Nikdy neprovdaná, čtyřicetiletá učitelka angličtiny Linda Sinclair (Julianne Moore) žije v malém městě. Společnost jí dělají jen její dvě siamské kočky a spousta klasických knih. Její život je, na rozdíl od hrdinů jejích oblíbených knih, velmi klidný. Jednoho dne se do města vrátí její bývalý žák Jason (Michael Angarano). Jason se chce stát dramatikem v New Yorku, ale jeho arogantní otec Dr. Tom Sherwood (Greg Kinnear) chce aby jeho syn vystudoval právnickou fakultu. Linda se rozhodne, že Jasona v jeho snu podpoří a začne ho v jeho úsilí povzbuzovat. Jejich osudy se začínají proplétat. (Terva)

Martin741

Reziser Craig Zisk mi nic nehovori, ale vynimocne sa tuna podarilo US humor priblizit na znesitelnu uroven tomu europskemu. Da sa zasmiat, este castejsie sa divak pousmeje, ale nic viac nez znesitelny priemer : 50 % ()

Juto

Film o učiteľke angličtiny, ktorá robí všetko pre to, aby pomohla svojim študentom. Príbeh v sebe spája originálnu komédiu, dojímavý, čiastočne dramatický dej. 6/10 ()

ecceHOMMO

Keď tak spätne premýšľam, prečo som sa rozhodol pozrieť si Učiteľku angličtiny aj napriek tomu, že už podľa obsahu som tušil prúser a zbytočnosť tak mi vychádza akurát obsadenie: Julianne Moore a Lily Collins. A ukázalo sa nasledovné: nečakal som nič, nedostal som nič. Vo výsledku je to také zbytočné, že škoda času čo som pri to pobudol. */** ()

venison

„Linda Sinclairová, jež právě dovršila 45 let, byla neprovdanou středoškolskou učitelkou Angličtiny bez vyhlídek na manželství. Měla, dá se říci, docela obyčejný život, který byl plný disciplíny, střídmosti, pokory, skromné naděje a zklamání. Žila sama v Kingstonu, v Pensylvánii, nedaleko od místa, kde se narodila. Neužívala si žádného velkého luxusu. Místo toho upřednostňovala jednoduché radosti života. A i když její život možná zní jako chladný a nudný, mohu Vás ujistit, že slečna Linda Sinclairová taková rozhodně nebyla. Byla to vášnivá žena. A také romantická. Což bylo důvodem, proč byla sama, a ona vždycky bývala sama. Jako citlivé dítě, našla Linda své útočiště v literatuře. Velká díla v ní vzbuzovala nadšení, a až nezkrotné vzrušení, díky čemuž se pak všední svět zdál ještě více deprimujícím. Nechápala, proč by se měla účastnit nějakých dětinských aktivit. Její nepatrný zájem o banální záliby mladých lidí, a její velkodušný cit, Lindu pomalu směrovaly k jejímu životnímu cíli. Zasvětila svůj život snaze, aby zapálila oheň literární vášně mladých lidech. Utvářela jejich ideály tím, že oceňovala jejich názory. A oni ji za to zbožňovali. Leč její nekompromisní duše, i když ve třídě tak milovaná, ji odsoudila k životu staré panny.“ Takhle silně a přesto s nadsázkou začíná film, který nemá nijak výrazný děj, ale o to zajímavější postavy. Vlastně především tu hlavní, kterou ztvárnila moje oblíbená Julianne Moore. Učitelku angličtiny zahrála věrohodně, nenápadně a hodně emotivně. Linda Sinclairová se nechtěně zaplete do řady událostí, které jí můžou stát milovanou kariéru na škole, a i když jí spousta lidí hluboce ranní, tak i přes to jim dál dokáže zcela nezištně pomáhat – klobouk dolů.. V příběhu o „english trachet“ jsem se ve spoustě situacích našla. Mnohem hořčí a mnohem sušší Bridget Jones. ()

VanTom

Na začátku a konci (s vypravěčem) skvělé, avšak 80% mezi tím (při nacvičování studentské divadelní hry) nikterak nevyčnívá nad průměr. Ve výsledku však celkem pozitivní a pohodová romantická komedie, na kterou zapomenu do dvou dnů. ()

lucijelucije

Nejdříve jsem nechtěla věřit tak nízkému hodnocení, protože začátek zase tak špatný nebyl..Ale opak je pravdou. The English Teacher je laciná komedie, která hraje na nesmyslné situace, ve kterých nenajdete špatku reality. A musím přiznat, že scény tady působily víc, než trapně. ()

peetriss

Samotný začátek filmu dával naději, že to možná nebude tak špatný film – nechyběla lehká vtipnost, nadhled, kouzlo a nápad. Velice brzy se však vše jmenované vytratilo jako pára nad hrncem a Učitelka angličtiny se zvrhla v po všech stránkách neobratné poselství o zdolávání životních překážek a cestě za sny. Julianne Moore se povedlo film uchránit před ještě větším průšvihem, Greg Kinnear a líbezná Lily Collins se jí v tom snažili v menších rolích pomáhat, ale nestačilo to. ()

sona123

Mám ráda romantické komedie, legrační zápletky a šťastné konce. A ještě když v takových filmech můžu najít oblíbené herce, jásám. Učitelka angličtiny není žádný velký skvost a začátek byl dokonce dost nudný, že jsem i přemýšlela, že film vypnu, leč nestalo se tak a čas s ním mi příjemně utekl. ()

Rufete

"I'm not a writer, I'm a reader and we need plenty of those." Komentář může obsahovat spoilery. Pár pěkných momentů to mělo, ale bylo jich vážně poskrovnu. Někteří vidí tento film jako slabší Bridget Jones's Diary a já se po krátké úvaze můžu přidat. Julianne Moore je výtečná herečka, ale tady se vyloženě ukryla za své brýle a to bylo asi všechno. Lily si zahrála na mladou potvoru a bylo fajn ji vidět v tomhle světle, ale vždycky ji radši vidím v její milejší podobě. Pozadí celého filmu, divadelní hra, bylo tak slabounké, že nemohlo obstát. Tuhle situaci zachraňoval snad jen kolega Lindy, který vedl onu divadelní hru. Film jsem si vlastně pustil jen proto, že chci mít u Lily Collins kompletně zhlédnutou filmografii a kdyby mě někdo chtěl nalákat jinak, tak by se mu to s největší pravděpodobností nepovedlo. Ale; viděl jsem, přežil jsem, skončil jsem. ()

BOURQUE

Príbeh síce predvídateľný, ale milovníci kníh a literatúry (ako ja) si prídu na svoje. Každopádne J. Moore opäť ukázala niečo zo svojho hereckého divadla. Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

burton

Ano, správně. Svět venku je krutý a nic neodpouští. Každý máme svou ulitu a tady pančelka megapořádnou, opancéřovanou, vypolštářovanou knihami a klasiky. Z této ulity jí vytáhle její bývalý žák a jeho báječné, úchvatně napsané a originální, neotřelé, drama. Juliána je taky báječná a skvěle zahrála pančelku, za kterou byste dali ruku do ohně, a která se vám najednou přetaví do úplně rozhozené, hysterické a pomstychtivé úči. Proč to? Mrkněte se, je to prima film. ()

olympionik

dalo sa to pozriet, parkrat som sa zasmial, ale nebolo to nic svetoborne. scenar slabsi, najviac ma zaujalo prostredie americkeho stredoskolskeho systemu divadelnictva...skoda, ze u nas nic take na skolach nefunguje. ()