Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

CITÁT - Chceš cennou starožitnost? Já to zařídím......... Psí honička v bludišti okolo 27 minuty je velmi povedená a jak je později vidět byla pro Chana i lehce nebezpečná. Je to mistr ve vytváření podivných situací. Což je v tomto příběhu opět potvrzeno. CITÁT - Mluvíš Čínsky na Francouzského psa!!!.......... Tedy, jako komedie mi to moc nesedlo, některé rádoby vtipné situace a dialogy nejsou prostě vtipné. Ale to ostatní je supr. Dobrá akce, povedená zápletka, slušná hudba a kvalitní zvuk, obsahově to trochu pokulhává, ale když se chcete akčně bavit, je tu spousta materiálu a nápadů. CITÁT - Můj pradědeček!!!.......Finální vzdušný souboj je sice slabota, ale je to rozumné zakončení filmu. CITÁT - Naučíme draka létat........ Jackie Chan věnoval tento film všem, kteří pomáhají navracet ztracené relikvie domů, svému mentorovi Leonardovi Ho a svým rodičům. V závěrečných titulcích jsou opět zaznamenány riskantní nebo nepovedené scény. I ta v bludišti. Jako bonus je tu ještě malý komentář tvůrce Jackiho Chana. Tak za 80%.(2.6.2014)

Nakonec to není takovej průser, jak by se mohlo zdát.Jackiemu už není hold dvacet, ani třicet, ono mu bude 60 a to už je věk, kdy 70% běžných smrtelníku prdí několik let do hlíny, při dobrém osudu chodí vo francouzkejch na dvě k Vočkovi.Kdežto tenhle dědek hned v první scéně lítá byggyrolling v neuvěřitelný rychlosti a dává divákovi naději, že ho čeká úžasná show.Jenže pak přijde na řadu děj a to je dámy a pánové neuvěřitelný bordel.Střihač stříhá rychlejc než střihorukej Edward na tripu, Chan se snaží říct milion věcí a cpe do děje tunu postav a já se v tom epickym dialogovým bordelu docela ztrácel.Scény z Francie vypadají neuvěřitelně lacině a Jackie si to tady rozdá leda s partičkou dobrmanů, jinak drtivou většinu i těch málo soubojů uprostřed děje odvede Jackieho tým, jo jasně Kondor už má přeci jenom věk, takže za něj 50% práce dělá tým a 40% moderní technika, takže Jackie si občas zahopsá na nějaký zdi a parapetu, jinak nic.Scénář jakoby psal Mao Ce Tung, místy to je tak Čínsky lidově demokratické, až sem měl pocit, že mě na hrudi pálí srp a kladivo.Občas Jackie zase ujede do infantilností 80. let, aby nám připoměl kdy že to vlastně tahle sága vznikla.Jelikož už mohou ženy volit nedovolí si z nich dělat takvou prdel jako ve druhym díle i když občas si vtipně rýpne a opět nechá vzpomenout na druhý díl.Mimochodem těch odkazů tady je k mé radosti spousta.Dvě asiatky, jedna blondýnka....která navíc zase efektivně střílí z kulometu, to sem se potutelně usmíval a s radostí si zavzpomínal.Když parta hic vyrazí na ostrov a hrajou si na Piráty z Karibiku, oněmíte a žasnete, jak Jackie během minuty změní naprosto žánr a opravdu se dočkáte Jacka Sparowa ( fakt, nekecám :D ).Po hnusném digitálním finiši na ostrově pirátů se děj zase vrací k nějakým WTF protestujícím hipíkům a já se zase ztrácím.Ten epickej bordel zachrání poslední 40. minutovka, kdy v továrně na padělky ( nápadně podobné základně z druhého dílu ) dá Chan konečně vzpomenout na pravou Božksou Relikvii a předvádí neuvěřitelný kousky.Ta dvacetiminutovka v továrně doslova zachraňuje celej film a hlavně za tuhle pasáž dám tak smírný hodnocení.Dokonce filmu můžu odpustit ten imbecilní konec u sopky ( co to kurva mělo bejt??? ).V každým případě sem od toho moc neočekávál, Jackie si chtěl zavzpomínat na starý dobrý časy, kdy nás infantilní humor, zesměšňování a stálé zachraňování žen a kaskadérské kousky bavili v čistě mužských, testosteronem nabitých 80. letech, kdy Chan a jemu podobní vládli akčnímu žánru.Já si myslim, že to odehrál se ctí, mohlo to být určitě lepší, ale co si budem povídat i daleko horší (škoda, že Chan nepoužil místo té děsné hudby znělky z předchozích dílů, ten motiv by asi potěšil každého.Ve výsledku docela slušná blbina, u které si hezky zavzpomínáte a užijete si spoustu příjmených mini roliček, cameo lékaře zde má Daniel Wu, šéfa pirátů si střihnul Ken Lo, výtečný Oliver Platt tady má důležitou roli, škoda, že nedostal víc prostoru, ale v každým případě třešničkou na dortu je sladká, přesladká Zhan Lan Xin, mistrině v Taekwon-do, modelka a prostě neuvěřitelně rozkošná prdelka ( zase sem se zamiloval, chjo ) Pánové ta když udělá provaz, tak vám přejede mráz po zádech...oho oho oho oo oho oho oho oo.... :))) 65%.(10.3.2013)

