Středoškolák Nathan Harper trpí návaly zlosti a sám sobě připadá cizí. Nevychází příliš ani s rodiči, kteří jsou na něj přísní, a navštěvuje psycholožku Bennettovou. Když se spolužačkou Karen pracují na školním referátu o pohřešovaných dětech, najdou na internetu fotografii malého chlapce. Na stránce simulující jeho dnešní podobu objeví Nathan sám sebe. Zjistí, že se jmenuje Steven a jeho rodiči jsou Lorna a Martin Priceovi. Spojí se on-line s adresou, ale netuší, že je odposloucháván muži kolem bývalého agenta srbské tajné služby Nikoly Kozlova. Ti záhy přijdou k nim domů, zabijí matku i otce a vyhodí dům po povětří. Nathanovi s Karen se ale podaří uniknout... Nathan volá policii, ale na lince se mu ozve agent CIA Frank Burton. Nathan je nedůvěřivý. Nakonec Nathanovi i Karen pomůže psycholožka Bennettová, která pracuje pro CIA. Harperovi byli také agenti. Nathanův pravý otec Martin Price je nezávislým tajným agentem a podařilo se mu ukrást Kozlovovi seznam pětadvaceti politiků a důstojníků CIA, kteří někdy prodali státní tajemství. Kozlov chce Nathana dostat, aby mohl Pricea vydírat a získat seznam zpátky... Nathan s Karen dostanou od Bennettové adresu, kde se mají zatím ukrýt. V bytě, který patří Martinu Priceovi, sebere Nathan pistoli a mobil. Když oba zjistí, že jsou jim CIA i Kozlov v patách, prchají odtud... Nathanovi se podaří několikrát odrazit útok Kozlovových mužů, pak ho najde Burton se svými muži. Nathan mezitím zjistí, že na mobilu z bytu je otcův seznam. Dojde mu, že je na něm i Burton, který se ho snaží dostat dřív, aby své jméno vymazal. Když je pak napadne Kozlov, Nathan s Karen znovu utíkají. Kozlov Nathana kontaktuje a vyhrožuje mu zabitím jeho přátel. Nathan mu řekne, že mu seznam vrátí, a dá si s ním sraz na stadionu během baseballového utkání... (TV Prima)

chrchel

Zdejší hodnocení moc nechápu, mně to přijde jako správně rozjetá akční jednohubka, trochu těch skrytejch identit navíc, Mistr Lama-face je tady lepší než ve Stmívání... Bavil jsem se, a to je myslím to hlavní. BTW: opravdu nechápu český název. ()

nikus120

Myslím že prachy zarobili na pekných tváričkách Lautnera a Collinsovej. Ináč klasika Bečkový film s predvidatelnými scénami. ()

Domas88

Nic vůbec nic extra, všechno tady už snad bylo, ne nebylo Lily :) ta za to stojí se dívat, teda alespon já to tak měl ()

megajalec

Mne sa to páčilo. Malo to švih, tempo, akciu a dej, ktorý neviete akým smerom sa bude uberať. Možno to chcelo lepšieho hlavného hrdinu. Mám pocit, že práve ten kole oči väčšine užívateľov. ()

krachman

Já nevím proč, ale mě tam strašně vadil ten Lautner. Asi proto, že ten chlapec je mi strašně nesympatický a pohled na něj není příjemný. Herci by měli být buď pohlední a nebo zajímaví. Vedlejší role jsou hvězdné, ale je to k ničemu, protože většinu filmu koukáte jen na něj. Zápletka není zlá, děj docela svižný a nápad slušný, ale stejně se furt musíte dívat na ten ošklivý rypák. Nedoporučuju, ztráta času... ()

veverysiak

Dokonalá ukážka toho, ako môže byť slušný námet dodrbaný krepým scenárom a odfláknutou réžiou, keď k tomu pridáme značne toporné tínejdž hviezdičky a trestuhodne nevyužité skutočné hviezdy, niet sa čo diviť podpriemernému hodnoteniu, takže 35%. ()

barikhartlik

Přistupovala jsem k tomuto snímku s opatrností vlka až vlkodlaka, ale byla jsem mile a příjemně překvapená. Byla akce, byl vtip, neusínala jsem nudou při dlouhých nicneříkajících scénách nebo konverzacích, mělo to spád a typický americký "hepáč" tam taky až tak nebyl (i když otevřený konec pro pokračování samozřejmě nechyběl). Prostě mě tento film bavil. ()

moviefilms

Podle mě tohle docela ujde. Nechápu co pořád máte s tim, že Lautner neumí hrát. Teda já bych řekla, že hraje například líp než Pattinson! V každym filmu vypada porad stejne. Lautner do toho aspon vklaada neky emoce takže davam rozhodne mninmalne 55%. ()

Muf911

Předem přiznávám, že dávám 4 hvězdičky hlavně natruc tomu, jaké má tady film podprůměrné hodnocení. Ve skutečnosti není vůbec tak špatný. Má poměrně dobrou zápletku a dobře dávkovaný děj, a slušnou porci akce, jak se na thriller sluší. A hlavně jsem si při něm uvědomil, jak moc můžeme být v moderní době sledováni věcmi typu mobil a podobně. Představil jsem si, co bych musel udělat, pokud bych sám byl z nějakého důvodu na útěku. Je to samozřejmě americký film, pochybuju že u nás a možná ani v jiných částech světa ještě není velký bratr tak všemocný, aby vypátral každého téměř v reálném čase jen na základě jeho stop v různých moderních sledovacích systémech a online monitoringu, ale ta doba se blíží. Paranoici se mají na čem točit! ()

kikin01

Na tenhle film jsem byl hodně zvědavý. Už od dob Twilight nemám rád Taylora Lautnera, ale to nemění nic na tom, že každý má na to jiný názor. I když jsem film úspěšně dokoukal do konce, chybělo tam více akčních scén, propracovanější scénář, a samozřejmě pro mě jiný herec v hlavní roli. Mohla to být výborná akční řezba, byť jen úplně jinak natočená a já bych přitom zůstal úplně bez dechu, ale bohužel... Nic jsem od toho nečekal, a ani jsem nic nedostal. Takže jen dvě hvězdičky a ta třetí je za Sigourney Weaver. ()

deathmoon

Tento film si určite zaslúži viac ako 48%. Pre mňa akčná oddychovka, ktorá ma potešila a preto som dokázala prehliadnuť aj nejaké tie nedokonalosti. Ale sory, zabudla som, hrá tam Lautner tak to je na odpad,ze? .... ()

wirtuaruska

Kdyby v tomto snímku nehrál ten opičák s nadočnicovými oblouky, tak je to docela dobrý thriller. Jenže, tímto se stává filmem průměrným. ()

annash

Mám ráda Jasona Isaacse, ale tohle, vážení, tohle je příliš. Jeden se z obsahu pomalu těší na pořádnou akci a místo toho se mu dostane jakési bezduché honičky, v níž je scénář jeden velký nesmysl. A Lautner je vzhledově i herecky noční můra. Jedna hvězdička za taťku Jasona, s nímž umřela poslední naděje na kladný filmový zážitek. ()

Ondrew

Podpriemerny akcny fujtajbl, kde ma predovsetkym iritoval Taylor Lautner, a to podotykam, ze som ho vo filme videl "hrat" prvy raz v zivote (avsak slovo HRAT je vazne prilis silne slovo). Snimka ako taka je totalne nemastna neslana, hoci sem-tam sa najdu svetle chvilky a vtedy nam tvorcovia dopraju aj nejaku osuchanu akciu. Nie je tu vsak nic, co by sme este nevideli, nic, co by este nebolo povedane, nic, co by nejakym sposobom nebodaj prekvapilo. Je to podpriemer, ktory nezachranuje ani "pani Ripleyova" ;). 30%. ()

racing666

Nechápu tak nízký hodnocení. Jestli je to jenom proto, že tam hraje "vlk" z "Tvájlajtu", tak jste ťululum. Ten film má rychlej spád, akční až až, zajímavej příběh, trochu romantiky jak k filmu patří a musím říct, že tady mi Lautner poprvé připadal, že umí hrát... oproti Stmívání. Nevidim jedinej důvod, proč nedat 4*. ()

Kusic

Vcelku povedený thriller. Správně zamotaný, možná s novou či budoucí hvězdou akčních filmů a krásnou Lily Collins, ze který sem po celou dobu nemohl spustit oči :P Chyběl mi tam spíš pořádný dějový zvrat, nějaký zásadní bod nebo zlom ve filmu. Celou dobu jako by se to pořád rozjíždělo ale k něčemu pořádnému to nakonec nedošlo. Na jedno shlédnutí je to určitě super, na druhé nebo třetí už nevím. ()

grisos

Už kvůli Lautnerovi to stojí za to, to co on předvádí no to jsem ještě neviděl - chcal jsem smíchy. Lépe hrálo i to BMW; na to se dá alespoň koukat:D ()

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka

Zemřel Michael Nyqvist, padouch z Johna Wicka