Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Moderně natočený čtyřdílný seriál vznikl jako adaptace románů Nikolaje Čergince Útěk a Smrt za smrt. V polovině 90. let, navzdory těžko dostupným horským oblastem Kavkazu a střední Asie, vznikaly nové drogové cesty. S drogovými obchodníky, kteří se snažili vybudovat na jižní hranici Svazu nezávislých států „Jižní bránu“ do Evropy, přišel teror, vyvražďování a etnické boje. Speciální jednotky mnoha zemí světa vedou nepřetržitý boj s narkomafií. Jako první na cestě obchodníků s „bílou smrtí“ kladou odpor ruští pohraničníci a mírové síly vedené veteránem afgánské války, majorem Větrovem. Na každém rohu číhá nebezpečí a zrada, která nakonec dovede Větrova až nad propast smrti. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (2)

MickeyStuma 

všechny recenze uživatele

Zajímavý miniseriál, u kterého mám problémy rozpoznat, jestli se jedná o válečné či akční drama. Od každého je tu trochu. Hlavní postava 'major Větrov' se tu vůbec neprezentuje jako akční hrdina, ale jako prostý vyšetřovatel a oběť systému. Snaží se bojovat s narkomafií jak to jen jde a vůbec to nemá jednoduché. A divák také ne. Příběh je hodně zmatečný a nevýrazný, takže je dosti často těžké rozpoznat, oč zrovna jde a jaké komploty se tvoří. Akční scény jsou viditelně amatérské. Všichni střílejí jak smyslů zbavený někam do prázdna. Atmosféru to nemá žádnou, dramatické momenty se nenajdou snad ani mikroskopem. A herecké výkony? Inu, typicky ruské. Ať se děje, co se děje, tváří se pořád stejně. Úlek, strach i citový výjev se jim prostě nedá věřit. A už vůbec nepochopitelný je konec čtvrtého dílu, tedy celkového seriálu. Opravdu jsou rusové schopní poslat na malou skupinku narkomafie dva těžké válečné helikoptéry? A ta zásahová jednotka tam byla taky asi jen pro okrasu. Těžko říct jaké měli tvůrci úmysly, ale tohle se jim nějak vymklo. ()

drankeryth 

všechny recenze uživatele

Miniserial, ktory ma aj svoje klady a aj zapory. Je to taky klasicky priemer, kde najprv zo zaciatku som si myslel, ze sa to bude odohravat na bojovom poli. Vojenske akcie sa len odohrali v prvej casti a aj v druhej, ale az na konci. Cele to bolo skor take akcne krimi, kde to krimi prevlada najviac. Celkom je aj putava skladba na konci kazdej casti a pravdaze v rustine:) ()

Reklama

Galerie (9)

Reklama

Reklama