Assassin

• Tchaj-wan Ci ke nie yin niang (více)

Filmová báseň jednoho z největších filmařů současnosti zasazená do Číny 9. století je vizuálně omračujícím vyprávěním s prvky žánru wuxia (čínského ekvivalentu středověkého rytířského eposu s prvky fantasy). Jeho hrdinkou je profesionální vražedkyně Nie Yinniang, která poté, co selže ve svém úkolu, dostává od své paní rozkaz vrátit se do svého rodného kraje a zabít muže, jemuž byla kdysi přislíbena - svého bratrance, který dnes velí největší vojenské oblasti v severní Číně. (Film Europe)

Brejlil

Ticho a hluboké soustředění. Schopnost číst mezi verši a neřešit, proč tu něco je a něco není. Ochota připustit si, že lecčemu nerozumím, nejsa Číňan. Krásná kamera a výprava. Velmi zkratkovitě sestříhané scény-odstavce. K dokonalosti mi chybělo jen prostředí. Besídka s výhledem na pomalu plynoucí řeku hluboko v údolí, borovice a zvlněné střechy chrámu někde nad ní, čaj a slabé šumění deště. ()

Vesecký

Mám rád filmy, které dávají prostor pro k zamyšlení dlouhými záběry, ale tenhle film mi řekl hodně málo. Především jsem se těžko orientoval v ději i postavách, čínská jména si jsem schopen zapamatovat ještě hůř než anglická. Dívka, která byla na vychování u jakési mnišky se má vrátit domů a zabít svého bratrance. Kolem toho všeho je takový zmatek v ději, že jsem ho prostě nepojal. Navíc všechny tváře stejné, do toho nějaký čaroděj a bratrancova manželka, která je zas těhotná, boje mezi oblastmi Číny... Nu a k tomu nezbytná asijská šermovačka, které rozhodně, ale rozhodně nefandím. Takže dvě hvězdy za typicky čínský styl filmování a poetické záběry přírody. ()

kubka4

Ne... Snažil jsem se, ale tohle není můj šálek čaje... Nemám problém s pomalými filmy, ale co je moc, to je moc... Děj, který by se dal odvyprávět za půl hodiny, je tady natažen na dlouhatánských 105 minut (Tady to bohužel neznamená, že 30 minut důležitého děje natáhli zbytečnými scénami... Tady je to suverénně 30 minut děje a zbytek jsou pouze zdlouhavé záběry na krajinu, dumající postavy apod.). Navíc jsem díky strohosti vyprávění nebyl schopen pochopit vše, co se tam odehrálo, ani důvody, proč tomu tak bylo. Tím nechci říct, že by film byl vyloženě špatný, pouze je to na mě příliš umělecké. Nesmím ale zapomenout na klady filmu - velmi zajímavý vizuál, krásné kostýmy a pěkná hudba, ale to je bohužel naprosto vše... - 30 % ()

jauzdu

Vizuálně omračující umělecká nuda. Óda na přírodu, jazyk, zvyky, odívání a kadeřnictví v Číně 9. století. Kamera výborná, ideální pro dokumentární styl - jen chyběl hlas, který by popisoval co se právě na plátně děje. V příběhu jsem byla absolutně ztracená a o nějakém happy nebo sad endu také nemůže být řeč. Žádný prostě nebyl. Příště se musím zdaleka vyhnout všem počinům, které jsou nazývány přívlastky jako "filmová báseň" nebo "vizuálně omračující". Nedoporučuji - leda byste se chtěli zbavit dotěrné návštěvy! ()

Acrobat

Viacero derivátov. Či už podklad pre fanúšikov ázijských meditačných rečí ( "pani .... ma naučila hrať na citaru" ). Historické fakty v dokumente Viasatu o minulosti Číny 7 storočia a.D. Výlet do foriem vládnutia na Exploreri. V dokonalej komparačnej podstate je to ázijská Valhala Rising, ale keďže ma Ázia až tak nevzrušuje, a politikcej situácií a menám som opätovne nerozumel ani za máčny mak, film plynul extrémne pomaly a minul ma emočne aj citovo. Popol neporozumenia si sypem samozrejme na moju hlavu. Polemizovať nad kvalitou však možno kedykoľvek. (videné 20.12.2015, BDrip) ()

neo93

Velmi rozporuplný snímek, který neosloví každého diváka. Na jedné straně nabízí výbornou filmovou podívanou po stylové stránce. Detailní práce s práce kamery, která zahrnuje dlouhé záběry, velmi jemné nájezdy, panorámování, práci s mnoha plány, hloubkou ostrosti, využívání různých výrazných barevných odstínů. Rovněž střih je použit v některých scénách velmi zvláštně, zejména v bojových sekvencích, které nejsou ve většině případů běžně nasnímány, přesto působí velmi efektně. Na druhou stranu film nenabízí po obsahové stránce důmyslnou, resp. nějakou jasnou dějovou linii, které bychom se mohli alespoň trochu držet. Když už se zdá, že by se film mohl odvíjet po určité narativní lince, z ničeho nic se vlastně vytratí a vyšumí do ztracena. Zabývat se hlouběji různými významy příběhu je tedy velmi obtížné. Nejlépe je opravdu se zaměřit na filmový styl, a tak si užít snímek. A ačkoli jsem se snažil právě o to, nemůžu se zbavit dojmu, že to bylo jednoduše málo na to, aby se mi film více zalíbil. Proto nemůžu hodnotit lépe. ()

elimS

5% - komentář 20ti slovy: :D Pardón, ale dlouho jsem neviděl takovou píč****u :D Co to ku**a bylo? :D Souhlas s komentama "odpad" a jedna hvězda, víc k tomu nemám :D ()

Lavinia

Ve filmu je několik záběrů, hlavně přírody, které bych si okamžite pověsila na zeď jako obraz a určitě by mě těšily po mnoho let. Za to tu hvězdu. Zbytek je jen odpad. Obsahově je vše řečeno už předem, shrnuto lze říci: Učitelka sdělí své žákyni, že umění meče již ovládá, ale při vraždění má moc lidských citů. A to na začátku filmu, i na konci. A mezitím, během tohoto nulového posunu ve vývoji, se sedí, čumí, něco kecá, občas se někdo odváže a někoho zabije, postavy jsou absolutně neprůhledné a nepochopitelné, prostě pravý klenot kinematografie. Absolutně nedoporučuji. ()

Vämpiriüs odpad!

