Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

peca

Vážně nechci nijak zlehčovat tu katastrofu, která se udála, ale je fakt šílené, co s divákama udělá citové vydírání, protože ty procenta jsou fakt přepal (zdravím Titanic). Samotná vlna i scény pod vodou jsou udělané dobře, jinak scénář úplně o hovnu a herecky mi z toho vyšel nejlíp mladý Holland (jeho první film!!), McGregor si tak ňák zahrál svoje a Naomi Watts nominovaná na Oscara?? No... ()

mardun

Pritel mi pred filmem rekl, If you start crying I slap you :))) Ja jsem brecel, ale on take a nakonec rekl, "That was very Emotional " !!!! ()

goni

Vyborny katastroficky film, ktory divaka hned na zaciatku vtiahne do deja a potom ho az do konca drzi v napati. Nie su tu ziadne krvave sceny, odhnute koncatiny ci rozorvane tela. No napriek tomu film velmi realisticky zobrazuje beznych ludi a ich casto krat beznadejny boj o zivot v cudzej rozvojovej krajine postihnutej obrovskou katastrofou nebyvalych rozmerov. Najstrasnejsie na tom vsetko je vsak fakt, ze sa nejedna o ziadnu fikciu ale krutu realitu [10/2013]. ()

1Legend1

"Close your eyes and think of something nice." Film nabitý emocemi. Tsunami v roce 2004 bylo strašlivé, lituji všech lidí, kteří ho prožili. A tenhle film vykreslil atmosféru dokonale. Promyšlené scény a momenty kdy se všichni hledají a ani o sobě nevědí jsou vynikající. Nic jsem od toho nečekal a proto mě to tak vzalo. Jedno z překvapení roku 2012. 90% ()

Killingjoke

Opravdu hodně silný a emotivně vypjatý film... Filmy o přírodních katastrofách obyčejně moc rád nemám, ale tento je přece jen v mnohém jiný, než ostatní. V prvé řadě se tato nešťastná událost opravdu stala a je tak hodně hmatatelná. V druhé řadě se příběh zaměřil na osud jedné rodiny, kterou rozdělila katastrofa a která se nakonec šťastně shledala, na rozdíl toho, aby ukazovala různé záchranářské akce a heroické výkony. Minutu po minutě napjatě sledujete, jak skupinka přeživších bojuje o holý život a stále si musíte uvědomovat, že tohle je stále jen film. Ne, nedokážu si představit, že by se to stalo mně, ale asi se dokážu dost dobře vcítit do strachu o své blízké, které jednotlivé postavy prožívají. A právě emocemi mě film uchvátil. Emocemi a skvělými výkony Naomi Watts, Ewana McGregora a zvláště pak Toma Hollanda, který na svůj dětský věk předvedl bravurní dospělý výkon… ()

towstit

Emocionalne veldielo. Takto ma uz roky ziadny film nedojal. Asi prvy film v ktorom skutocne prezivate bolest ludi ktori sa ocitli v nejakej katastrofe (vojna svetov ma jedina takto dostala ). ()

frbulka

Jednoduchý snímek, který velmi realisticky vylíčil hrůznou přírodní katastrofu novodobých dějin. Jeho největší síla však spočívá v dokonalém vyjádření ztráty, hledání a znovunalezení toho nejcennějšího. ()

joker30

Este len zaciatok roka a uz mam dilemu o filme roka, a to sa mi zdalten minuly rok nezvykle plodny na kvalitne filmy. Tento film je naaaozaj dobry. Zdielam nazor akademie na nominaciu, velmi ma zaujal aj vykon najstarsieho syna Lucasa. Mc Gregor tiez fajn. 91% ()

actor-SP

Jediné, čo človeku ostane na konci filmu, je nemý úžas. Nemý úžas nad nadhľadom, ktorý J.A. Bayona dokázal ponechať nad situáciou dnešných gýčových katastrofických filmov. Jeho Impossible je plný inakosti a predstavuje tak solídnu drámu na pozadí katastrofy, ktorá otriasla rodinou a tá je tak nútená prekročiť hranice svojho vlastného ja. Zatiaľ, čo iné filmy toho žánru predstavujú predovšetkým dokonalé digitálne spracovanie kolosálnych scén, Impossible je príznačný silnými scénami vynakujúco hrajúcich hercov ( i deti), ktorých dialógy majú náboj a hlavne, nie sú len túžbou po emotívnom týraní diváka, ale hlavou a pätou, ktorá stavia celý film a činí ho výborným. Jeden z najlepších amerických filmov roka. 85% ()

Ondr@932

Slušně odvedený dramatický silný příběh! A navíc skvělý herecký výkon Naomi Watts! Některé momenty neskutečně silné či vizuálně úchvatné tak i děsivé ( skvěle natočená scéna tsunami! ). Jediné co mi na filmu trošku vadilo, že od tsunami ukázali druhou polovinu rodiny až po 1 hodině což mě příjde škoda jelikož to mohli jaksi zkombinovat. A ještě, že z toho režisér udělal hrozný doják!! Ale jinak skvěle odvedené dílo a po druhé projekci dávám 8/10. ()

tranquill

"Víte, že to nemá cenu.. Nikdy nepřestanu hledat!" Nelze hodnotit jinak. Absolutně realistické, extrémně dojemné, totálně neuvěřitelné... a přece je to podle pravdy. Film o odvaze, pomoci a nerozdělitelnosti rodiny. Režie, scénář i herecké výkony vynikající. Bez ohledu na skutečné nominace je to pro mne oscarový film roku 2012 (přestože ho kvůli drasticky realistickým scénám a maximální dojemnosti nebudu mít chuť asi znovu zhlédnout) a nezastavil bych se u jedné herecké nominace (Naomi Watts), ale to stejné by si zasloužil i mladý představitel Lucase. "Běž pomáhat lidem, to ti jde dobře.. A co mám dělat? .. Cokoli, něco dělej..." ()

UniqueNett

Vtáhlo mě to do děje a to mám ráda! Strašně dobře zahrané (včetně dětských rolí) a ještě lépe natočené. Po delší době film, který budu doporučovat všude kolem. Plný počet *. ()

karinakari

Do takového typu filmu jdete s tím, že vás bude stát hodně sil, energie a slz, a i přesto na něj nemůžete být plně připraveni. I v dnešní době plné všemožných technických vymožeností se nepřestávám divit, jak někdo dokáže natočit a přiblížit nám tsunami a jaká spoušť zbude potom, co tohle monstrum udeří, tak realisticky, že máte při udeření první vlny pocit, že prožíváte tu zkázu s nimi, že jste součástí té hrozné katastrofy. Rozhodně je na režii cítit španělský rukopis, hlavně v naturalistickém znázornění. Hercům mohu jen zatleskat za brilantní výkony a musím zdůraznit, že dětské obsazení se neskutečně povedlo. Dětští herci mi často ubírají na zážitku, ale tady o tom nemůže být ani zdaleka řeč. Nejstarší ze synů sekunduje Naomi Watts s nevídanou noblesou, až se divím, že letos na Oskara nebyly nominované děti dvě. Samotná Naomi je nominována zaslouženě a ještě víc si jejího výkonu cením, když jsem si přečetla, že se při natáčení scén málem utopila. Netuším, do jaké míry byl scénář upraven a obohacen o napínavé kudrlinky a ani mi na tom nezáleží. I když působilo shledání rodiny vyumělkovaně, na mém prožitku to nic nezměnilo (i přes to jsem probrečela pár kapesníků). Jestliže se to alespoň z 50% blíží realitě, tak nese film správný název, protože tohle je fakt neskutečně impossible. Ze scény, kdy Naomi uspávají před operací, jsem měla husí kůži a dle mě se jednalo o vrcholnou scénu filmu (od kamery, přes střih až po hudbu, takhle vypadá dokonalost). The Impossible je takovým zážitkem, že jsem ho musela jít vydýchat a ještě teď mi jde mráz po zádech, že si tímhle peklem opravdu někdo prošel a ještě víc je mi blbě, když si uvědomím, že oni měli ještě velké štěstí. ()

figliar

Až príliš typický, americko hrdinský, na emócie bijúci film, o tom, ako je rodina zo všetkého najdôležitejšia. Silne, ale fakt silne pochybujem, že dačo takéto je podľa skutočného príbehu, jedine tak mená postáv, začiatok a koniec. O hlavnú rodinku sa všetci starajú, ako keby mali predplatené prezidentské all-inclusive služby. Ochota, obetovanie, priateľskosť ľudí pri takejto strašnej katastrofe je absolútne nemožná. Každý sa snaží najskorej vyriešiť svoje problémy. Všade vládne chaos a panika, čo sa o filme až tak celkom povedať nedá. Odhliadnuť od toho, že film je dosť plný klišé, príbeh je vážne dojemný a kamera a herecké výkony sú dobré. Takže to bol vcelku priemerný film. ()

Kingjiri

Kvalitní katastrofickej film, kterej těží hlavně z toho, že nemá žádnýho klišoidního hlavního hrdinu zachraňujícího celej svět před pohromou, ale naopak má až nepříjemně uvěřitelnej příběh podpořenej kvalitnim castingem. Velkej plus dávám taky za povedenou a rozsáhlou dramatickou složku, protože předevšim díky ní je snímek v rámci žánru něčim výjimečnějšim. Menší výhrady mám jen k několika podezřelym náhodám (závěrečený setkání) a postavě nejstaršího syna - jeho chování jsem mu občas nevěřil, pochybuju totiž, že by ve svym věku a natolik vypjatý sitauci byl schopnej pronášet takový dospělácký dialogy a činit takový rozhodnutí. Jinak ale téměř nemám co vytknout, dokonce i triková stránka byla povedená. Tyhle snímky, o kterejch jsem před projekcí vůbec neslyšel a nakonec se z nich vyklube nečekaný příjemný překvapení, mám nejradši. Čtyři hodně silný hvězdy, pátá hvězda byla na dosah. ()

Naki

Možná za mé nadšení z filmu může skvělý herecký výkon v podání Naomi Watts nebo fakt, že téma a samotné tsunami se týká spousty lidí po celém světě. Oceňuji, že tento snímek nebyl typická ždímačka emocí (alespoň v mém případě) a že přes svou antipatii k McGregorovi jsem si užila film se vším všudy a alespoň jsem si zopakovala základní pravidla pro přežití tsunami, které jsem na herce konstantě křičela. ()

bobrux

Kdyby scénář nevycházel ze skutečných událostí, tak si ještě tři dny klepu na čelo, který chorý mozek dokáže zpatlat něco tak trapně vypočítavého. Každopádně za počáteční seznamovačku s postavami zkrácenou na minimum tleskám a za zpracování samotné vlny mám chuť tleskat ve stoje, protože jsem měl místy pocit, že se sám utopím. McGregor tentokrát hraje jen druhé housle, protože Naomi Watts předvádí svůj obvyklý standard (vysoko nad průměrem). Co mě ovšem naprosto znechutilo zážitek byly nekonečné okamžiky shledání, kdy všichni ječí jak na lesy a běží těch pár metrů proti sobě několik minut. Někdy bych řekl, že i celou věčnost. Chápu zde pokus o přenesení emocí na diváka, ale méně je někdy více. ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora