Osudové léto 2

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox
  • Judy24

Tak v prvé řadě nechápu, proč se to jmenuje "Blue Crush 2", když to s "prvním dílem" má společné tak akorát blonďatou hlavní hrdinku a surfing. Ten byl navíc ve dvojce docela upozaděný a bylo to jenom na škodu. Ten scénář není až tak slabý, dalo by se s ním a spoustou vodních záběrů vyžít, ale herecké výkony to docela dost snižují. Tvůrci si taky mohli dát pozor na jednoduché detaily - jako že má hlavní hrdinka po týdnech v jižní Africe dokonalé umělé nehty, je stále perfektně namalovaná a u poloviny záběrů při surfingu nejde poznat, že to je doopravdy ona (protože nebyla - narozdíl od Kate Bosworth). Prostě to nestačí.(31.3.2012)

Naprosto uklidnujici oddychovka, která je pastvou pro oči, díky nádherně kouzelné krajině afriky a zahrátim pro duši. Film o surfování, ale s velmi príjemný prostředím, hercema a hlavně s pěkným příběhem. Vžil jsem se tak do toho, že je nemožná nenavšítiv všechny ty uchvatný místa. Herecke obsazeni bylo vybráno dobre a herci zahrali skvěle, ale hlavně zabery z vody a na surfu co byli, byli provedený lahodně a musí se jenom smeknout.(27.7.2011)

Mám z toho hodně rozporuplné pocity. Na jedné straně je to pěkný sportovní film o snu jedné holky, na druhé straně to působí spíš jako perfekcionistický příběh z dílen hollywoodu. Obě tyto stánky mají mnoho plusů i mínusů. Jeden z faktorů, který je na obou stranách je délka 108 minut působí sice jako hrozně dlouhý film de facto o ničem, ale když se člověk vžije hlouběji do příběhu tak až na pár "natahovacích" scén je to naprosto v klidu. Naprosto neznámé obsazení taky filmu jen prospěje, ale režie za moc nestojí a příběh jako takový taky není ideální. Ovšem když si člověk odmyslí tu hollywoodskou (kalifornskou) přehnanost je to celkem v pohodě film, který si těch 60% zaslouží.(29.8.2012)

film opět se sportovní tématikou tentokrát z prostředí surfařů, viděla jsem dříve první díl a tak jsem zvolna navázala na druhý díl, který je prostě někde jinde než jsem čekala mladá holka, která jde za svým snem podle matčiných stop, když jí umřela, dobře se dívalo na moře, vlny, ale jinak děj dos bídný, ale za krajinu a prostředí hodnotím takto, pro mě rozhodně velkým zklamáním(11.1.2012)

• FilmFan24

"Osudové léto 2" nemá s původním filmem nic společného. Teda až na ty vlny, které jsou tady v roli hlavní a vše ostatní je podružné. Děj v rámci žánru "když něco chceš, tak to dokážeš" ujde. I když rovnou "pro video" je to efektně natočené a když už nic, reklamu firmám vyrábějící surfařskou módu a doplňky to udělá. No a moc příjemně se na to koukalo...(8.8.2011)