Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

vyfuk

V obdobě katastrofických trháků je tento ve 21. století na celkem dobré pozici. Celkově vzato je to úžasný příběh o naději, víře a o tom jak blízko člověk dokáže být smrti a nebo být upoután skoro sám na sebe. Nevím co bych dodal. Úžasné katastrofické zpracování v hlavních rolích s úžasnými herci a herečkami. Děkujeme. ()

Bagr_007

Slzy přivolávající báchorka o tom, jak se postavy pořád míjej, protože příběh už nemá co vyprávět. Ale vizuálně pěkné a emoce tam taky jsou, takže vlastně spokojenost. Slabší čtyři hvězdy ()

Dagoussek

Mám ráda filmy natočené podle skutečných událostí. Ve skutečnosti to muselo být hrozné, nikdo by to nechtěl prožít, klobouk dolů, že to tak skvěle zvládli a dobře vše dopadlo. Jen díky tomu silnému příběhu dám dvě hvězdičky. Je hrozná škoda, že nebyl film natočený lépe, měli skvělý námět, dala bych tam více drama. Vlna tam byla jen letmo a přitom to byla velká katastrofa!!! A o tom to mělo přece být. Velká škoda a ještě větší zklamání. ()

mirec88

Neskutočne silná katastrofická dráma, ktorá sa mne a mojej manželke úplne že vryla pod kožu. Spoločne sme plakali a vzalo nás to o to viac, že to bolo podľa skutočnej udalosti. Úžasné, dychberúce zábery neskutočnej prírodnej katastrofy, kde vidno, že človek úplne dokaličil prírodu a takto sa mu odmeňuje. Odporúčam všetkým, ktorí si nevážia život a nemajú zmysel života. Po tomto filme ho prehodnotíte. Niektoré zábery boli síce až príliš, nič pre slabé povahy, ale o to je silnejší film. Herecké výkony sú taktiež na výbornú. Veľmi silné. ()

JustMeeKatie

Tak tohle byl opravdu hodně silný film. Na začátku si člověk myslí, že bude sledovat rodinku, která si užívá dovolenou v exotické zemi. A pak se z ničeho nic z pomyslného ráje stane peklo a naši hlavní hrdinové (a samozřejmě i tisíce dalších lidí) musí bojovat o holý život. Přiznám se, že jsem ještě nikdy neviděla film, který by se zaobíral zrovna tématem "jak to vypadá po tsunami". Příběh je opravdu skvělý a napínavý. Také musí mít člověk při sledování tohoto filmu několikrát slzy v očích. A samozřejmě nejdojemnější je scéna při shledání. Jsem opravdu ráda, že jsem tenhle snímek viděla a rozšířila si tak své obzory. ()

dragon94

Výborně zpracovaný příběh podle skutečné události, kterému vévodí hlavně věrohodné zpracování celé události. Navíc má děj skvělé tempo, takže nehrozí, že byste se při sledování nudili. O to víc mě na konci filmu zamrzelo, že film neskončil o chviličku dříve. Film se totiž v posledních cca 10-15 minutách změní na zbytečně nastavovanou kaši, která už jaksi nemá divákovi vůbec co říct. Jenom díky tomu filmu nedávám plné hodnocení. 4* 80% ()

Lenulinka

Není to typický katastrofický film, ale opravdu silný snímek, u kterého zapomněl dýchat i můj přítel, zatímco já si mohla vyplakat oči. S klidným svědomím mohu říci, že scény z filmu se mi budou přehrávat v hlavě ještě dlouho. ()

lofa

Úžasné drama založené na skutečném příběhu rodiny, která na vlastní kůži pocítila sílu tsunami 26.12.2004 v Thajském letovisku Khao Lak. Příběh Vás pohltí už během první čtvrthodinky a vzhledem k síle a vcítění se do daného stavu hlavních hrdinů, nepustí až do samotného konce. Perfektně jsou zvládnuté efekty samotných vln a jejich ničivé následky. "We set out blindly, without knowing the way, Purpose became story and story became journey. You stayed with us despite Your Pain and you let us tell Your Tale and for this, we thank You deeply" María Hodnocení 89% ()

