Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

Bird_house

Skutečně realisticky vytvoření masek jednotlivých postav, obzvláště pak Marie..!! Je pravdou, že veškeré drobné náhody mohou vést k dobrému a šťastnému konci.. ()

pepa3rd

Emocionálně velmi silný příběh, o to silnější, že byl natočen podle skutečné události. Navíc velmi dobře podané a to jak po stránce technické, tak i způsobem vyprávění. Několikrát se mě to co se odehrává na plátně skutečně dotklo a donutilo zamyslet. Vyprávění má spád a čas při sledování plyne snad o něco rychleji, protože jsem rozhodně neměl pocit, že se dívám na dvouhodinový film. Na druhou stranu zde nenajdete žádnou rafinovanou zápletku a mnohem více se tak podobá spíše hranému dokumentu. To lehce omezuje "znovupoužitelnost". Přesto vynikajících 75 % ()

Kadas97

Absurné! Žiadne iné slovo sa mi k tomuto filmu nehodí trefnejšie ako „absurdné.“ Ak sa toto naozaj stalo tak vyššie sily majú divný zmysel pre humor, lebo takýto dokonalý happy-end som ešte nevidel. Tsunami sfúkne tisíce ľudí, ale 5-členná rodina zostala bez straty na životoch (SPOILER dokonca aj tú nohu jej zachránili.) Sem tam film potešil oko hororového diváka záberom na nejaké to zranenie. Naomi Watts som vôbec nespoznal a to patrí k mojim obľúbeným herečkám, ale tu bola rozbitá ako cigánska hračka. U mňa osobne sa jedná o sklamanie, pretože po tom ako sa film ospevoval to nebol žiadny svetaborný kúsok. 5 z 10 ()

Torgal

Úchvatne spracovaná vlna tsunami a emotívne veľmi silný príbeh rozdelenej rodiny, ktorá hľadá cestu k sebe na pozadí najhoršej prírodnej katastrofy 21. storočia. Herecké výkony, výprava aj réžia si zaslúžia absolutórium, ale nemôžem si pomôcť, celé to pôsobí ako žmýkačka emócii - ale žmýka ich teda veľmi dobre. 7+/10 ()

Jakubik

Životní drama podle skutečné události s prvkama hororu. No proč ne. Děsivé, skutečné, realistické a dosti brutální vyprávění příběhu jedné rodiny, která chtěla strávit dovolenou na exotickém místě. Někde na světě mají tornáda. Někde mají povodně. V některých částech světa je zase větší výskyt požárů a zemětřesení ale v našem filmu všechno smete ničivá vlna tsunami, před kterou není fakticky úniku. Okoukaný příběh, ale dobrá režie a slušný scénář ho dokázaly udělat i tak napínavý. Ve filmu je vidět utrpení a beznaděj hlavních představitelů a samotná pohroma je zde znázorněna opravdu krutě a realisticky a některé záběry mě velice překvapily… ()

cerbygerby

Jooo tak to byl zase zásah do černého.. ty vado, tohle byl fakt nervy drásající film podle skutečné události.. který si budu pamatovat hodně dlouho.. opravdu povedený a ty suprové záběry tsunami pod vodou..tohle jsem fakt nečekal... za mě rozhodně plné hodnocení - 5* ()

Pacek

Zbytečně brutální. Hrající si na syrovost a čisté přírodní násilí, zakončené jak jinak než americkým happy-endem. Luxusně ztvárněné zatopení, vlna, či následný masakr. Jenom to "podle skutečné události" jaksi nežeru. Film nám říká, že tohle se opravdu jedné rodině stalo. Jaká kurevská souhra náhod že se nikomu nic nestane (ok, ale ta mama se z toho vylízala) a všichni jsou bezpečně dopraveni domů. Co ale kromě vlny musím vyzdvihnout, je režie scény konečného setkání, ta byla dokonalá. ()

kacaabba

Možná to zní nevěrohodně, ale u takovýchto příběhů mám někdy dojem, že by bylo pro mne jednodušší je prožít ve skutečnosti, než na ně koukat ve filmu. ()

jsemzuzu

Při sledování těchto filmů se vždycky člověk zamyslí, co se vše řeší za "hovna". Silné, vynikající Naomi Watts, Ewan trošku přehrával, dokonalý zvuk a nachystat kapesníčky !! Brečela jsem od začátku až do konce. ()

Hpatrik

Mám jen jednu výtku, nevím jak moc se film drží skutečnosti, ale jejich náhodné setkání v nemocnici mi přišlo příliš okaté a nepravděpodobné a trochu mi to kazilo celkový dojem z filmu. Jinak ovšem silně emotivní ztvárnění téhle katastrofy s excelentními herci, podpořené krásnou hudbou a technicky vypiplaným vizuálem. Edit: Po druhém shlédnutí přidávám hvězdičku. ()

MissSimm

Už dlouho jsem si u filmu takhle nepobrečela! Strhující, ohromující, dojemné, neuvěřitelné, neskutečné! Skvělé herecké výkony, scénář též (i když by se určitě dalo něco vytknout scéně téměř na konci filmu, kde se všichni míjejí v jedné nemocnici, ale nakonec se přeci jen shledají) a to ani nemluvím o samotné katastrofě a o tom, jaké ona rodina měla štěstí! Nejvíce se mi líbilo, jak je ve filmu ukázáno, jak se během chvíle z chlapce stane rozumný muž, který zachraňuje rodinu a pomáhá lidem. Prostě skvělý film! ()

murthags

Místo těžko uvěřitelné, jak může takové (ne)štěstí stát. Někde v půlce filmů už jsem trochu ztrácel, ale pohled na Naomi mě vždycky zlomí, bezpochybně nejlepší herecký výkon v tomto filmů. Hudba a atmosféra je vynikající, mám rád scénu jak Naomi bojuje pod vodou na konci, hodně silný zážitek pro slabší povahy jako já. ()

Katcat

Skutečně?! Takhle jsi to chtěl Juane? Katastrofický film o Tsunami, kde kdyby nepřišla vlna, ani nevím, co se stalo. Žádný drama se nekonalo. Happy end na konci to jen podtrhl, všechno špatně u tohohle filmu. 3* jen za to, že se na to dalo koukat protože Phillip Morris se v tom filmu skoro neukazoval a tak jsem to moc neprotrpěla... Teď, když to píšu - měla jsem dát jen 2* ()

Pekisan

Prvych 30 minut bolo brutalnych. Nepamatam sa kedy som bol tak naposledy prilepeny na obrazovke. Atmosfera je od prvych minut husta, hoci sa tam zprvu nic moc nedeje. No uz prelet nad poeticky modrou hladinou mora vo mne vdaka hudbe a zvukovym efekktom vyvolal pocit, ze nasledovat bude minimalne scena z Celuste. Kazdym dalsim pomalym zaberom som cakal, ze sa to uz spusti. A ked to prislo, tak som skoro prestal dychat. Surovost a realita vtiahnutia bola lepsia nez hociake 3D veci. Nasledne utrpenie a hladanie ma ako otca a manzela prikladne vycucali. Naopak par veci ma vratilo spat do sedacky pred tv. Napriklad rozhodnutie otca pri hladani manzelky je pre mna tazko uveritelne ako aj napinave stastlivo-nahodne hromadne najdenie sa. V celku vsak nadpriemerna rodinna drama, poznacena silou reality. 225 000 obeti je strasne cislo. ()

AxelWers

Emotívne silný príbeh o rodine, ktorú postihla katastrofa v podobe tsunami po zemetrasení v Indonézii na Vianoce 2004. Veľmi dobré špeciálne efekty, priam realistické. ()

Stíba

Bohužel jsem se mimo první půlhodiny spíše nudil a je až s podivem jak mě film dokázal minout jakoukoliv emocí. Bez možnosti si vytvořit jakýkoliv vztah k postavám, jelikož se o nich v průběhu vůbec nic nedozvíte a vše vás jen tak míjí, se ale není až tak čemu divit. ()

Luisis

..a kdybych řekl, že jsem nebrečel, tak bych pěkně kecal. Skvělé herecké výkony a velké + za určitě nelehký český dabing - 86% ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora