Máte pocit, že vás někdo sleduje? Může to být osamělý čtyřicátník, jehož vlastní život je tak prázdný, že parazituje na životech jiných. Možná mu bude stačit, že vás pozoruje, nebo bude chtít do vašeho života aktivně vstoupit. Pro jistotu se ale vždycky připravte na nejhorší, jak líčí temný psychologický thriller s Ivanem Trojanem v hlavní roli. Ten se ve filmu objevuje jako Oliver, velmi uzavřený a nekomunikativní letový dispečer. Jediný „živý“ kontakt má se svou matkou (Jana Hlaváčová), od kolegů v práci si udržuje odstup a doma mu společníka dělají televize a dalekohled. Jím z bytu na bratislavském sídlišti šmíruje na první pohled šťastnou rodinku z protějšího domu. S rolí pouhého pozorovatele si ale dlouho nevystačí a rozhodne se k sousedům odnaproti proniknout co nejblíž. Pro splnění snu udělá člověk často velmi neuvěřitelné věci, někdy i takové, které jsou za hranicí slušného chování nebo dokonce zákona. A když nabídnete pomocnou ruku někomu, kdo o to vůbec nestojí, nesmíte se divit, že vás pak do ní s chutí kousne. (oficiální text distributora)

BlondJames

Nebýt Ivana Trojana, tak si nejspíše budu ťukat na čelo, ale nemůžu, jelikož Trojan si prostě zaslouží úctu, neboť zachrání i propadáky. Zde se stáváme voyerem voyera a sledujeme jeho cestu Stalkera, vlastně na tom celou tu dobu nic moc psychologického není, spíš si jen dokola opakujeme, proč se na to vlastně koukáme a proč si připadáme jako Stalker i my. No konec je tak nějak ubohý, uříznutý a vlastně to je přesně to, co na filmech já osobně absolutně nesnáším.  co z toho vyleze a nakonec z toho nevyleze absolutně nic? No ani to není tak strašné jako uříznutý konec...Ještě, že to zachránil Trojan, a kdo je fanouškem veškeré jeho tvorby, tak prostě ani zklamaný být nemůže.. ()

saillor

Bez Ivana Trojana by film dosáhl sotva na dvě hvězdy. Strašně nudné a rozvleklé šmírování. Ale Trojana je zábavné sledovat za jakýchkoli okolností a tady je skutečně mrazivě odpudivý. Existence člověka parazitujícího na štěstí druhých a neschopného vlastního života je opravdu děsivá, poslední dobou důsledně zatahuji závěsy na oknech, co kdyby... ()

ferrca

Díky ti bože, aspoň za Trojana - pana herce, protože jinak.....jinak to bylo tak šíleně rozvleklé a až do těch pár kapek krve snad až nudné. Je vidět, že Trojan opravdu dokáže zahrát cokoliv, ale mám pocit, že poslední dobou jsou to za kino vyhozené peníze....A ještě jedna věc, mohli to aspoň pořádně ukončit! Tak! ()

vecneZivec

Jako šlo to, no...Je jasné, že Ivan Trojan zde dělá One Man Show. Myslím si, že nápad to byl dobrý a do určité míry se to povedlo i zpracovat. Co mi však vadilo, je taková ta novota v těch filmech připomínající moderní seriály, mám na mysli uklizený a jednoduchý byt, novodobé kulisy, detaily mobilů, jejich zvonění a podobné věci. S tím souvisí i barevnost filmu, která mi trošku vadila. Čekal jsem oproti obálce trochu pochmurnější barvy, které by do toho příběhu seděly daleko více. Člověk na tento film musí mít náladu, navíc do psychologického dramatu tomu ještě něco chybí. Asi ty pochmurnější barvy a propletenější scénář. ()

amundseen

Nebola to vôbec katastrofa, scenár síce dosť okopírovaný, ale výsledný dojem z filmu bol veľmi pozitívny. Zaujala ma hlavne celková atmosféra toho depresívneho bratislavského sídliska. A Trojanovi sadla úloha dokonale. ()

Rodriguess

Nieco tomu akoby chybalo a ani brilantny herecky vykon majstra TROJANA to nezachranil. Trailer bol velmi putavy a naladil na kvalitny film ale vo vysledku to ako keby neposobilo ako celok. škoda! ()

Franki69

Tři hvězdy Trojanovi za dalšího duševně vychýlenýho týpka, zbytek pobírá Kristína Turjanová a také tvůrčí štáb. Ten dokázal příběhu, odehrávajícím se především na vcelku všedním sídlišti, vtisknout v podstatě neuchopitelný charakter postupného rozkladu. Viditelný svět nabídne lidské drama, tedy, až na hraně uvěřitelnosti, o tom, kam až je ochotný zajít sociopat, když zatouží být tatínkem v rodině, kterou šmíruje z protějšího paneláku. Není důvod to vidět v nejbližší době podruhé, přesto je to silný, dobře natočený film. Dávám 70%. ()

rigby

Silný Ivan Trojan doplatil na příliš slabý scénář. Námět byl dobrý, dalo se z toho vytěžit parádní drama. Bohužel scénář se opravdu nepovedl, je vlastně s minimálním dějem. Herci nemají co hrát, jen se tam volně poflakují, a divák se nudí. A to je velká škoda, potenciál by tu byl. ()

Dawe2

Třetí hvězda za Trojana, tomu se toho nedá moc vytknout. S příběhem už je to trochu horší, ale 60% si to dohromady prostě zaslouží. ()

Cudlicek

Pro mě skoro dvě hodiny těžký nudy. Chápu sice pokus o vážný psychologický film, ale ten se nemůže obejít bez propracované hlavní postavy. Když už má být film o "úchylovi" zajímavý, musí být ten "úchyl" něčím zajímavý, musí mít charakter nebo alespoň určitou motivaci ke svému chování. Trojanova postava zde nemá ani jedno z toho. Pro mě nic z jeho chování nedávalo smysl. Dokonce i prostřihy z jeho minulosti vyzní úplně do prázdna. ()

assassinGH

Musím oceniť že Simpsonovci a Pán Prsteňov v telke boli dobrý ale inak nič moc :D .. pár dobrých záberov a vtipných (ako tak) scien .. klasická slovenská ... :) ()

Matulko_

Podoba s One Hour Photo (2002/ M. Romanek/ R. Williams) čisto náhodná? Samozrejme slabý odvar vizuálne, hudobne i obsahovo, bez myšlienky a nejakého smerovania niekam. Etuda, ktorá pravdepodobne pomohla najviac jej autorovi. Čo sa ukrýva za hlavnou postavou je len veľmi nejasne naznačené a ani v rámci deja sa to veľmi nezmení. Trojan je skvelý herec, takže ho z hodnotenia vynímam, ostatne v rámci filmových podivínov už mal výraznejšie postavy. Po zhliadnutí vyššie spomenutého snímku s Williamsom uberám ešte jednu hviezdičku, posledná zostáva za Trojana a fakt, že sme tou ulicou na Dlhých dieloch chodili s kamarátmi ku spolužiakovi (ach tá nostalgia). ()

sha.piro

Herecký výkon Ivana Trojana je opravdu skvělý (jak jinak), scénář je však místy hodně nevyvážený a v závěru spíše zklame ()

JB001

Na film jsem byl zvědav především kvůli Trojanovi a rozhodně jsem nebyl zklamán. Scénář byl zajímavý ale bylo to zbytečně dlouhé... ()

Awer

Co je to sdělení? Že když jste neponaučitelné hovado, toužící po obyčejném štěstí, ale toužící ho sevřít tak moc, že ho musíte rozdrtit, nikdy ho mít nebudete? Že život je svině a pro mnohé prostě nachystá menu bez jediné položky, na kterou by měli a cele si ji chtěli objednat? Každopádně se ta myšlenka nezdá moc origo. Hudba a kamera zaujaly, i když jsem total laik... ()

Hombre8

Když uvážíme, že to byla v podstatě scénáristicko-režijní novela, potom až také zlé lo něbolo. Trojan vzal roli evidentně kvůli své libůstce v podivínech a divnouších a zachránil tak celý film. Nebýt určité návaznosti na Samotáře a nebýt tam on, tak by bylo všechno jinak. Pravděpodobně poslední film Jany Hlaváčové. ()

Sa.sa

Hrozná depka a nechápu, jak mohl projít psychologickými testy na dispečera leteckého provozu :) Jinak ten otevřený konec, také moc nepřidal... ()

ssarka

obávám se, že psychologické drama by mělo člověka chytit za koule a držet celý děj...po hodině a 15 minutách jsem se zíváním usnula..promin Ivane ()

benedikt28

Ivan "Václav" Trojan v další jedinečné roli v intencích Obyčejného šílenství či Samotářů! Velmi dobrý film a je fajn, že si našel cestu do českých kin!!! ()