milancecil

Ano vážení, určitě jsem na počátku očekával emocionálně velmi silné, až trýznivé drama s námětem živelné katastrofy, jak bylo celkem snadno možné vytušit již z filmové upoutávky, přesto jsem byl příběhem a celkovým stylem jeho vyprávění zaskočen, ano, nezmohl jsem se na více, než na soustředěné sledování tak hrozivě až šokujících událostí, na obrazové a hlavní měrou i herecké ztvárnění s tak naprostým, až dech beroucím perfekcionismem, že mi nezbývá nyní nic jiného, než prohlásit, že toto dílo patří a určitě ještě dlouhá léta patřit bude ke špičce svého žánru, žasnu, jakých hereckých výkonů byli všichni aktéři schopni, jak byli přesvědčiví a v kulisách postižených naprostou, těžce skličující destrukcí vytvořili společnou souhrou tak tísnivou atmosféru, že snad nemohl zůstat nikdo z diváků nezasažený, vše bylo tak bravůrní, tak věrohodně působící, teď mi jen v mysli běží stále dokola a dokola právě ty sekvence, které mne zasáhly nejspíše nejvíce, jak dokáže i v těch nejhorších podmínkách vítězit lidskost, ochota nezištně si pomoci, vzájemně se podpořit, úmyslně si neškodit, ani se nesnažit na takové tragédii s čímkoliv nepoměřitelného rozsahu nějak profitovat, ano, byla to děsivě hrůzná podívaná, ale přesto jsem z promítacího sálu odcházel s pocitem, že právě ta síla lidskosti i navzdory až beznadějně vyhlížející situaci, navzdory všem útrapám, bolestivému strádání neztrácí nic z té své tak úžasně obrodné síly a nakonec pomůže zvítězit právě těm, kteří s nepřízní urputně bojují, nevzdávají se a třeba naopak se ještě snaží jiné odvážně zachraňovat, pro ně pak na konci přijde ta nejcennější odměna v podobě shledání a spojení opět s těmi, kteří byli tak náhle, až drasticky od sebe rozděleni, doporučuji, i když s vědomím, že tento film bude vnímavého diváka opravdu bolet a možná ne jen po ten čas strávený v kinosále, možná ho zasáhne mnohem hlouběji, třeba tak jako mne, bravo!!!!! ()

Linkyc

Civilně zahrané, dokumentárně nasnímané a takřka bez CGI natočené drama, které vám nedá vydechnout. Budete plakat, budete jim přát, ať to přežijí a budete na to koukat s vědomím, že se taková událost skutečně stala. O to hlubší reakce a emoce se dostaví po zkouknutí. A ke scénáři, pracovala na něm žena, kterou Naomi Watts hraje. Dělala na tom několik let společně se svou rodinou, pomáhal i režisér snímku. Nemám tedy odvahu zpochybňovat co se ji tam doopravdy stalo a co je upraveno pro film. Např. to zranění co má Naomi na noze bylo ve skutečnosti mnohem horší, tudíž to neprošlo cenzurou a bylo upraveno. ()

obivan568

To, že akademici mají hemeriody a bojí se jezdit (i když peníze mají) na dovolenou do Thajska obávajíc se velký tsunami, jsem věděl. Ale to, že jim začali růst pohlavní orgány i na ksichtech a nominujou jeden z nejlepších dramat všech dob jen na jednoho Oscara, je už příliš...... Nic nás nerozdělí (už jen ten název!!) je opravdu jedno z nejlepších dramat, které jsem viděl. Scény přícházející vody a její "odnášení" Naomi a Toma jsou opravdu výborně natočený a takřka nenápadný záběr (SPOILER!!) na Naominu nohu ve vodě je na samé hranici geniality. Bayona moc dobře věděl, že úvod není třeba protahovat a "přitahovat" k nám jednotlivé postavy, protože každý normální člověk bude s tou brilantně zahranou rodinou soucítit. ..........Není to zrovna nejlepší film, co jsem za rok 2012 (tady 2013) viděl, ale určitě nejsilnější. /// P.S.: Král katastrofických filmů (Titanic) nebyl sesazen, ale je hodně raněnej... ()

JančiBači

Skutočný príbeh rodiny ktorú počas dovolenky zastihne ničivá vlna Tsunami. Neveril by som že sa ich príbeh naozaj takto odohral keby žena ktorá toto nešťastie prežila nespolupracovala na scenári. Lenže toto sa naozaj stalo a najväčšia sila príbehu spočíva v tom že ani také veľke nešťastie rodinu nerozdelí a že v tomto prípade je to naozaj realita a nie filmové klišé. ()

jenik71

Kdybych měl tento film hodnotit pouze po lidské stránce a podle emocí, rozhodně bych dal plný počet. Tak silný příběh se totiž nevidí až tak často. Naomi Watts opět ukázala, že je výtečnou herečkou, Ewan McGregor je zde spíše průměrný, ovšem podle mého názoru oba převyšuje Tom Holland, který si zahrál syna Lucase. To díky němu má tento snímek ten správný emoční náboj a snad v každém vzbudí neskutečný soucit ... Jedno vím jistě - takovou "dovolenou" bych zažít rozhodně nechtěl, ale film můžu určitě doporučit. Ve svém žánru totiž patří mezi ty kvalitnější, proto dávám 80%. ()

