Reklama

Reklama

Osudové léto 2

Trailer

Obsahy(1)

Osmnáctiletá Dana si prohlíží deník své zemřelé matky, vášnivé surfařky, která celý život toužila surfovat v Jeffreys Bay. Bez rozmyslu se tam vydá. V autobuse z letiště se seznámí s dívkou, která si říká Zuřivka. Ta jí navrhne, že by si mohly jít zasurfovat. Ve vodě si Dana zlomí prkno, které patřilo její matce, a aby nezůstalo při jednom, tak zjistí, že má vypáčenou skřínku a všechny peníze i matčina dřevěná plastika jsou pryč. Zuřivka se Dany ujme a odvede ji na pláž, kde táboří parta surfařů. Je mezi nimi i Grant, se kterým se Dana seznámila v letadle, a Tim, kterému se evidentně líbí. Obě dvě dívky pak společně navštíví všechna místa, kde byla Danina matka. Během cesty potkají muže, který Danu okradl. Pronásledují ho a vypátrají, že pro něj pracuje Grant. Oba muži se zabývají nezákonným obchodem se sloními kly. Dana ho chce udat na policii, ale pohádá se Zuřivkou, která s policií nechce nic mít. (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (41)

Beastmaster4 

všechny recenze uživatele

Pro klasické kritické diváky na ČSFD zastávající art a nezávislou tvorbu, i kdyby to mělo popřít jejich dobrý pocit z filmu, tenhle film nebude. Ti ať se raději kouknou po nějakém nudném kousku, nad kterým mohou dumat dlouhé hodiny. Tenhle film je pro ty, kteří dokáží ocenit trochu ze všeho. Pro zastánce umění a odlehčené zábavy. A právě to druhé tenhle snímek splňuje na jedničku. Pro intelektuální zadumance to rozhodně není. Blue Crush 2 je ve všech směrech lepší než první díl. Úžasná práce kamery, z které si mohou vzít příklad tvůrci mnohem nákladnějších filmů. Výborný výběr skladeb. Soundtrack se řadí ihned mezi mé nejlepší písničkové. Sexy náboj proudící celým filmem jen umocňuje celkový dobrý pocit. Scénář samozřejmě postrádá kvalitu, ale paradoxně to není ani nijak zvlášť cítit a znát. Film propojuje několik krásných dílků, které celkově "růžovoučký" scénář sunou do pozadí. Krásné obrazy Afriky, záběry mořských vln, vlnících tančících těl - kde mimo jiné stejně dobře pracuje s kamerou střih. Prostě v téhle kategorii pro mnohé tzv. podřadných filmů je alespoň pro mne Blue Crush 2 tím lepším, za který se nestydím a klidně dám 4! ()

datos 

všechny recenze uživatele

Naprosto uklidnujici oddychovka, která je pastvou pro oči, díky nádherně kouzelné krajině afriky a zahrátim pro duši. Film o surfování, ale s velmi príjemný prostředím, hercema a hlavně s pěkným příběhem. Vžil jsem se tak do toho, že je nemožná nenavšítiv všechny ty uchvatný místa. Herecke obsazeni bylo vybráno dobre a herci zahrali skvěle, ale hlavně zabery z vody a na surfu co byli, byli provedený lahodně a musí se jenom smeknout. ()

Reklama

Olík 

všechny recenze uživatele

Tenhle příliv nám, kromě atraktivní blondgirl na kitičkovaném surfu, přinesl i litry toho, co dělá ze s dobrým úmyslem natočených filmů, filmy špatné. Uno momento, teď musím držet palce, Dana jde na tu megahustou vlnu…..první pokus, ajajaj…..teď vzpomínka na mrtvou matku (dere se mi slza do oka)…..nehty mám okousaný až na krev, ale je to tam….. já jsem stejnak věděl, že to dá. ()

jafuska 

všechny recenze uživatele

film opět se sportovní tématikou tentokrát z prostředí surfařů, viděla jsem dříve první díl a tak jsem zvolna navázala na druhý díl, který je prostě někde jinde než jsem čekala mladá holka, která jde za svým snem podle matčiných stop, když jí umřela, dobře se dívalo na moře, vlny, ale jinak děj dos bídný, ale za krajinu a prostředí hodnotím takto, pro mě rozhodně velkým zklamáním ()

mira.l 

všechny recenze uživatele

A mně to paradoxně přišlo o něco lepší než ta jednička. Se kterou to teda krom názvu a tématu surfování nemá absolutně nic společného. Na děvčata na prkně, a třeba ještě v neoprénu, se kouká zatraceně dobře, a celkově mi to přišlo tak nějak o něco zajímavější, koukatelnější než ten první. Takže si to můžu odškrtnout. ()

Galerie (12)

Reklama

Reklama