Čínský zvěrokruh

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hongkong / Čína, 2012, 120 min

• honajz

Jak mám Jackieho rád, i jeho sérii Armour of God, tohle je naprostý zmatek nad zmatek. Děj psal každé dvě minuty někdo jiný, aniž b tušil, co psal kdo před ním a co kdo bude psát po něm, Občas se to snaží být děsně vtipné, ale je to křečovité, přebarvičkované, pak zas chvílemi si to hraje na vážnou notu, když film naprosto vážně vyzývá, aby lidé nekradli kulturní dědictví národů, ale vrátili je, místo aby je házeli do sopky (největší WTF filmu, jež asi vzniklo proto, že si někdo myslel, jak vtipný bude zhruba dvacetiminutový souboj při volném pádu z letadla - fakt se padá tak dlouho? Druhé WTF je pirát z Karibiku.). Zkrátka neskutečný blábol, kde dojde jen na asi dvě soubojové scény, ale je to jen stín dřívějších choreografií.(15.6.2013)

• ondrula

Ano, přesně takový film bych čekal od šedesátiletého Jackieho Chana, který očividně teskně vzpomíná na svojí někdejší slávu před 15 lety a z posledních sil se vzepjal, aby ještě natočil takovou tu komediálně - akční taškařici, ve který ještě ukáže, jak je na starý kolena furt ještě ohebnej. Je to ale dle očekávání nuda, akční scény nemastné, děj uhozený a Jackie dost trapný.(12.8.2014)

• POciSEM

Tak tohle se vůbec nepovedlo.Co na tomhle Jackie ladil 7 let nechápu.Jo nějaká ta špetka akce tam je ale zbytek je vata plná keců a hodně nudných fórků.Člověk si musí počkat skoro hodinu než se začne někdo bitkařit a ještě jsou nic moc.Chápu že Jackie už má věk na to aby neposkakoval po scéně jak opičák ale bylo vidět že ty kopačky rozdávat pořád dokáže,tak proč nemohl při cestování občas někoho zpleskat a jít dál.No tak snad příště(2.6.2013)

• Ironfood

Rozhodně jeden z nejhorších filmů s Jackie Chanem. Úvodní scéna s kolečkovým oblekem je celkem slušná. Ovšem pak už to můžete s klidem vypnout a o nic zásadního nepřijdete. Pár slušných momentů je sice ještě v bitkách v padělatelské dílně zhruba v 3/4 filmu, ale zas tak super, aby to ospravedlňovalo ty dvě hodiny nudy kolem, to tedy rozhodně není.(13.9.2016)

Taková divně správná blbina. Škoda, že se Jackiemu někde zatoulal nějáký příběh (pointa je snad shrnuta v jedné větě, pronesené moderátorkou v televizi) a začal opisovat od zahnívajícího a zpustlého západu. Inspirace Indym je jasná (i když nepovedená), ale co tam sakra dělali Piráti z Karibiku? A ty multijazykové hrátky s krávou z Francie a Coco klidně mohli vystříhat. Rychlobruslařský úvod je parádní, hledání lodě kdesi v džungli je už ale nuda. Nejpovedenější částí filmu, tak zůstává část v padělatelně s boží bitkou na gauči. Když už jsme u těch bitek tak je jich tu trestuhodně málo. Škoda, že se Jackie naposledy nevrátil víc ke kořenům.(31.3.2013)

• - Jackie Chan při natáčení filmu vytvořil dva zápisy do Guinnessovy knihy rekordů. První za nejvíce kaskadérských kousků vytvořených jedním člověkem za celou kariéru a druhý za nejvíce zápisů jednoho člověka v titulcích filmu. Těch měl Chan dohromady patnáct. Podepsal se na filmu jako Scenárista, režisér, herec, producent, výkonný producent, kameraman, umělecký režisér, produkční manažer, koordinátor cateringu, osvětlovač, skladatel, zpěvák úvodní písně, rekvizitář a kaskadér. Předchozím držitelem rekordu s jedenácti kredity v titulcích byl režisér, skladatel a herec Robert Rodriguez. (Raztubyl)

• - Bradley James Allan má v závrečných titulcích zvláštní poděkování („Special thanks to Mr. Brad Allan“). (Rominator)

• - Jackie Chan po premiéře uvedl, že se jedná o jeho poslední akční film. (v.indruchova)