Reklama

Reklama

Nepotopitelný Titanic

(TV film)
  • Kanada Who Sank the Titanic? (více)
Dokumentární / Drama
Kanada / Velká Británie, 2008, 75 min

Obsahy(1)

Potopení Titanicu v roce 1912 si vyžádalo 1 517 životů. Tento fascinující dokument odkrývá řadu mýtů obestírajících osud tohoto slavného parníku.  Všichni vědí, že nepotopitelný Titanic poslal ke dnu ledovec, který způsobil smrt více než patnácti set lidí. Tato katastrofa je považována za jednu z nejhorších v dějinách námořní dopravy. Podle tohoto zajímavého nového dokumentu však osud největšího parníku své doby, jeho cestujících a posádky zpečetil dlouhý řetězec chybných rozhodnutí, lidských chyb a smůly. Kdyby býval chyběl pouze jediný článek tohoto řetězce, historická katastrofa mohla být odvrácena. Dokument vychází z nejnovějších výzkumů a výpovědí očitých svědků, rekonstruuje příběh z pohledu přímých aktérů a odkrývá řadu mýtů, jež se kolem Titanicu nahromadily. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (16)

Nach 

všechny recenze uživatele

Zajímavý hraný dokument toho, co se událo od stavby do potopení této velkolepé lodi. Určitě doporučuji fanouškům, co se zajímají o fakta nebo samotný Titanic. Vše je zajímavě pojato a vysvětleno. Přesto ale je celá problematika pojímána dosti povrchně a po přečtení řady knih mohu říci, že mám na řadu věcí úplně jiný názor. Přesto hlavně za metodickou stránku: 65%. ()

Marthos 

všechny recenze uživatele

Stručné a přínosné. Základní přehled faktů je doplněn o nové analýzy a závěry, což vnáší do celé kauzy nové světlo. Patrně nejzásadnějším zjištěním se zdá být nekvalitní materiál ocelových částí Titanicu i na první pohled banální detaily jako chybějící dalekohled ve strážné věži nebo výměna důstojníků krátce před vyplutím, až po dosud nevysvětlené nereagování parníku Californian, jež se nacházel v bezprostřední blízkosti Titanicu, na nouzové signály. ()

Reklama

playboxguest 

všechny recenze uživatele

Zajímavý dokument, který ve mně dokázal probudit emoce a ještě mě donutil hloubat nad starou známou se zaujetím a novým pohledem na věc, ač mě neopouští dojem, že některé poznatky mohly být i dost přikrášlené pro účely dokumentu. Nepotopitelný Titanic je každopádně poutavé ohlednutí za legendární katastrofou se silnými momenty alá "Pro krásné schody oželím i bezpečnost lodi". Jen ta Hornerova hudba mi u některých scén (jejích zmíněnou repetitivnost neřeším, za 45 minut jsem se nestihla začít nudit) chyběla k dokonalosti :-) 80% ()

Pepinec 

všechny recenze uživatele

Konečně mi taky někdo řekl něco jiného, než že Titanic vrazil do sněhové koule a utopilo se tolik lidí proto, protože bylo málo člunů. Jen by mě zajímalo, jak to Prima Zoom dělá, že je s tímhle dokumentem hotová za padesát minut, když podle zdejších nepochybně správných údajů trvá skoro o půl hodinu déle? ()

Thomassi 

všechny recenze uživatele

Nevím přesně, jestli jsem viděl ten samý dokument, nicméně v českém překladu se jmenuje tak, jak zde, ale v originále má název Who Sank the Titanic? Pokud je to jiný dokument, tak se omlouvám. Dokument mapuje zrození této tehdy největší lodi až po její ztrozkotání. Je to zčásti hrané, zčásti jsou použité archívní záběry a zčásti je to digitální. Co mě ale naprosto uchvátilo, byly informace, které jsem až dosud vůbec nevěděl. Dost se tady zaobíráme faktorem náhod, které přispěly ke katastrofě. Anebo i hrané scény z vyšetřování po ztroskotání byly zajímavé. Opravdu, co se týče informací, naprosto výtečné. Jediné, a to taky sráží hodnocení na 4* je až moc časté opakování digitálních sekvencí. Jinak ale výborný dokument. ()

Galerie (14)

Reklama

Reklama