poster

Drátenická pohádka (TV film)

Pohádka

Československo, 1987, 43 min

 • Pitryx
  **

  Pohádka na průměrné úrovni, ani taková, ani maková. Jako velké plus je snad pan Donutil a pan Zahájský, ale celkově prostě nic moc. ** A PŮL(13.11.2019)

 • hanikrivi
  ***

  Jiří Zahajský v netypicky negativní roli. Jinak klasická televizní pohádka.(21.9.2016)

 • honajz
  *

  Předně to není pohádka, ale spíše podivné psychologické drama, kde se každý, ale skutečně každý chová jako idiot. Jura v podání Zahajského nemá žádný důvod vracet se k líným a zjevně imobilním loupežníkům, a kdyby zdrhl za kopečky domů ke svým kopečkům, k čemuž má milion příležitostí, nic by se mu nestalo. Líní loupežníci jsou v podstatě jen bezďáci, kterým se nechce makat a celé dny proleží na jednom místě. Malý kluk pomocí svého ptáka - tuším vrány, aby nedošlo k mýlce, taky krade, ale do zlodějů nadává Jurovi. A mladý dráteník se zamiluje na první pohled do nějaké dcery bohatých obchodníků a ona do něho. Ještě je tu vychovatelka, která zakazuje mladým polibky, ale loupežníkům snaživě radí, kde je ještě schované stříbro! Konec je totální maglajz - bohatá dceruška si samozřejmě bez svolení rodičů vezme chudého dráteníka, který překvapivě dostal všechny loupežníky (jeden proti čtyřem a ani jeden z nich se nebránil!) a toho malého kluka adoptují! WTF?! A vyznění? Asi když už kradete, dělejte to s dobrým úmyslem. Jinak jsou zde ještě zcela zbytečné scény s hostinským, kde také lidé podivně vycházejí a vcházejí do hostince, ale to už nemá smysl komentovat.(20.1.2019)

 • otík
  **

  Osobně jsem velmi zklamán. I přes malou minutáž film od poloviny nudí, pořád se jen čeká, co se vyklube ze Zahajského, až nakonec zjistíme, že i když mu třeba hlavní hrdina věřil, přesto to byl podvraťák. Prachař ve své roli celkem obstál, ženy jsou jen do počtu a aby vyplnili kostýmy. Jinak jejich postavy jsou naprosto nevýrazné. Navíc humor nulový a výprava průměrná.(18.3.2017)

 • dr.fish
  ***

  Zahajský svého bezcharakterního zmetka hraje dobře, ale to je proklatě málo. Jinak se totiž vůbec nic nestane takže se nudíme. 50%(15.4.2018)