Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

valasek.m

Neuvěřitelné.... Dluoho se mi nestalo, abych po pár minutách fimlu přestal dýchat. Příběh o šťastné rodině, kterou zničila katastrofa tsunamy. Síla této scény byla naprosto neuvěřitelná, do filmu jsem se tak vcítil, že jsem jejich Drama prožíval celou dobu s nimi, a což se mi moc často nestává, běhal mi mráz po zádech. Nedovedu si představit, že bych byl v kůži mladého Lucase. A vůbec obdivuju tu rodinu, že i přes celou tuto katastrofu spolu nadále fungovali. Neuvěřitelné. Pro mě zatím nejlepší film letošních oscarů. ()

nylo

Tady opravdu není moc co vytknout. Ty nejneuvěřitelnější věci totiž píše sám život. A tak u toho, co bych pod perem scénáristy nazvala "amerikou" či "kýčem", pod perem osudu nezbývá než sklopit hlavu a zaraženě mlčet...filmové zpracování, které mohlo daný příběh srazit na kolena, nás vede neomylně strávit necelé dvě hodiny přibité v křesle..... nepoužívá laciné vycpávky, netlačí na pilu ani nás necpe do umělého stavu lítosti nebo patosu... a po zhlédnutí možná nabydete větší jistotu, že NIC NENÍ NEMOŽNÉ ()

Prochy38

Parádně natočené skoro survival drama! Nikdy nebudu závidět těm, co tohle museli zažít. Mně stačily povodně v roce 1997, to mi bylo 10, ale s tímto se to fakt nedalo srovnat. Dost silný příběh, skvěle natočený. Herecky obzvláště vynikající volby. Ústřední dvojice nemá chybu, ale co předváděl T. Holland, to bylo něco. Fakt frajer a doufám, že jsme ho na plátně neviděli naposledy. Kruté, drsné, krásné a dechberoucí. Klobouk dolů před lidmi, kteří tohle zažili a byli dost silní, aby to zvládli. Také klobouk dolů před těmi, kdo jim tímto filmem vzdali hold a mnohým i památku. ()

tokyno

Čekal sem to daleko horší. Nakonec se z toho vyklubalo skvěle zpracovaný drama (efekty a vytvoření vlny tsunami vypadá vážně skvěle), ve kterým bylo plno emocí. ()

Schuldiner

Tak předně - spousty lidí tady mele něco o ždímání emocí nebo citovém vydírání... Tak těchhle jedinců je mi upřímně líto. Je mi z nich do pláče. Citově mě vydírají !!!!!!!!!! PANEBOŽE, PROČ MĚ CITOVĚ VYDÍRÁTE???!!! PROČ??? NECHTE MĚ BÝT!!! Tak a teď k filmu. Docela zdařilé drama o jedné rodině uprostřed jedné z největších přírodních katastrof v našich dějinách. Vodě jako živlu zde z filmového a filmařského hlediska nelze nic vytknout, natočeno je to prvotřídně. Bylo jasné, že o tom dříve či později někdo natočí film. A za podívání to určitě stojí. Už jen kvůli tomu pocitu absolutní bezmoci při konfrontaci s tímhle nepřemožitelným a nezastavitelným přírodním živlem.. Následovaný všeobecným přirozeným chaosem.. Sice to mohlo býti syrovější a trochu více osekané o dějové náhodičky, ale to už je prostě ´´film´´... PS: Vzkaz pro ty, kteří někdy měli pocit, že je nějaký film citově vydíral: Vyhledejte odbornou pomoc! Nestyďte se za to a jednejte (!!!) než bude pozdě!!! Svěřte se odborníkům z oblasti psychiatrie nebo alespoň psychologie, uvidíte, že vám pomůžou... ()

DannyBoy80

Naprosto realisticky natočený film, čímž se film stává naprosto nepříjemným. Neustálá ukázka zmaru a zkázy. A to si ještě myslím, že to tam ve skutečnosti bylo ještě horší. Místy se na to opravdu špatně dívá, proto je nutno říct, že je to natočeno skvěle. Že tam je nějaký doják? No a co, kdyby tam nebyl příběh, tak by to bylo dokument BBC. Je to samozřejmě příběh se šťastným koncem, ale těch minipříběhů, kdy to dopadlo velmi špatně je tam taky dost. Podruhé už to vidět nechci. ()

J*A*M*A*L

Strach, beznaděj, zoufalství, láska, rodina, přátelství. Na The Impossible jsem chtěl vyrazit do kina, bohužel nebyl čas, a ani to nikde poblíž nedávali a tak jsem si musel počkat na rip. Poté jsem to doma chvíli opomíjel, ale dnes už konečně čas byl a musím říct, že to byl opět perfektní filmový zážitek. Vím co se v tom Thajsku tehdy odehrálo a to, že o tom udělali film bylo parádní a mohl jsem si tuto katastrofu vychutnat konečně z filmu a vůbec jsem nelitoval. Herecké výkony opět parádní a obzvlášť u Toma Hollanda, který by si podle mě klidně mohl zasloužit Oscara za nejlepší dětský výkon. Režie také pěkná a ta poslední půl hodina filmu mě dostala málem k slzám. A ten závěrečný pohled na zdevastovanou krajinu... nemám slov. Po pár dnech další pěkný a dojemný snímek. ()

ondrula

Mě nejvíc posadila na prdel výborně udělaná tsunami, kdy si člověk alespoň trochu dokázal představit, co to musí bejt za melu a za srdce mě pak chytila akorát scéna, kdy Marii zachraňují domorodci. No a pak přijde 100 minut záběrů na McGregora, jak se motá po ostrově, marně se snaží sehnat haranty do hejna a to pořád dokola, furt a znova. Filmu ale musím přiznat kromě úvodní čtvrthodiny i některý nádherný záběry a taky hereckej talent kluka, co hrál Lucase, o tom ještě uslyšíme. ()

Teabag

Ačkoli je od začátku vcelku jasné, kam se bude příběh ubírat, stejně mě The Imposible chytnul. Aby taky ne, když v něm hrají McGregor a Watts! ()

Hanes88

Neskutečný příběh této rodiny...a i kdyby nebylo úplně všechno tak jak ve filmu, je to neuvěřitelné...a film byl navíc natočený parádně... 95%. ()

peetriss

Velmi silné a dojemné katastrofické drama, které, přes svou nespornou umělou strojenost pro potřeby filmového scénáře, dokáže diváka naprosto dramaticky, a záhy i emočně odrovnat. Ony emoční pasáže jsou nejednou úmyslně stavěny pro co největší intenzitu, což možná na někoho může působit až násilně a prvoplánovitě, hlavní však je, že zatraceně dobře fungují. Samotný atak vlny tsunami je mistrně zpracován, ale režisér Bayona i v dalším dění dokáže uchvátit svou vizuální schopností. Nejedná se o klasický megalomanský katastrofický film, jak jej známe, zde se klade důraz především na dramatizaci a psychologii nedobrovolně rozdělené rodiny, strachu o osud jejich členů či boj o samotné přežití. Naomi Watts a její nestarší filmový syn Tom Holland jsou neskutečnými tahouny. ()

Patrik256

Rozpočet_ 45 miliónov dolárov // Tržby_ 180.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 3 394 377 KČ // Diváci v ČR_ 25 711 // Tržby v USA_ 19 miliónov dolárov // Ocenění: Oscar 2012 - nominace: hlavní herečka (N. Watts) // Zlaté glóby - nominace: herečka v dramatu (N. Watts) ()

cmenda

Klasika všechno dobře dopadne a basta tady jsem to věděli už od začátku protože nám to řekl název filmu ,jinak se žádné překvapení se nekonalo a film byl zaměřen hlavně na emoce a to moc nemusím. ()

LuckyStar

Velmi silné. Fascinuje mě, že v podstatě o největší přírodní katastrofě v moderních dějinách lidstva, bylo natočeno tak málo filmů. Díky bohu aspoň za tento. Mimochodem, scéna s Naomi a její rukou z vody - výuka pro filmaře jak zachytit život. ()

Mikino00

Klasický katastrofický film, tentokrát lokalizovaný na jednu rodinu, která měla veliké štěstí, ale také velkou touhu po životě. Jedná se o doják nejtěžšího kalibru a je to taková novodobá pohádka. Sympatická ústřední dvojice jen umocňuje zážitek z filmu. ()

mosnak

Dojemný filmový zážitek jako prase. Naomi Watts úchvatná stejně tak i Ewan McGregor! Myslím,že lepší manželský pár snad ani nešlo dát dohromady. Výhoda tohoto filmu je,že vás v napětí bude držet ihned od začátku. Žádné zbytečné čekání. Všichni víme o čem ten film je... 99% doporučuji! ()

Nattynax

Pro mě je The Impossible hlavně snímkem o vůli přežít, síle lidské duše i o odvaze, ke které patří i strach. Film sice oplývá řadou prvoplánových dojemných scén (viz hromadné setkání), ale stejně tak i mrazivou atmosférou a dechberoucí scénou ničivé vlny, která s sebou bere vše. Kromě naděje. Hlavní představitelé si drží svůj herecký standard. Šťastná volba bylo i obsazení dětských rolí a to hlavně Toma Hollanda v roli Lucase, připomínajícho mladého Christiana Balea, který svým výkonem občas zastínil i své filmové rodiče. ()

Ollie235

Když uvážím, že jsem si přesně rok před touto katastrofou také užíval thajských pláží, věděl jsem, že mě film zasáhne. Ale překvapilo mě, jakým způsobem k tomu došlo. Lo imposible totiž není jenom bezmyšlenkovitou hrou na city, ale krásně natočeným katastrofickým dramatem, které nesmírně potěší hereckými výkony. A to nejen ze strany ostřílených jmen jako Watts a McGregor, ale i jejich filmových dětí (hlavně Toma Hollanda). Konec je sice poněkud očekávaný a některé scény (vzájemné hledání v nemocnici) možná zbytečně natažené a komplikované, ale jinak ve mně zavládla spokojenost a do jisté míry i velké překvapení. Po mnoha pokusech tu totiž zase jednou máme kvalitní katastrofický film. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora