nádhernými inteligentními tvory.Pytláctví je opravdu hnus i když k němu vedla chudoba. Sigourney Weaver byla úžasná . ()

Memfiska

Přiznávám, že jsem se na tento film začala dívat s předem daným názorem. Ale po zhlédnutí musím svůj názor poopravit a říct, že tento film a výkon Sigourney Weawer překonal veškeré mě očekávání. Naprosto fantastický příběh o smutné realitě, která se bohužel týká nejenom goril, ale i dalších druhů zvířat po celém světě. ()

Mark1983

Téměř to na mě působí jako ten styl ,,Ukazovat lidem, co je správné.", a přitom kolikrát je to až fanatické angažování neuvěřitelně směšné, protože přece jen všechno má svoje meze, ale ty fanatik nevidí. ()

gizi

Ves srovnání s knihou v tomto případě film vychází lépe, ale je dobré si přečíst (nejdřív) i knihu. 75%. ()

Michaell

Tak 3,5. Ale když vím, jakým filmům jsem dal 3, tak musím jít na čtyřku. Co mi na filmu vadí jsou zbytečné odchylky od předlohy (vím, že je to normální, ale zde mi přijdou skutečně úplně zbytečné) a trošku tendenční vývoj hlavní hrdinky, tak typický pro životopisné filmy - od světlého začátku ke stále temnější atmosféře... ()

FireFox

Svého času jsem se hodně zajímala o opice a ohrožené gorily horské mé pozornosti samozřejmě neunikly, stejně jako příběh jejich umíněné ochránkyně. Proto jsem se radostí tetelila, když vyšel o tom všem film se slibnou Weawerovou v hlavní roli. Má očekávání byla splněna na výbornou, neb se tvůrcům povedlo stvořit dílko,tak naturalistické, že ho mohli směle nazvat dokumentem. ()

qnnaire

Citlivé spracovanie silného príbehu o krutosti človeka voči prírode so skvelou Sigourney Weaver v hlavnej úlohe. Krásny film vnútronej sile, prírode a neustálom boji. Vďaka tomuto filmu môžeme obdivovať život, prácu a odhodlanie Dian Fossey a pochopiť svet horských goríl. ()

Escapar

Myslím si, že lepšiu herečku pre danú úlohu ako Sigourney Weaver snáď nájsť ani nemohli, v skutku hodnotný film , ktorý patrí medzi moje najobľúbenejśie pre jeho hlavnú myšlienku, herecké obsadenie a zobrazenie krásnej prírody a zvierat lesa ()

A.ZziK

Dian Fossey, pošuk se zápisníkem. Nerad bych polemizoval o tom, ze nekdo prijede do cizi zeme a chova se tam jako doma, urcite slecna dokazala hodne pro jeden zvireci druh. Agitku proti zoologickejm zahradam necham taky bejt, o tom to taky nebude. Vykresleni pribehu je fajn, herecky vykony fajn, hudbu uz davno rozdrtil zub casu a dabing v mnou videny cesky verzi je bohuzel tragickej, ale celkove je to krasnej "zvireci" pribeh. ()

JARDAHONDA

Pozoruhodný příběh průkopnické antropoložky Fosseyové se před námi odvíjí ve filmu, který režisér Michael Apted natočil převážně v autentickém prostředí horských goril ve Rwandě. Sigourney Weaver představuje Fosseyovou způsobem, který jí vynesl Zlatý glóbus pro nejlepší herečku : jako charizmatickou, rozhodnou ženu, hnanou cílevědomostí, která byla její silou... a možná vedla k její tragické vraždě. ()

Jarisko2

Velice krásný film, citlivě natočený. Přesvědčivý výkon S.Weaver, tohle jsem ji věřil daleko více, než nezmara Ripleyovou. A ta překrásná zvířata.. Zase mi bylo připomenuto, že největší a nejhorší bestie v přírodě je člověk. Když jí chce být ()

Widlicka4

Film bez debaty stojí a padá na skvělé Sigourney Weaver, jejíž výkon bych se nebál označit za oscarový, leč bohužel akademie měla jiný názor. Skvělé vystižení poněkud rozporuplné osobnosti Dian Fossey, která nepochybně udělala pro záchranu horských goril víc než kdokoliv jiný, leč nejednou za využití prostředků, které byly na hraně, či občas i trochu za hranou. Po letech v pralese by se ovšem asi každý proměnil v excentrického podivína, který se sveřepě upíná na své životní poslání způsobem, že trochu ztrácí kontakt s realitou. A nakonec vlastně i obětuje tomuto svému poslání vlastní život. ()

josefkam

Zamáčknu slzu (která se v oku objeví vždy když tento film shlédnu) a pustím se do hodnocení... Přírodovědné životopisné drama dle skutečných událostí s dle mého nejlepší herečkou, která kdy chodila po tomto světě v hlavní roli. Životní příběh antropoložky Dian Foessey, geniálně stvárněný Sigourney Weaver (známé především díky sáze o Vetřelcích). Zajímavé je, jak je Sigourney v tomto filmu úžasná, má velmi zdatné partnery ve svých milovaných gorilách (Sigourney sama od natočení Goril v mlze lokalitu natáčení, kde Dian Foessey opravdu pracovala a žila, mnohokrát navštívila a netají se svojí láskou k těmto úžasným zvířatům, respektive neustále podporuje nadaci Dian Foessey)... Celý film podkresluje soundtrack nejvyšší úrovně a kvality (nominace na Oskara a Zlatý globus to jen potvrzuje). Jediné co chybí tomuto filmu, respektive Sigourney, že ona sama si Oskara za svůj výkon zasloužila (nominace je na její geniální výkon příliš málo, alespoň Zlatý globus byl)... Celkové hodnocení 10/10, tudíž 5 hvězdiček... ()

Zemřel režisér Michael Apted

12.11.2015

Z Bradavic na Olymp

Z Bradavic na Olymp

22.04.2007

Už z toho pomalu začíná být trapná fráze, ale úspěch 300: Bitvy u Thermopyl opravdu změnil Hollywood. Najednou se s velkým hřmotem vynořují všechny projekty, které jen vzdáleně souvisí se starověkým… (více)