Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

bolan

Tak si občas říkám, není těch filmů podle skutečné události nějak podezřele mnoho? Zřejmě tato nálepka skutečně zabírá, i když bych si dokázal užít takový film i bez tohoto označení. Je to samozřejmě velmi dobré a mohu jen doporučit. ()

majo_svk

Nič nás nerozdelí je nielen o útrapách, bolesti, smútku, ale aj radosti, láske a šťastí. Jednoducho o emóciách. To, či im podľahnete a uveríte, je len na vás. Sila prírody je ohromujúca a človek má proti nej len mizivú šancu. Sila ľudskej túžby po živote je však prinajmenšom rovnaká. Človek tak bojuje do posledných síl a chvíľ. Film je plný dramatických a desivých momentov, ktoré cez vizuálny dojem vtiahnu diváka do deja a často sa tak prichytí, že sa zabudol nadýchnuť. Hlbšie myšlienky a prepracované charaktery však absentujú, čo je škoda. Filmársky dobre natočený, herecky fajn zahraný, hudobne krásne podmazaný a emotívny snímok, ktorý treba vidieť. ()

Erik7595

Strhujúce, v niektorých scénach dychberúce ( trebárs scéna prichádzajúceho tsunami a následná záplava vyvolávala zimomriavky)spracovanie jednej z najhrôzostrašnejších a najtradickejších udalostí za posledné obdobie. Tomuto spracovaniu by som nič zásadné nevytkol. Herci sú nadpriemerný, ale hlavnú pozornosť si vyslúžila talentovaná a krásna Naomi Watts,a veľmi dobrým hereckým výkonom sa ukázal aj Tom Holland, doteraz neznámy detský herec. Vyzerá to tak, že sa z neho podobne ako v prípade Ty Simpkinsa rodí talent. Čo sa týka spracovania, tak atmosféra zachytávajúca chaos, strach, beznádej z hľadania nezvestných a pohrešovaných je veľmi autentická a až mrazivá. Uvedomujúc si, že sa toto skutočne stalo, až mi ježia chlpy na rukách. Tragické a frustrujúce, ale predsa ku koncu dojemné a emocionálne pôsobivé. 4*(85%). ()

dosig

Strašně přehnané! Chápu, že bez těch citových výlevů by to byla "nuda", ale někdy je to až příliš. Nicméně efekty realisticky provedené, sice jsem myslela, že tsunami předchází zemětřesení, ale asi ne :) Možná bych do závěrečných titulků přidala nějáké záběry ze skutečnosti, když už je to podle skutečné události... ()

Nolanofil

Fuuu to aj mňa bolelo, asi najrealistickejší spracovaný film aký som kedy videl. Výborne natočené prívalové vlny a ich následná devastujúca spúšť ktorú po sebe zanechali. Síce miestami mi až moc liezli na nervy strašne silené dojemné scény, ale to čo tomu predchádzalo a za tým čo pokračovalo, bolo veľmi kvalitné. Veľmi dobrý film, ktorý už nikdy nechcem vidieť, kvôli tej surovosti ktorú obsahuje. Brrr, otvorená rana na nohe Naomi Watts, sa mi za trest každú noc v morách zjavuje. ()

Tunri

Nejdříve jsem si myslela, že mě film moc bavit nebude, ale asi tak v polovině už jsem nemohla odtrhnout oči. Jedna chvíle v nemocnici tam byla dost napínavá a oceňuji, že po krátkém seznámení s rodinou hned začíná děj. Jestli je to skutečně podle pravdy, tak ta rodina měla neuvěřitelný štěstí. ()

arcticsky

Katastrofické scény dobře udělané a pozastavil bych se u zvuku - i z mých skromných PC bedýnek se valil velmi dobrý a působivý zvuk...Kdyby to nebylo podle skutečné události, hodnotil bych níže. Asi by mi ta rodinná anabáze přišla dosti nepravděpodobná. ()

Vesecký

Kdyby na konci neukázali pravděpodobně snímek rodiny, která tohle všechno zažila a prožila, tak bych řekl, že je to nepravděpodobné. Film je to katastrofický, zároveň však v něm nechybí trochu romantiky či spíše sentimentu, jediné, co mu trošku škodí, je to, že v té spoušti po tsunami se pohybují matka se synem tak dlouho sami, nejvýše se zatoulaných Danilkem. Tam se muselo těch zoufalců potácet víc, jak je vidno z následujících scén v nemocnici. Film je nadmíru dobře zvládnut i technicky, nejsou to žádné pyrotechnické triky či kousky kaskadérství, vše je funkční a přitom to vypadá tak opravdově, skoro dokumentárně. Rád bych viděl tentokrát "film o filmu", jak se tohle natáčelo. ()

Hepy13

Tahle vizuální a působivá emotivní vlna vás smete, ať už jste byly přímo v Thajsku, díváte se v kině, a nebo z pohodlí domova. P.S - Kdo by se trmácel na vánoce do Thajska? ()

adelina8

První část super, totálně mě vtáhla... ta bezmoc, proud unášející všechno a všechny... bohužel potom už se z toho stal průměrný patos, kdy se členové rodiny navzájem hledali a shledávali a dle mého to skutečnou katastrofu degradovalo na úroveň, kterou si nezaslouží. Škoda, že se nepokračovalo v nastavené kvalitě v první půlce, takhle je z toho obyčejná americká limonáda. ()

petikacka

Ty vole, tak tohle je pořádná šupa...Zpracovat a natočit, tak naprosto věrohodně situaci,která se stala při úderu tsunami je pro mě jeden z nejsilnějších filmů, které jsem kdy viděla...Navíc je to příběh rodiny, která se rozdělila a při vší té hrůze se dokázala najít...A to je na tom všem to nejúžasnější a podotýkám, že nesnáším červenou knihovnu, ale o ní tu nemůže být, ani řeč...O uvěřitelnosti tohoto filmu hovoří hlavně to, že jak Ewan, tak Naomi tady nejsou za žádné hvězdy, ale za rodiče a to jim prostě jeden naprosto žere a přeje jim celou dobu, aby to dobře dopadlo...Za mě 100% ()

M1k9

Drama jako vyšité. Chlubí se solidním hereckým obsazením, viz. budoucí Spider Man, reálnými záběry a opravdu silnými emočními vazbami - matka, otec, syn. Bohudík má ta noční můra překvapivě dobrý konec a můžeme si zhluboka oddechnout, ufff. Poučení asi žádné, to je škoda. Podtrženo sečteno dobrý film, ale ne skvělý, jelikož jsem ho viděl před dvěma lety a máloco si už pamatuju. 5.5/10 ()

Platom

Silný příběh o rodinných svazcích, zasazený do ničivé přírodní katastrofy, jež otřásla v roce 2004 pobřežím Thajska, Sumatry a dalších ostrovů s stala se tak jednou z nejvíce ničivých událostí v novodobé historii. Celý děj filmu je odrazem skutečné události, takže se neobjevují žádné přemrštěné scénáře, vše působí mnohem lidštěji, uvěřitelněji a divák má chvíli pocit, jakoby byl součástí celé té tragédie. Herci jsou přesvědčivý, žádné zbytečné dialogy, hraní si na hrdiny, popřípadě americká propaganda, jak už je v podobných filmem zvykem, se zde nekoná. Prostě jen surový odraz skutečnosti, který mohl být ještě surovější, ale zde šlo především o příběh, než o zachycení přírodního živlu, které je zde zpracováno naprosto dokonalým způsobem, jež ještě umocňují scény "po katastrofě", kdy se herci pohybují ve zdevastované krajině. Skvělá podívaná! Silnější 4* ()

jandula00

Neuvěřitelně silný a strhující pohled na tragické události z roku 2004. Zachycení celé katastrofy bylo prostě brilantní, především ztvárnění vlastní tsunami, která působila naprosto reálně a neuvěřitelně ničivě. Hlavní herci odvedli skvělé výkony, obzvláště představitel nejstaršího syna (Tom Holland), který hrál naprosto perfektně a doufam, že o něm ještě uslyšíme. Skvělá kamera a hudba jen podtrhli celý filmový zážitek.. ()

Darth Vader

Zasloužená nominace N. Watts na oscarovou sošku! Dokonale natočený film s vyborným hereckým obsazením a srdcervoucím příběhem. Nevahám s plným hodnocením, protože katastrofické filmy nejsou moje hobby, ale tohle bylo opravdu výborné! ()

Kaatarina

Už dlouho mě žádný film tak nezklamal svými nesmyslnými scénami! Otec opustí své 2 děti, aby šel hledat svou ženu a třetí dítě, aniž by věděl, zda jsou naživu... nebo letadlo vypravené ze země pouze pro jednu rodinu, jako kdyby jenom oni potřebovali dostat se domů do bezpečí. Takových nelogičností tam bylo povícero. Dávám 2 hvězdy za sugestivní první půlhodinu. ()

Vaiollet

Naprosto skvělí film, který mě prostě chytil za srdce. Nic moc jiného se k tomu ani nedá říct. Ewan McGregor podal další výborný výkon, jeho scény mi přišli nejdojemnější, ale stejně tak i Naomi Watts byla dobrá. Kdo by si však za to zasloužil cenu je Tom Halland. Jeden z nejlepších dětských herců co jsem kdy viděla. Všechno jsem mu věřila. Celkově to působilo velice realisticky. Trochu to tlačilo na city, ale to tohle téma vždycky ne? Běhal mi z toho mráz po zádech. ()

Pfff

Tyhle filmy se mi hrozně špatně objektivně hodnotí. Sama skutečnost,že je to podle pravdivého příběhu a pak ty hrůzy,co lidé zažijí film posouvá úplně mimo stupnici. Stejně jako válečné filmy. Nejsem schopná hodnotit ani herecké výkony,akorát těm dětem jsem to moc nevěřila. Brrr...ani svému největšímu nepříteli bych to nepřála. ()

gonga

Jedno oko nezůstane suché...je mi ale líto, byť podle skutečné události, přijde mi scénář až příliš jednoduchý. Jak nás zaplavila voda a pak jsme se ve štěstí shledali. Mě tohle nestačí. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora