poster

Kwaedo Hong Gildong (TV seriál)

 • Jižní Korea

  쾌도 홍길동

 • anglický

  Sharp Blade Hong Gil Dong

 • anglický

  Hong Gil-Dong, The Hero

  (neoficiální název)
 • anglický

  Fast Sword Hong Gil-Dong

  (neoficiální název)

Historický / Komedie / Akční / Fantasy / Romantický

Jižní Korea, 2008, 25x60 min

 • Pethushka
  *****

  Ji Hwan Kang a Yu Ri Sung jako pár, to je pro mě splněný sen. Od seriálu jsem čekala úplně něco jiného, ale rozhodně nejsem zklamaná. V prvních dílech to vypadalo, že to bude spíš komedie, ale nakonec přece jen převažovala dramatická stránka, a došlo přesně na takové zvraty, jaké mám ráda. Vlastně se mi nakonec dostalo asi zatím největšího drama, jaké jsem u historického seriálu zažila. I když v seriálech občas potrhlé vložky a postavy nemusím, tady mi i ta komická stránka naprosto dokonale sedla. Nejednou se mi stalo, že jsem si při jiné činnosti na něco vzpomněla a začala se hrozně smát. Nejvíc mě asi dokázala pobavit Yu Ri v roli Yi Nok. Její pád do studny, její rychlost šípu a to, jak s Gil Dongem lovili tygry, to byla pecka. A bavilo mě to hlavně proto, že si tenhle seriál dělá srandu sám ze sebe, nebere se vážně, nezakrývá chyby, naopak na ně poukazuje a využívá je ve svůj prospěch. Z postav mi nesedla jen jediná, a to slečna Eun Hye. Ta mi vadila od samého začátku. Posledních šest dílů byla neskutečná jízda, a Yu Ri se v nich posunula zase o něco výš v žebříčku mých oblíbenců. Vyzvednout musím ještě skvěle zahraného krále a prince a povedený hudební doprovod. 4,5*(17.5.2015)

 • kubka4
  ****

  Hong Gil Dong se mi hodnotí opravdu obtížně a nejraději bych hodnocení rozdělil na dvě části. To ale bohužel nejde... Prvních 5 až 6 dílů je totiž převážně komediálního ražení a někdy to zachází až příliš daleko. To je můj asi největší problém s tímto seriálem, protože mě již zmíněná první čtvrtina příliš nezaujala a sílu pokračovat mi dodávalo hlavně naděje, že se to později změní. A ono tomu tak doopravdy bylo... Vše se začalo dramatizovat a celý seriál neuvěřitelně zvážněl. Po této změně jsem už nenašel příliš věcí, které bych vytknul, snad jen samotný konec, ze kterého jsem nebyl příliš nadšený, ale na druhou stranu dával smysl. Hong Gil Dong, Heo Yi Nok a princ jsou výborné a zajímavé postavy a nejsou jediní, např. šílený král je opravdu věrohodný a skvěle zahraný. Ze začátku jsem byl také udiven poměrně moderním OST, který jsem si ale nakonec oblíbil. Shrnuto a podtrženo, Hong Gil Dong je kvalitní historický seriál, kterému však nemůžu odpustit lehčí "přehnanost a grotesknost" v jeho první části. - 85%(4.7.2016)

 • Vavča
  ****

  Tohle je série, kterou se vyplatí vidět, nejen kvůli Yuri Seong, nabízí dva hlavní mužské a ženské charaktery kupu vedlejších důležitých postav. Není to typická kostýmní historická série, pravidla klišé žánru jsou tu záměrně stavěná hlavu, parodována a to velmi úspěšně (proto se nesmíte divit tomu ,že postavy nosí moderní boty, nebo jedna z nich obdobu slunečňáků, případně že se tam rozebírá smysl jedné anglické věty atp., zejména mě překvapilo jak byla zapracována do série věšinou moderně znějící hudba, ost se mi dost líbilo). Navíc, která série si umí dělat srandu sama ze sebe? Některé hlášky Vám určitě zůstanou v paměti, ty potavy a dialogy jsou fakt dobře vymyšlené. Příběh je dost košatý byť v jádru jednoduchý, Koreji (tipuju tak 17. století) vládne šílený král, ze kterého lid ani někteřé ministři radost zrovna nemají. Navíc je tu Hong Gil Dong, Robin Hood po korejsku. Velmi se nasmějete, jak tvůrci vymysleli vznik jeho legendy a růst popularity(zejména snaha vycvičit z bandy podivně ujetých indviduí vlastní armádu byla k popukání), prakticky do poloviny je série je čast velmi komická poté už poněkud zvážní. Jsou tu drsné souboje i praktiky postav, jejichž charaktery na začátku pevně určené se různě vychylují k dobrému či horšímu. Akční stránka je většinou povedená, zejména souboje hlavní dvojky. Co se týče hraní, i vedlejší postavy si získaly mou pozornosta sympatie. Čímž se vracíme k hlavním hercům, Yuri Seong hraje dosti nevinný charakter, Kang Jin Hwan, hrající Donga je typický Bad Boy, představitel prince Chang Huie, Jang Geun Suk je prostě neodolatelný androgynní hezoun, bishík na druhou, získal si mě nejvíce ze všech. Závěr série sice od 16 dílu je velmi předvídatelný, a možná až zbytečně emotivní,(když se to celou dobu obešlo bez toho! na korejské poměry). Na druhou stranu i když nesouhlasím s vyústěním celé série, není to nesmyslné, jen jsem zvyklý na něco jiného a řekněme do dílu dvacet , to skutečně nemá chybu a je to velmi napínavé. Po dlouhé době si u mě Korejci připsali další bod k dobru. Troufám si říci, že je to i o dost lepší, než Slave Hunters, kteří mě také dost zaujali. Ale varuji Vás, já začal na Hong Gil Dong jeden den koukat a týden jsem nemohl přestat:)(11.9.2010)

 • Zíza
  ****

  Na začátku vás Hong Gil Dong může i naštvat - takový floutek! - ale vy mu to prominete, protože jeho charisma je něco, co vás dostane. Hlavní hrdina a jeho female fatale - paráda, mají spolu opravdu rozkošné chvíle. Jak postavy loupežníků (banditů), tak i všichni, co slouží králi nebo jeho bratru jsou povedené charaktery. Mají svůj příběh, své cíle, všechno si to s sebou táhnout, proplétá se to, doplňuje, zraňuje, zabíjí. Jang Geun Suk ve vážné roli předvádí, že přece jenom v něm bude, než jen "roztomilý" čumáček v romatických komediích. Je to téměř perfektní historický seriál, kde se to bohužel ke konci trochu táhne a během sledování to občas zadrhne. Ale jinak? Doporučuji všemi deseti! Začátek patří komedii, poté se to pomalu ale jistě dramatizuje a ztemňuje, až to končí, jak to končí. Bojujeme proti šílenému králi? (perfektně zahranému...). Slabší 4*. Přeloženo.(5.12.2011)

 • ainny
  **

  Vydržela jsem patnáct dílů a proklikala finále. Částí, které mě bavily, tady bylo opravdu málo. První čtyři díly, kdy ze sebe všichni dělali paka, byly utrpení. Pak se to sice zklidnilo, ale pořád to bylo nahoru a dolů. Navíc mezi hlavními hrdiny nebylo to nedefinovatelné cosi. Nevěřila jsem jim. Taky jsem si dlouho myslela, že Hong Gil Dong je starší než jeho bratr (u herců je tomu tak i v reálu) a zjištění, že to má být naopak ukazuje i na nevydařené obsazení. Prostě ve srovnání s Iljimae jednoznačně zklamání.(8.4.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace