Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

vercza

Opravdu silný příběh, u kterého nejdou zadržet slzy. Režie, hudba i herecké obsazení mi sedlo, nemám nic co bych mohla vytknout. ()

slunicko2

Hrozně jsem jim fandil, aby to dobře dopadlo. 1) Dojemné drama 37letého katalánského režiséra Juana Antonia Bayony balancuje někde na hraně mezi limonádově melodramatickým kýčem a věrohodností. Spoiler. Absence negativních zážitků s lidmi a celková koncepce příběhu dílo posouvá někam mezi katastrofické pohádky, což pro mne trochu sráží celkový dojem._____ 2) Hvězdné obsazení hlavních rolí film příliš neovlivnilo, protože všechny zastínil 168 cm vysoký 16letý anglický herec a tanečník hip hopu Tom Holland._____ 3) O okolnostech svého výběru říká Tom: I knew my character´s mum was in danger and the director asked me to write a letter to her and recite it. I started crying because it was genuinely sad, and I could see him welling up too._____ 4) I samotné natáčení nebylo pro Toma žádná hračka: I met Ewan and Naomi about two weeks after I got the part — the first time I had been to New York, or met any movie stars! Ewan came in first and was very nice, very welcoming, and gave me a hug. When Naomi arrived I could see how genuine and lovely she was: I´d read the script by then and knew how close we would have to get, so it was nice to know I was going to be in good hands. Následovalo šest týdnů natáčení ve vodní nádrži velikosti fotbalového hřiště v Alicante, it was very real, a dalších pět měsíců v Thajsku. Aby se lépe vžil do role, ...we spent a month before filming rehearsing so that me and Naomi could get to know each other and bond and create this relationship that only a mother and son can have._____ 5) Tom o herectví: What intrigues me about acting is playing someone who you´re not...Lucas was going through something I´d never gone through. That´s what I love about acting. ()

René.girl

Emocionální vyděrač, který z vás ždíme potoky slz a nutí vás přemýšlet a přehodnocovat priority. A že je to trošku "hollywoodsky" přikrášlené? No co, však se to jmenuje The Impossible ne?! 91% ()

italka63

Moc pěkně natočený film o obrovském neštěstí. Skvělé herecké výkony, nejen dospělých herců, ale i těch dětských, nádherná hudba a příběh, který vás vezme za srdce. A tak jsem několikrát bulela....a zase bulela:-) ()

rt12

Pravdivý snímek o jedné z nejsmutnějších událostí současnosti. Emotivní nářez, který do vás udeří jako hrom z nebe. Vynikající výkon malého Toma Hollanda ()

Rakosnicek77

Až když člověk vidí něco podobného, ve filmovém zpracování, tak si uvědomí tu nečekanou hrůzu, kterou zažívali naprosto všichni aktéři, této živelné pohromy. Člověku dochází až při sledování, kolik lidí přišlo o život, ač třeba tu první vlnu přežili, ale voda, která je hnala obrovskou rychlostí s nimi narážela o trosky domů, vraků apd. a až tohle byl častokrát jejich konec. Hodně syrový a autentický film, který vás nemůže nechat v klidu, jelikož příroda, ta prostě umí někdy rány pořádně vracet! ()

Vampireman

Nemožné. Ve filmu lze nalézt tři ozvěny klasických žánrů (hororu, katastrofického filmu a melodramatu), jejichž poměrně unikátní syntéza vede k oné líbivosti. Ve skutečnosti je však řetěz tak silný jako jeho nejslabší článek a právě na klasické emoční masáži film ztrácí. Na vině je scénář se svoji klasickou povrchností, ale ve stejných pasážích i samotná režie. Bayona vykresluje rodinné téma poněkud přepjatě a kongruentní motivy (plechovka) nepovedeně vyčnívají z homogenního celku. Navíc se napříč stopáží prakticky nic nestane, scény jsou na svou délku málo obsažné a finále trvá snad dvacet minut (bez titulků). Pokud mohu rozhodit ruce, rozhodně nebudu na stejné "vlně", jako většina zdejších uživatelů. Skutečnost mi nezakryje ani pořádně nechutný fyzický naturalismus, jehož směs s kýčem si však své diváky, kupodivu, našla. Nicméně film vede v ostatních aspektech - scény vlny jsou dobře zrežírované a solidně ozvučené. Celkově je zdejší hororové audio pořádně vtíravé. Ale netočit to hororový režisér s citem pro zvuk, asi těžko mě to zaujme. P.S.: Jediná oscarová nominace, a sice pro Naomi Wattsovou, je poněkud zvláštní. Její postava sice nejvíc trpí, ale Naomi víc nepředvede. Čekal bych, že akademie ocení i na tomto filmu něco jiného. ()

MATADOR

Uvěřitelné zpracování jedné z mnoha katastrof. Osobně jsem rád, že jej dostala španělská produkce, která si s podobnými náměty vždy výborně poradí. Sledovat třeba takového Toma Hollanda je radost, určitě o něm neslyšíme naposledy! ()

Thomassi

Film, který diváka nenechá klidným. A to zaručeně. Myslím si, že nejsem jediný, koho to zasáhlo tak emociálně. Několik záběrů, a není jich málo, si přesně vybavuji i teď. Je to hlavně vlna tsunami, která byla až mrazivě realistická. Co se týče lokací vůbec, vše to působilo, jako by to byly originální záběry se vší syrovostí a bez přikrášlení. Naomi Watts a Ewan McGregor a jejich děti předvedli neuvěřitelné a emocionální představení, které sice skončilo šťastným koncem, ale při vědomí, co si museli prožít, mi běhá mráz po zádech. Film hraje hodně na city, které u mě vzbuzovaly pocity, které jsem u filmu zažil jen málo. A už na pohled je jasné, jak to samotní herci pojali. Dali do toho vše a tím mě přibili do sedačky na ty necelý dvě hodiny. Nic nás nerozdělí má můj obdiv a na paměti ho budu mít hodně dlouho. Je to takřka plný počet. ()

PogoJoe

Dobře a věrně natočené, ale po drtivou většinu filmu nudné. Příběh na pozadí monstrózní přírodní katastrofy je nezajímavý a "prodloužovaná" na konci filmu je už téměř k nesnesení. Ovšem technická stránka věci - detailní záběry zranění, při nichž jsem často musel odvracet zrak, kamera, příchod vlny - to tvůrci zvládli na jedničku. ()

Helo

Před zkouknutím jsem očekával, že z toho filmu dostanu šílené depky (dle ohlasů těch, co to viděli přede mnou). Nestalo se. I přesto v některých momentech skutečně mrazilo a to především při první půlhodince, páč tohle byla asi nejskutečněji a nejuvěřitelněji nafilmovaná katastrofa, kterou jsem viděl. ()

salalala

Obří výhrou tohoto poněkud klišovitého dramatu je osoba režiséra Bayony. Pokud by tohle točila většina hollywoodsky protřelých režisérů, nedalo by se na film dívat, protože by to byla jedna velká žánrová a emoční ždímačka. Bayona naštěstí dávkuje emoce střídmě, a i když někdy malinko přitlačí, je to pořád snesitelné. Použití ruční kamery je fantastické, protože tím se zprostředkovává takřka autentický zážitek a emoční dopad je o to silnější. Scéna s tsunami je zvládnutá perfektně (jak obrazově, tak hlavně zvukově!) a vskutku při ní běhá mráz po zádech. Obsazení je taky perfektní - zejména civilní a přirozená Naomi Watts zaslouží uznání, vydala se asi hodně z psychických sil, McGregor nemá tolik prostoru, zákonitě je tedy upozaděn, ale svoje si suverénně odehraje. I malý Tom Holland je famózní a je možná příslibem do budoucna. Být ten film o takovou čtvrt hodinku kratší a kdyby v některých chvíllích netlačil tolik na ty emoce, šel bych bez váhání na plný počet. Takhle musím zůstat u silných čtyř a 75%. ()

dawe04

Nic nás nerozdělí je zručně natočené soukromé drama využívající divácky vděčnou kulisu s občasnými sklony pročistit divákovi slzné kanálky. Naštěstí tak činí o dost chytřeji a sympatičtěji, než většina ostatních katastrofických filmů podle skutečných událostí. Více v recenzi ()

Mr.Pumpkin

Nic nás nerozdělí je sice ždímačka emocí, ale setsakramentsky dobře natočená. Úvodní tsunami je doslova strhující a byť jsem se zpočátku bránil onomu ždímání emocí, tak se mi film dostal pod kůží. Byl bych pokrytec, kdybych filmu, který mě dokázal takto zasáhnout, dal jiné než nejvyšší hodnocení, a to i přesto, že se nejedná o dokonalý film. Bayonu si teď budu hlídat. 90 % ()

Duotone28

Druhá polovica keď do toho začala strkať prsty ala "america", film stiahla skoro až na dno a absolútne mi ho zhnusila. McGregor na hodnotení tiež veru moc nepridal. Pôsobil lacno jak plasty interiéru vo fabii:). Trojka so silno odretými ušami, nazdar ()

Derek

niekomu mozu slzopudne sceny snaziace sa donutit k placu i cloveka s kamenom namiesto srdca zbytocne, mne vobec nevadili. bayona dokazal dat filmu hlbku a pocit realnosti i v miestach, ktore ak by sa objavili v inom filme tak by ma dokazali maximalene len rozculit. s faktom ze si tvorci upravili realitu (povodne sa toto vsetko stalo spanielskej rodine) vobec nemam problem a chapal som to ako prostriedok predat tento neuveritelny pribeh i do sirsieho sveta... ()

FilmFan24

Působivé drama, které napsal sám život o přírodní katastrofě, které jsem doslova a do písmene prožíval s filmovou rodinou...První polovina je přímo dechberoucí boj o přežití matky se synem, jejichž představitelé Naomi Watts a Tom Holland podávají obdivuhodné herecké výkony. Ewan McGregor tolik prostoru nedostal, ale zase kde se objeví, je jako táta, který zoufale hledá zbytek rodiny mimořádně přesvědčivý. Scéna, kdy konečně může zatelefonovat příbuzným mě doslova rozsekala a neustále sem si říkal v duchu, co bych jen já na jeho místě dělal...Závěrečné shledání hrající na příliš mnoho náhod bohužel ubírá mému plnému hodnocení jinak vynikajícího filmu. ()

dom156

V kontextu, co dokáže příroda, jsme stále jen šváby a když si usmyslí, kdykoliv nás může rozmáčknout. Film je toho jasným příkladem. Film se rozjede velmi brzy a poté začíná TO drama. Musím se přiznat, že občas jsem měl blízko k slzám, tak film na mě působil. Občas jsem měl husinu z těch zraněných, jak je dobře naaranžovali. Krom délky filmu, která je trošinku zbytečná mohu jen a jen chválit a doporučuji. ()

Dont

Na film jsem se dlouho těšil především kvůli hereckému obsazení, ale po trailerech jsem byl mírně nervózní, jestli to nesklouzne do nějakého nevkusného kýče. Moje obavy se naštěstí nenaplnily (určitému klišé se to ale vyhnout prostě nemohlo), i když je to doják obřích rozměrů - s kým tohle nepohne, má seriózní problém. Režijně přesvědčivé a pohlcující zpracování pár let staré katastrofy, nasnímané fantastickou kamerou, doprovázené vynikající hudbou a přesnými hereckými výkony. Marně přemítám, jaký lepší katastrofický film jsem za poslední léta viděl. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora