Do vesmíru se Stephenem Hawkingem

• Česko Vesmír Stephena Hawkinga (více)
všechny plakáty
Ukázka z filmu 2
Velká Británie, 2010, 2 h 55 min (Minutáž: 43–88 min)

Epizody(3)

Zásadní, provokativní a neuvěřitelně nádherný, takový je pohled na vesmír v pořadu Do vesmíru se Stephenem Hawkingem, jedním z nejlepších mozků na této planetě. Hawkingovýma očima se podíváte na počátky vesmíru, budete hloubat o životě v jiných galaxiích a prozkoumáte skutečné možnosti cestování v čase.
Kombinací počítačové animace (CGI), živých záběrů, digitálně zvětšených záběrů z archívů NASA i speciálních efektů získáte Hawkingův mimořádný obraz vesmíru, který je určen pro novou hvězdářskou generaci. (oficiální text distributora)

eXavera

Velice efektní a srozumitelný seriál. Máme obrovské štěstí, že jeden z největších géniů všech dob Stephen Hawking má talent vysvětlit věci i naprostým laikům. ()

MartinTerran

Stephen Hawking se v tomto dokumentu zamýšlí nad nejzajímavějšími a tvrdím si říct, že i nejsložitějšími otázkami současnosti týkajících se astrofyziky. O těchto věcech mnoho nevíme, ale aspoň trochu světla se do nich snaží vnést tato kapacita v oboru. 1. díl: Mimozemšťané - Existence a formy cizích druhů kdekoliv ve vesmíru jsou ztvárněny v mnoha dokumentech, takže jsem se až na pár výjimek nové informace nedozvěděl, ale je to zde pěkně ucelené a vysvětlené kapacitou v oboru, takže za mě +. Pro člověka co se o to nějak nezajímá a podívá se jen ze zvědavosti určitě přínosné. 2. díl: Cestování časem - Velmi zajímavý díl, který konečně jako jediný dokument rozsekl jak to s cestováním v čase je. Vím sice, že vše jsou jen úvahy a teorie, ale dávají smysl, takže věřím, že to tak je. Téma je opět pěkně rozebráno a vysvětleno, takže by s pochopením nikdo neměl mít problém. 3. díl: Příběh o původu všeho - Jak už název napovídá tento díl se zabývá vznikem vesmíru, jeho vývojem a i 2 možnostem jeho konce. Tento díl je nejméně vědeckým a Stephen zde spíš mluví o svých představách a tipuje co asi nastane apod. Díl je i přesto velmi poučný a vede k zamyšlení jak to vše nakonec bude. Hodnocení: 1.díl: 82/100, 2.díl: 90/100, 3.díl: 86/100, Celkem: 86/100. ()

Murysek

Opravdu zajímavý dokument. Mám moc rád způsob, jakým Stephen Hawking dokáže různé teorie vysvětlit obyčejným lidem. Dokument obsahuje stručné shrnutí informací z jeho knih, takže pro čtenáře tu není moc nových informací, ale i tak stojí za shlédnutí. Rozhodně myslím, že dokáže zaujmou i někoho jiného než jen vyložené fanoušky fyziky, astronomie a ostatních dotčených témat. ()

Kazisvet III.

Pěkně ztvárněné, velice jednoduše vysvětlované tak, aby to pochopil i laik. Vesmír mě fascinuje od malička, těch možností, co skýtá. Jen hlupáci ho přehlížejí, jen přízemní lidé nedokážou přemýšlet nad tím, co všechno v něm může být. Jen Ti, co v hloubi duše a myslí neumí uvažovat jinak než v intencích mikroskopického světa zvaného Země, nikdy nemohou pochopit, proč je důležité se těmito otázkami zabývat. Nejvíce se mi líbil díl Time travel a The story of everything. Celkově hodnotím 3,5/5. ()

Moleek

Po čtyřech hvězdičkách za první a třetí část, jednoznačných pět za dvojku o cestování v čase. Jen škoda, že jsem to shlédl celé najednou. Tři hodiny v kuse je přecejen dost náročné ()

Dajtin

Rozhodne neľutujem čas strávený s týmto seriálom, ale ak sa zaujímate aspoň kúsok o vesmír, tak toho veľa nového nečakajte, škoda aj viacerých nedostatočné priblížených nadhodených tém. Animácia mala silnejšie i slabšie okamihy pre mňa skôr slabšie. Sem tam mi vadili opakujúce sa poznatky medzi jednotlivými časťami. Ale spôsob podania s názornými príkladmi je fakt najlepší. ()

jackalsc

Naprosto fascinující a dechberoucí seriál. Co by bylo, kdyby a podobně naprosto miluji. Navíc objasňuje mnoho složitých faktů velmi dobrými animacemi. Díly o cestování v čase jsou úplně super, když si vlastně uvědomíte co jste dosud nebrali v potaz. + Velice vhodná hudba k vesmírným animacím, klidný hlas českého dabéra :D ()

Fritorick

Velice zajímavý a poutavý dokument o bazalních pricipech vesmíru. Je pravda, že stephen hawking trochu podceňuje diváky a vesmír nám nabízí v lehce populární variantě. Ja sám bych asi ocenil poněkud více odbornosti, popřípadě nějaké dosazování do vzorců, třeba jen notorycky známí E=M.c2 se dá obecně vysvětlit tak že to pochopí skoro každý. Nicméně i tak je dokument fascinující a Stephen i když upoután na vozík, zde plní svojí takřka ikonickou úlohu moc dobře. Vic takových Prosím :) ()

ZekiZeki

Na dokument zaštiťující se jménem Hawkinga jsem tedy čekal větší hloubku a vědecký přínos než jen populárně-vědecké shrnutí již známých faktů. Nijak zvlášť se neliší od jakéhokoliv článku v časopise 21. století. ()

Brukev

Stephena Hawkinga jakožto vědce velmi uznávám, proto jsem se na tento seriál docela těšil. První díl jsem bohužel neviděl, nicméně jak Cestování časem tak Počátek všeho jsou velmi poutavě popisující dokumenty, které i laikovi dokáží vysvětlit základní (a pro většinu populace dostačující) mechanismy týkající se dané problematiky. ()

Avalanches

Vesmír mě nepřestává překvapovat, stejně tak jako Stephen Hawking. Hawking patří bezesporu mezi největší génie současné vědy a jeho boj s nemocí z něj udělal nesmírně inspirativní osobnost. Tento 3dílný dokument, korunován magickou hudbou, vám odkryje základní poznatky o vesmíru, nastíní představu o formě mimozemského života a zakoketuje si s myšlenkou cestování v čase (slavné paradoxy). Zkrátka zdroj vědomostí ve velmi svěží a atraktivní podobě. Přesně takový typ dokumentu, po kterém se s bušícím srdcem poběžíte podívat na oblohu, zda je Slunce opravdu tam, kde být má. ()

milicka1

Potlesk pro Hawkinga, Dicovery a všechny lidi, kteří se na tomto seriálu podíleli. Je to shrnutí informací a faktů o vesmíru a hlavně myšlenek Hawkinga. Perfektní výklad zaručuje to, že i ne-fyzik pochopí oč jde. Doporučuji dívat se v HD. Nádherné animace a vizualizace vás dostanou do kolen. Jedním slovem : nádhera! ()

quintes

Po vizuálnej stránke je to presne také, ako si predstavujem pri dlhých zimných večeroch, a musím dať fullhouse, pretože po prezretí všetkých troch častí som zaplakal nad tým, že som si zbytočne kúpil všetky možné knihy od S.Hawkinga, a hoc som ich čítal viackrát, nikdy som ich nepochopil... Až doteraz :) Dávam do pozornosti ďalšiu úžasnú časť s názvom Did God Create the Universe? v ktorej sa rieši veľmi zaujímavá otázka... ()