Máte pocit, že vás někdo sleduje? Může to být osamělý čtyřicátník, jehož vlastní život je tak prázdný, že parazituje na životech jiných. Možná mu bude stačit, že vás pozoruje, nebo bude chtít do vašeho života aktivně vstoupit. Pro jistotu se ale vždycky připravte na nejhorší, jak líčí temný psychologický thriller s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Ten se ve filmu objevuje jako Oliver, velmi uzavřený a nekomunikativní letový dispečer. Jediný „živý“ kontakt má se svou matkou (Jana Hlaváčová), od kolegů v práci si udržuje odstup a doma mu společníka dělají televize a dalekohled. Jím z bytu na bratislavském sídlišti šmíruje na první pohled šťastnou rodinku z protějšího domu. S rolí pouhého pozorovatele si ale dlouho nevystačí a rozhodne se k sousedům odnaproti proniknout co nejblíž. Pro splnění snu udělá člověk často velmi neuvěřitelné věci, někdy i takové, které jsou za hranicí slušného chování nebo dokonce zákona. A když nabídnete pomocnou ruku někomu, kdo o to vůbec nestojí, nesmíte se divit, že vás pak do ní s chutí kousne. (oficiální text distributora)

Zaruba

Scenar k tomuto filmu je tak spatny, ze ho bohuzel nezachranilo ani herectvi Ivana Trojana - a to uz je co rici. Reziser Kristufek se sice opravdu docela snazil "budovat atmosferu" (jak tady nekdo napsal), ale protoze si scenar s absenci jakekoli atmosfery napsal sam (coz je schizofrenie temer vtisknuta do hlavni postavy), byla to snaha vskutku marna. Je to jako byste nejdrive namalovali stetcem a vodovkama nejakou mazaninu, a pak se vysledne dilo snazili nafotit tak, aby to na fotkach vypadalo jako obraz od Rembrandta. Nebo me napada take primer k fotbaloveho teamu, ktery spolu nikdy netrenoval, a trener od hracu chce, aby sli hrat proti Bayernu Mnichov a porazili ho 10:0. Ani herecky team slozeny z jedenacti Ivanu Trojanu by se nedokazal poprat s nepochopitelnym a nudnym dejem natolik, aby ho pretavil v napinavou psychologickou zapletku, ktera bere dech a prikovava divaky do sedacek ocekavanim, co prinesou dalsi minuty. Ja jsem naopak poposedaval a temer vstaval, abych dej popohnal a pritom jsem premyslel o scenach, ktere mel reziser ve spolupraci se strihacem vyhodit. A bylo jich tolik, kolik snad v zadnem jinem filmu, od nehoz jsem si neco sliboval. Skoda. * ()

RonnieR

Jeden s najstupídnejších scenárov čo som kedy videl a počul. Samozrejme všetko zachraňuje maestro Trojan a sexi Turjanka. Toť vsjo. 57%. ()

Kouba007

A mě se film líbil a bavil a to hodně. Výborný Trojan, tragikomický humor po špetkách...super. U titulků mi zůstal příjemný úsměv na tváři. ()

Martinmt29

Velice milé překvapení, čekal jsem nudu a víděl jsem pomalu plynoucí, ale velice zajímavý film. Pouze mě mrzí, že paní Hlaváčová dostala v tomto filmu velice málo prostoru - cca 3 minuty z celého filmu. Za mě tak dobrých 75%. ()

adaben

Souhlasím, že zezačátku se to poněkud pomalu rozbíhá, ale celkově mi to přišlo jako slušný film. Svým panelákovým mikroklimatem asi lépe vyzněl v televizi než v kině. Trochu jsem se lekl, že Trojan hraje další vyšinutou postavu, ovšem hraje jí dobře. A příjemně působily obě dvě hlavní slovenské herečky a potěšila po letech i miniatura Jany Hlaváčové. A oproti některým hodnotitelům si myslím, že to o něčem bylo. Mj. o vrtkavosti štěstí a pohody v životě. Stačí, aby si vás někdo vyhlídnul a je všechno jinak... ()

kinoholik

postava nemusí být sympatická, ale měla by být pochopitelná. nejmíň pochopitelná byla blondýna. v 73. minutě je zajímavý záběr na "origami" z pojistek špuntů na sekt a to je asi tak všechno co si budu pamatovat, škoda že tak málo. ()

randalll

Dle mého vcelku dobrý scénář, ale režisérsky velmi slabé. O hereckých kvalitách pana Trojana netřeba diskutovat, avšak výkon paní Turjanová také rozhodně za vyzvednutí. Škoda, že tento filmovy snímek byl prozatím její poslední. ()