Čínský zvěrokruh

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

• Ironfood

Rozhodně jeden z nejhorších filmů s Jackie Chanem. Úvodní scéna s kolečkovým oblekem je celkem slušná. Ovšem pak už to můžete s klidem vypnout a o nic zásadního nepřijdete. Pár slušných momentů je sice ještě v bitkách v padělatelské dílně zhruba v 3/4 filmu, ale zas tak super, aby to ospravedlňovalo ty dvě hodiny nudy kolem, to tedy rozhodně není.(13.9.2016)

Název tomu sice moc neodpovídá ale jedná se o druhé pokračování jednoho z nejlepších Jackieho snímků, kterým je "Božská relikvie". Bohužel čas je neúprosný a přestože jsou některé Jackieho kousky vzhledem k jeho věku stále obdivuhodné, akce je velice málo a dvouhodinová délka v tomto případě naprosto zbytečná. Ubrat půl hodiny nebo přidat více akce, mohl být výsledný dojem přeci jen lepší. Přesto ... klobouk dolů před tím, co tento takřka šedesátiletý blázen pořád dokáže.(18.2.2013)

Nakonec to není takovej průser, jak by se mohlo zdát.Jackiemu už není hold dvacet, ani třicet, ono mu bude 60 a to už je věk, kdy 70% běžných smrtelníku prdí několik let do hlíny, při dobrém osudu chodí vo francouzkejch na dvě k Vočkovi.Kdežto tenhle dědek hned v první scéně lítá byggyrolling v neuvěřitelný rychlosti a dává divákovi naději, že ho čeká úžasná show.Jenže pak přijde na řadu děj a to je dámy a pánové neuvěřitelný bordel.Střihač stříhá rychlejc než střihorukej Edward na tripu, Chan se snaží říct milion věcí a cpe do děje tunu postav a já se v tom epickym dialogovým bordelu docela ztrácel.Scény z Francie vypadají neuvěřitelně lacině a Jackie si to tady rozdá leda s partičkou dobrmanů, jinak drtivou většinu i těch málo soubojů uprostřed děje odvede Jackieho tým, jo jasně Kondor už má přeci jenom věk, takže za něj 50% práce dělá tým a 40% moderní technika, takže Jackie si občas zahopsá na nějaký zdi a parapetu, jinak nic.Scénář jakoby psal Mao Ce Tung, místy to je tak Čínsky lidově demokratické, až sem měl pocit, že mě na hrudi pálí srp a kladivo.Občas Jackie zase ujede do infantilností 80. let, aby nám připoměl kdy že to vlastně tahle sága vznikla.Jelikož už mohou ženy volit nedovolí si z nich dělat takvou prdel jako ve druhym díle i když občas si vtipně rýpne a opět nechá vzpomenout na druhý díl.Mimochodem těch odkazů tady je k mé radosti spousta.Dvě asiatky, jedna blondýnka....která navíc zase efektivně střílí z kulometu, to sem se potutelně usmíval a s radostí si zavzpomínal.Když parta hic vyrazí na ostrov a hrajou si na Piráty z Karibiku, oněmíte a žasnete, jak Jackie během minuty změní naprosto žánr a opravdu se dočkáte Jacka Sparowa ( fakt, nekecám :D ).Po hnusném digitálním finiši na ostrově pirátů se děj zase vrací k nějakým WTF protestujícím hipíkům a já se zase ztrácím.Ten epickej bordel zachrání poslední 40. minutovka, kdy v továrně na padělky ( nápadně podobné základně z druhého dílu ) dá Chan konečně vzpomenout na pravou Božksou Relikvii a předvádí neuvěřitelný kousky.Ta dvacetiminutovka v továrně doslova zachraňuje celej film a hlavně za tuhle pasáž dám tak smírný hodnocení.Dokonce filmu můžu odpustit ten imbecilní konec u sopky ( co to kurva mělo bejt??? ).V každým případě sem od toho moc neočekávál, Jackie si chtěl zavzpomínat na starý dobrý časy, kdy nás infantilní humor, zesměšňování a stálé zachraňování žen a kaskadérské kousky bavili v čistě mužských, testosteronem nabitých 80. letech, kdy Chan a jemu podobní vládli akčnímu žánru.Já si myslim, že to odehrál se ctí, mohlo to být určitě lepší, ale co si budem povídat i daleko horší (škoda, že Chan nepoužil místo té děsné hudby znělky z předchozích dílů, ten motiv by asi potěšil každého.Ve výsledku docela slušná blbina, u které si hezky zavzpomínáte a užijete si spoustu příjmených mini roliček, cameo lékaře zde má Daniel Wu, šéfa pirátů si střihnul Ken Lo, výtečný Oliver Platt tady má důležitou roli, škoda, že nedostal víc prostoru, ale v každým případě třešničkou na dortu je sladká, přesladká Zhan Lan Xin, mistrině v Taekwon-do, modelka a prostě neuvěřitelně rozkošná prdelka ( zase sem se zamiloval, chjo ) Pánové ta když udělá provaz, tak vám přejede mráz po zádech...oho oho oho oo oho oho oho oo.... :))) 65%.(10.3.2013)

• mortak

První Božská relikvie si na akční scény a cestu do Evropy vydělávala product placementem. Dvojka už měla solidní rozpočet a byla to pecka. Tento reboot prý Chan promýšlel sedm let a přesto se spíše podobá levné jedničce než akcí našlapané dvojce. Pár výborných akčních scén a pak už jen vata, vata, vata. Přitom se Chan snaží opakovat vše, co bylo zábavné v předchozích dílech. Výlet do Evropy, akční scéna, evropský ženský sidekick vedle asijského ženského sidekicku, a obě piští a běhají, střední část s výměnami a zvraty jako v grotesce... jenže je to všechno unavené a bez jiskry. Tam, kde v minulých dílech kamera sledovala kaskadérské kousky, se teď chaoticky stříhá a často vypomáhá počítačem. Cestování po poušti a zastávku v hotelu končící demolicí ve dvojce si vždycky rád připomenu, ale na ten pirátský ostrov tady se budu snažit co nejrychleji zapomenout. I když Chan opakuje doslova vše, včetně kulometu v ženských rukou. Stáří holt nezastavíš, a když v jediné pořádné bitce v padělatelské dílně je "cat fight" stokrát lepší Chana... je nejvyšší čas skončit.(30.10.2018)

Čínský zvěrokruh.... kdyby někdo snad hledal ČESKÝ název... Ani jsem nevěděl že je trojka Božské Relique. Mám pocit že trojka byla z tím nefritovým mečem.... ale, můžu se mýlit. :) Trochu víc akční o to pitomnější.... k závěrečné scéně se snad raději ani nevyjadřuji. Její smysl či nutnost.... Jinak to nebylo zas tak špatný.... viděl jsem i horší parodie na IJ. B)(26.10.2013)