Naprosto totální brak , který je neslaný nemastný a příšerně nudný. Člověk čeká 105 minut kdy se to konečně rozběhne a stále nic. Jediné pěkné byla příroda, jinak nic. ()

pekas

Překrásné záběry na přírodu a obydlí, nádherné oblečení a vůbec všechny reálie v tomto filmu. Dá se říct, že i atmosféra filmu má něco do sebe. Ale co mu těžko odpustím, je příliš minimalistický styl vyprávění a podivné střihy při akčních scénách. Hraničí to s nudou. Mezi třemi a čtyřmi. 60% ()

Rezet

Pro někoho asi vizuální orgie, pro náročnějšího(normálního?) diváka těžká nuda. Film sice vypadá naprosto krásně, ale k čemu to, že je perfektní po vizuální stránce, když všechno ostatní totálně selhalo? Otázky typu- Proč? Jak? Kdy? a Cože??- jsou naprosto běžné a trpěl jsem jimi během celého filmu. Takhle prázdně jsem se u filmu už dlouho necítil. Na náhlé skoky z jednoho neznámého místa na jiné neznámé místo, nevysvětlené situace, nevysvětlené rozhovory a podobné situace je lepší se připravit předem. Ve filmu se pro lepší atmosféru téměř nemluví, takže pokud na začátku plně nepochopíte, celou hloubku konfliktu plus všechny strany a postavy, máte po zbytek filmu smůlu. Poté už se jen dočkáte dlouhých pohledů do dáli a mlčení nejen jednotlivého, ale i synchronizovaného. Příběh šlus, už je to jen obrázková prezentace. Dalším zklamáním (alespoň pro mě) je boj. Ne že by byl špatný, ale je tak špatně zesynchronizován a zestříhán, že jsem si ho pořádně neužil. A na konec postavy, ach ty postavy. Teda takhle plochý postavy už jsem hodně dlouho neviděl. Nečekejte, že si k jákékoli postavě vybudujete nějaký vztah. Láska nebo nenávist, není tu ani jedno. Kdyby všichni na plátně umřeli, nehnu ani brvou a dál pokračuju ve sledování nádherných exteriérů, interiérů a krajiny. Takže verdikt. Kdo rád kostýmy, krajinu a vynikající kameru přijde si na své. Kdo má rád příběh, postavy, atmosféru...smůla. ()

blondboss

Toto bol zrejme môj prvý čínsky film vôbec a očakávania to veľmi neprerazilo. Vedel som, že to bude na štýl čínskej kultúry a že to bude odzrkadľovať ich históriu a zvyky, ale že to bude taká nuda, tak to som naozaj nečakal. Ono je to spravené viac-menej dosť artovo, ale predsa len som očakával trošku viac vášne a emócií, ktoré do mňa absolútne neprenikli. Poteší ale vábny vizuál. 40 % ()

Soupalka

Proste jsem tu poetiku tentokrat nejak nedala. Cekala jsem neco uzasne vizualne ohromujiciho jako Hrdina a prisla obrazova galerie pro mne ne prilis dejove projenych scen a na film jsem se neumela soustredit. Ale asi i kdybych se umela lepe soustredit, hodnoceni neupravim. Z celeho filmu jsem predevsim obdivovala svadleny a vypravu co navrhla a sila kostymy i zavesy a zaroven desne zavidela hlavni predstavitelce jak vypada na prahu ctyricitky. Na vyssi hodnoceni nestacilo. Take jsem si nebyla nejdrive jista zda 4:3 je opravdu spravny format, ale to jak s obrazem film pracuje mne presvedcilo, ze zrejme ano. Osobne mi to nevadilo, spise naopak. ()

Maja_N

Vizuálna stránka naozaj očarujúca. Aj keď ide o filmovú báseň, mala by byť zrozumiteľná. Niektoré scény sa mi zdali z výpovedného hľadiska nedotiahnuté, iné zas navyše. Každopádne sa na film veľmi dobre pozerá. ()

wrána

Tajně jsem doufal v nového Tygra a Draka, Hrdinu, či Klan létajicích dýka. A dostal jsem uplnou slátaninu, bez hlavy a paty, film, který by potřeboval titulky vysvětlující kdo co a proč právě ted dělá, místy dokonce i kdo je kdo a kde:-)) Vážně peklená nuda, a kecy o komposici a uměleckém ztvárnění si strčte za klobouk:-)) ()

joseee

Excelentne kostymi a vizualy, nevsedne spracovany pribeh aj na cinsky/taiwansky film. Ale toto je Hou H.H., takze milovnici bojoveho filmu si nepridu uplne na svoje. Pre ostatnych, hodnotenie je neferovo nizko, asi by tu bolo prilis vela cakat, ze dostane lepsie hodnotenie ako Ludek Sobota. ()

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes

Be2Can: Filmy z Berlinále, Benátek a Cannes