• Lacike

Aj ked Jackie po roku 2000 toci väcsinou len priemerne alebo rovno podpriemerne filmy, tak som do pokracovania jeho slavnej dobrodruznej serie Armour of God vkladal velke nadeje, kedze jeho navrat k serii Police Story s filmom New Police Story dopadol fantasticky. Ale na druhy pokus ma to bavilo este menej ako prvykrat. Dej vôbec nefunguje. Jackie cely film akoze hlada nejake vzacne sošky, ale jeho patranie nema ziadnu poriadnu logiku alebo gradaciu. Prakticky sa len striedaju rôzne exoticke lokacie v ktorych sa neustale hovori inym jazykom. Najväcsi klad minulych dielov a to humor sa tu prakticky nevyskytuje. Len pri nejakej bitke sa o nieco vtipne pokusi, ale pousmial som sa len raz na jednom obohratom ale stale celkom funkcnom vtipe. Snaha o nejake to zaverecne moralne ponaucenie je neskutocne otravna. Takze neakcne sceny su strasne nezazivne a tych 120 minut mi pripadalo pocitovo dvojnasobne. A akcia? Vyzera to jak keby si Jackie spisal zoznam tych najvydarenejsich scen z dvojky a pokusil sa ich znova natocit. Ale tentoraz prakticky komplet s trikmi. V bitkach Jackie uz davno nema co predviest. Nonstop v jeho pohyboch citit, ze je zaveseny na pomocnych lanach. Tomu, ze pri nebezpecnych preskokoch vo vysokych vyskach nie je isteny, uz nikto neuveri. A aj ked od toho dohliadneme, tak uz ani tie kusky nepôsobia prilis pôsobivo. Taky Matt Damon v Bourneovi alebo Tom Cruise v serii MI predvadzaju ovela pôsobivejsie kusky. Z akcnych scen celkom zaujme uvodna originalna akcny scena, z bitiek je nejlepsia ta kde si to rozdaju dve dlhonohe krasky, Jackie len sem tam predvedie nejaky chvat ktory nepôsobi umelo, ale pri väcsine jeho chvatoch som mal pocit, ze uz aj Sly v prvych Expendables predvazda pôsobivejsiu akrobaciu ako Jackie a to dokonca bez pomocnych lan. Tentokrat sa nevydaril ani ustredny song, ktory Jackie naspieval. Prvykrat som ho mal chut hned vypnut. Jacke mi v tomto filme bol vlastne celkom nesympaticky a pri zaverenych nepodarkoch som bol normalne rad, ked Jackieho pokusal pes. Takze vysledkom je jedno velke sklamanie, ktore radsej nebudem povazovat za sucast slavnej serie. Ten roztomily odkaz so zuvackami to nezachrani. 3/10.(14.9.2018)

Popravdě jsem ani nevěděl, do čeho jdu, jen jsem věděl, že to zas bude nějaká "Chanovina". Mrzela mě ta šííííleně zdlouhavá a zbytečně natáhlá stopáž plná dialogů, ale jak přišlo na akci, tak to byla Jackieho klasika. Přece jenom už má ta nejlepší léta za sebou, ale stále dokazuje, že to v sobě má a (podle mě) nepatří ještě do starého železa. No a na závěr, jak jinak, než obvyklé nepovedené bloopers, na to jsem se těšil!(7.3.2013)

Tak Jackie dokazuje, že je stále ve formě, a to hlavně ve fyzické, protože, ruku na srdce, kdybych ho neměl tak rád, tak je hodnocení o hvězdičku nižší, a to hlavně kvůli slabší první polovině, která odpovídá poslední dekádě Jackieho filmů. Naštěstí se film rozjede a věřím, že při druhém shlédnutí si už mé 4 * plně vyslouží. Druhá půlka už je takřka bezchybná a scénář vlastně přesně opisuje dějový oblouk první Božské relikvie. Aspoň se Jackie snaží být nápaditý, originální a odpovídající době vzniku filmu a to především při bojových scénách. (souboj během volného pádu..tak typický pro filmy poslední doby, technické vychytávky nového století....3d kopírka, oblek apod.). Škoda, že muzika není víc chytlavá, jako byla v jedničce. Ale co...Ať Asijský Jestřáb znovu vzlétne!!!(2.2.2013)

• - Jackie Chan po premiéře uvedl, že se jedná o jeho poslední akční film. (v.indruchova)

• - Jackie Chan na snímku pracoval sedm let. (v.indruchova)

• - V roce 2013 vyhráli Jackie Chan a He Jun cenu Hong Kong Film Award v kategorii nejlepší akční choreografie. (Rominator)