Nepotopitelný Titanic (TV film)

• Kanada

Who Sank the Titanic?

• Kanada

The Unsinkable Titanic

Dokumentární / Drama

Kanada / Velká Británie, 2008, 75 min

Patrick Reams

Stručné a přínosné. Základní přehled faktů je doplněn o nové analýzy a závěry, což vnáší do celé kauzy nové světlo. Patrně nejzásadnějším zjištěním se zdá být nekvalitní materiál ocelových částí Titanicu i na první pohled banální detaily jako chybějící dalekohled ve strážné věži nebo výměna důstojníků krátce před vyplutím, až po dosud nevysvětlené nereagování parníku Californian, jež se nacházel v bezprostřední blízkosti Titanicu, na nouzové signály.(7.5.2012)

Zajímavý hraný dokument toho, co se událo od stavby do potopení této velkolepé lodi. Určitě doporučuji fanouškům, co se zajímají o fakta nebo samotný Titanic. Vše je zajímavě pojato a vysvětleno. Přesto ale je celá problematika pojímána dosti povrchně a po přečtení řady knih mohu říci, že mám na řadu věcí úplně jiný názor. Přesto hlavně za metodickou stránku: 65%.(14.7.2010)

Zajímavý dokument, který ve mně dokázal probudit emoce a ještě mě donutil hloubat nad starou známou se zaujetím a novým pohledem na věc, ač mě neopouští dojem, že některé poznatky mohly být i dost přikrášlené pro účely dokumentu. Nepotopitelný Titanic je každopádně poutavé ohlednutí za legendární katastrofou se silnými momenty alá "Pro krásné schody oželím i bezpečnost lodi". Jen ta Hornerova hudba mi u některých scén (jejích zmíněnou repetitivnost neřeším, za 45 minut jsem se nestihla začít nudit) chyběla k dokonalosti :-) 80%(4.4.2013)

Titanik je prostě fenomén. Byla to ale smůla, nebo jen souhra náhod, jako třeba, že dalekohled byl zamčený ve skříní a klíč si omylem odnesl důstojník, který byl poslán na pevninu těsně před vyplutím a na jeho místo nastoupil někdo úplně jiný. Nebo snad trest, za to že vedení ignorovalo výstražné zprávy o ledovcích od ostatních lodí?(6.4.2013)

Jeden z nejzajímavějších dokumentů, které kdy o Titanicu vznikli. Spoustu nových úžasných informací, mnohdy překvapivých, dobrý komentář a skvěle natočená rekonstrukce. Dokument mě od začátku vtáhnul a až do konce nepustil. A já žasnul - nýty ze železa, nízké přepážky, chybějící dalekohledy, vydrživší ledovec mimořádně na jihu, odložené vyplutí, málo záchraných člunů, dopis pro kapitána, kterému nikdo nevěnoval pozornost... a spoustu dalších. Náhoda? Nebo to bylo promyšlené od začátku? No, ehm, teda, to je opravdu ukrutně zajímavý dokument. A rozhodně si zaslouží plný počet.(12.4.2013)