• NinadeL
  **

  Uznávám, vyloženě mi nedocvaklo, proč se například první tři díly tohoto cyklu vydávají na DVD, když kompletní cykly původního materiálu by byly zajímavější. Ale tohle je politika ČT. Logiku lépe nehledat. Neříkám, že některé scénky nemají svůj nápad, ale kompilát kompilátu je formát, o který není radno státi.(25.11.2014)

 • kingik
  ***

  Bohatý televizní archív nabízí bezpočet scének našich předních bavičů, které i po letech (relativně) baví. Pojem "relativní" pobavení mám sice v závorce, ale je na něho potřeba brát zřetel, a k úspěšnému vstřebání jednotlivých dílů je také zapotřebí nálada a shovívavost, kterou si k televizním obrazovkám vezměte sebou. Střihové pásmo uváděné Martinem Dejdarem je sestaveno ze známých, ale také pozapomenutých scének a vystoupení, které nezapřou dobu svého vzniku. Nejde ani tak o prudkou ztrátu aktuálnosti drtivé většiny z nich, ale především o vyznění, které vesměs není jiné než naivní, občas až infantilní. Pak jsou ovšem i případy scének, které nebyly vtipné ani v době svého vzniku a jejich zpopularizování u diváků je dodnes možné brát jako prohřešek proti dobrému vkusu humoru. Takové scénky pak dostaly označení "nesmrtelné" a je jen na divákovi jestli to odsouhlasí. Je docela možné, že během pořadu nehnete ani pověstnou brvou a vyšeptané, vyšumělé anebo vyčpělé scénky s vámi neudělají vůbec nic. V tom případě chyba není ve vás, ale takovou úroveň měl kdysi televizní humor. A je docela zajímavé si ho zmapovat a nepřijít, pokud možno, o dobrou náladu, kterou by právě tenhle zábavný výběr měl zachovat. Jestli se to daří nebo naopak nedaří, to už by si měl každý posoudit sám, a každý si tam jistě něco vtipného najde, protože je z čeho vybírat a jedním dílem to nekončí.60%(9.12.2013)

 • Ydrosten
  *

  Vezměte formát nejlepšího pořadu, vyberte z něj ty nejlepší scénky ( zajímal by mě systém výběru a kdo určuje co je nejlepší scénka ) udělejte z toho nový střihový pořad a opakujte do zblbnutí. Postupem doby se nabalí několik nejlepších scének i z jiných pořadů ( opět vybíraných někým, kdo si myslí že je to humor ) a poté následuje už osvědčený systém " to nejlepší z nejlepšího, ze střihových pořadů sestříhaných do uceleného pořadu Bohužel tohle prostě ocenit nedokážu, hlavně v případě že se blíží konec roku a těchto střihových pořadů který vybírá ty nejlepší scénky z nejlepších zábavných pořadů, se vyrojí tolik že je od sebe ani nerozeznáte. Kdykoliv se na takový pořad podíváte, vidíte po devatenácté tu samou scénu, kterou jste už viděly během týdne několikrát. Nechápu tyto pořady.(30.12.2014)

 • Olík
  ****

  Skutečná hitparáda čétečkářské zábavy. Sice se tu a tam do jednotlivých dílů vkradou méně povedené kousky (např. Dejdar s Nesvadbou parafrázující hrou na dlaně nesmrtelnou skladbu New York), ale jinak…………….Wimmer, Šimek, Dvořák, Mládek, Sobota, Donutil, scénky z Televarieté, Možná přijde i kouzelník…………….mám ještě pokračovat??????? Nesmrtelné scénky, nesmrtelní interpreti…………..nic podobného se dnes již netočí.(23.7.2012)

 • FFilipCZ
  ****

  Takovéto pořady, které jsou představeny pomocí hitparády, se už prostě netočí. V televizi samé sračkoidní seriály a rádoby napínavé a zábavné reality show. Všechno to stojí za starou belu. Je příjemné si alespoň takovouto retrospektívou připomenout, že dříve se v té televizi dalo opravdu a od srdce zasmát a pobavit.(12.10.2013)