Během návštěvy v Rakousku se ožení anglický koloniální lékař Walter Fane (Herbert Marshall ) s dcerou svého někdejšího profesora. Odcestuje se svou Katrin (Greta Garbo) do Hongkongu, kde se jeho novomanželka seznámí se šarmantním velvyslancem Jackem Townsendem (George Brent). Waltera nenechá aféra jeho ženy chladným a nechce s ní již nic víc mít. Rozhořčeně se rozhoduje stáhnout na venkov, kde by se mohl potýkat s epidemií cholery... V adaptaci románu W. Somersete Maughama si Greta Garbo v jednom ze svých prvních neněmých filmů zahrála silnou ženskou postavu, jež se pohybuje mezi dvěma muži a neváhá se vzepřít britské koloniální morálce.(15.4.2005)

Skutečně, Greta natočila tento film jako svůj 9. zvukový. Takže těch 8 předtím je málo? Navíc, žádný ze 2089 hodnotitelů remaku (vyjma mé maličkosti) se nedopracoval až sem? Jak typické...(13.2.2009)

Rozpočet $947,000Tržby USA $538,000Tržby Celosvetovo $1,658,000(3.8.2010)

Asi se mi přece jen trochu více líbila modernější verze s Edwardem Nortonem a Naomi Watts, kdy hlavně konec byl takový silnější. Nic to nemění na tom, že tahle dramatická romance funguje i po osmdesáti letech a "Pestrý závoj" by neměl žádného filmového fanouška znechutit.(16.5.2014)