Jakub Vrána, dnes už velmi bohatý muž, vypráví o své životní cestě za bohatstvím. Příběh začíná popisem dětství v rodině věčně opilého otce, které muselo skončit pobytem v dětském domově. Právě tady odstartovala Jakubova kariéra malého darebáka. A odtud po malé epizodě s prací na patologii a střetnutím s homosexuály, pro které byl osamělý bezbranný mladík snadnou kořistí, pokračoval do blázince, kde se seznámil s Petrem Nohou, se kterým po revoluci začal sázet na koně. Pomocí sázkových podvodů se jim dařilo vydělat velké peníze. Jenže jejich aktivita vadila již zavedeným podvodníkům. Jednoho dne Jakub v autě zabije svého kamaráda. Skončí ve vězení, kde podle svých slov dělá kriminálníkům sexuální maminku. Po propuštění už na něj čeká Noha, který ho posílá do Šanghaje, aby tam pohlídal jeho kšefty s falešným českým sklem. Výsledkem je jeho několikaletý pobyt v Číně, vztah s exkluzivní čínskou prostitutkou Sharon a následný útěk, když se o jejich podnikání začne zajímat čínská tajná služba. Jakub musí znovu začít od nuly. Chudý jako na začátku se setkává s mladíkem, který ho přivede na myšlenku registrace internetových domén. Díky tomuto nápadu skutečně zbohatne a už ví, že každý se dá koupit. Má už skoro všechno, a tak zatouží po rodině, kterou si vytvoří způsobem sobě vlastním... (TV Nova)

BarVo

Film stojí a padá na Budařovi, aj z úplného zmrda vykresal vlastne celkom sympatickú osobu. V druhej polovici už nuda, točí sa to stále dookola. ()

rigby

Návod, jak vydělat prachy... Značně svérázný film natočený na českou kinematografii hodně netradičním způsobem. I Jan Budař není běžný herec. Jen ten závěr s Václavem Havlem si mohli tvůrci odpustit, působí totiž velmi trapně a celou nadsázku tohoto filmu v jediném momentu shazuje. ()

nightstalker

Nevkládal sem do filmu moc nadějí a oto více mě to překvapilo! Skvělý výkon Budaře, kamera, střih, zpomalené záběry...prostě super! ()

MUNRO

Pěkná volovina.Nesnáším filmy,ve kterých kdokoliv neustále komentuje průběh děje,navíc takhle idiotským způsobem. ()

MrFarmer

Zvláštní a trochu provokativní snímek, který sice nenadchne, ale rozhodně ve vás zanechá jakousi pachuť a zamyšlení. ()

CYP3A4

Z toho smrdí něco univerzálně českého, ale to nemyslím jenom něco ve zlém slova smyslu. Český "Obchodník se smrtí" - tedy spíše alegoricky vypravěčským jazykem. Ať žijí slované. ()

Wade W.

Najzábavnejší, najzaujímavejší, najukecanejší film s najoriginálnejším námetom aký som v poslednom čase videl. Pri tých slovenských a českých filmov ktoré sú hlavne založené na princípe "komédie s rodinou tématikou " alebo "zlé napodobneniny amerických trhákov" je toto skvelá výnimka. Áno nedá sa poprieť že sa Tomáš Řehořek inšpiroval filmami Guya Ritchieho ale iba inšpiroval a nie vykrádal, čo je dobre pretože si ide vlastnou cestou svojím tak trochu dokumentárnym štýlom mixnutý českými historickými odkazmi. 5* si snímok poctivo zaslúžil. ()

superzurda

Docela dobré to bylo. Akorát nějaké rychlé. Od začátku jsem si říkal, že se ten film nějak strašně žene a na konci jsem nepochopil proč. Galapředstavení Jana Budaře. ()

charlotteLnD

Jedna za paradni obrazky ze kterejch to poskladali, druha za hustackyho Budare a treti za to, ze mel vubec nekdo koule na to, aby v tom nasem zaprdenym dolicku po vsech tech srdickovejch hrebejcich natocil neco takhle hezky stiplavyho, zabavnyho, hrejivyho. takovej exotictejsi yogi caj mezi tema trikrat vylouhovanejma pigi. ()

bezprezdivky

Celý film stojí a padá na výkonu Jana Budaře, který je vypravěčem a hraje hlavní roli. Bez nadsázky, kterou tomu formou vyprávění dává, by to byla taková školní moralita, ale on to povyšuje na plnohodnotný film. ()

honzzaq

Touha po okázalosti ve stylu Guy Ritchieho táhne z Czech Made Mana na sto honů. Nijak zvlášť mě to ale nepobuřuje, jen je škoda, že propracovaná forma je do značné míry samoúčelná. Když pomineme flashbacky a flashforwardy, které dobře vystihují roztěkanou mysl vyprávějícího hrdiny, mám ze všech těch triků a efektů pocit, že se tvůrci chtěli pochlubit, co všechno umí. A umí toho hodně. Navíc mají Budaře, který je výborně obsazený, a je to především on, kdo táhne Czech Made Mana kupředu. Film slušně odsýpá a nemá vyloženě hluchá místa, přesto ale kromě hlavní postavy postrádá nějaký výraznější jednotící prvek, který by z něj dělal něco víc, než slepenec více či méně zábavných historek s jednoduchým "anti-poselstvím" v závěru. Během 90 minut hrdina po stránce finanční pomalu stoupá na vrchol, zatímco morálně padá na úplné dno, ale to vše se na odehrává jen jakoby mimochodem, aniž by to se mnou skutečně zacloumalo. ()

RomanT

Bizarnost dnešní doby. Pokud se před filmem alespoň zběžně seznámíte s Kubíkem (např. zde), pak film uvidíte v jiném světle. A pokud si poslechnete alespoň část z videa na youtube tak i místo zdánlivě protivného přestylizovaného projevu Budaře uslyšíte Kubíka. ()

jopal

Pre mna absolutna bomba! Bol som maximalne spokojny, ocenujem dynamiku filmu, herecky vykon hlavneho hrdinu a netradicne ponatie jeho vizualnej stranky. No a to, ze sa jedna o tak mladeho rezisera som sa odzvedel az teraz. Ale zaroven mi to dava odpoved na vsetky moje (prijemne) prekvapenia v tomto filme. Vytkol by som jedno negativum (ale to u vacsiny ceskych filmov), mnoho dialogov som nerozumel (i ked sa mi pacil napad a svojska forma dialektu hl. hrdinu, predsa len na niektore slova som sa nechytal). Ale inac reziserovi gratulujem, drzim palce a tesim sa na dalsiu (dufam) pecku! ()

Shinnie

Neoblubujem české filmy a radšej sa im vyhýbam. Tentoraz som však spravila výnimku a pozrime sa na to, nedopadlo to tak hrozne. Štýl rozprávania hlavného hrdinu ostáva verný zastaranému, komunistickému spracovaniu rovnako ako aj dej. Ten dosť pokulháva keďže stavia na akože zvláštnosti ukážky neľahkosti života hlavného hrdinu a ostáva verný aj starému "dobrému českému humoru". Ten mi však moc nevoní. Poukázanie na vzostupy a pády však tento nudný príbeh posunulo o priečku z hlbín "odpadu" a príležitosne som sa aj zasmiala, teda asi raz alebo dvakrát. Bolo to také dosť neustálené, ale to aj život, takže to vytýkať nebudem. Naopak by som chcela vyzdvihnúť výbornú hru s kamerou, nevídanú na tieto pomery. A stopáž bola tiež tak akurát, ale druhý krát už nehrozí, aby som to pozerala. A ostatným snímkam Řehořka sa tiež brániť nebudem. Naopak dúfam, že bude mať čoskoro k dispozícií okrem normálneho scenára aj dostatočný rozpočet a možno z toho vznikne aj zapamätateľný kvalitný snímok. Zatiaľ je to však na 2,5* a možno si to v porovnaní so svetovou kinematografiou ani nezaslúži, ale tak predsalen, ako často sa natočí u nás (beriem to ako Č aj S) aspoň priemerný film? ()

ElBeatbox

Od tohoto filmu jsem si moc nesliboval a nakonec jsem ho shlédl jen přes velké doporučování od přátel a čemuž jsem se hodně divil mi opravdu vzal dech a zvlášť fakt o tom že je podle skutečné události mě doslova uzemnil a utvrdil v tom že i když je člověk na dně, vždy se najde řešení a v jednom z mnoha případů je toto řešení správné a v dlouhodobém měřítku velmi ovlivňující život a směr, kterým se bude dále ubírat. Gestikulace a chování Jana Budaře v tomto filmovém díle byly většinu času poněkud zvláštní, ale jeho vtípky tomu rozhodně dost přidaly na atmosféře a v globálním měřítku se z toho stala dech beroucí podívaná, která byla poměrně rozporuplná a zanechala ve mně smíšené pocity, ale ať to vezmu z jakéhokoliv hlediska, nemám tomu co vytknout a rozhodně bych tento film doporučil (již se tak také stalo) svým přátelům, ale nejen jim. ()

Nerdvana

Styl "jsem českej machýrek s kotletama jako císař pán, na všechno mám patent a ode všeho klíč i když jsem úplně v pr...." mi od začátku neseděl. ()

Kalda69

Cekal jsem od toho daleko min nez jsem dostal. Stejne jako povazuji Zdivocelou zemi s Dejdarem za vypoved o komunismu, tak tady se ukazuje jaky ma na lidi vliv kapitalismus tzn. sex bez lasky, penize bez prace a zabava bez premysleni a on se tvari ze to chape aby mel klid. Nynejsi podoba kapitalismu totiz nema vubec nic spolecneho s demokracii (kde by mel vladnout lid) ale vladne ten kdo ma penize, ktere je ochoten pouzit na upravu zakonu pro svoje potreby a pak to hazi na obycejny lid, jako ze vy jste je/nas zvolili. Jenze politici nejednaji podle zajmu svych volicu o ktere se zajimaji jen v predvolebnim obdobi ale poslouchaji lobbysty z bankovnictvi (v USA byla bankerum udelena beztrestnost z duvodu moc velkeho vlivu na ekonomiku, v EU spojovani bank do jednoho velkeho celku aby kdyz vznikne problem u jedne to polozilo co nejvice bank, protoze presne z toho duvodu se banky rozdelily a proto jsou oddelene i normalni ucty od stavebniho sporeni, proto vznikla krize v 2008, protoze si banky v americe vylobovaly zmenu zakona na nakladani s penezmi drobnych stradatelu aby je mohli pouzit na hodne rizikove investice), zdravotnictvi (viz. amerika nebo momentalni snaha lobbystu o snazsi testovani novych leku na lidech, kdy by meli stacit testy jen v jednom state EU podle toho ktery si vybere farmaceuticke firma - upozornuju ze kazdy stat ma rozdilne pravidla na testy, takze ve vysledku mohou byt predpisy mene striktni nez u testu na zviratech u statu s prisnym pristupem ke klinickym testum), ropni magnati zas nedovolili prosazeni elektromobilu (z duvodu dlouhodobe smlouvy s vyrobci aut, nastesti uz to konci a vyrobci aut se zajimaji i o jine alternativy), biopaliva netusim kdo proloboval ale je to taky krasny podvod, protoze ty jsou vyhodna jen v zemich kde obdelavani pudy zajistuji lide se zviraty a ne zemedelska technika, protoze jinak bych to prirovnal k sviceni dieslegeneratory na fotovoltaicke panely. No proc vlastne nepisu o filmu? Protoze je pry podle reality a ta je daleko horsi nez tento film :o( a co maji spolecneho komunismus s kapitalismem? Vlastne jsou si dost podobny akorat v tom druhym jeste mate sanci se dozvedet nejakou pravdu o podvodech (no vlastne obcas ani to ne, cituji: V Obamově domovském státu Illinois činí Illinoiský zákon o odposleších zločinem zaznamenávat akce policistů, včetně neoprávněných zatýkání protestujících, bez jejich souhlasu. Novináři filmující protesty a policejní akce čelí až 15 letům vězení, a to jen za to, že dělali svoji práci a informovali veřejnost o akcích úředníků placených z daní, jako policie.). A zaver me miniuvahy? Ten je momentalne ve hvezdach. ()