Osudové léto 2

Scénografie:

Andrew Orlando

Kostýmy:

Danielle Knox

Naprosto uklidnujici oddychovka, která je pastvou pro oči, díky nádherně kouzelné krajině afriky a zahrátim pro duši. Film o surfování, ale s velmi príjemný prostředím, hercema a hlavně s pěkným příběhem. Vžil jsem se tak do toho, že je nemožná nenavšítiv všechny ty uchvatný místa. Herecke obsazeni bylo vybráno dobre a herci zahrali skvěle, ale hlavně zabery z vody a na surfu co byli, byli provedený lahodně a musí se jenom smeknout.(27.7.2011)

Zahrialo ma pri srdiečku, keď som zistila, že máme na svete ďalší surferský kúsok. Nevedela som sa dočkať, no zo začiatku ma príbeh veľmi nezaujal, ale ku koncu ma začal baviť a dal zmysel. Moja obľúbená časť boli tie zábavné triky a hodnotenia skoro na začiatku a preteky samozrejme. Jedna vec, a to herci dosť sklamali (obzvlášť hlavná hrdinka nie je vôbec sympatická). Oceňujem snahu odlíšiť sa od jednotky, ďalej soundtrack, vynikajúce zábery surfovania, a výber neotrepanej lokality. Film je o priateľstve, dobrodružstve a free spirite (a tak to má byť). Surferský lifestyle zostane pre mňa neodolateľný a verím, že tento film si ešte niekedy pozriem. (objektívne by bolo asi za 3, guilty pleasure - 4)(15.7.2011)

• Olík

Tenhle příliv nám, kromě atraktivní blondgirl na kitičkovaném surfu, přinesl i litry toho, co dělá ze s dobrým úmyslem natočených filmů, filmy špatné. Uno momento, teď musím držet palce, Dana jde na tu megahustou vlnu…..první pokus, ajajaj…..teď vzpomínka na mrtvou matku (dere se mi slza do oka)…..nehty mám okousaný až na krev, ale je to tam….. já jsem stejnak věděl, že to dá.(28.12.2012)

Pro klasické kritické diváky na ČSFD zastávající art a nezávislou tvorbu, i kdyby to mělo popřít jejich dobrý pocit z filmu, tenhle film nebude. Ti ať se raději kouknou po nějakém nudném kousku, nad kterým mohou dumat dlouhé hodiny. Tenhle film je pro ty, kteří dokáží ocenit trochu ze všeho. Pro zastánce umění a odlehčené zábavy. A právě to druhé tenhle snímek splňuje na jedničku. Pro intelektuální zadumance to rozhodně není. Blue Crush 2 je ve všech směrech lepší než první díl. Úžasná práce kamery, z které si mohou vzít příklad tvůrci mnohem nákladnějších filmů. Výborný výběr skladeb. Soundtrack se řadí ihned mezi mé nejlepší písničkové. Sexy náboj proudící celým filmem jen umocňuje celkový dobrý pocit. Scénář samozřejmě postrádá kvalitu, ale paradoxně to není ani nijak zvlášť cítit a znát. Film propojuje několik krásných dílků, které celkově "růžovoučký" scénář sunou do pozadí. Krásné obrazy Afriky, záběry mořských vln, vlnících tančících těl - kde mimo jiné stejně dobře pracuje s kamerou střih. Prostě v téhle kategorii pro mnohé tzv. podřadných filmů je alespoň pro mne Blue Crush 2 tím lepším, za který se nestydím a klidně dám 4!(8.9.2011)

• Judy24

Tak v prvé řadě nechápu, proč se to jmenuje "Blue Crush 2", když to s "prvním dílem" má společné tak akorát blonďatou hlavní hrdinku a surfing. Ten byl navíc ve dvojce docela upozaděný a bylo to jenom na škodu. Ten scénář není až tak slabý, dalo by se s ním a spoustou vodních záběrů vyžít, ale herecké výkony to docela dost snižují. Tvůrci si taky mohli dát pozor na jednoduché detaily - jako že má hlavní hrdinka po týdnech v jižní Africe dokonalé umělé nehty, je stále perfektně namalovaná a u poloviny záběrů při surfingu nejde poznat, že to je doopravdy ona (protože nebyla - narozdíl od Kate Bosworth). Prostě to nestačí.(31.3.2012)