Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

feryk odpad!

Naprostá blbost a film hrající si na něco cool, ale pohybující se na hraně trapnosti a zoufalství. Od začátku mě to nudilo a konec jsem ani nedokoukal, tudíž nemůžu dát nic jiného než odpad. ()

marek86

Film, jenž ze začátku působí trochu trhle, se postupem času přenáší ve velmi svižné dílo s vyníkajícím Janem Budařem v hlavní roli. Sledovat začátky, úspěchy a pády jednoho velmi zvláštního a bezpochyby úspěšného českého podnikatele stojí za to. Tento film mě osobně velmi mile překvapil. Moje hodnocení 6,5/10. ()

Jonatána

Viděla jsem to včera a celkem lituju, že jsme na to vůbec šli. Ještěže jsem to neplatila já :-(. Z mého pohledu občas fajn hláška a jinak nuda, nuda, šeď a otrava. ()

Badmarshall

Letos jsem zatím moc českých filmů neviděl, ale tento mě nalákal trailerem a musím říct, že jsem se bavil. Jan Budař opravdu skvělý, jak herecky, tak hlasově, při jeho vyprávění. Opravdu je tam dost hlášek, kterým jsem se zasmál a je jich tolik, že si jich ani moc nepamatuju, tak to musím zhlédnout ještě jednou. Velmi rychlý střich, stále se něco děje, konečně někdo od nás točí jinak. Sice to bylo krátké, ale jestli tohle vše zažil jeden člověk, tak klobouk dolů. Asi se v životě nenudil. Četl jsem s ním rozhovor na netu a prý toho moc nezměnili a Budař se prý dokonale naučil jeho gesta a chování. JB se mi vždy jako herec líbil, ale vše byly většinou malé role a až teď to mohl pořádně rozbalit. Myslím, že se tam vybláznil dost a sedlo mu to. Někteří s tím asi budou mít problém, jak je film natočen, ale mě se to fakt líbilo. Jen více takových českých filmů. ()

bajos

Opravdu to není pecka. Budař dá sem tam nějaký fórek ale jinak je to takové neuspořádané. Trochu nuda na efekt. Neměl jsem moc vysoké očekávání ale tohle byl docela průser. Zase mě to na nějakou odradilo jít do kina na český film, to je docela smutné, nemyslíte? ()

Dartdevil

Nevím jestli hrdina ve skutečnosti nějaké informace zatajil, nebo nechtěl zveřejnit, ale celek na mě působil silně rozkouskovaně. Jednotlivé epizody života jsou jaksi nedostatečně ukončené a vysvětlené. Celý film tak vyzní jaksi napůl. Budař má ovšem zaděláno minimálně na Lví nominaci, to je jisté. ()

maddictive

"Jednou napíšu román, kterej se bude jmenovat Chudák a prdel. Anebo bez toho "a" uprostřed." Drsný humor. Drsný Budař. Přirovnání k Ulovit miliardáře je trefné, vzbudí to podobně rozporuplné pocity - něco mezi smíchem a wtf. ()

waska

Českýmu filmu asi fakt na chuť nepřijdu. I když se to tváří hrozně cool, cool to vůbec není. Je to jen další zkopírovaná slátanina. ()

Searison

Určitě překvapení, Budaře moc nemusím, ale do této role mi opravdu padl. Tento typ humoru mi nevadil, naopak. Příběh zajímavý a určitě tento film není ztráta času. ()

newer_more

Na film jsem se vcelku těšila. Začátek nadějný, prostředek skvělý, konec.....na nic. Jako kdyby si někdo dal záležet na průběhu filmu a nevěděl si rady s tím, jak ho zakončit. Tak tam prostě něco plácl. ()

m4xp4yn3

Jo, je to obsahově příliš mělké, ale bavil jsem se od začátku do konce. Strhující tempo a dynamika v kombinaci s vyleštěnou visuelní presentací zajistí dobrý dojem. Když k tomu přidáme snad první Budařův koukatelný výkon (a poslouchatelný - ta dikce!!), nelze jít s hodnocením pod průměr. ()

Italiano

Budař umí zahrát prostě všechno. Chvílema sice trochu klišovité, ale když vezmeme v potaz to, že je to celé podle pravdivého příběhu, tak je to docela vo hubu, ne? :) ()

matt85

Bezchybný Budař(nominace na Lva je jasná), stylový vizuál a povedeně blbý humor spolu s nejmladším režisérem ČR tvoří film, který představuje v našich končinách něco výjmečného, ale zárověň zopakovatelného. ()

ChickenPate

Komentář Budaře perfektní, druhá polovina filmu je dobrá, ale co se nepovedlo tak začátek a zrození pana podnikatele. Ten začátek na mě působil jako by byl rychle spíchnut horkou jehlou. Autoři si možná neuvědomili, že v roce 1980, 1995 a 2010 věci vypadaly prostě odliště. ()

Tamten

Možná zajímavý životní příběh o tom, jak jeden všeuměl k velkým penězům přišel, možná by bylo zajímavější srovnání, jak tisíc podobných všeumělů nikdy k ničemu nepřišli. V každém případě po filmové stránce se jedná o značnou hrůzu snad ve všech směrech. ()

Shaleman

Nevýrazný film, který údajně neukazuje všechno, protože to bylo příliš nezákonné, takže radši neukazuje vůbec nic. Nudný, šedý film s absolutně protivnými doprovodnými monology hlavního hrdiny, které z něj dělají nevychovaného hlupáka a není jim kloudně ani rozumět. Až na Čínskou část ztracených 79 min života. ()

Oonika

Budař je rozhodně zábavný a dodává filmu originalitu... Nicméně to po chvíli začne být jaksi nudné a stále stejné. ()