Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

MareT.

Je jasné, že clověka, který má alespoň kousek srdce, se to muselo velice dotknout. Scéna s vlnou je mrazivá jako dlouho nic a příběh rodiny je neskutečně dojemný. Nemám o tom moc co říct, protože, kdo nezažil tu hrůzu, nemůže si ani představit čím lidé prošli. Zfilmované to je parádně, nominace Naomi Watts je zasloužená. ()

VIPerson

Parádní scény s tsunami,parádní herci a to i ti malí (a to mi malí,uvědomělí,ukřičení a vzpurní kluci ve filmech většinou vadí viz Real Steel), emoce na každém koutku a podtrženo "true story" efektem tomu se jen těžko odolává.I přes fakt,že hrdinové filmu nebyli ve skutečnosti tak hezcí a míjení se v nemocnici nebylo nejspíš tak dokonale načasované,si film parádně užijete a kdo neuroní slzu,je buď opravdu tvrďák nebo se na filmy kouká prostě s jiným (podotýkám že špatným) způsobem, a film odsoudí jako přeslazené klišé,které tu již bylo stokrát.PS:4 hvězdy za možná až příliš okaté tlačení na pilu režisérem společně s Velázquezovou hudbou......a taky za to že jim to vyšlo a já změknul. ()

Roman.Caesar

Povrchní americký film, který si hraje na realitu a přitom zcela znevažuje celou tragédii, která skutečně zasáhle stovky nebo tisíce rodin po celém světě. Je to prostě klasická americká pohádka s happyendem, skutečnost však byla úplně, ale úplně jiná. V Thajsku jsem byl dvakrát, strávil jsem tam delší dobu, tenhle film mě spíš urazil než nadchnul. 60 % za efekty a kameru. ()

Hanys_

Nenásilně slzopudný katastrofický spektákl, který "tou" scénou dělá z Emmericha a jemu podobných pouze pubertální stážisty. Něco tak dokonale natočeného jsem totiž už roky neviděl. Bayona začíná být čím dál zajímavější personou. 9/10 ()

lukasch

Hodně dojemné, napínavé a technicky našlapané. Jeden z mála filmů, kde jsou dětští herci fakt dobří. Ale ten konec s pojišťovákem a soukromým letadlem si tvůrci mohli odpustit. ()

Merkin

Musím se přiznat, že mě snímek opravdu zasáhl, nicméně asi ne těmi scénami, u kterých to autoři předpokládali. Zejména druhá část filmu je zbytečně patetická a byť patřím k těm, kdož věří, že za scénářem stojí skutečný příběh, tady bych ruku do ohně nedala, že k drobným(občas i větším) úpravám ,,nudné" či ,,složité" reality do ,,napínavější" a ,,dojemnější" fikce ze strany filmařů došlo. O to působivější je polovina první, která provází hrdiny téměř reportážním způsobem, ukazuje, jak děsivou a absurdní situaci tsunami přináší, i to, že vlnou katastrofa zdaleka nekončí. Naomi Watts mě opět velmi překvapila, věřila jsem jí každou ranku, zaujal mě i Tom Holland. Mého oblíbeného Ewana tentokrát nechali trochu v pozadí, nicméně sekudnoval své filmové manželce dobře. Čtyřku si The Impossible( kdo to překládá?) tudíž každopádně zaslouží :) ()

Earl10

Silná emoční pecka! Překvapivě jistá režisérská ruka a přesně vybrané obsazení. Dva velcí herci jsou záruka kvality, ale především obsazení dětských rolí je trefou do černého. Vizuálně magické, kamerová lahůdka a silný hudební motiv. Dokonalý mix filmařské kvality, osobitého stylu, herecké elity a potřebné emoční hloubky. Přímočarý, ale po všech stránkách hmatatelný zážitek! [viděl v kině] [90%] ()

thorewi

Ač prý podle skutečného příběhu, já to považuji spíše za pohádku. Pohádku s hodně dobrým koncem. A nevím, jestli na takové pohádky už nejsem příliš starý. Dle mého názoru není tento film odrazem reality - věřím, že ta byla ještě daleko daleko krutější. ()

kery-

2 hodinový herecký orgasmus. Jinak se film asi popsat nedá. Přišel jsem snad o všechny nehty, husinu jsem měl téměř po celou stopáž a k slzám na několika místech taky moc nechybělo. Výborný film, kde zážitek kromě herců umocňuje i dokonalá hudba. Jediné co tento zážitek dokáže pokazit jsou (přímo až na úrovni sci-fi) shledání ke konci filmu..I tak jsem ale spokojený. ()

kukuuuc10

Není co dodat, poukázka na to !slavné" období tsunami! Peklo na zemi, ale což o to, naděje umírá poslední :-)))) ***** ()

Krabak

Hodně drsně natočený film. Nebudu nic skrývat a musím přiznat, že v pár scénách jsem ten film musel stopnout a trochu ho "strávit". Je to skoro až neskutečné, že se v takovou spoušti dokázala celá rodina a bez ztrát na životech dát opět dohromady. ---> 80% ()

Mičl

Že by karma zafungovala? Zachráníte malýho bezbranýho blonďatýho caparta a i bez prkna sjedete tu největší vlnu a na konci se zázračně setkáte s celou (skoro celou tím myslím po zdravotní stránce) rodinou. Teď vážně silný příběh, skvělý herci a nejlepší katastrofák je na světě. ()

ti88na

Nádherný, citlivý a technicky veľmi dobre natočený príbeh o jednej z najhorších prírodných katastrof súčasnosti. Film sa ani nezaoberá samotnou katastrofou, ale príbehom jednej rodinky, ktorá sa ocitla uprostred nej a celú tu hrôzu sledujeme na pozadí ich neuveriteľného príbehu. Naomi Wats a Ewan McGregor boli skvelou voľbou a prekvapili ma tiež detskí hrdinovia, ktorí boli takí milí, že som nemala problém si k tejto rodinke vytvoriť vzťah, hoci úvod a ďalší priebeh sa o zoznámenie s nimi príliš nesnažili. U mňa veľká spokojnosť a dôkaz toho, že katastrofický film nemusí byť vždy len o bombastických digitálnych efektoch a zničení čo najväčšieho počtu pamiatok a monumentov. ()

Ripley

Krátký úvod a kratičké představení hlavních postav(nestihl jsem se emocionálně ztotožnit s rodinou),vlna,boj o přežití matky a syna.To vše je zhruba v necelé první polovině filmu a stojí to za to.Je to výborně natočené a zahrané.Viz. nominace na Oscara pro Naomi Watts.Druhá polovina filmu,od prvního záběru na otce,přes hledání,až do konce filmu není tak zajímavá a tak dramatická.Zkrátka osudy matky a nejstaršího syna jsou a byli asi i v reálu dramatičtější a pro diváka i zajímavější než "pouhé" hledání otce zbytek rodiny po katastrofě.Co je na tom zvláštní,že mě to emočně vůbec nedostalo.A to musím dodat,že u kvalitních dojáků obvykle slzím.První polovina filmu za 4*,druhá za 3*. ()

EKLEKTIK

"Zavři oči a mysli na něco hezkého." Pro mě osobně, nekoukatelné. Použité barevné korekce a snímání na digitální kameru v režimu 1080p/24, se mi prostě nelíbí a ani příběh mě naprosto nedokázal zaujmout. ()

F.W.Colqhoun

Lo imposible je antitezí rodinné vánoční dovolené v Thajsku roku 2004: Vlna je fajn, sračka je to před a po ní. Trikařům tedy bravo. Ztvárnění katastrofy je všechno jen ne 2012 / San Andreas - věrohodné, zapírající zdatně CGI, bez kterého dnes nikdo netočí ani štědrovečerní pohádku, a navozující paniku a hrůzu. Zbytek, bahno. Scénář hraje prvoplánově na rodičovské pudy; rodina hrdinů je tak dokonalá, že jim jeden nějaké to úmrtí či amputaci skoro přeje. Dialogy modelují postavy jako panáky osobistostí panáků z výloh a smradlavější něž pobřežní močál jsou nánosy sladkobolného kýče, v nichž se diváci topí a dusí stejně jako oběti. Moment jako z jiného filmu představuje herecká mikro-etuda Geraldine Chaplin, jejíž poetický vstup na téma svítivost mrtvých hvězd je možná sám pro sebe, v téhle scenáristické pustině ovšem fajn. Tome Hollande, kde jsi byl, když se začínal točit Harry Potter? [Ovšemže ve školce.] ()

aquiver

Skvěle natočený i pojatý katastrofický film, do poloviny snímku mnou i přes všechen ten sentiment hýbaly emoce a uvažoval jsem i nad pátou hvězdičkou, scénáristický zlom v polovině snímku mohl být zobrazen směrem k divákovi důmyslněji. Každopádně v rámci svého žánru áčková špička! 80 % ()

dormouse

Když napíšu, že film byl příliš melodramatický, každý namítne, že se podobné téma bez patosu zpracovat nedá. Myslím, že film může být dojemný a neztrácet na kvalitě. Ale tady se něco děje jen v malé časti snímku, zbytek je jen slzopudné hledání příbuzných, o nichž stejně víme, že se nakonec najdou. Naomi Watts i Ewan McGregor dělají, co mohou,a le ty postavy jsou prostě špatně napsané. Děti hrají velmi dobře. ()

iampatrik

80% Dech beroucí první 3/4 hodina, při které běhá mráz po zádech, se zatajeným dechem člověk sleduje až realistické prostředí tsunami, napínavý děj a osudy rodiny. Ne že by poté film upadal, ale přece jen se zbytek filmu motá okolo shledání či neshledání rodiny, o šťastném či nešťastném konci. Určitě zde nezastávám názor, že se jedná o nucený útok na city apod. Tady to prostě musí být, byť některé scény byly jistě upravené k lepšímu a působivějšímu závěru. A abych řekl pravdu (bez spoileru samozřejmě) - raději bych uvítal opačný konec příběhu. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora