Držitelka Oscara Charlize Theron si zahrála Mavis Gary, autorku literatury pro mládež a bývalou královnu krásy, která se brzy po rozvodu vrací do svého rodného městečka v Minnesotě. Chce si připomenout dny své slávy a také oživit dávný vztah se svým přítelem ze střední, který je však šťastně ženatý a právě se mu narodila dcera. Jenže návrat domů je mnohem obtížnější, než si představovala. Mavis se naštěstí spřátelí s bývalým spolužákem, který se stejně jako ona ještě nevymanil ze středoškolských dní... (Magic Box)

kalap

Charlize Theron bola tak životne kúzelna až som chcel byť tou bútľavou vŕbou ku ktorej sa chodí opiť a vyplakať a skasírovať aj chutnú odmenu.Život je tvrdý boj, ked chce človek uspieť, ale šťastie sa naordinovať nedá. ()

Lord.Jim

Jedna odporná, sobecká, egocentrická, úchylná, hnusná, dementní, afektovaná, nevtipná, slizká, arogantní, psychicky naprosto v nepořádku stupid kráva v akci. Ani ty dva fóry, kurňa, nestály za to. ()

BoredSeal

Dobře jsem se bavil díky úžasně zábavné hlavní postavě, která vyrazí natropit chaos do jejího rodného zapadákova plného příšerně nudných lidí (snad kromě tlustého parťáka z baru) - Theronová hraje svou šílenou nemožnou ženskou bezvadně. Už dlouho jsem si nepřipadal za někoho tak trapně, ale stejně jsem jí fandil. U filmů Reitmana juniora mi vždycky něco chybí, něco jako špatně ochucené jídlo z původně zajímavých ingrediencí, ale tentokrát už jsem byl skoro spokojen. ()

Axis

Jemnější, ženská verze Amerického psycha (spíš knížky) bez bílých límečků, motorové pily a bezskrupulózního Patrica schopného zabít kvůli hezčí navštívence. A možná to je přesně to co hlavní hrdince nakonec chybělo, nějaký větší výkřik, nesmyslnou akci, či snad jen pořádnou ránu. A ve chvíli kdy to konečně čekáte, Charlize chytne oheň v očích, stáhnou se jí rysy a skoro se promění v kobru připavenou uštknout, tak jí scénář vektne do pusy naprosto patetický monolog nanejvýš dvacetileté nány. Tenhle film měl navíc.... 7/10 ()

M.i.k.e

zatím nejdospělejší Reitmanův film,při jehož sledování mi místy opravdu nebylo moc dobře.Přesto všechno je to ale příjemná změna po všech těch indie movies,které byly zkraje osvěžující,ale v dnes již vznikají podle stále stejné šablony.Takhle nějak život zkrátka funguje a Charlize Theron to navíc umí výborně zahrát...80% ()

Aljak

Mne to veru moc ako komédia nepripadalo, a čím viac sa to blížilo ku koncu a zisteniu trpkej pravdy o vývoji jej života, tak mi to prišlo dosť depresívne (a vlastne aj trochu nečakaný dej to nabralo). Ale ako námet na film celkom dobré, pretože nie je všetko vždy len o smerovaniu radostí života a šťastných koncoch. Život je často aj o trápení, hľadaní samého seba a bohužiaľ aj o zisťovaní, že nie vždy sa všetko vyvíja tak ako by sme chceli. No popravde po takých skvelých Reitmanovych kúskoch ako boli Juno a Up in the Air som čakal od tohto o niečo viacej. Aj keď ani toto nebolo vôbec zlé, a Charlize Theron zahrala tú 37-ročnú naivku snívajúcu o peknom živote celkom vierohodne, aj keď mi jej bolo ľúto (hoci občas sa správa fakt totálne egoisticky a bez štipky sebakritiky). ()

Lischai

Není to legrace a plakát s blondýnou a pejskem je zavádějící. Tohle není film o krásné holce, co se vrací do města svého dětství, aby získala lásku - je to postupně se rozkrývající pavučina deprese a přetvářky, na kterou by se v Artu stály fronty, kdyby jí někdo natočil černobíle na norském pobřeží. Young Adult je jako písničky od Mňágy: docela vesele říká strašně smutnou věc. I když modré pole ČSFD říká jinak, mě Reitman nezklamal. (Je to spíš tak 4-5*, ale hodnotím víc, protože mě zlobí, že ten film není v červeném poli, i když si ho zaslouží.) ()

Martin741

Reziser Jason Reitman /Dekujeme, ze kourite/ natocil celkom prijemnu komediu, ktoru uspesne taha najma dvojka Charlize Theron a Patrick Wilson /The Conjuring/. Ludsky pribeh, dobre dialogy, tempo 60 % ()

selviskhed

Tall, large-jawed, small-breasted woman screwing around, breaking up relationships and eating babies. První pětihvězdičkový Reitman. ()

bourec

Ať je to jak chce,ale Reitman nikdy nepřekročil v mejch očích stín průměru.A se svym poslednim filmem,v hlavní roli s dost odpudivou Charlize Theron,se spíš dostává do podprůměru.Drama,komedie ani omylem,ukecaný,prostě nuda.30%. ()

dezorz

Charlize T. konci vek mladosti (young adult,t..j. 20 az 40 rocni) a konci jej aj jej pisanie literatury pre mladez (young adult, 13-19 rocni). Rozhodne sa teda zacat tam, kde to skoncila, ked young adult este len zacinala byt. ()

Streeper

Někdy se i stane, že Charlize Theron a Patrick Wilson (tak skvělý herci) vlezou do filmu, který je nudnější než bílá zeď. Měla jsem, co dělat, abych se na to vydržela koukat, nebýt šipky doprava →, zřejmě bych usnula. ()

Rodriguez

Nikdy nemá cenu se ohlížet do minulosti a to co bylo, je už dávno nenávratně pryč! Mavis udělá pravý opak a vrací se do rodného města, aby získala svoji bývalou lásku zpět. Jenže uteklo až příliš mnoho vody..... 80% ()

DruidKarel

1262. hodnocený film: Žena po třicítce, která se touží dát dohromady se svou životní láskou ze střední, avšak je odmítaná. Charlize Theron je herečka par excelence a nebýt jí, byl by z tohoto snímku propadák. Anebo taky třeba ne, protože kdyby jí vybrali nějaké zdatnější herecké kolegy nebo aspoň místo ní obsadili nějakou vycházející hvězdičku a pojali příběh tak, aby seděl i mladší herečce, asi by to byl ten správný krok. Film má solidní zápletku, ale je absolutně nesourodě navazován a zdá se mi jakoby špatně sestříhaný. Málo dialogů také snímku nepomůže, ačkoli se to od něj čeká. Viděl bych to na slabší průměr, ale nakonec mu dám 3* za Charlize Theron, která patří mezi nejlepší herečky, po kterých lze sáhnout. 3* ()

sulimo

Tak trochu o ničem, tak trochu málo vtipné na komedii a málo dramatické na drama. Jediný, na čem ten film stojí a dokáže jakš takš fungovat, je herecký výkon Charlize. S jejím hereckým umem a vizáží ženský, která dokáže svést všechny, všechno a všude, to za to dokoukání stálo a tu nominaci na plešouna si zasloužila. I tak to ovšem nevyhnutelně zklame každého diváka, který viděl aspoň jeden z předchozích počínů režiséra, tohle je zkrátka nejméně povedené z jeho filmů a překvapivě nepovedené zrovna v té rovině, kde bych to osobně nejméně čekala, ve scénáři a dialozích, které vlastně jen umocňují lacinost celého tohoto "nápadu". Nic moc, ale Theron je prostě boží. ()

Wormboy

Jedine co tomu chybalo, bolo zaverecne stretnutie Mavis Gary s Hankom Moodym ;) Inak opat raz vynikajuco napisany a tentokrat mozno este lepsie odohrany Jason Reitman. ()

Juto

Reitman aj jeho prvotriedne herecké obsadenie sa snažia pridať filmu hĺbku. Z časti sa im to aj darí, škoda že nie úplne. Najlepšie scény sú vo filme, s Charlize Theron a Patton Oswaltom, ktorí majú veľmi rozdielne tempa a ako účinkujúci, odrážajú a narážajú s veľkou odbornosťou. 7/10 ()

papaJA21

Tak tohle bylo opravdu něco. Charlize Theron není moje nijak zvlášť oblíbená herečka, ale tady je naprosto skvělá. Ukradla si celý film pro sebe. Její postava Mavis, je žena mnoha tváří a nálad. Ani jedna však není zdaleka normální. Co se týče režie, naopak si myslím, že je to Reitmanův nejlepší film. I díky poměrně krátké stopáži, jde film od začátku rovnou na věc. ()

Co chystá Jason Reitman?

Co chystá Jason Reitman?

10.05.2016

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

Charlize Theron a zrození futuristické agentky?

20.04.2012

Moc pěkně se nám poslední dobou rozjela. V Znovu a jinak podala jeden z nejlepších výkonů kariéry a brzy ji uvidíme ve dvou filmech, které patří k nejočekávanějším trhákům letošního léta – ve fantasy… (více)