manonfire

Je dobře, že se film držel reálného příběhu, přestože ho to stálo nějakou složitější zápletku, jelikož se domnívám, že takových příběhů bylo tenkrát v Thajsku spousta. Pozitivem je Naomi, jakožto nejlepší herečka posledních dekád, i vlastní zpracování samotné katastrofy. Převládá u mě však pocit, že se nakonec vlastně zase tolik nestalo, alespoň ne rodině Belónových. 60% ()

giovanni3

Předem zmiňuji, že v tomto hodnocení zmiňuji zásadní dějové okamžiky tudíž nečíst před shlédnutím filmu! Moc jsem filmu nevěřil, ale účast Naomi Watts ve mne vzbudila zájem a tak jsem si řekl "proč ne, katastrofické drama s Naomi v čele propadák nebude". Propadák to opravdu nebyl, ale z mého pohledu to chtělo ještě syrovější děj, aby působil věrohodněji. Idylka přerušená tsunami byla věrohodná, ale co se, v několika momentech, dělo poté je to co film sráží (Př.: Otec po této katastrofě v klidu najde své dva syny. Matka v rozbouřené valící se vodě nepotká skoro ani živáčka, ale svého syna ano a ještě se k němu přez tu vodu a všemožný bordel dokáže dostat.) Další události byly povedené a nemám námitek ani na záchranu malého Daniela (vyjma toho, že je klučina zjeví stejné nemocnici kde najde tátu), ale pak přijde nesmyslná akce se sdružením dětí na náklaďák (vyloženě to v tom scénáři bije do očí, aby se vygradovala závěrečná scéna nic víc) + to okoření i srdceryvná akce s půjčením telefonu a film dostal z mého pohledu dost na frak. A to ještě nejsme ve finále aneb hurá rodina rozdělená na 3 kusy se shledává v jednom bodě a to jeden kus čekal za plentou, druhý běhal všude možně a třetí jel do hor + pomalu 4 zapomenutý kus Daniel tam je taky... Prostě na mě zde bylo až moc náhod naráz a jako tragédie je tu vlastně "jen" tsunami a pohled na zraněn lidi či pytle s mrtvolami.... Prostě všechno dobře dopadlo, všichni jsou zdraví a mají se rádi prostě happy end katastrofického dramatu... Pouhé 3z5 ()

KR4T4S

Podobně intenzívní jako Let č. 93, podobně přímočaré jako loňský Warrior, skvěle zahrané (Watts i McGregor), dechberoucně natočené. Tsunami scény jsou jedny z nejlepších scén tohoto roku. ()

danca044

Čekala jsem, že uvidím jen další katastrofický příběh, ale film mě mile překvapil. Příběh o rodině, která přežila ničivé tsunami a nakonec se najde, je možná trochu pošetilý, ale za dlouhou dobu konečně dobrý film. Výkon Naomi Watts byl skvělý a stejně tak všech ostatních herců. Velmi se mi líbil příchod tsunami a emoce ostatních lidí. Něco takového jsem dlouho neviděla. ()

Maynard.

Naomi Watts a Ewan McGregor? Ó Ano! Tahle herečka mě definitivně přesvědčila o tom, že je skutečně jedna z nejlepší v současném halivůdu. Svoji roli milující matky zahrála s obrovským přesvědčením, že sem ji dokonce věřil, že ty děti jsou opravdu její. To samý její protějšek, tka yherecký výkon té nejvyšší kvality. Na tomhle filmu je zvláštní to, že vlastně už před začátkem je jesný, jak se bude děj vyvíjet, není to prostě žádný překvapení, což je sice trochu škoda, ale tím jak je film natočen, tak nenechá diváka ani na chvíli pochybovat o svých kvalitách. Opět kousek, který je založen na true story, takže pro diváky hnedle víc atraktivní. Trochu škoda, že se víc jak půlka děje věnuje matce s jedním synem a že nevíme jak z této katastrofy vyváznul zbytek famílie, ale asi to nebylo tak zajímavý jako matka s dírou v noze. Perfektně jsou natočený scény s běsnícím živlem, možná taky škoda, že jich není víc. Ale jinak tenhle film řadím hodně, hodně vysoko a myslím, že se časem dostane i na 5*. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora