Další z řady italských komedií ze série Chléb, láska…, tentokrát v barvě, v režii Dina Risiho a bez Giny Lollobrigidy, zato však se Sophií Lorenovou. Známý svůdník žen, romantický strážmistr Carotenuto v podání Vittoria De Sicy se spolu se svou věrnou služebnou Caramellou stěhuje z hor do rodného Sorrenta. V jeho bytě však od války bydlí okouzlující prodavačka ryb Sophia přezdívaná „Pávice“ (Sophia Lorenová) a tak si nový velitel městské policie nachází náhradní ubytování v domě zbožné Violanty (Lea Padovaniová). Dvě ženy – každá jiná a přece mají něco společného… Která z nich získá srdce šarmantního karabiníka? (Česká televize)

Tamdydam

Děj je prostinký, dialogy jakbysmet, ale sestupnou tendenci vůči předchozím dílům tu necítím. Film je postaven především na charismatu a hereckých výkonech  De Sici, Lorenové i dalších herců a na pohodové atmosféře podtržené okouzlujícím prostředím. Které do třetice konečně vynikne v širokoúhlém formátu a hlavně v barvě. S přihlédnutím ke kráse mladé Sophie Loren mi to takhle o českých Vánocích na blátě vlastně stačí ()

ostravak30

Do třetice všeho dobrého. Vyměnil se režisér a chybí i Gina Lollobrigida, tu nahradila Sophia Loren. A konečně sledujeme i barvy. Druhá jmenovaná tu první dokáže jistě svým temperamentem nahradit. To bezpochyby. Jenže chybí i řada dalších postav. Ani děj už není tak humorný, přestože lákadlo idylické doby zůstalo. Co fungovalo předtím funguje, ale jen částečně. I když scénárista zůstal, na první dva díly už ta poetika nestačí. ()

Hawaj

Dobrá bžunda s nadhledem. Sophia je tam skvosná a De Sica švandu taky nezkazí. Ovšem vše korunuje ta nejupjatěšjí žena v příběhu. Srovnávat tento nádherně barevný film  s předešlými dvěma černobílými nemá smysl. Každý je svého druhu klenot a v každém jsou skvělý herecký výkony a to i ve vedlejších rolích. Sophia je jiná šelma než Lolobrigida a sledovat jak obě hrají svou roli je pastva pro oči. Opravdu jsem se tak bavil až, jsem se místy řechtal jak moc povedný tam byly scénky. Rozkošné. Naprostá oddychovka, kdy ani na chvíli nemáte pocit že byl z filmu vyprchala původní energie. ()

PTuranyi

Tretie pokračovanie Chlieb, láska a voľačo dáva bodku za nevinnou romantikou Výtržnice a galantnosťou strážmajstra, ktorý je s Caramellou jediným spojivom s predchádzajúcimi filmami. Ako sa už niekoľkokrát spomínalo predtým spomínalo, strážmajster (teraz maršál mestskej teda metropolitnej polície) sa stáva sukničkárom. Namiesto Giny Lollobrigidy mu sekunduje Sophia Lorenová v roli pávice a ďalšie dve dámy, ktorým nadbieha. Z romantického filmu sa tak stáva koketná fraška. Vittorio De Sica je v role zvodcu správne komický až Sellersovský. Žiaľ scenár príliš tlačí na pílu jednotlivé maršálove avantýry vyznievajú veľmi umelo. Film sa tak vzdialil od étosu predchádzajúcich filmov. Napriek tomu je to celkom obstojná zábava. 70% ()

Sa.sa

Roztomilá taškařice na kterou je radost se dívat... Sophia Lorenc byla opravdu kost, to se musí nechat... ()

gizi

Už to prostě není ono, předchozí díly měly úplně jinou atmosféru a spád. Toto je tuctový film, zasmál jsem se asi jen jednou - na úplném konci. 60%. ()

jarmil8

Neznám předchozí 2 filmy, ale tento byl zoufale nevtipný a dosti krkolomný. Jinak je to ale krásně nasnímané letní Sorrento. ()