Čínský zvěrokruh

Božská relikvia 3

Čínsky zverokruh

Akční / Dobrodružný / Komedie

Hong Kong / Čína, 2012, 120 min

Taková divně správná blbina. Škoda, že se Jackiemu někde zatoulal nějáký příběh (pointa je snad shrnuta v jedné větě, pronesené moderátorkou v televizi) a začal opisovat od zahnívajícího a zpustlého západu. Inspirace Indym je jasná (i když nepovedená), ale co tam sakra dělali Piráti z Karibiku? A ty multijazykové hrátky s krávou z Francie a Coco klidně mohli vystříhat. Rychlobruslařský úvod je parádní, hledání lodě kdesi v džungli je už ale nuda. Nejpovedenější částí filmu, tak zůstává část v padělatelně s boží bitkou na gauči. Když už jsme u těch bitek tak je jich tu trestuhodně málo. Škoda, že se Jackie naposledy nevrátil víc ke kořenům.(31.3.2013)

• mortak

První Božská relikvie si na akční scény a cestu do Evropy vydělávala product placementem. Dvojka už měla solidní rozpočet a byla to pecka. Tento reboot prý Chan promýšlel sedm let a přesto se spíše podobá levné jedničce než akcí našlapané dvojce. Pár výborných akčních scén a pak už jen vata, vata, vata. Přitom se Chan snaží opakovat vše, co bylo zábavné v předchozích dílech. Výlet do Evropy, akční scéna, evropský ženský sidekick vedle asijského ženského sidekicku, a obě piští a běhají, střední část s výměnami a zvraty jako v grotesce... jenže je to všechno unavené a bez jiskry. Tam, kde v minulých dílech kamera sledovala kaskadérské kousky, se teď chaoticky stříhá a často vypomáhá počítačem. Cestování po poušti a zastávku v hotelu končící demolicí ve dvojce si vždycky rád připomenu, ale na ten pirátský ostrov tady se budu snažit co nejrychleji zapomenout. I když Chan opakuje doslova vše, včetně kulometu v ženských rukou. Stáří holt nezastavíš, a když v jediné pořádné bitce v padělatelské dílně je "cat fight" stokrát lepší Chana... je nejvyšší čas skončit.(30.10.2018)

Úsměvně hloupé a naškodu pouze krapet praštěné loučení s kaskadérskou kariérou gumového Jackiho Chana. Skvělých nápadů je tu přehršel, a to jak ve formě lokací, tak bojové choreografie. Škoda jen, že se ve filmu moc mluví a i přes brutální prostříhání zůstává stopáž příliš dlouhá. Člověk se ve filmu nemá možnost nudit, ale ani orientovat.(25.11.2017)

• ScarPoul

Božská relikvia patrí k mojim najmenej obľúbeným sériam s Jackie Chanom. Ale na túto časť som sa vďaka traileru celkom tešil. Bohužiaľ je pravda, že odkedy Jackie zostarol využíva cgi efekty a laná podstatne viacej ako by sa na hviezdu jeho formátu patrilo. Stále si robí všetky veci sám o to pokoj, ale už tomu chýba akési to čaro jeho starých filmov. Tento film má mnoho rôznorodých rovín, ktoré sú ovplyvnené rôznorodosťou postáv. Problém celého filmu je v tom, že sa rozpadáva na mnoho častí práve kvôli tým rovinám. Síce ich spája jadro príbehu čo je snaha o získanie 12 hláv čínského zverokruhu, ale každá postava rieši svoje problémy povrchne, zloduchovia nemajú moc šancu vyniknúť a okrem scény v továrni, ktorá je skutočne akčná a nápaditá a tej v džungli - ktorá sa môže pochváliť výbornou situačnou komikou a výborným prostredím, vo filme nie je veľa vecí, hodné zapamätania. Síce je to stále starý dobrý Jackie, ale tak silený happyend je bohužiaľ aj na mňa veľa. Z odstupom času musím znížiť na dve. Nech sa akokoľek snažím je to ten typ filmov, ktoré Jackieho ako akčnú ikonu kung-fu skôr zosmiešňujú ako dopomáhajú k jeho kultovosti. Možno by to chcelo nasledujúce roky trocha pozmeniť taktiku.(15.6.2013)

• PetrPan

Návrat k Božské relikvii Jackiemu příliš nevyšel. Oproti předešlým dílům jsme sice méně crazy, ovšem to co z humoru zbývá už se nedá považovat ani za naivní či mile prostoduché, nýbrž pouze trapné. Scény na ostrově s "piráty z Karibiku" byly téměř k nevydržení. Připočtu-li si k tomu na první pohled levné triky, navíc hojně využívané, přehršel nacionalistických keců, dostal bych se ve svém hodnocení velmi nízko. Záchranný kruh však trojce házejí akční pasáže. Chan i v téměř šedesáti letech pořád dokazuje, že se pro tento žánr narodil a opět dokázal vymyslet originální a pohledné fičárny. A za to by si odřenou trojku i zasloužil, ale dal-li jsem pořád povedené dvojce tři, musím tu jednu ubrat.(18.8.2016)

• - Jackie Chan věnoval tento film všem, kteří pomáhají navracet ztracené relikvie domů, svému mentorovi Leonardovi Ho a svým rodičům. (Terva)

• - Jackie Chan na snímku pracoval sedm let. (v.indruchova)

• - Jackie Chan považuje tento film za jeden z nejdůležitějších v jeho kariéře. Pracoval na něm 7 let. Napsal scénář, režíroval jej, ztvárnil hlavní roli a navíc koordinoval akční scény. (gogos)