• NinadeL
  **

  Uznávám, vyloženě mi nedocvaklo, proč se například první tři díly tohoto cyklu vydávají na DVD, když kompletní cykly původního materiálu by byly zajímavější. Ale tohle je politika ČT. Logiku lépe nehledat. Neříkám, že některé scénky nemají svůj nápad, ale kompilát kompilátu je formát, o který není radno státi.(25.11.2014)

 • Olík
  ****

  Skutečná hitparáda čétečkářské zábavy. Sice se tu a tam do jednotlivých dílů vkradou méně povedené kousky (např. Dejdar s Nesvadbou parafrázující hrou na dlaně nesmrtelnou skladbu New York), ale jinak…………….Wimmer, Šimek, Dvořák, Mládek, Sobota, Donutil, scénky z Televarieté, Možná přijde i kouzelník…………….mám ještě pokračovat??????? Nesmrtelné scénky, nesmrtelní interpreti…………..nic podobného se dnes již netočí.(23.7.2012)

 • kulyk
  *

  A jen houšť. Já bych si moc rád do budoucna pochutnal na sestřihu ze sestřihů, či ještě lépe, sestřihu sestřihů sestřihů. Proč vymýšlet něco nového, že? Vždyť ti mrtví či uvadající již všechno udělali za nás, není důvod investovat všemocný kapitál či nedostatkovou invenci. Pojďme vykrádat do alelůja, divák to sežere, neboť je sklerotický alkoholik se sklony k idiocii. Hlavně abychom dokázali na příštím konkurzu vybrat mozkového giganta, který tohle stoosmdesáté šesté louhování pigi-čaje dostatečně poutavě nazve...co.... co třeba Kolo plné hvězd?(14.5.2012)

 • kingik
  ***

  Bohatý televizní archív nabízí bezpočet scének našich předních bavičů, které i po letech (relativně) baví. Pojem "relativní" pobavení mám sice v závorce, ale je na něho potřeba brát zřetel, a k úspěšnému vstřebání jednotlivých dílů je také zapotřebí nálada a shovívavost, kterou si k televizním obrazovkám vezměte sebou. Střihové pásmo uváděné Martinem Dejdarem je sestaveno ze známých, ale také pozapomenutých scének a vystoupení, které nezapřou dobu svého vzniku. Nejde ani tak o prudkou ztrátu aktuálnosti drtivé většiny z nich, ale především o vyznění, které vesměs není jiné než naivní, občas až infantilní. Pak jsou ovšem i případy scének, které nebyly vtipné ani v době svého vzniku a jejich zpopularizování u diváků je dodnes možné brát jako prohřešek proti dobrému vkusu humoru. Takové scénky pak dostaly označení "nesmrtelné" a je jen na divákovi jestli to odsouhlasí. Je docela možné, že během pořadu nehnete ani pověstnou brvou a vyšeptané, vyšumělé anebo vyčpělé scénky s vámi neudělají vůbec nic. V tom případě chyba není ve vás, ale takovou úroveň měl kdysi televizní humor. A je docela zajímavé si ho zmapovat a nepřijít, pokud možno, o dobrou náladu, kterou by právě tenhle zábavný výběr měl zachovat. Jestli se to daří nebo naopak nedaří, to už by si měl každý posoudit sám, a každý si tam jistě něco vtipného najde, protože je z čeho vybírat a jedním dílem to nekončí.60%(9.12.2013)

 • FFilipCZ
  ****

  Takovéto pořady, které jsou představeny pomocí hitparády, se už prostě netočí. V televizi samé sračkoidní seriály a rádoby napínavé a zábavné reality show. Všechno to stojí za starou belu. Je příjemné si alespoň takovouto retrospektívou připomenout, že dříve se v té televizi dalo opravdu a od srdce zasmát a pobavit.(12.10.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace