Osudové léto 2

Scénografie:

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox

S jedničkou to má společný pouze název a surfing. Kompletně s novými herci a novým příběhem. S mírným odstupem času to hodnotím jako lepší průměr. Zanechalo to ve mě uvolňující pocity. Naprosto odpočinkový film, dosti surfování, hezké obrázky okolí, prostředí jižní Afriky, letní písničky a za tu blondýnu v plavkách určitě bod.(28.7.2011)

Krásný dobrodružný film o snech a touhách mladé Kaliforňanky.Pár kazivých momentů film má(např.unylý herecký výkon představitele Daniina otce,bourání bagrem obydleného stavení na pláži+několik klasických klišovitých scén),ale vše téměř dokonale kompenzuje úchvatné originální prostředí jižní Afriky,i šťastná volba při výběru hlavní představitelky Sashy Jacksonové.(6.1.2012)

Zahrialo ma pri srdiečku, keď som zistila, že máme na svete ďalší surferský kúsok. Nevedela som sa dočkať, no zo začiatku ma príbeh veľmi nezaujal, ale ku koncu ma začal baviť a dal zmysel. Moja obľúbená časť boli tie zábavné triky a hodnotenia skoro na začiatku a preteky samozrejme. Jedna vec, a to herci dosť sklamali (obzvlášť hlavná hrdinka nie je vôbec sympatická). Oceňujem snahu odlíšiť sa od jednotky, ďalej soundtrack, vynikajúce zábery surfovania, a výber neotrepanej lokality. Film je o priateľstve, dobrodružstve a free spirite (a tak to má byť). Surferský lifestyle zostane pre mňa neodolateľný a verím, že tento film si ešte niekedy pozriem. (objektívne by bolo asi za 3, guilty pleasure - 4)(15.7.2011)

Hodnotenie som udelila aj pre jednotku aj pre dvojku rovnaké, napriek tomu ma toto voľné pokračovanie zaujalo o kúsoček viac. Páčil sa mi ten nápad, že mladé dievča išlo v presných šľapajách svojej zosnulej mamy, pričom to bolo spojené so zábavou, ľahkosťou a spontánnosťou, s nadväzovaním nových kamarátstiev a vzťahov. Bavili ma tie nespútané párty, občas nejaké vzrúšo v podobe úteku pred negrami obchodujúcimi na čiernom trhu, bavil ma ten feeling, že sa jednoducho zoberiem na iný koniec sveta a uvidím, čo všetko mi to prinesie. Surferské zábery boli na kvalitnej úrovni a bola to krásna podívaná, nehovoriac o nádhernej divokej prírode a miestnom spôsobe života. Ale aj tak ako to už býva, klišé časti nechýbali, slzičky v očiach pri "dojemných" rozhovoroch, s najväčšou mrchou sme samozrejme na konci najlepšie kamošky a najviac ma odrádza to, že v každom filme o surfovaní je to ako cez kopírák,-nádejné mladé surferky, ktoré si nikdy neveria nakoniec uspejú v dôležitých súťažiach. Nebyť tých, na mňa proste "bez šance zapôsobiť" častí, - i keď je to tvorcov úmysel- dala by som možno aj vyššie ohodnotenie.(2.6.2013)

• Olík

Tenhle příliv nám, kromě atraktivní blondgirl na kitičkovaném surfu, přinesl i litry toho, co dělá ze s dobrým úmyslem natočených filmů, filmy špatné. Uno momento, teď musím držet palce, Dana jde na tu megahustou vlnu…..první pokus, ajajaj…..teď vzpomínka na mrtvou matku (dere se mi slza do oka)…..nehty mám okousaný až na krev, ale je to tam….. já jsem stejnak věděl, že to dá.(28.12.2012)