Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

jorgus

zobrazeni zkazy je docela autenticke, jeden moment cca dvacet minut pred koncem bohuzel zkazi onech poslednich natahovanych dvacet minut..film sliboval vic emoci nez nakonec mi prinesl:) ()

psycho_6

film který chce být "silným příběhem podle skutečné události". Aneb 113ti minutová honba za emocemi za každou cenu. Pomalé tempo, žádná dynamika v ději, hlavně co nejvíce dojemných scény. A dojemné scény? Nefungovalo to, alespoň u mě ne - emocionálně mě to minulo a za celý film jsem si k postavám nevytvořil žádný vztah. Naomi skvělá jako vždy, ale takový film to neutáhne. ()

Chundys

Ano šel jsem na to do kina a to na dramata moc nechodim! U tohodle jsem nelitoval, jen jsem od poloviny brečel asi mne ten film hodně ovlivnil, i když tam byly malé nesrovnalosti, tak bych Nic nás nerozdělí zařadil mezi mé TOP filmy a klidně ho zařadil do nejlepších v žebříčku ČSFD a vyřadil nějaké ty rádoby "dobré" filmy! Kouknu se na to znova až bude dobrá kvalita, znova si pobrečím a znova budu žasnout! A jak některé trailery připravují nebo spíše chválí film, že je ohromující, velkolepý, úžasný, vynikající herecké výkony a bla bla bla... Tak tohle přesně říkám o tomto dramatu podle skutečné události. Děkuji za tyto filmy, když se nijak nezprzní ;-) ()

Majkl1711

Strach, odvaha, smutek, štěstí, láska atd... Spousta emocí ovládá naše životy.... Žijeme v 21.století. V době, kdy si občas přestáváme vážit základních hodnot jako jsou rodina, zdraví, ochota pomoci druhým... Ženeme se za cílem, který "určuje" naše společnost, ale neuvědomujeme si, že o vše můžeme ve velice krátké době přijít. Snažíme se být bohy naší země a myslíme si, že jsem "nesmrtelní" . Tento snímek autenticky ukazuje jak moc se pleteme a že Zemi máme pouze v pronájmu a příroda si jí muže vzít kdykoliv zpět bez možnosti náhrad.... Suma sumárum. Spousta emocí, bolestivé téma a vynikající herecký výkon = silné 4* ()

KOZEL84

Takhle zlověstné bylo moře naposled snad někdy v Čelistech (ale pšššt,nebo udělají remake) a Bayona s Velásquezem to hrnou v hororovém stylu.Pak se to přelije do klasického amerického dojáku a jako dobrý (a kor když mi tam dají Naomi),ale filmu to prostě vezme tu pátou.Ony se mi spíš draly slzy do očí tou dokonale zprostředkovanou hrůzou.Protože to byla dechberoucí jízda,že sem úplně tuhnul a zatínal svaly (zpátečka je šílená).Celkem zvláštní mi přišla duchapřítomnost a vyspělost těch (hodně) malých dětí.Ale jako horor hodně dobrý tenhle Bayona.Zase. ()

dawe787

Velice silně dramatický a katastrofický film založený na skutečných událostech. U mě jednoznačně řadím mezi první hity roku 2013. ()

piranha

Nechápu, nechápu, nechápu to přehnané hodnocení. Vždyť to byl úplně obyčejný "americký" film. Mimochodem, nechápu, proč se Španělé odklonili od svého stylu, obsadili do hlavních rolí cizí herce a vůbec se všemožně snažili, aby byli tak trapně a hystericky prudérní. ()

zahadum

Silný príbeh o silnom pute jednej rodiny ktorá napriek besniacim živlom prírody našla cestu k sebe....natočené je to silne autenticky a nepotrebovali k tomu ani bájny Hollywood :) ()

Pidzey

Dlouho jsem neviděl napínavější a dojemnější film než tenhle. Úžasný příběh podpořený skvělými hereckými výkony (hodně mě překvapil představitel Lucase), Hezkou hudbou a velmi příjemnou režií. Tomuhle by se nemělo dávat méně jak 4*… já dávám 5. ()

spoonman

Na to co to je, je to skvělé (první věta je v tomhle sdělení důležitější). Mimochodem nebrečel jsem ani jednou, takže už je to oficiální, jsem uvnitř mrtvý. ()

El-Barto

Bayona má rozhodně obrovskej potenciál a rád bych ho viděl u většího filmu s lepším scénářem (World War Z 2 tím opravdu nemyslím). Co se tady děje postavám je opravdu brutální, Naomi Watts super, dětští herci OK a zpracování je výborný. Ale nemá to jaksi nic do sebe a emociálně mě to moc nezasáhlo. ()

Brusíček

Po druhém shlédnutí tohoto filmu musím hvězdičku přidat, je to opravdu kvalitní kousek a patří mezi špičku katastrofických filmů. Skvělá hudba, efekty a je to podle skutečné události hlavních postav. Krásný happy end, 85%. ()

johnymdoe

100% Wattsová, McGregor a v prvé řadě Tom Holland jako Lucas. 100% Režie a to jak už je obvyklé, od prakticky neznámého režiséra dvou filmů. 100% scénář, i když ten částečně napsala sama tragédie. Surové, o to realističtější, dojímavé až opravdu k slzám! Mistrně nasnímané kamerou, mistrně sestříháno a opravdu mistrně vložena hudba - 100%. Na film o tsunami z roku 2004, jsem natrefil náhodou, tři roky po uvedení a nemůžu být nadšenější. Ještě to se mnou s tím cynismem není tak špatné. Pro silnější nátury, ale stojí za to! ()

Indian88

Škoda toho začátku. Líp by se na to dívalo, kdyby se děj odehrával víc okolo samotnýho Tsunami. Postavit to na tom, že jedna skupinka hledá druhou po špitálech takřka celej film, je dost o ničem. Jako nějaký ty emoce tam vidět byly, ale to shledání všech na konci bylo dost trapný. ()

aliaska

Uplne nahodou som videla zaciatok filmu...a uz som prestala vsetko robit a musela som ho dopozerat.velmi smutny film a nechcem si ani tu skutocnost predstavit.:-( ()

inachisio

Neuvěřitelně skvělý výkon Toma Hollanda mě dostal. Ostatní herci, s velkým důrazem na dětské hrdiny, byli úžasní rovněž. Ale nebyly to jen herci, kteří mě přiměli k tak vysokému hodnocení. Velice realistické a drsné záběry daly filmu věrnost a rychlý spád. Nechal i chvilku času na slzy, což z něj činí doják v pravém slova smyslu. A je to dobře. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora