Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Brousitch

"Vzpomínám si na chvíli, kdy jsem poprvé slyšel o tomto příběhu. První člověk, kterému jsem to zavolal, byl Guillermo del Toro a poté, co jsem mu to plný emocí odvyprávěl, mi řekl: 'Co bych za to dal, abych to nemusel natáčet.' Jeho jako první napadly všechny ty potíže, co měl James Cameron při natáčení Titanicu a věřte, že my jsme si prošli tím samým, a to jsme to celé nenatáčeli v nádrži." - Juan Antonio Bayona ()

KHkomiks

Těžké rozhodování mezi 4mi a 5ti *. Začátek byl fakt parádní. To Tsunami! Nemohl jsem skoro uvěřit jakej náboj měly ty scénky s povodní. No, musím se na to podívat ještě někdy. zatím 5*. ()

Loooki

Citová vydieračka, ktorá bola zabalená do pekného staniolu...Nemal som potrebu rozbaliť a riešiť scény, ktoré niekedy nedávali zmysel. ()

Elbarto08

Tsunami 26.12.2004 je pro mě nesmírně blízké a citlivé téma. I když jsem byl malý a hloupý, prožíval jsem bolest, i když jenom malinký zlomek té, kterou prožíval každý, koho ničivé vlny zasáhly. Sledoval jsem od té doby spousty autentických záběrů a dokumentů, snažil jsem to vše pochopit, protože, řekněme si to upřímně, dá se tomu těžko uvěřit. Tady, v malinké České republice nikdy nic takového (naštěstí) nezažijeme a tudíž ani nebudeme vědět, jak strašné to je. Jak je svět krutý a dokáže ničit. Na tento film jsem celé ty roky čekal. A myslím, že nemohl vzniknout lépe. Během filmu mě pořád mrazilo, každou minutou ve mně kynula nejistota a strach. A když zasáhla první vlna, zasáhla i mě. Výbuch emocí. Strach. Plakal jsem. Každou minutu filmu jsem plakal, někdy jsem se to snažil udržet, jenže to nešlo. Příběh rodiny byl tak silný, že i člověk bez špetky soucitu a emocí by se nad ním pozastavil a možná by mu ukápla i ta slza. Celou tu dobu, i když bylo jasné, jak to končí, jsem byl stále v šílené nejistotě, přál jsem hercům, aby se konečně našli a když se našli, ulevilo se mi. A plakal jsem. Nic jiného než spousty a spousty superlativ si tento výjimečný film nezaslouží. Brilantní herecké výkony, ty efekty...byly to opravdu efekty? Nic tak autentického jsem neviděl. Že vážená Oscarová porota je zaslepená, to víme, ale až tak moc, že nominovala jen a pouze Naomi Watts? Jsou to nechutní ubožáci, co se zjevně na tenhle film dívali s propiskou v ruce, papírem před sebou a komenovtali každou "chybičku" ve filmu, každý moment, který se jim nelíbil, si psali na ty své papíry, protože jsou to velcí filmoví hodnotitelé a kritici, že? Trhněte si, Vážená poroto. ()

Radek.SCH

Začátek nasnímán precizně; konec stylem "ách jo"; zbytek mezi tím byl tuctový. Ale holt je to "podle skutečné události" tak si asi nemůžem stěžovat. Watts jako trpitelka výborná. ()

Shredo

Chápem, že sa film, ktorý sa skutočne stal, snažili vyjadriť v snímke, čo najreálnejšie, ale bolo toho na mňa moc. Príliš preemotivovaný, s často plytkým obsahom, ale chápem, že sa to inak ani natočiť nedalo. Chválim efekt Tsu-nami, ktorý je zvládnutý výborne, a ani herci nezaostávajú, no film vo mne nezanechal žiadnu trvalejšiu hodnotu. ()

Hapretor

Ze začátku velmi dobré "postapo". Od druhé půle totální "tearpusher". Začátek je nekompromisní, velice povedený a atmosférický. Mrazilo mě z toho víc než dost. Podle skutečné události?! Toto je vždy vděčné téma pro dobrý film. Ta rodina měla vlastně obrovské štěstí v obrovském neštěstí. No, a pak od druhé půle přišla na řadu tuna cibule a kila slz. Taky jsem dost uronil, přiznám se, dyť mám taky sourozence, a navíc, když je ještě člověk nachcípanej, tak to s nim pohne víc. Co se týče Ewana a Naomi hrají jak jinak než dobře - ovšem dětští herci je strkají do kapsy. Hlavní roli pak hraje bohužel "Tsunami". Souhlasím s těmi, kteří píší o zbytečném ratingu patosu a bulení ve filmu, protože jinak je to velmi, velmi povedené, přesvědčivé a zakončuji tento svůj dost zmatený komentář (taky co psát, když to vypovídá samo o sobě) upřímnou soustrastí všem, kteří tehdy neměli takové "štěstí" jako rodina Henryho a Marie. ()

Matthew01

Musim říct, že o tsunami v Thajsku jsem toho moc nevěděl, věděl jsem, že se to stalo a že to bylo strašné. Nicméně tento snímek ve mě dokázal vzbudit zájem o tuto přírodní katastrofu biblických rozměrů. Samotný film je natočen svižně a rozhodně se nudit nebudete. Herecké výkony skvělé, atmosféra filmu bezkonkureční. Trochu mě zamrzel konec, kdy mi přišlo, že režisér nevěděl kudy kam a velmi rychle film ukončil. 85% ()

owwidius

Musim suhlasit s rastikom. Paci sa mi, ze to je podla skutocnej udalosti takze som ochotny uverit tomu, ze co vidim sa naozaj stalo. A to je teda fakt huste, minimalne prva polhodinka je kvalitne neprijemna. Lenze pri tychto filmoch sa to presne moze naklopit na jednu, alebo druhu stranu. A u mna sa to presne naklopilo na tu, ze mi tam viac veci vadilo, ako by ma dostalo. Ano, zopar scen je spravenych dojimavo kde sa tazko ubranit slzam (2 taketo sceny aspon u mna), ale ovela viac scen mi tam vadilo, bolo prehnane dramatizovanych a proste nedostalo ma tou surovostou. Az vela krat som si uvedomil ze neviem popisat cim to je, ale chcem zabudnut co som videl a radsej nech to natoci niekto iny a lepsie. Pred filmom som si vedel predstavit ze by ma to zabilo, ale uz pocas filmu som bol sklamany a koniec to nezmenil. 7/10 by som dal, ale pre to sklamanie len 3 brmbolce. [#16/2013] ()

LaMangue

Nedávno jsem film zhlédla podruhé...A přesto byly kapesníky potřeba - jako bych tam byla, vše věděla a nemohla nic dělat, nemohla situaci uspíšit, nemohla rozhodnout o jejím vyústění. I když už případně víte, jak příběh skončí, neubráníte se emocím téměř všeho druhu. Tak dobře je zpracovaný, tak dobře je zahraný. Hraje na city. A daří se. 5* ode mě zůstává. ()

agassi68

Potenciál to malo, bohužiaľ sa utopil v mori umelej precítenosti. Niečo na spôsob Modrého z neba. Neustále výkriky a následné objatia miešané so zábermi ruín po tsunami mi po chvíli začali ísť na nervy. Chýbala mi tam prirodzenosť reakcí a reálny koniec.. ()

SidneyP

Achjo... Ze začátku filmu se mi zamlouvalo, že to má tak krátkej úvod, jen stručné seznámení s dějem, postavami, tím pádem rychlé příblížení katastrofy... no ale pak jsem si řekl, že je to vlastně špatně. Bayona se nám snaží naservírovat příběh o jedné rodině, která to celý přežila, ale neukáže nám jejich další životní odbočky, prostě nějakej nákres jejich přítomného života v Japonsku. Celý film tak sledujeme pár lidí, o nichž nevíme skoro zhola nic a to jen vede k tomu, že sice s nimi soucítíte, ale to pravé drama a strach neprožíváte spolu s nimi. A o to tu v celém tom filmu jde. Tedy, mluvím za sebe, nevím jak to vidí ostatní. ---> Každopádně velmi silný snímek (tak či tak), krásné prostředí, realistické ztvárnění následky tsunami a velmi dobře vybraní dětští herci. Za mě slabší čtyři. 70%. ()

GOREGASM

Bezprostřední intenzita úvodní půlhodiny zadupává většinu filmových highlightů tohoto roku hluboko pod zem, a to nejen svým precizním zpracováním, ale především svým intenzivním a naturalistickým pojetím, kdy alespoň mě tuhla krev v žilách. Následné hledání naděje potom udržuje silné emocionální vyznění snímku v rovině uměleckého počinu, než jak by někdo mohl očekávat hollywoodského dojáku. Juan Antonio Bayona se s definitivní platností stává dalším interesantním tvůrcem z bohaté španělské líhně a jeho strhující pojetí s vkusně dávkovanými slzami dělá z citlivého tématu jeden z nejsilnějších zážitků posledních let. Velký podíl na výsledku má jako vždy na ostří fyzického utrpení balancující Naomi Watts, která v roli matky bojující za hranicí sebeobětování o životy svých dětí, zasáhne veškerou artilérií svých dovedností každého diváka. Ufff, jak moc zamrzí, že jsem blbec nešel do kina... 90% ()

rekkky

Mother nature is stronger than everything else and this story based on the true events is trying to show on the screen as much emotions as possible. It's working effectively and the director is capable in right moments use the right tools to convince for admiting the unbreakable fact. Characters are dramatic enough and movie is one of the kind. ()

matkoulko

Po skonceni filmu som ostal ako prikovany na sedadle, cital titulky a pocuval dramaticku vaznu hudbu. A rozdychaval som to, co som prave zazil. Bolo to neskutocne realisticke a silne. Vyborne zahrane i zrezirovane. Vlastne od zaciatku bolo jasne ze sa privali vlna tsunami, ale film mal uplne rovnaky spad... ()

Wargoo

"CLOSE YOUR EYES, THINK OF SOMETHING NICE !" Bayona to na nás rozbalí vo veľkom... Vlna sa na mňa dovalila s obrovskou údernou silou. Jej znázornenie bolo dokonalé. Dokumentom o "tej osudnej" tsunami som už venoval hodiny a hodiny, ale z takéhoto pohľadu som si to pozrel až teraz. Dokonalá hudba, vynikajúce katastrofálne zábery, dychberúce scény boja proti živlu a potom to veľké "rendévú" !!! Miestami až trošku silené, ale slziam na kraji som nezabránil. Scéna stretnutia súrodencov bola ozaj vypeckovaná do maxima :) Decká zlaté, Watts skvelá, Ewan už klasika, a len si dovolím dodať, že ak má nomináciu na Oscara malá Quvenzhané Wallis, tak prečo nie Tom Holland ? Ach jaj, tí zmetení akademici... Silný príbeh, vynikajúca kamera a scenár napísaný životom... 4**** a 77,26-12-04 % ()

Zajdo

Katastrofický film, ktorý sa samotnou katastrofou zaoberá len okrajovo a celé je to o rodinke, ktorá bola v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Film vsadil hlavne na emócie (ktoré sú silné a snáď každý kto to pozeral mal jednu slzičku na krajíčku), herecké obsadenie, peknú kameru, dobrú hudbu. Z celkového hľadiska, aj keď príbeh nemusí pôsobiť nejak výnimočne, je to slušný film. V prvom rade išlo o tie emócie a posolstvo nič nie je dôležitejšie ako láska, zdravie a rodina, a to sa podarilo. ()

Rokle

Ten úvod je naprosto devastující. Dokonale zrežírované, takhle bezmocný jsem se dlouho necítil. Pak již "jen" nadprůměrné... sorry, ale McGregorovi jsem tu dojatost vůbec nežral. Naopak jeho pláč se mi zdál až moc afektovaný (rozuměj špatně zahraný). Jsem zvědav na další Bayonův snímek, ten chlap má zatracený talent. ()

Iwiiik

Jedovatě hodnověrný snímek. Musím se přiznat, že jsem v plné výši sedl na lep citové pasti Juana Antonia Bayony, který zde hraje na notu rodinné soudržnosti. Krom precizní režijní práce, navíc nemohl sáhnout lépe po představitelce hlavní role. Možná je můj názor ovlivněn faktem, že dlouhodobě považuji Naomi za jednu z nejvýraznějších ženských osobností světového dramatu, ale opět jsem hltal její výkon jedním dechem. V roli Henryho bych si dokázal představit desítky jiných herců, ale Maria byla dokonalá. Casting dětských rolí se taky povedl na jedničku a to samé platí o obsazení rolí vedlejších. Technická stránka filmu taktéž bezchybná, ale k páté hvězdě mi chybělo nějaké to "wow". Jinak ale velký zážitek! ()

Rockerman

Přes atraktivní téma je těžké udržet zájem diváka po celý film, když se tři čtvrtiny filmu velkou vlnou odplavení členové jedné pětičlenné rodiny hledají. Nelze nechat procházet lidi neznámým zdevastovaným územím a volat jména svých blízkých. Byly tu chvíle, kdy se už zdálo, že to sklouzne do nudy. V pravý čas však přišlo vždycky něco, co zaujalo. Takže i přes některé delší záběry se bylo pořád na co dívat. Přichází však emocemi nabitý závěr, který mi připravil nejedno mrazení v zádech i jinde. Když si člověk ještě uvědomí, že to, co jsem viděli ve filmu není ještě nic proti tomu, co ta rodina zažila ve skutečnosti, je mé hodnocení celkem logické. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora