Lov lososů v Jemenu

• Velká Británie Salmon Fishing in the Yemen (více)

Dr. Alfred Jones má mnoho důvodů ke spokojenosti. Přesto má pocit, že mu v životě něco chybí. Nečekaně je požádán, aby se zapojil do bláznivého projektu, jehož cílem je vybudování řeky pro lososy v Jemenu. Fred myšlenku zavrhne jako naprosto nesmyslnou. Projekt však upoutá pozornost několika zasloužilých britských politiků. Napadne je totiž, že by se tak dala odvést pozornost médií od nepříjemností, ke kterým na Středním východě došlo. Vládní soukolí se dává do pohybu. Fred je donucen, aby odsunul svou výzkumnou práci stranou a místo ní začal přemýšlet, jak přepravit deset tisíc lososů na poušť – a přesvědčit je, aby tam plavali. Celý bláznivý projekt se zrodil v hlavě jemenského šejka, zbožného a bohatého muže, jehož láska k lovu lososů a neotřesitelné přesvědčení, že lze vírou dosáhnout nemožného, nakonec Freda nadchnou. Potlačí v sobě všechny logické námitky – i námitky své nesnesitelné ženy. Když se pak setká s šejkovou elegantní a krásnou správkyní majetku, trhlina, která se objevila v jeho pečlivě organizovaném životě, se ještě zvětší. A když se společně vydají na neobyčejnou cestu víry, a rybolovu, nesmělý dr. Jones v sobě objeví zdroj důvěry, lásky a hrdinství, který zaskočí nejen jeho samotného... (oficiální text distributora)

Mistickzz

Keď som si prečítal názov tohto filmu, tak som vôbec netušil o čom by to mohlo byť. A teraz som zistil, že to v podstate ani o ničom nebolo. Zdanlivo nezaujímavý dej je však nadmieru skvelo zahraný dvojicou McGregor a Emily Blunt a hlavne vďaka nim ostane niečo čo si z tohto posledného Hallstromovho filmu zapamätám. Ale miestami sa mi nato neskutočne ťažko pozeralo.65% ()

Roxan

Mám z tohohle filmu rozporuplnej pocit. Ewan na mě od začátku působí jako gay. Postavy jsou naprosto schematický. Válečný konflikt se to snaží dostat do další úrovně, ale je to takový na nic. A na konci je odpornej happy end, kde už jenom chybí aby v jejich říčním odlesku vyskočil losos. Ale sakryš, stejně se mi to líbilo. ()

adam9

Už ten název musí vzbudit snad v každém alespoň špetku zvědavosti. Po zhlédnutí musím říct, že se těším, až si pustím další filmy od Lasse Hallströma. Ani moc nevím, co napsat, jen vím, že mě to strašně bavilo a suchar McGregor mě několikrát hodně pobavil. Už jen neustálým opakováním Miss Chetwode-Talbot, což je cool příjmení mimochodem, jsem se mu nemohl nesmát. Emily Blunt je prostě moje srdíčko, vždy je a bude perfektní! Dobře pobavila i svérázná tisková mluvčí v podání Kristin Scott Thomas a v neposlední řadě taky musím zmínit šejkův bláhový sen - kapka zázraku mě vždy potěší a jeho "speech" o víře se mi hodně líbila. Zkrátka prakticky nemám, co vytknout (ten vojáček takový tenký :D). Klidná romantická komedie pro ty, co chtějí zažít pohodový večer s britským humorem a já ho určitě ještě párkrát díky tomuhle snímku zažiji :) ()

Pavlík

16. 03. 2014 (82.); Dr. Jones i přes svou velkou zodpoědnost se chová velmi klidně, nevybuchuje a to se mi líbí ()

honzii

Nevím, kdy mi naposledy bylo při filmu tak trapno, ale co jsem mohl čekat od filmu s tímto názvem. K dokonalosti tohoto romanticko-kýčoidního dojáku chybí uzdravené zvíře.. ne počkat, vlastně tam byl uzdravený losos, sakra! ()

eccola

Milý film, co se týká britského humoru a nadsázky, jinak scénář dost průhledný a v žánru britských romantických komedií spíš slabší...zajímavé bylo vidět Ewana McGregora v roli neurotického vědce, ale podle mého mu víc sedí sebevědomější postavy (navíc skotský přízvuk vážně není moc atraktivní). Kristin Scott Thomas byla v roli spin doktora vynikající - osvěžující bylo i, že tuhle roli hrála žena. No a Emily Blunt... to, jak byla po pracovní stránce dokonalá, byla její postava tak nějak nejvíc uvěřitelná svojí zmateností a zranitelností v běžném životě...Těším se na její další roli. ()

CarlosX

Těšil jsem se na klasický britský styl humoru, ale Lasse Hallström nám ho nenechal bohužel ani ochutnat. Taky romantiku mezi krásnou Emily Blunt a Ewanem jsem ve filmu hledal marně (to poslední vřelé objetí při zázračně oživlých lososech to opravdu nezachránilo). Za co teda dávám *** ? Přirozené herecké výkony a fajn nápad, i když nedomyšlený. Zbývá teda zjistit poslední věc : Co že to Hallström chtěl vlastně natočit? Z toho co jsem viděl mám pocit, že to nevěděl a neví ani on sám. Škoda. ()

Hanys_

Vrtěti psem po anglicku. A zároveň jedna z nejhřejivějších romantických komedií posledních měsíců. 8.5/10 ()

dopita

Začátek je fajn, prostředek taky, ale poslední půlhodina se moc nepovedla. Do té doby docela zábavný a na slušné úrovni odvyprávěný příběh se překlopí v podivně pojatej romanťák, kterej dojem z celýho filmu notně pošramotí. Z hereckýho ansáblu je tradičně nejlepší Kristin Scott Thomasová, ale ani titulní dvojice není vůbec špatná. Není to špatnej film, ovšem od Lasseho Hallströma bych čekal víc. ()

ti88na

Tak takéto filmy dokážu pohladiť srdce. Krásny a ešte k tomu aj veľmi zaujímavý príbeh o jednom sne, pre ktorý sa dokázali nadchnúť aj tí čo mu neverili, alebo v ňom videli len úžitok a nakoniec im významne zasiahol do života. Presne takéto romantické filmy mám rada, konkrétne teda britské romantické filmy, kde žiadne klišé nie je až také klišé, aby to divákovi vadilo. Ewan McGregor so svojím suchým britským humorom, ktorému nerozumeli ani jeho rodáci opäť hviezdil, takže ani Emily Blunt mu skrátka nemohla odolať. Kristin Scott Thomas už to len správne dokorenila a ja som si teda na tomto guláši zmlsla :) ()

patrikus

Poctivý film. Skvělá filmařina, čistá kamera i střih a místy velmi vtipné dialogy. Když odhlédnu od některých naivních dramatických a charakterových jednání postav, můžu tento film považovat za opravdu povedený a to především díky švédskému klasikovi Hallstromovi. Vskutku i dobrý dabing a překlad. ()

DannyBoy80

Dobrá romantika a komedie. Netradiční prostředí a netradiční romantická zápletka vědce a sekretářky. Do toho nějací ti lososi a šejkové, diverzní akce místních kmenů a je z toho láska jako trám. Mě to bavilo a to romantické slaďáky nemám rád. ()

peetriss

Lasse Hallström prostě umí. Povedená romantická komedie plná výborného suchého britského humoru a nadsázky. Výborné šťouchy do politiky a politiků, skvělá arogantní a despotická Kristin Scott Thomas a kouzelná Emily Blunt. Zábavné, vtipné i romanticky sladké (nikoli však přeslazené, jak mnozí píší). 70% ()

jasiska

Vééľmi, vééľmi sympatická záležitosť. Film srší pozitívnou a produktívnou energiou a optimizmom. Emily Blunt je ako vždy sympatická, ale najgeniálnejší sú Ewan McGregor, the perfect Scottish gentleman, a Kristin Scott Thomas, the highly efficient press officer (alebo Humphrey Appleby v príslovečnej sukni :-)), ktorých postavy sú nielen úžasne stvárnené, ale aj skvele napísané, s použitím rýdzo britského slovného suchého humoru. Okrem toho, že sa snímok veľmi dobre pozeral, hĺbku mu dodáva aj také jeho ďalšie posolstvo o "viere", čo by sekulárny človek môjho typu interpretoval ako tvrdú prácu a vytrvalosť tvárou v tvár veľkým prekážkam a nezdolnú nádej na úspech. Záverom musím len konštatovať, že the authors' extensive talents were extremely well-deployed here. :-) ()

Pavkan

Tolik jsem se těšil! Dva oblíbení herci, skvělý režisér - mistr pozitivními emocemi napraných příběhů, a příběh tak bizarní, až člověk před premiérou dospat nemohl. A všechna tahle pozitiva se slila v jednu zoufalou šedou nudli, která byla k uzívání. Jen ta Kristin Scott Thomas občas rozčeřila hladinu, ale bylo jí tam málo. Moc málo. ()

Simbet

Začátek filmu byl celkem zajímavý, čekala jsem, co bude dál a takhle jsem čekala až do konce. Děj se odvíjí tak vlekle, že si ani nevšimnete, že se posunul. Rádoby filosofické rozjímání šejka, v podání Amra Wakeda, filmu nepřídá. Celé to nezachrání ani Ewan McGregor a pohledná Emily Blunt. Takže jednu hvězdu dávám lososům, jejich výkon byl dost dobrý a druhou určitě Kristin Scott Thomas, která to celé trošku vyvlekla z vleklé nudy. Těžko bych film zařadila pod drama, komedii si také představuji jinak a romantický, ... no nevím, jestli jsou takhle romantičtí chlápci s prutem, tak ještě, že žádného neznám. ()

fredisek

Občas mám chuť na pořádný slaďák. Podívat se na příběh, o kterém vím, že ho nezažiju, už možná kvůli tomu, že nerybařím, že ty hezké herečky žijí na druhé polokouli, že před kamerou nevypadám dobře. Lov lososů v Jemenu je zábavný jen chvílemi, jinak je to ukecaná nuda o tom, jak je hezké klofnout za krize středního věku dobře vypadající karieristku. Scénář je katastrofa. Režisér, který natočil elegantní a krásnou Čokoládu a dojáková Pravidla moštárny, teď přišel s filmem, který je kýčovitý, až se vám z toho chce brečet. Švéd Hallström natočil americký prototyp bijáku, u kterého boubelky nad čtyřicet budou vzdychat blahem, jak ta Emily Blunt dokáže vypadat tak dobře a ulovit McGregora. Dialogy plné kydů o víře společně se zpomalenými záběry a obrazy ze života lososů (že by skrytá reklama na Discovery Channel?) musí dohnat k slzám (upřímným) jakéhokoli cynika..... ()

08.12.2012

07.07.2012