Reklama

Reklama

Kwaedo Hong Gildong

(seriál)
  • Jižní Korea 쾌도 홍길동 (více)

Epizody(24)

Obsahy(1)

Hong Gil Dong je pro Korejce hrdina stejného typu jako Goemon pro Japonce, nebo Robin Hood pro Angličany, ale nevznikla jeho legenda ve skutečnosti trochu jinak? Tato série se volně inspiruje jeho osudy. Hong Gil Dong je nemanželský syn vysoce postaveného ministra, ale prakticky má postavení otroka. Jeden mnich ho naučil bojová umění a doufá, že si uvědomí svoje poslání, zatím tomu však nic nenasvědčuje. Hlavní ženská hrdinka Heo Yi Nok se právě vrací z Číny se svým dědečkem, aby si vydělávali prodejem speciální medicíny. Lee Chang Hwi je mladý princ, kterému je od dětství vštěpováno, že on je pravým následníkem trůnu. Připravuje své stoupence na převrat a shání podporu, kde se dá. Zatím však musí žít ve skrytu, před svým starším nevlastním bratrem, který je králem. Osudy všech hlavních tří postav se brzy protnou, ovšem setkání a vztahy mezi nimi nebudou vždy příjemné a bez problémů. (Vavča)

(více)

Recenze (8)

ainny 

všechny recenze uživatele

Vydržela jsem patnáct dílů a proklikala finále. Částí, které mě bavily, tady bylo opravdu málo. První čtyři díly, kdy ze sebe všichni dělali paka, byly utrpení. Pak se to sice zklidnilo, ale pořád to bylo nahoru a dolů. Navíc mezi hlavními hrdiny nebylo to nedefinovatelné cosi. Nevěřila jsem jim. Taky jsem si dlouho myslela, že Hong Gil Dong je starší než jeho bratr (u herců je tomu tak i v reálu) a zjištění, že to má být naopak ukazuje i na nevydařené obsazení. Prostě ve srovnání s Iljimae jednoznačně zklamání. ()

KeskarM 

všechny recenze uživatele

Korejská variace na Robina Hooda nosící sluneční brýle a tenisky, přesto stále hluboko v korejské minulosti... kéž by Gil Dongova protivníka nehrál zrovna Jang Geun-seok, tady nedokážu být objektivní. Oproti jiným doramám jsem se méně smála, od druhé poloviny skoro vůbec, jak se atmosféra a vztahy mezi dvorem a Gil Dongovými ideály vyostřují. ()

Reklama

kubka4 

všechny recenze uživatele

Hong Gil Dong se mi hodnotí opravdu obtížně a nejraději bych hodnocení rozdělil na dvě části. To ale bohužel nejde... Prvních 5 až 6 dílů je totiž převážně komediálního ražení a někdy to zachází až příliš daleko. To je můj asi největší problém s tímto seriálem, protože mě již zmíněná první čtvrtina příliš nezaujala a sílu pokračovat mi dodávalo hlavně naděje, že se to později změní. A ono tomu tak doopravdy bylo... Vše se začalo dramatizovat a celý seriál neuvěřitelně zvážněl. Po této změně jsem už nenašel příliš věcí, které bych vytknul, snad jen samotný konec, ze kterého jsem nebyl příliš nadšený, ale na druhou stranu dával smysl. Hong Gil Dong, Heo Yi Nok a princ jsou výborné a zajímavé postavy a nejsou jediní, např. šílený král je opravdu věrohodný a skvěle zahraný. Ze začátku jsem byl také udiven poměrně moderním OST, který jsem si ale nakonec oblíbil. Shrnuto a podtrženo, Hong Gil Dong je kvalitní historický seriál, kterému však nemůžu odpustit lehčí "přehnanost a grotesknost" v jeho první části. - 85% ()

Pethushka 

všechny recenze uživatele

Ji Hwan Kang a Yu Ri Sung jako pár, to je pro mě splněný sen. Od seriálu jsem čekala úplně něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná. V prvních dílech to vypadalo, že to bude spíš komedie, ale nakonec přece jen převažovala dramatická stránka, a došlo přesně na takové zvraty, jaké mám ráda. Vlastně se mi nakonec dostalo asi zatím největšího drama, jaké jsem u historického seriálu zažila. I když v seriálech občas potrhlé vložky a postavy nemusím, tady mi i ta komická stránka naprosto dokonale sedla. Nejednou se mi stalo, že jsem si při jiné činnosti na něco vzpomněla a začala se hrozně smát. Nejvíc mě asi dokázala pobavit Yu Ri v roli Yi Nok. Její pád do studny, její rychlost šípu a to, jak s Gil Dongem lovili tygry, to byla pecka. A bavilo mě to hlavně proto, že si tenhle seriál dělá srandu sám ze sebe, nebere se vážně, nezakrývá chyby, naopak na ně poukazuje a využívá je ve svůj prospěch. Z postav mi nesedla jen jediná, a to slečna Eun Hye. Ta mi vadila od samého začátku. Posledních šest dílů byla neskutečná jízda, a Yu Ri se v nich posunula zase o něco výš v žebříčku mých oblíbenců. Vyzvednout musím ještě skvěle zahraného krále a prince a povedený hudební doprovod. 4,5* ()

Zíza 

všechny recenze uživatele

Na začátku vás Hong Gil Dong může i naštvat - takový floutek! - ale vy mu to prominete, protože jeho charisma je něco, co vás dostane. Hlavní hrdina a jeho female fatale - paráda, mají spolu opravdu rozkošné chvíle. Jak postavy loupežníků (banditů), tak i všichni, co slouží králi nebo jeho bratru jsou povedené charaktery. Mají svůj příběh, své cíle, všechno si to s sebou táhnout, proplétá se to, doplňuje, zraňuje, zabíjí. Jang Geun Suk ve vážné roli předvádí, že přece jenom v něm bude, než jen "roztomilý" čumáček v romatických komediích. Je to téměř perfektní historický seriál, kde se to bohužel ke konci trochu táhne a během sledování to občas zadrhne. Ale jinak? Doporučuji všemi deseti! Začátek patří komedii, poté se to pomalu ale jistě dramatizuje a ztemňuje, až to končí, jak to končí. Bojujeme proti šílenému králi? (perfektně zahranému...). Slabší 4*. Přeloženo. ()

Galerie (17)

Reklama

Reklama