Sexuální praktiky pozemšťanů

The Mating Habits of the Earthbound Human

Sexuálne praktiky pozemšťanov

Komedie / Sci-Fi

USA, 1999, 88 min

Mimozemšťané si udělali pěkný dokument o našem životě, začínající na obyčejném seznámení a končící v kostele před oddávajícím knězem podporovaný velice výrazně pozorovatelem a vypravěčem, kterého naprosto dokonale dabuje Vladimír Čech. Bez něj by to asi ani za moc nestálo i když pár scén tam vizuálně je rozhodně nápaditých. Například jsem zjistil jak spermie mají holt dost těžkej život. Pro nás pozemšťany je to komedie, podle mě velice zábavná a vkusná, která neurazí a ani svojí délkou nenudí. Ale nabízí se otázka, zda-li je tento film více komedií než dokumentem, čímž je také koneckonců myšlen. --- Lidské samičky zbožňují příběhy, ve kterých umírá nejlépe hrdinka a nejlépe pomalu. Naopak samečci dávají přednost příběhům, ve kterých zemřou ve vteřině davy.(31.8.2007)

National geographic pro televizi Ufov@. Skvělý a neotřelý nápad, který ale poněkud strádá svým ztvárněním. Dokonalý doprovodný komentář Vládi Čecha je tam milionkrát zábavnější než to, co pod ním předvádí sice velmi krásná ale trocha toporná Carmen Electra se svým samčím protějškem. Samotný proces rozmnožování, tedy od seznámení se až po end of ends mi přišel trocha zámořsky ušláplý. Něco hodně souhlasí, něco jest ale ovšem asi stejně pravděpodobné jako sednout si zadkem do vosí báně a nemít pak pozadí XXXXL. Tudíž jedna z mála výjimek, kdy děj zaostává za dialogy (leckdy spíš dialogy špatně doplňují děj). A pak to hlavní. Pokud se vám tohle líbí, dostává vás to, natrhává vám to bránici, pak na 100% při druhém shlédnutí to bude už jen řadová komedie a na třetí už se ani nezasmějete. Ovšem já dám na to první a pak musím ty 4 hvězdičky dát, ale fakt jen za dialogy, ne za podkres. Jestli tohle ufouni uviděj, patrně je to asi na čas zimpotentní :o)(15.8.2004)

• Jiří K.

...opět ty pseudosexualní scény, kde jsou vidět jen hlavy milenců. Nereálný a předvídatelný scénář seznamování. Povrchní vyjádření vztahů mezi dvěma mladými lidmi. Hloupoučké výkony ve vedlejších rolích. Vyloženě trapné komentáře (v českém dabingu v podání V.Čecha) a vůbec obsah dialogů. Potenciál vyvinuté C.Electry nebyl naprosto využit :)(15.8.2004)

• Misery

Carmen je sice kočka, ale sluší jí to o dost míň než v Pobřežní hlídce; navíc její hraní (hlavně postelových scén) těží pouze z jejího vzhledu (orgasmus hrajou líp i holky v podprůměrných péčkách). Jediné, co je na tomto filmu zajímavé a originální, je právě ten dokumentární komentář okolo - někdy velmi vtipný ("Sameček se snaží přeměnit v hermafrodita") Takže dvě hvězdičky. Ale kdyby tvůrci vzali z Pobřežní hlídky i představitele hlavního hrdiny, mohly to být hvězdičky tři (kromě Mitche Buchanana samozřejmě:-D(6.1.2008)

Název filmu je poněkud zavádějící. Spíše by se měl jmenovat "Průvodce po genderových stereotypech mezi pozemšťany" a v žánru by měla být "parodie"... Protože tolik klišé v zobrazování partnerských vzahů nemůžu brát jinak než parodii. A pokud to tak autoři nemysleli, jejich obrovské mínus. Celý děj byl až trapně předvídatelný a stál jen na dvou pilířích - mimozemšťanově komentáři a svůdnosti Carmen Electra. Jenže komentář se brzy ohrál a dost se opakoval a nádech erotična zůstal typický pro tento typ filmu - hlavně nic neukázat..:)) Jako oddechovka to bylo fajnové, ale že bych se u toho nějak královsky bavil nebo byl unešen originalitou, to ani ne...(6.1.2008)