Manželé Bennetovi se rozhodnou prožít vánoční svátky v nově vybudovaném luxusním středisku na pobřeží Thajska spolu se svými třemi syny. Otec Henry přemýšlí o tom, že by mohl ztratit práci, starší syn Lucas už má dost dozoru nad svými malými bratry, matka Maria má zase panický strach z létání a chtěla by se vrátit k práci lékařky. Dva dny po Štědrém dnu zcela bez varování jihovýchodní pobřeží Asie zasáhne vlna tsunami. Neskutečný živel se silou obřích rozměrů smete vše, co mu přijde do cesty, a rozdělí i prchající Bennetovi. Ačkoliv všichni členové rodiny přežijí, vyhráno zdaleka nemají, protože nalézt jeden druhého uprostřed pekla je skoro nemožné. (TV Nova)

waska

Film, který zaujme hned na začátku a po skoro dvě hodiny nepustí od plátna ani na chviličku. Emoce jsou na každém kroku, komu neukápla aspoň jedna slza je necita. Ničivá vlna je skvěle udělaná, pořád je vidět, že k dobrému filmu, který dokáže zaujmout nejsou třeba sta miliony, jen trocha toho umu a dobře odvedená práce. ()

ER

Pomalu jsem měl dojem,že se dívám na rekonstrukci toho, co se stalo,než na příběh, který by mně dokázal vtáhnout natolik,aby ukápla i nějaká ta slza. Opět jde spíše o výborné řemeslné zpracování, které se snaží diváka polapit na tragickou událost, jenž zcela určitě nenechá nikoho chladným. ()

Oonika

Nooo, tak to jsem si docela slušně plákla... Scénaristicky to asi mohlo být pojaté lépe, ale takové citové vydírání nemůžu nechat bez kladné odezvy. Po 20 minutách jsem si říkala, co se jako teď ještě může stát, ale pak to uteklo, ani jsem nevěděla jak... Asi se mi plaší hormony, nebo já fakt nevím, ale ty děti mě dojímaly teda dooost. ()

neo93

Snímek vypráví příběh rodiny,která byla zasáhnuta vlnou tsunami reálně a bez nějakých zbytečných věcí. Atmosféra je skvělá hlavně na začátku, kdy pláž zasáhne vlna, poté již upadá, ale stále se drží.Herecké výkony všech hlavních postav jsou velmi dobré a pohled na polomrtvou Naomi Watts se jen tak nevidí. Katastrofický flm, který si na nic nehraje a ukazuje ho takový jaký je. A to je dobře. ()

Rawar

Naprostý emoční vyšťávovák. Idylku rodinné dovolené vystřídá brutální katastrofa, která je vyobrazena v tak naturalistickém stylu, až z toho jde mráz po zádech. Po zdrcujícím nárazu obrovité Tsunami se odehrává příběh matky, která za pomoci svého synka hledá cestu skrze zdecimovanou krajinu do bezpečí, aby potom svedla další boj o život s následky svých zranění. Další kapitolou je Táta, který se snaží svojí ženu se synkem najít v moři zraněných, zničených a nešťastných lidí. Za podpory táhlých smyčců se člověku z toho všeho neustále třepe brada a má na krajíčku. Muselo to být peklo ()

Jazz06

Samozřejmě se to mohlo jmenovat Citové vydírání 3000, ale i tak je to dobré. Dobře obsazené, kvalitní výkony (i dětí) a vizuální stránka výborná. ()

Zverca

Silný film. O rodine,ktorá prežila tsunami, alebo o momentoch živelnej pohromy, ktoré sme si nevedeli predstaviť a počas filmu sa nám odhaľujú? Ten pocit, keď sa Noami na konci filmu pozrela z lietadla na zničenú krajinu, a vy ste si naplno uvedomili, čo sa tam skutočne odohralo. (Hviezdička dole za síce skvelú Noami Watts, ale Ewan ma svojím hraním moc nepresvedčil, niekedy až príliš patetické a sentimentálne.) ()

dawnie

Seděla jsem před televizí, předkloněná s vytřeštěnýma očima a hystericky jsem na postavy křičela a přitom brečela a střídavě zadržovala dech při podvodních sekvencích. Fakt brutální. Nemohla jsem se vynadívat na výkony dětí, postava Lucase mě úplně odrovnala. Takhle se to prostě dělá, není co víc k tomu říct. ()

PavelU

Jeden z nejvýznamnějších filmů s Naomi Watts, za který by si toho Oscara zasloužila, jelikož lepší roli už asi nikdy mít nebude. Takhle to byla jen její další nominace na něj, což potěší a zklame zároveň. S Ewanem se dobře doplňují, jejich dítka jsou šťastná a utvářejí obraz dokonalé rodiny, co si přijela užít Vánoce do Thajska. Jenže, není nic takové, jaké jste si přáli mít. I seriál Touch by nedokázal žádným svým příběhem plně obsáhnout to, jaké hříčky osudu zapříčinily to, co říká český název filmu, jež, mimochodem, poměrně spoilerově prozrazuje celou pointu vyprávění. Originální název by byl asi lepší, ale nenapadá mě v češtině jeho vhodný ekvivalent, přitom po přeložení snadno poznám, v jakém kontextu je ten původní název myšlen. Vyjadřuje totiž dost jasně, že zázraky se občas dějí, i když je považujeme za absolutně nemožné. Víra věřit, nevzdávat se a jen doufat, že není všemu konec. Po stránce výpravy, hereckého obsazení, zvoleného tématu, jelikož se zakládá na reálné události, co dosti nepěkně poznamenala řadu lidí na celém světě, se jedná o velmi emotivní, silnou, smutnou a zároveň i úchvatnou sondu do života jedné rodiny, jíž bylo předurčeno se znovu shledat, ať už tomu předcházelo cokoliv. A ten závěrečný flashback? Neuvěřitelně působivý! ()

dudo0606

Ja som ostal v nemom úžase. Film som si stiahol za účelom katastrofického žánru ale dostalo sa mi omnoho viac než som očakával. Perfektne spracovaný príbeh, ktorý ma dostal po katastrofickej aj dramatickej stránke. Slzy na kraji som mal neraz a srdce búšiace od napätia a očakávania taktiež. Ešte stále sa spamätávam z toho aký silný film som práve videl. ()

danny_21

Další důkaz španělské režijní školy a kvality s ním spojené i v Hollywoodském pojetí. Především úvodní intezivní, survival půlhodina měla špiškové parametry i bez kvanty difgitálu, co je dál potřeba ocenit je herecký výkon Naomi, kterou jsou místy ani nepoznával, přes tu slepenou krev a pot, stejně jako přesvědčivý výkon nejstaršího potomka rodiny. Konec už sice smiřoval do předem napsaných kolejí, i tempo upadlo, přesto Bayona potvrdil kvality ze Sirotčince, a vypadá to, že může být velmi zajímavým evropským želízkem - 80 % ()

balcazar

Niečo medzi tromi a štyrmi hviezdami, priklonil som sa hore, lebo film založený na skutočnej udalosti bol spracovaný a natočený hodnoverne a utrpenie, ako mi bolo ponúknuté, som uveril. Akurát pri pozeraní vyzeral, že si dramatické tromfy vybúchal v úvode (resp. v prvej polovici - ničivá vlna, hľadanie rodiny v utrpení), postupne stráca dych a nemá už ako udržať diváka, ale nedonúti ma to klesnúť s hodnotením na priemer. ()

Likan7

Na můj vkus trochu moc přeslazený doják. Ale taky nesmírně intenzivní, realistický a parádně natočený katastrofický film. Fakt, že se jedná o skutečné události (a podle reakcí nesmírně autentické) dodává filmu velkou sílu. Naomi Watts a Ewan McGregor tu jedou hereckou kvalitu, to ani tak není žádné překvapení. Fantastickej je ale v té době ještě malej a neznámej Tom Holland, který se ve svým přesvědčení ochránit maminku rozehrál do parádního výkonu. A i když si film vystřílí (logicky) všechnu akci v první půl hodině, špína, mrtvý a vůbec celá ta situace a chaos po vlně je tak dobře zrežírováno a natočeno, že Vás to pustí opravdu až při závěrečných titulcích. Ke konci je sice toho cukru zase trochu moc (a právě to mi překáží v tom, abych filmu dal plnou), ale vyloženě protivný to není. Bayona má talent.. ()

Jaxx84

Emoce až na dřeň. Neštěstí i štěstí naštěstí natočené bez patosu. Dětské herecké výkony naprosto autentické, záběry valící se vody mě nedají spát. 15 minutovka, kdy se k sobě ve vodě snaží dostat matka se synem mě zvedla tep na 200. Čtvrt miliónu mrtvých a už se na to skoro zapomnělo. Diky za ten film. 8/10. ()

Amonasr

Záběry ničivé živelné katastrofy a jejích následků jsou natočeny velmi přesvědčivě, to je ale to jediné, co lze na filmu vyzdvihnout. Příběh sám o sobě je naopak podán velmi nevěrohodně, protože kýčovitě až hanba. Až jsem byl nakonec překvapený, že nejde o americký, ale o španělský film. Natočený ovšem naprosto "americky". ()

mira.l

Docela zajímavé zpracování té vlny, ale pak to bylo na můj vkus trochu moc ufňukané. Co mi přišlo zajímavé, než se dostali z toho všeho bordelu u moře, tak se tam objevila snad jedna jediná mrtvola. Jinak ať se Lucas s maminou brodili čímkoliv, tak nic. Tam přece musely být mrtvoly či jejich kusy úplně všude... Tohle maskéři nějak odflákli, bych řek. ()

Nix

Dost drsný survivor. Ewan se tu fakt vytáhl se skvělým výkonem ale ani ostatní nezaháleli. U tohohle mi tuhla krev v žilách, skvělá atmosféra. Tohle člověk nechce zažít. ()

starfisch

Sice je to hodně velké klišé, ale po tomhle filmu si člověk uvědomí, jaké blbosti občas řeší. Připravte si kapesníčky a silné žaludky, ale rozhodně to stojí za to. ()

IEO10

Váhal sem jestli dát čtyři nebo pět hvězdiček,vzhledem k prostému příběhu,který je ale napěchován tolika emocemi všeho druhu,že sem během filmu skoro nevydech.Velmi silné téma,která utočí úspěšně na divákovy city a vzbuzuje v nich soucítení s hlavnímy postavami,v jejichž kúži by nechtěl být nikdo z nás.Nedokážu si ani představit, co museli lidé prožívat při hledání svých blízkých,ale i díky skvěle natočenému Impossible,sem to malinko pocítil skrz obrazovku a to mi stačilo.Velmi emotivní film se spoustou silnejch scén a skvělejch hereckejch výkonů,který vyzdvihujou už tak skvělej zážitek a do budoucna určite stojí za pozornost sledovat Bayona jak si poradí s dalšímy filmy,ale jestli jeho další filmy budou mít stejnou kvalitu jako the impossible a the orphanage máme se na co těšit.....85% Update:Přeci jenom to nechám na čtyrech hvězdách,je to skvěle natočená emoční pecka,které chybí málo k dokonalosti,ale ten závěr je na mě až moc doják,i když to k tomu asi patří,každopádně je to jen malá výhrada nesnižuju tim kvalitu filmu,která je na vysoké úrovni :) ()

Jurský svět 2 má režiséra

Jurský svět 2 má režiséra

19.04.2016

Tržby Jurského světa zůstávají asi největší filmovou záhadou loňského roku. 1,67 miliardy dolarů nečekali ani ti největší optimisté, studio Universal každopádně nezaváhalo a prakticky ihned oznámilo… (více)

Udělen první "ČSFD Honor Award"

Udělen první "ČSFD Honor Award"

26.04.2015

Bayona vyslyší netvora